Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Πως μπορω να ανακτησω φωτογραφιες απο το iphone μου που σβηστηκαν?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
9 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   mpompos7997

mpompos7997

    iPH newbie

  • 1 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 18/01/2010 - 04:42

Καλημερα... κανοντας sync μεσα απο το itunes τις φωτογραφιες που ειχα αποθηκευμενες στο κινητο μου,νομιζοντας οτι θα περαστουν στον υπολογιστη μου, σβηστηκε ενας " φακελος" απο το κινητο με το ονομα " βιβλιοθηκη φωτογραφιων". Ειχα μεσα πανω απο 300 φωτογραφιες... στο μενου των φωτογραφιων υπαρχει τωρα μονο ενας φακελος με το ονομα "Φιλμ καμερας" ο οποιος δεν σβηστηκε και ο οποιοσ πεεριεχει 175 φωτογραφιες διαφορετικες απο αυτες που σβηστηκαν... Υπαρχει τροπος να ανακτησω τις φωτογραφιες που χαθηκαν? με ενα ψαξιμο στο google λεει οτι υπαρχουν καποια προγραμματα που το κανουν αυτο. Κατεβασα 5-6 , αλλα ολα ανακτουν - τουλαχιστον αυτο δηλωνουν- αρχεια απο removable drives η φακελους... Αν γνωριζει κανεις τροπο δοκιμασμενο να επαναφερω τις φωτογραφιες που χαθηκαν η εχει παθει κατι αναλογο ας απαντησει παρακαλω...Ευχαριστω προκαταβολικα...

ξεχασα να αναφερω οτι το iphone μου ειναι jaibreak...3g 8g...

Τελευταία επεξεργασία από: mpompos7997, 18/01/2010 - 04:44


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   goose1992

goose1992

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2010 - 16:48

φιλε μου με το που πρωτο-συνδεσεις το iphone με τα itunes κανουν ενα backup ολων των αρχειων του.....μπορεις να κανεισ restore το backup αλλα οτι εχεις βαλει μετα το backup θα χαθουν!!!

Τελευταία επεξεργασία από: iPodTouchPro, 23/01/2010 - 17:11


#3   Spirou

Spirou

    iPH Member

  • 226 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 23/01/2010 - 17:43

Αν δεν εχεις κανει backup....χλωμο!

#4   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2010 - 19:52

Έχω την εντύπωση πως το backup δεν κρατάει photο, music, video, αλλά ρυθμίσεις και επιλογές αναπάντητες , μηνύματα, κλπ.
Ολα τα υπόλοιπα, επαφές, εικόνες, τραγούδια, video, ringtones συγχρονιζονται εαν είναι επιλεγμένο από iTunes κάθε φορά που γίνεται συνδεση.. Στο θέμα μας: 1) τις photo απο που τις είχες περάσει στο iphone; 2) το iPhone συγχρονιζεται με το φάκελο ΕΙΚΟΝΕΣ από το pc.. Προφανώς τον είχες άδειο, με αποτέλεσμα την διαγραφή..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 23/01/2010 - 19:54


#5   goose1992

goose1992

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2010 - 19:54

Έχω την εντύπωση πως το backup δεν κρατάει photic,music, video, αλλά ρυθμίσεις και επιλογές αναπάντητες , μηνύματα, κλπ όλα τα υπόλοιπα, επαφές, εικόνες, τραγούδια, video, ringtones συγχρονιζονται εαν είναι επιλεγμένο από iTunes κάθε φορά που γίνεται συνδεση.. Στο θέμα μας: 1) τις photo απο που τις είχες περάσει στο iphone; 2) το iPhone συγχρονιζεται με το φάκελο ΕΙΚΟΝΕΣ από το pc.. Προφανώς τον είχες άδειο, με αποτέλεσμα την διαγραφή..

φιλε μου να σε διορθωσω...κραταει και την μουσικη και τισ φωτος και τα βιντεο...μολις εκανα restore to iphone μου και μετα εβαλα το back up kai ολα ηταν οπως πριν...(εκτος απο μερικα αpps)

#6   minakiii

minakiii

    iPH Addict

  • 814 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα

Δημοσίευση 23/01/2010 - 19:57

φιλε μου να σε διορθωσω...κραταει και την μουσικη και τισ φωτος και τα βιντεο...μολις εκανα restore to iphone μου και μετα εβαλα το back up kai ολα ηταν οπως πριν...(εκτος απο μερικα αpps)

ο dinfun εχει δικιο... φωτογραφιες κ βιντεο κραταει μονο αν τα εχεις τραβηξει με την καμερα του κινητου... τα υπολοιπα να συγχρονιζεις..

#7   goose1992

goose1992

    iPH Member

  • 315 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2010 - 20:03

λοιπον σκεφτηκα κατι που ισως μπορεσεις να κανεις.........υπαρχει ενα προγραμμα για το pc το λεγομενο recovermyfiles οπου μπορεις να βαλεις να ψαξει σε καποιο δισκο(ειτε σκληρο ειτε usb stick) για οτιδιποτε θες(απο εικονα ηχο και βιντεο μεχρι εγραφα) και να σου τα επαναφερει....το εχω δοκιμασει στο pc μου μετα απο καμποσα format και σχεδον ολα αυτα που ηθελα τα βρηκα.....γινεται ομωσ να δουλεψει με το iphone???...εφοσον το αναγνωριζει πιστεβω οτι θα γινεται....

#8   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2010 - 20:06

Εάν μετακινήσεις photo, video, music, από το pc και κανείς restore from backup δεν νομίζω πως θα βρεις τίποτα στην συσκευη, επίσης καλό θα ήταν, δικό μου λάθος, ο όρος συγχρονισμός αφορά μόνο αυτά που αναφέρει η φίλη μας παραπάνω + τις εφαρμογές, τα υπόλοιπα είναι μονοδρομη η κατεύθυνση από iTunes..

Τελευταία επεξεργασία από: DINFUN, 23/01/2010 - 20:08


#9   peterboutsis

peterboutsis

    iPH Contributor

  • 1.031 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 3
  • GameCenter:peterboutsis

Δημοσίευση 23/01/2010 - 20:11

φίλε μου είχα το ίδιο ακριβως πρόβλημα πριν 2-3 μήνες. αυτό που έκανα ήταν να τις στείλω με e-mail στο pc. όμως, οταν παιρνας φωτο που είναι πολλα mb στο κινητο αυτο τις μετατρεπει σε μικρότερο μέγεθος. με άλλα λόγια, η ποιότητα οταν θα τις δεις στο pc θα είναι μερικων kb :(

#10   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 23/01/2010 - 20:17

Φίλε peterboutsis να ξέρεις για άλλη φορά υπάρχει το sharepod για να τις μεταφερεις στην συγκεκριμένη περίπτωση στο iPhone του φίλου μας έχει γίνει replace οπότε το iPhone είναι χωρίς τις photo..




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες