Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Προβλημα hardware με iphone 6 (bend device)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   royfrapp

royfrapp

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2015 - 18:50

Καλησπερα, θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας το προβλημα που παρουσιαστηκε με την συσκευη μου και να μου δωσετε καποιες ιδεες σαν βοηθεια για το τι θα πρεπει να κανω απο δω και περα.

Το iphone 6 το αγορασα απο καταστημα της cosmote τον περασμενο Μαρτιο λογω επιδοτησης απο ανανεωση της συνδεσης μου.Ολα ηταν μια χαρα, δεν υπηρχε το παραμικρο προβλημα οσον αφορα την συσκευη, μεχρι πριν απο μια βδομαδα οπου και εμφανιστηκαν τα παρακατω προβληματα:

 

α) Δεν λειτουργουσε η πισω καμερα.Μπαινοντας στην εφαρμογη της καμερας, υπηρχε μια μονιμα μαυρη οθονη (και σε λειτουργια βιντεο),εαν το γυριζες σε εμπροσθια λειτουργουσε, εαν το ξαναγυριζες σε πισω κολλουσε ολη η εφαρμογη.Αυτο ισχυει και για ολες τις υπολοιπες εφαρμογες που χρησιμοποιουν την καμερα.

 

β) Χωρις να χρησιμοποιω καθολου το κινητο δηλαδη ακομα και σε λειτουργια αναμονης, το πανω δεξιο μερος του iphone (μπροστινη οψη) ηταν συνεχως παρα πολυ ζεστο,ενω ολο το υπολοιπο κινητο ηταν κρυο.

 

γ) Ταχεια εκφορτιση της μπαταριας.Δηλαδη μεσα σε 3 ωρες, χωρις να γινεται καμια λειτουργια του κινητου, η μπαταρια απο 100% κατεβαινε κατω απο 30% ισως και χαμηλοτερα.

 

Την ημερα οπου και παρατηρησα αυτα τα προβληματα, πραγματοποιησα και το τελευταιο update στην ios 8.4, συνεπως αρχικα θεωρησα οτι εγινε καποιο λαθος κατα το update, καποιο bug η οτιδηποτε σχετικο με το λειτουργικο και γιαυτο προχωρησα σε restore της συσκευης και στην εφαρμογη εκ νεου του ios 8.4,με τα προβληματα να παραμενουν.Ξαναεκανα restore της συσκευης, αυτη τη φορα ομως σε recovery mode, και παλι τα ιδια, τα προβληματα παρεμεναν.

 

Τελικα αποφασισα να στειλω τη συσκευη στην Αθηνα και την Info Quest,η οποια θεωρειται το εξουσιοδοτημενο service της Αpple στην Ελλαδα, και να μου πουνε τι φταιει τελικα για ολα αυτα τα προβληματα.Πηρα ως απαντηση σε μορφη e-mail μετα απο 3 περιπου μερες οτι η συσκευη ελεγχθηκε και διαπιστωθηκε οτι το προβλημα ηταν οτι εχει στραβωμενο σασι/bent device.Επισης μου στειλανε και μια προσφορα για την επισκευη του κινητου, οπου ανερχεται στα 370 περιπου ευρω.Μου ειπαν οτι το προβλημα δεν καλυπτεται απο την εγγυηση που δινει η Apple και οτι θα πρεπει να πληρωσω το συγκεκριμενο ποσο για να προχωρησει η ολη διαδικασια του service.Μαζι με την συσκευη τους εστειλα και την αποδειξη αγορας η οποια λειτουργει ως εγγυηση.Αυτα που θελω να ρωτησω ειναι τα εξης:

 

1)Πως γινεται να βρισκουν προβλημα στο σασι,απο την στιγμη που το κινητο δεν εχει υποστει καμια πτωση ή οποιαδηποτε αλλης μορφης κακομεταχειριση.Εξωτερικα δεν φερει καμιας μορφης υπονοια για πτωση, δεν εχει ουτε γρατζουνια.

 

2)Η εγγυηση που δινει η Apple εαν δεν εφαρμοζεται σε τετοιου ειδους περιπτωσεις, που εφαρμοζεται;

 

3)Υπαρχει καμια αλλη εναλλακτικη οδος που πρεπει να ακολουθησω απο δω και στο εξης;

 

Συμπερασμα: Μεσα σε 4 μηνες απο την στιγμη αγορας μιας τετοια ακριβης συσκευης, ζητανε τα μισα λεφτα της αξιας της ως λυση στο προβλημα μου,και η εγγυηση για ποιο λογο υπαρχει;

 

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 03/08/2015 - 20:08

Αν η συσκευή είναι όντως bent, πατούν σε αυτό είτε τα θέματα προκλήθηκαν από αυτό ή όχι.

 

Στο εξωτερικό αν πέσεις σε ευγενικό υπάλληλο στο Apple Store μπορεί και να πάρεις νέα συσκευή δωρεάν. Εδώ που δεν υπάρχουν Apple Stores αδύνατο.

 

Οι επιλογές είναι είτε όντως να δώσεις το ποσό που ζητείται και να λάβεις καινούρια (ανακατασκευασμένη) συσκευή ή να πάρεις τη δική σου πίσω.



#3   royfrapp

royfrapp

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/08/2015 - 20:21

Προσωπικα δεν παρατηρησα καμια αλλαγη στην εξωτερικη οψη του κινητου, εαν υπαρχει οντως αυτο το θεμα, δεν θα επρεπε να φαινεται ξεκαθαρα το στραβωμα αυτο;Επισης δεν υπαρχει καμια υπονοια απο οποιονδηποτε, καποια παρτιδα iphone ή καποια μεμονομενα να εχουν βγει ελλατωματικα;Αρα στην προκειμενη περιπτωση να θεωρησω τον εαυτο μου ατυχο;Δεν νομιζω οτι μια εταιρια τετοιου βεληνεκους να μην μπορει να παρεχει καποιες συγκεκριμενες λυσεις σε ενα τετοιου ειδους προβλημα.Υπαρχει καποια αλλη εναλλακτικη επικοινωνιας με την ιδια την apple στο εξωτερικο;γνωριζει καποιος;



#4   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/08/2015 - 20:36

Άνοιξε case στην apple ή μιλά με apple. Θα βρεις info στην ιστοσελίδα τους !

#5   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/08/2015 - 21:24

1ον κακως εφοσον αγορασες την συσκευη απο καταστημα της κοσμοτε το πηγες στην infoquest, επρεπε να ρωτησεις στο καταστημα που το πηρες που να το στειλεις η κοσμοτε wind vodafone τα στελνουν αρβατο. Η infoquest για ανακατασκευασμενη συσκευη ζηταει 370 η αρβατο 240

2ον η infoquest εχει παρει ψηλα τον αμανε ειναι απαραδεκτο να κρατανε την δικια σου συσκευη και να σου δινουν μια αλλη με 370 ευρω να πας να την παρεις πισω.

3ον Μπορεις να επικοινωνησεις με τα παιδια εδω που φτιαχνουν συσκευες να σου πουν καποια τιμη να στην επισκευασουν η μπορεις να βρεις στο google καποιο απο τα μεγαλα καταστηματα που κανουν σερβις να το φτιαξεις.

4ον Οταν πηγαινεις της συσκευη σου σε καποιο σερβις να τους λες να ελεγξουν για φθορες κτλ και να σου δινουν καποια βεβαιωση οτι η συσκευη ηταν χωρις προβλημα οταν την ελαβαν για να μην χασεις την εγγυηση σου.

Εμενα που μου εσπασε η οθονη πηρα infoquest και μου ζητουσαν 370 + την συσκευη μου για να μου δωσουν μια ανακατασκευασμενη, οποτε το πηγα σε καποιο καταστημα και το εφτιαξα με 200 ευρω και ηρεμησα



#6   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/08/2015 - 21:49

Αν εμπλεκε με αρβατο το ειχα χασει το παιχνιδι..ειναι και καλοκαιρι και η "υγρασια" θα ηταν ατακα πεσιματος..Με το που θα το εβλεπαν θα ελεγα "υγρασια" ? :P


Τελευταία επεξεργασία από: efib, 03/08/2015 - 21:49


#7   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 03/08/2015 - 22:40

Αν εμπλεκε με αρβατο το ειχα χασει το παιχνιδι..ειναι και καλοκαιρι και η "υγρασια" θα ηταν ατακα πεσιματος..Με το που θα το εβλεπαν θα ελεγα "υγρασια" ? :P


Ναι, οκ..αυτο ακούστηκε κάπως :S

#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/08/2015 - 23:07

1)Πως γινεται να βρισκουν προβλημα στο σασι,απο την στιγμη που το κινητο δεν εχει υποστει καμια πτωση ή οποιαδηποτε αλλης μορφης κακομεταχειριση.Εξωτερικα δεν φερει καμιας μορφης υπονοια για πτωση, δεν εχει ουτε γρατζουνια.

 

2)Η εγγυηση που δινει η Apple εαν δεν εφαρμοζεται σε τετοιου ειδους περιπτωσεις, που εφαρμοζεται;

 

3)Υπαρχει καμια αλλη εναλλακτικη οδος που πρεπει να ακολουθησω απο δω και στο εξης;

 

Συμπερασμα: Μεσα σε 4 μηνες απο την στιγμη αγορας μιας τετοια ακριβης συσκευης, ζητανε τα μισα λεφτα της αξιας της ως λυση στο προβλημα μου,και η εγγυηση για ποιο λογο υπαρχει;

Η εγγυήσεις γενικότερα, δε θα καλύψουν δική σου υπαιτιότητα.

 

Όσο για το Bend, αν νομίζεις πως η συσκευή δεν έχει το παραμικρό, μπορείς να μιλήσεις με το Support και απο εκεί ζητάς να συνδεθείς με το Customer Relations.

 

Απ' όσο ξέρω είναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος. Με όλο αυτό το ανέκδοτο στο 6 είναι πιο ελαστικοί.

 

00800 4414 5417

 

Θα τους αναφέρεις ο,τι έχει γίνει.

 

 

1ον κακως εφοσον αγορασες την συσκευη απο καταστημα της κοσμοτε το πηγες στην infoquest, επρεπε να ρωτησεις στο καταστημα που το πηρες που να το στειλεις η κοσμοτε wind vodafone τα στελνουν αρβατο. Η infoquest για ανακατασκευασμενη συσκευη ζηταει 370 η αρβατο 240

2ον η infoquest εχει παρει ψηλα τον αμανε ειναι απαραδεκτο να κρατανε την δικια σου συσκευη και να σου δινουν μια αλλη με 370 ευρω να πας να την παρεις πισω.

3ον Μπορεις να επικοινωνησεις με τα παιδια εδω που φτιαχνουν συσκευες να σου πουν καποια τιμη να στην επισκευασουν η μπορεις να βρεις στο google καποιο απο τα μεγαλα καταστηματα που κανουν σερβις να το φτιαξεις.

4ον Οταν πηγαινεις της συσκευη σου σε καποιο σερβις να τους λες να ελεγξουν για φθορες κτλ και να σου δινουν καποια βεβαιωση οτι η συσκευη ηταν χωρις προβλημα οταν την ελαβαν για να μην χασεις την εγγυηση σου.

Εμενα που μου εσπασε η οθονη πηρα infoquest και μου ζητουσαν 370 + την συσκευη μου για να μου δωσουν μια ανακατασκευασμενη, οποτε το πηγα σε καποιο καταστημα και το εφτιαξα με 200 ευρω και ηρεμησα

Καταρχάς απο τη στιγμή που η συσκευή πάει σε μη εξουσιοδοτημένο Service και γενικότερα μπαίνει χέρι, εγγύηση γιόκ.

 

Και ας σου δώσει ο άλλος βεβαίωση πως έχεις και το iPh 7.

 

Τώρα, προφανώς δεν έχεις ζήσει εποχές Γερμανού και Arvato, προ εξουσιοδοτημένων, με υγρασίες και κάθε είδους σαχλαμάρα γι' αυτο και λες αυτά που λες.

 

Απο τη στιγμή λοιπόν που το πρόβλημα είναι δική σου υπαιτιότητα, προφανώς και δε θα στο καλύψουν.

 

Όσο για τις τιμές, δεν είναι φιξ η τιμή, ίδια για όλα. Διαφορετικά χρεώνεται η οθόνη, π.χ σπάσιμο και διαφορετικά χρεώνεται το Housing.

 

Απο την άλλη έδωσες 200 με μη γνήσια ανταλλακτικά και έχασες την εγγύηση. Και δεν αναφέρομαι σε αυτή που υποτίθεται σου έδωσαν εκεί που το 'φτιαξες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#9   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 04/08/2015 - 07:47

1ον κακως εφοσον αγορασες την συσκευη απο καταστημα της κοσμοτε το πηγες στην infoquest, επρεπε να ρωτησεις στο καταστημα που το πηρες που να το στειλεις η κοσμοτε wind vodafone τα στελνουν αρβατο. Η infoquest για ανακατασκευασμενη συσκευη ζηταει 370 η αρβατο 240

2ον η infoquest εχει παρει ψηλα τον αμανε ειναι απαραδεκτο να κρατανε την δικια σου συσκευη και να σου δινουν μια αλλη με 370 ευρω να πας να την παρεις πισω.

3ον Μπορεις να επικοινωνησεις με τα παιδια εδω που φτιαχνουν συσκευες να σου πουν καποια τιμη να στην επισκευασουν η μπορεις να βρεις στο google καποιο απο τα μεγαλα καταστηματα που κανουν σερβις να το φτιαξεις.

4ον Οταν πηγαινεις της συσκευη σου σε καποιο σερβις να τους λες να ελεγξουν για φθορες κτλ και να σου δινουν καποια βεβαιωση οτι η συσκευη ηταν χωρις προβλημα οταν την ελαβαν για να μην χασεις την εγγυηση σου.

Εμενα που μου εσπασε η οθονη πηρα infoquest και μου ζητουσαν 370 + την συσκευη μου για να μου δωσουν μια ανακατασκευασμενη, οποτε το πηγα σε καποιο καταστημα και το εφτιαξα με 200 ευρω και ηρεμησα

 

με συγχωρείς αλλά δε θα έβαζα ποτέ aftermarket οθόνη, ειδικά με τον κίνδυνο που υπάρχει σε αναβάθμιση το τηλέφωνο να βγάλει error κατά ενδεχόμενη αναβάθμιση και να μη δουλέψει πάλι, για να γλιτώσω 170 ευρώ. Προφανώς και δεν είναι λίγα τα χρήματα, αλλά αναλογικά μ' αυτό που παίρνεις συμφέρει περισσότερο



#10   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/08/2015 - 04:34

Η εγγυήσεις γενικότερα, δε θα καλύψουν δική σου υπαιτιότητα.

 

Όσο για το Bend, αν νομίζεις πως η συσκευή δεν έχει το παραμικρό, μπορείς να μιλήσεις με το Support και απο εκεί ζητάς να συνδεθείς με το Customer Relations.

 

Απ' όσο ξέρω είναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος. Με όλο αυτό το ανέκδοτο στο 6 είναι πιο ελαστικοί.

 

00800 4414 5417

 

Θα τους αναφέρεις ο,τι έχει γίνει.

 

 

Καταρχάς απο τη στιγμή που η συσκευή πάει σε μη εξουσιοδοτημένο Service και γενικότερα μπαίνει χέρι, εγγύηση γιόκ.

 

Και ας σου δώσει ο άλλος βεβαίωση πως έχεις και το iPh 7.

 

Τώρα, προφανώς δεν έχεις ζήσει εποχές Γερμανού και Arvato, προ εξουσιοδοτημένων, με υγρασίες και κάθε είδους σαχλαμάρα γι' αυτο και λες αυτά που λες.

 

Απο τη στιγμή λοιπόν που το πρόβλημα είναι δική σου υπαιτιότητα, προφανώς και δε θα στο καλύψουν.

 

Όσο για τις τιμές, δεν είναι φιξ η τιμή, ίδια για όλα. Διαφορετικά χρεώνεται η οθόνη, π.χ σπάσιμο και διαφορετικά χρεώνεται το Housing.

 

Απο την άλλη έδωσες 200 με μη γνήσια ανταλλακτικά και έχασες την εγγύηση. Και δεν αναφέρομαι σε αυτή που υποτίθεται σου έδωσαν εκεί που το 'φτιαξες.

Ξερω για την αρβατο μου εχει κανει διαφορες σαχλαμαρες στο παρελθον αλλα ολα αυτα εφοσον ισχυει η εγγυηση. Εφοσον δεν εχει εγγυηση ας πληρωσει 240 στην αρβατο να του δωσει ανακατασκευασμενη. Εγω την εγγυηση την εχασα ετσι και αλλιως με το που μου εσπασε η οθονη και για να δωσω 370+ την συσκευη μου τα θεωρω ακρως απαραδεκτο ποσο για να παρω μια ανακατασκευασμενη με 6 μηνες εγγυηση. Ειδικα με τα θεματα που εχουν οι ανακατασκευασμενες συσκευες (θερμοκρασιες υψηλες και λαγκαρισματα) οποτε καλυτερα αλλαγη οθονης σε μια συσκευη που την εχω κοντα ενα χρονο και ηξερα οτι δουλευει ρολοι

 

με συγχωρείς αλλά δε θα έβαζα ποτέ aftermarket οθόνη, ειδικά με τον κίνδυνο που υπάρχει σε αναβάθμιση το τηλέφωνο να βγάλει error κατά ενδεχόμενη αναβάθμιση και να μη δουλέψει πάλι, για να γλιτώσω 170 ευρώ. Προφανώς και δεν είναι λίγα τα χρήματα, αλλά αναλογικά μ' αυτό που παίρνεις συμφέρει περισσότερο

Η εγγυηση της οθονης που αλαχτηκε ειναι εφορου ζωης οποτε αν βγαλει κανενα error την στελνω πισω για αλλαγη



#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/08/2015 - 12:17

Ξερω για την αρβατο μου εχει κανει διαφορες σαχλαμαρες στο παρελθον αλλα ολα αυτα εφοσον ισχυει η εγγυηση. Εφοσον δεν εχει εγγυηση ας πληρωσει 240 στην αρβατο να του δωσει ανακατασκευασμενη. Εγω την εγγυηση την εχασα ετσι και αλλιως με το που μου εσπασε η οθονη και για να δωσω 370+ την συσκευη μου τα θεωρω ακρως απαραδεκτο ποσο για να παρω μια ανακατασκευασμενη με 6 μηνες εγγυηση. Ειδικα με τα θεματα που εχουν οι ανακατασκευασμενες συσκευες (θερμοκρασιες υψηλες και λαγκαρισματα) οποτε καλυτερα αλλαγη οθονης σε μια συσκευη που την εχω κοντα ενα χρονο και ηξερα οτι δουλευει ρολοι

Πληροφοριακά, στο ανακατασκευασμένο που παίρνεις δεν έχεις 6 μήνες εγγύηση. Συνεχίζει η 2ετία της πρώτης συσκευής.

 

Ό,τι θέμα και να σου βγάλει, αν σου βγάλει το ανακατασκευασμένο, το πας πίσω και παίρνεις άλλο.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 10/08/2015 - 12:47

Ξερω για την αρβατο μου εχει κανει διαφορες σαχλαμαρες στο παρελθον αλλα ολα αυτα εφοσον ισχυει η εγγυηση. Εφοσον δεν εχει εγγυηση ας πληρωσει 240 στην αρβατο να του δωσει ανακατασκευασμενη. Εγω την εγγυηση την εχασα ετσι και αλλιως με το που μου εσπασε η οθονη και για να δωσω 370+ την συσκευη μου τα θεωρω ακρως απαραδεκτο ποσο για να παρω μια ανακατασκευασμενη με 6 μηνες εγγυηση. Ειδικα με τα θεματα που εχουν οι ανακατασκευασμενες συσκευες (θερμοκρασιες υψηλες και λαγκαρισματα) οποτε καλυτερα αλλαγη οθονης σε μια συσκευη που την εχω κοντα ενα χρονο και ηξερα οτι δουλευει ρολοι

 

Η εγγυηση της οθονης που αλαχτηκε ειναι εφορου ζωης οποτε αν βγαλει κανενα error την στελνω πισω για αλλαγη

H εγγύηση αφορά την οθόνη. Το error που ανέφερα έχει να κάνει με το Touch ID κι έτσι και βγει το τηλέφωνο «ψήνεται» και δεν επανέρχεται ακόμη κι αν αλλάξεις 10 οθόνες.



#13   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/08/2015 - 16:22

Πληροφοριακά, στο ανακατασκευασμένο που παίρνεις δεν έχεις 6 μήνες εγγύηση. Συνεχίζει η 2ετία της πρώτης συσκευής.

 

Ό,τι θέμα και να σου βγάλει, αν σου βγάλει το ανακατασκευασμένο, το πας πίσω και παίρνεις άλλο.

Δεν ισχυει αυτο. Ισχυει μονο αν σου βγαλει ελλατωμα η συσκευη που εχεις αγορασει εντος εγγυησης. Εφοσον η συσκευη παθει ζημια η οποια δεν καλυπτεται απο εγγυηση η ανακατασκευασμενη συσκευη εχει εγγυηση 6 μηνες. Τουλαχιστον αυτο μου ειπαν τηλεφωνικος απο infoquest

 

H εγγύηση αφορά την οθόνη. Το error που ανέφερα έχει να κάνει με το Touch ID κι έτσι και βγει το τηλέφωνο «ψήνεται» και δεν επανέρχεται ακόμη κι αν αλλάξεις 10 οθόνες.

Αν τυχει να χλαασει και βγαλει error στο touch id τι να πω θα παω να παρω καινουργια συσκευη εφοσον βεβαια δεν επισκευαζεται. Σε 5s μετα απο εναμιση χρονο με αλλαγη οθονης απο το ιδιο καταστημα δεν μου εχει τυχει καποιο προβλημα. 



#14   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 10/08/2015 - 16:39

Δεν ισχυει αυτο. Ισχυει μονο αν σου βγαλει ελλατωμα η συσκευη που εχεις αγορασει εντος εγγυησης. Εφοσον η συσκευη παθει ζημια η οποια δεν καλυπτεται απο εγγυηση η ανακατασκευασμενη συσκευη εχει εγγυηση 6 μηνες. Τουλαχιστον αυτο μου ειπαν τηλεφωνικος απο infoquest

Λάθος στα είπαν τότε. 3 μήνες επιπλέον δίνουν μόνο όταν είσαι προς το τέλος της εγγύησης.

 

Μη σου πω οτι έχεις τη 2ετία απο την αρχή μιας και πληρώνεις για νέα συσκευή.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#15   morganito

morganito

    iPH Enthousiast

  • 514 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 10/08/2015 - 17:01

Λάθος στα είπαν τότε. 3 μήνες επιπλέον δίνουν μόνο όταν είσαι προς το τέλος της εγγύησης.

 

Μη σου πω οτι έχεις τη 2ετία απο την αρχή μιας και πληρώνεις για νέα συσκευή.

Δεν ξερω τα εχουν κανει σκ@τ@ οτι τους κατεβει στο κεφαλι λενε. Ενω πριν 1,5 χρονο με ενα πενταρι που ειχα και μου επεσε και χαλασε η οθονη εσωτερικα τους ειπα ποσα θελετε για αλλαγη συσκευης μου ειπαν οτι θα γινει αντικατασταση χωρις πληρωμη επειδη δεν ειχε καμια εξωτερικη ζημια και μου το καλυψαν με την εγγυηση. 1,5 χρονο μετα εχουν αλλαξει τοσο πολυ ωστε να πλησιαζουν την αρβατο.

Μετα την συμπεριφορα που ειχαν προτιμουσα η να δωσω 200 ευρω να φτιαξω  την οθονη η να πεταξω την παλια μου συσκευη και να αγορασω ενα καινουργιο iphone6. Και κατι αλλο η αλλαγη συσκευης με πληρωμη δεν παει βαση της ζημιας που εχει η συσκευη εφοσον οταν παρουν την συσκευη το μονο που κρατανε ειναι την μητρικη. Και το touch id να σου χαλασει παλι 370 ζητησουν



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες