Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

IPHONE 4S ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΛΛΑΓΗ ΟΘΟΝΗΣ


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   sogocou

sogocou

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2015 - 09:53

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΤΟ FORUM

 

 

ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑΓΗ ΟΘΟΝΗΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΗΛ ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ.ΔΕΝ ΕΜΑΦΑΝΙΖΕΙ ΟΥΤΕ ΤΟ ΜΗΛΟ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΚΑΙ ΑΠΛΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΣΥΝΔΕΣΑ ΣΤΟ ΡΕΥΜΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΗΧΟ ΤΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ ΕΠΑΛΑΜΒΑΝΟΜΕΝΑ. ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ;

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ.

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/08/2015 - 10:00

την έκανες μόνος σου ή κάποιος που ξέρει ? είσαι σίγουρος ότι δεν έκοψες κανένα καλώδιο ή ότι έχει κουμπώσει κανονικά η οθόνη ? δοκίμασες πάλι την παλιά να δεις αν δουλεύει για να είμαστε σίγουροι ότι δεν φταίει η καινούργια οθόνη ?


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#3   sogocou

sogocou

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2015 - 10:06

ΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ.ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ,ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ ΑΛΛΑΓΕΣ ΣΕ ΟΘΟΝΕΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ Η ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΕΒΑΛΑ Η ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ 4 ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ 4S;ΝΑ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΤΕΙΛΕΙ ΛΑΘΟΣ;ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΕΛΕΓΞΩ. ΚΑΠΩΣ;



#4   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 01/08/2015 - 10:34

βασικά δεν έχουν διαφορές εξωτερικά (έτσι νομίζω) βάλε πάλι την παλιά και δες αν δουλεύει. θα πρέπει να αποκλείσουμε ένα ενδεχόμενο :)


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#5   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 01/08/2015 - 12:07

Αν ήταν του 4 δε θα κούμπωνε



#6   OreRap

OreRap

    iPH User

  • 166 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/08/2015 - 12:18

Η διαφορά σε οθόνη ανάμεσα σε 4 και 4s βρίσκεται στα ποδαράκια του frame! Αναλυτικά : στου 4αριού το 1 απτα 4 ποδαράκια ξεφεύγει απτην νοητή ευθεία  του αντίστοιχου ποδαριού απέναντί του . Ενώ στο 4s και τα 4 ποδαράκια είναι ομοιόμορφα συντεταγμένα. 



#7   TOYLIS

TOYLIS

    iPH newbie

  • 46 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:toylis

Δημοσίευση 01/08/2015 - 20:26

ειμαι 99% σιγουρος οτι οταν τοποθετουσες το assembly της οθονης (κοινως Οθονη και digitizer!) εκοψες το καλωδιο γιατι δεν προσεξες ενα Γ που κανει το καλωδιο και πρεπει να το περασεις σωστα γιατι αν δεν το κανεις τοτε η μια υποδοχη δεν φτανει να κουμπωσει στην μητρικη πλακετα του κινητου και ετσι οπως θα το τραβηξες το εκοψες.. ανοιξε ξανα το κινητο περα για περα  και κοιτα αυτο που σου λεω.



#8   petros29

petros29

    iPH Hero

  • 4.323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 03/08/2015 - 20:15

Φίλε ο ήχος που σου βγάζει σημαίνει μόνο ένα πράγμα... Η οθόνη σου έχει πρόβλημα. Βάλε τη παλιά και θα άνοιξει το τηλ μου έχει συμβεί




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες