Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] iphone 5 προβλημα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2015 - 14:10

Καλησπερα παιδια! Εχω ενα iphone 5 στο οποιο δεν δουλευε το power button... σημερα δοκιμασα να το αλλαξω και εφοσον το εφτιαξα (υποτιθεται) μετα το κινητο μου ζητουσε να το συνδεσω μεσω itunes και να του κανω update ή restore και ενω του εκανα και τελειωνε η διαδικασια οταν εκανε restart το κινητο μου πετουσε παλι το itunes αυτο το μηνυμα http://imageshack.co...9600/hAA3lz.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: domigr, 30/07/2015 - 14:11


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2015 - 17:09

κανεις??? :huh:


Τελευταία επεξεργασία από: domigr, 30/07/2015 - 17:09


#3   KOYLISN

KOYLISN

    iPH newbie

  • 76 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 30/07/2015 - 17:24

καλησπερα... χωρις να σε παρω στον λαιμο μου, συμφωνα με την δικη μου πειρα στις ψιλο επισκευες οταν διορθωνεις κατι στα iphone δεν σου ζηταει να τα συνδεσεις στο itunes , απλα πρεπει να το κανεις για να πιασει το κινητο σου δικτυο... αρκει μονο να το συνδεσεις στo itunes χωρις να χρειαζετε update η restore...τωρα εσενα γιατι στο ζητησε δεν το ξερω...παραπερα δεν μπορω να σε βοηθησω



#4   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2015 - 17:29

το ιδιο ξερω και εγω γιατι εχω επισκευασει αρκετες φορες...



#5   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2015 - 18:48

το αποσυναρλογισα και το ξανασυναρμολογισα και παλι τα ιδια...



#6   domigr

domigr

    iPH Member

  • 262 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/07/2015 - 19:22

ξαφνικα ανοιξε οποτε ολα οκ...



#7   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 30/07/2015 - 21:28

καλησπερα... χωρις να σε παρω στον λαιμο μου, συμφωνα με την δικη μου πειρα στις ψιλο επισκευες οταν διορθωνεις κατι στα iphone δεν σου ζηταει να τα συνδεσεις στο itunes , απλα πρεπει να το κανεις για να πιασει το κινητο σου δικτυο... αρκει μονο να το συνδεσεις στo itunes χωρις να χρειαζετε update η restore...τωρα εσενα γιατι στο ζητησε δεν το ξερω...παραπερα δεν μπορω να σε βοηθησω

φιλε αν βγάλεις μπάταρια απο το τηλ το μόνο που πρέπει να κανείς μετά είναι να διορθώσεις την ώρα για να βρει δίκτυο.

#8   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2015 - 06:35

Για να το πουμε ολοκληρωμενα..

"Οταν βγαινει η μπαταρια, ξερυθμιζεται η ημερομηνια και η ωρα"
3 μεθοδοι συγχρονισμου ξανα, ωστε να αναγνωριστει η sim και επομενως να υπαρχει δικτυο:
-χειροκινητα μεσα απτην καρτελα date & time κανοντας disable την επιλογη set automatically
-να εισαι loggarismenos μεσω wifi απτο κινητο σου(αρκει να εχεις ενεργοποιημενη την επιλογη set automatically στις ρυθμισεις της καρτελας date &time)
-μεσω itunes, οπου παιρνει αυτοματα τις ρυθμισεις.

Να σημειωσω οτι η μεθοδος loggarismatos μεσω wifi δικτυου απτο κινητο μας, συστηνεται ως η πιο αμεςη, αρκει να υπαρχει ασυρματο δικτυο διαθεσιμο.
Ακολουθουν σαν δευτερη λυση τα itunes, στη περιπτωςη που για διαφορους λογους δεν λειτουργει το wifi του κινητου μας γιατι πολυ απλα απαιτει και καλωδιο και pc και wifi




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 1

0 μέλη, 1 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες