Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Tapatalk vs Tapatalk Pro


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
37 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2015 - 09:14

Χαίρετε, θα ήθελα να ανοίξω αυτο το θέμα προκειμένου να αναπτυχθούν οι δυνατότητες και τα χαρακτηριστικά που αφορούν τις δυο εφαρμογές. Στο παρελθόν υπηρχε στο AppStore η free έκδοση και αργότερα έγινε μια προσθήκη της 2ης έκδοσης ή αλλιώς Pro έναντι ενός σχετικά υψηλού τιμήματος.

 

Προσωπικά αγόρασα τότε την Pro θεωρώντας ότι θα πρόσφερε επιπλέον δυνατότητες, ωστόσο απο την εμπειρία μου ως τώρα συμπέρανα ότι μερικές φορές δεν μπορούσα να εντοπίσω κάποιο forum το οποίο ανέφερε ότι είχε ενεργή τη δυνατότητα προσθήκης μέσω Tapatalk και ενώ στην απλή εφαρμογή Tapatalk το εντόπιζε!

 

Επίσης σήμερα είδα ότι το Tapatalk Pro εχει φθάσει σε καποια υποεκδοση της v3 και αν δεν κάνω λάθος εχει αναβαθμιστεί πολύ καιρό πριν (ίσως απο το 2014) ενώ η θεωρητικά απλή εφαρμογή Tapatalk εχει φθάσει νομίζω σε υποεκδοση της v5 και είναι πρόσφατη. Ακόμη ενα άλλο στοιχείο, η εφαρμογή Pro, απο όσο έψαξα στο AppStore δεν υπάρχει πλέον, ενώ η απλή εφαρμογή μόνο εμφανίστηκε στο AppStore κατα την αναζήτησή μου! Περίεργο ίσως θα μπορούσε να πει κανεις, αν αναλογιστεί ότι η Pro είχε κοστίσει κανα 4-5€ αν θυμάμαι σωστά και ...ξαφνικά εξαφανίστηκε!

 

Ποια εφαρμογή προσφέρει μεγαλύτερη πληρότητα, ευχρηστία και αν όντως υπάρχουν και αλλα forum που να μην εντοπίζονται εξίσου κι απο τις δυο εφαρμογές; Γενικά ποια θεωρείτε καλύτερη εφαρμογή;

 

Τώρα, αν κάποιος εχει καποια γνώση επί του θέματος, θα ήταν χρήσιμο να τη συνεισφέρει, να υπάρχει οχι μόνο για εμένα αλλα και προς όποιον άλλον ενδιαφερόμενο μελλοντικά!

 

Ευχαριστώ!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 15/08/2015 - 09:16

Ούτε εγώ κατάλαβα τι είχε γίνει.



#3   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/08/2015 - 10:39

Νομιζω οτι πλέον κυκλοφορεί μόνο η κανονική έκδοση tapatalk.

Απλά αυτοί που είχαν αγοράσει την έκδοση pro κάνουν μια διαδικασία με Mail και το ΠΡΟΦΙΛ τους στην απλή έκδοση γίνεται VIP που σημαίνει οτι δεν εμφανίζει καθόλου διαφημίσεις.

Ψάξε τι διαδικασία πρέπει να κανείς στο Google για να γίνεις vip.

Επίσης το νέο tapatalk θέλει να το συνηθίσεις μια και δεν ειναι τοσο εύκολοχρηστο όπως η έκδοση pro.
Αλλα νομιζω ειναι μονόδρομος το να πας στο απλο tapatalk.

Και εγω σε αυτο είμαι πια .....

#4   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2015 - 10:43

Μπορείς να αναφέρεις ορισμένα σημεία που εντοπίσες διάφορες είτε θετικά είτε αρνητικά; Εσυ το έκανες VIP;

#5   TaDrik

TaDrik

    iPH Enthousiast

  • 477 μηνύματα
  • Twitter:@tadrik
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:TaDrik

Δημοσίευση 15/08/2015 - 13:01

Μπορείς να αναφέρεις ορισμένα σημεία που εντοπίσες διάφορες είτε θετικά είτε αρνητικά; Εσυ το έκανες VIP;

VIP μπορει να γίνει όποιος είχε αγοράσει την pro έκδοση. Άρα μπορείς και εσύ. Κανονικά θα πρεπει να σου έχει έρθει και email από το tapatalk που σε ενημερώνει.

#6   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/08/2015 - 13:28

The Deadline

  • July 1st 2015
    • We are offering VIP Status for a further 6 months of the 2015 year.
    • July 1st 2015 is also the 12 month anniversary of when our paid for products became free.
    • Strictly *NO* VIP status will be awarded subsequent to this date!


#7   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2015 - 15:17

Εννοεί ότι τελική προθεσμία είναι ως 1 Ιουλίου;
Πάντως σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνουν για να ελέγξει κάποιος αν είναι VIP, αναφέρουν ότι στη freeware app στο μενού επεξεργασία προφίλ πρέπει να αναφέρει είτε VIP είτε tester. Εγώ δε βλέπω κανένα απο αυτά. Επίσης, αν μπορεί κάποιος που εχει τη δωρεάν έκδοση να μου πει που εχει διαφημίσεις;

#8   karasarinis

karasarinis

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/08/2015 - 15:37

Εμενα μου βγάζει VIP χωρίς να εχω κανει κάποια διαδικασία. Ειχα αγοράσει όμως την Pro έκδοση.

#9   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 15/08/2015 - 16:49

Εννοεί ότι τελική προθεσμία είναι ως 1 Ιουλίου;
Πάντως σύμφωνα με τις οδηγίες που δίνουν για να ελέγξει κάποιος αν είναι VIP, αναφέρουν ότι στη freeware app στο μενού επεξεργασία προφίλ πρέπει να αναφέρει είτε VIP είτε tester. Εγώ δε βλέπω κανένα απο αυτά. Επίσης, αν μπορεί κάποιος που εχει τη δωρεάν έκδοση να μου πει που εχει διαφημίσεις;


Όντως στο μενού επεξεργασία προφιλ δίπλα απο το nickname όταν ειςαι VIP το γράφει μέσα σε παρένθεση. Αν δεν ειςαι γράφει μόνο το όνομα σου.

Το ποια ακριβώς η διαφορά του vip απο το απλό δύσκολο να σου πω διότι πάντα ειχα την έκδοση pro και μετά μεταπήδησα κατευθείαν σε vip , οποτε δεν έχω εικόνα της ελεύθερης έκδοσης.

#10   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 15/08/2015 - 16:54

Εγώ πάντως ακόμα έχω το προ είχα για ένα διάστημα το απλό με vip αλλά δεν την πάλεψα...μόνο για το iPhone Hellas το έχω όποτε μια χαρά είναι το προ και ας μην έχει update καιρό τώρα....

Knowledge Is Power


#11   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 15/08/2015 - 18:17

Εγώ πάντως ακόμα έχω το προ είχα για ένα διάστημα το απλό με vip αλλά δεν την πάλεψα...μόνο για το iPhone Hellas το έχω όποτε μια χαρά είναι το προ και ας μην έχει update καιρό τώρα....

και εγώ με το απλό δεν την πάλεψα καθόλου και δεν το αλλάζω το pro.


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#12   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2015 - 18:20

Δώστε μερικές πληροφορίες αν θέλετε, περισσότερο ενημερωτικά για τις διάφορες που είδατε ανάμεσα στις δυο εφαρμογές και σας εκανε να επιλέξετε;!

#13   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/08/2015 - 18:30

Aδερφε ετσι κ αλλιως μονο αυτη που ειναι τωρα στο appstore μπορεις να εχεις.Διαφορες μεγαλες δεν θα δεις το σιγουρο ειναι οτι αν ησουν VIP δεν θα ειχες τις διαφημισεις 



#14   gousias

gousias

    iPH Contributor

  • 1.026 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/08/2015 - 18:35

Μου κάνει εντύπωση που στην απλή που κατέβασα προχθές κι έκανα είσοδο με το λογαριασμό μου, δεν αναφέρει στο προφίλ τίποτα για VIP κλπ. Οι διαφημίσεις που λέτε, που εμφανίζονται; Δεν έχω δει καμία στην απλή που έχω, λέτε να είναι VIP ήδη, χωρις να το αναφέρει όμως;

#15   parafron4

parafron4

    iPH Elite Poster

  • 3.006 μηνύματα
  • Twitter:@parafron4
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • GameCenter:parafron4-

Δημοσίευση 15/08/2015 - 18:39

Ηθελε μια διαδικασια για να γινεις VIP.

Διαφημισεις δεν ξερω σε ποιο σημειο βγαζει γιατι κ εγω vip ειμαι



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες