Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Paintbull και iPhone 5s?


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
50 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/08/2015 - 17:46

Καλησπέρα, παιδιά έχω διαβάσει στο αντίστοιχο post το οποίο δυστυχώς έχει κλειδωθεί για το θέμα. Αλλά δεν έχω καταλήξει στο αν αξίζει η συγκεκριμένη "πατέντα" λόγω του ότι δεν είχε δοκιμαστεί από πολλούς φορουμίτες και για μεγάλο χρονικό διάστημα.

 

Σκέφτομαι να το βάλω σαν έξτρα προστασία σε iPhone 5s το οποίο θα αποκτήσω άμεσα και δεν μου αρέσει με τίποτα η λύση των μεμβρανών και tembered glass. Έχω διαβάσει για το θέμα που είχε σε iPhone 6 αλλά εγώ ενδιαφέρομαι για το 5s. Οπότε αν θέλει κάποιος που το έχει βάλει στο κινητό του ας πει μια γνώμη. Ο βασικός μου φόβος δεν είναι ούτε η εγγύηση που πιθανόν δεν θα έχω αφού το τηλέφωνο θα είναι μεταχιρισμένο ούτε αν πετάξω τσάμπα 15 ευρώ όχι ότι μου περισσεύουν αλλά δεν είναι και κανα αστρονομικό ποσό.

 

Ο βασικός μου ενδοιασμός είναι αν δημιουργεί κάποιο πρόβλημα στο κινητό είτε άμεσα είτε σε βάθος χρόνου. Παράδειγμα στην εμπειρία αφής ακρίβειας χρωμάτων στο touch id, δαχτυλιές λόγω απώλεια ελαιοβοβικότητας ή κάτι άλλο που δεν έχω σκεφτεί.

 

Ευχαριστώ



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/08/2015 - 18:40

Μην το βαλεις.παρε ενα tempered glass 9 ευρω και καθαρισες.

#3   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/08/2015 - 18:45

Μην το βαλεις.παρε ενα tempered glass 9 ευρω και καθαρισες.

 

Δεν μου αρέσει αισθητικά το tempered glass καθόλου ρε συ καλύτερα να το αφήσω έτσι... θες να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος γιατί είσαι αρνητικός;


Τελευταία επεξεργασία από: NickOspaR, 21/08/2015 - 18:45


#4   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/08/2015 - 18:47

Διοτι δεν εχω καταληξει οτι προσφερει οτι λεει για την ακριβεια αν περασουν ημερες και κανεις οτι αφηνεις αχνα ξερεις να θολωσει ας πουμε θα δεις περιεργες πιτσιλιες στην οθονη που οταν καθαριζεις δεν φαινονται αρα κατι δεν παει καλα.γνωμη μου μην το βαλεις.εχει πολυ ωραια 0.2 mm 2.5D x one που θα το χαρεις

#5   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/08/2015 - 19:02

Διοτι δεν εχω καταληξει οτι προσφερει οτι λεει για την ακριβεια αν περασουν ημερες και κανεις οτι αφηνεις αχνα ξερεις να θολωσει ας πουμε θα δεις περιεργες πιτσιλιες στην οθονη που οταν καθαριζεις δεν φαινονται αρα κατι δεν παει καλα.γνωμη μου μην το βαλεις.εχει πολυ ωραια 0.2 mm 2.5D x one που θα το χαρεις

 

Ώπα, οπότε από ότι καταλαβαίνω το έχεις δοκιμάσει. Πέρα από αυτό με τις πιτσιλιές που αφού όταν το καθαρίζεις φεύγει είχες κάποιο άλλο πρόβλημα; Έχει φάει καμιά καλή γδαρσιά το κινητό σου για να τσεκάρεις; 


Τελευταία επεξεργασία από: NickOspaR, 21/08/2015 - 19:05


#6   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/08/2015 - 20:23

φιλος σε 6αρι εχει κανει γραντζουνιες.αστο σου λεω ειναι μουφα



#7   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 21/08/2015 - 20:24

και οταν ρωτηθηκαν για το νεο υλικο ειπαν οτι παιζει πολυ χημεια και κατι τετοια....και οτι το απλο ειναι καλο απλα θελει να στεγνωσει...αστο σου λεωωωωωωωωωωωωω



#8   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 21/08/2015 - 23:39

φιλος σε 6αρι εχει κανει γραντζουνιες.αστο σου λεω ειναι μουφα

 

Φίλε μου στο 6άρι έχει ειπωθεί και στο κλειδωμένο post ότι είναι μούφα το θέμα είναι στο 5s αν κάνει δουλειά



#9   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/08/2015 - 01:11

Το υλικό κατά βάση δεν αλλάζει απο συσκευή σε συσκευή.

 

Μη κάνεις φυσικά το λάθος να μπλέξεις με το παραπάνω. Ειδικά όταν έχουν ειπωθεί τόσα στο αντίστοιχο τόπικ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#10   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 22/08/2015 - 14:26

Το υλικό κατά βάση δεν αλλάζει απο συσκευή σε συσκευή.

 

Μη κάνεις φυσικά το λάθος να μπλέξεις με το παραπάνω. Ειδικά όταν έχουν ειπωθεί τόσα στο αντίστοιχο τόπικ.

 Νίκο αν θες πες μου τα αρνητικά του σημεία. Η αλήθεια είναι πως με ψήνει πολύ σαν ιδέα επειδή όπως είπα και πάνω δεν πρόκειται να βάλω glass ή ζελατίνα. Δεν θα με τσούξει και πολύ να χάσω τα 15 ευρώ της εφαρμογής μην πάθει ανεπανόρθωτη ζημιά η συσκευή με ενδιαφέρει και από τα σχόλια στο κλειδωμένο post δεν διαβάζω κάτι τέτοιο.

 
Ευχαριστώ 


#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/08/2015 - 15:07

Αμφιβόλου ποιότητας υλικό απο μια εταιρεία που ειδικεύεται σε στις βαφές αυτοκινήτων(!). Αρκεί νομίζω αυτό.

 

Για να μη μιλήσουμε για την εγγύηση την οποία όπως φαίνεται χαιρετάς. Μη μπλέξεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   W3rtY88

W3rtY88

    iPH Elite Poster

  • 2.979 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4

Δημοσίευση 22/08/2015 - 15:09

 

 Νίκο αν θες πες μου τα αρνητικά του σημεία. Η αλήθεια είναι πως με ψήνει πολύ σαν ιδέα επειδή όπως είπα και πάνω δεν πρόκειται να βάλω glass ή ζελατίνα. Δεν θα με τσούξει και πολύ να χάσω τα 15 ευρώ της εφαρμογής μην πάθει ανεπανόρθωτη ζημιά η συσκευή με ενδιαφέρει και από τα σχόλια στο κλειδωμένο post δεν διαβάζω κάτι τέτοιο.

 
Ευχαριστώ 

 

διάβασε το topic που γίνεται το όλο θέμα με το ''να βάλουμε - να μην βάλουμε" και θα δεις .... μεγάλη απογοήτευση μιλάμε 


ο γούγλης είναι φίλος μας και τα ξέρει όλα ... Οπότε, ρώτα πρώτα αυτόν και μετά όλους τους άλλους :P


#13   linuxfighter

linuxfighter

    iPH Elite Poster

  • 2.743 μηνύματα
  • Twitter:@tsioutsiourigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:linuxfighter

Δημοσίευση 23/08/2015 - 18:09

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω προτίμησε tempered glass :rolleyes: . Στο 5s δε φαίνεται καθόλου εκτός από το σημείο στο κουμπί. Θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος και θα έχεις και μεγαλύτερη προστασία σε ενδεχόμενη πτώση.



#14   NickOspaR

NickOspaR

    iPH Member

  • 233 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 4 +4G

Δημοσίευση 25/08/2015 - 14:35

Αμφιβόλου ποιότητας υλικό απο μια εταιρεία που ειδικεύεται σε στις βαφές αυτοκινήτων(!). Αρκεί νομίζω αυτό.

 

Για να μη μιλήσουμε για την εγγύηση την οποία όπως φαίνεται χαιρετάς. Μη μπλέξεις.

 

διάβασε το topic που γίνεται το όλο θέμα με το ''να βάλουμε - να μην βάλουμε" και θα δεις .... μεγάλη απογοήτευση μιλάμε 

 

Όπως είπε και ο φίλος παραπάνω προτίμησε tempered glass :rolleyes: . Στο 5s δε φαίνεται καθόλου εκτός από το σημείο στο κουμπί. Θα μείνεις απόλυτα ευχαριστημένος και θα έχεις και μεγαλύτερη προστασία σε ενδεχόμενη πτώση.

 

Παιδιά, με πείσατε το ξεχνάω το paintbull θα κοιτάξω για tempered glass ή κάτι παρόμοιο για το Liquipel έχετε άποψη;



#15   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 25/08/2015 - 14:42

αδερφε ασε τα ''υγρα'' για τις γυναικες που ξερουν ακριβως τι να τα κανουν παρε ενα tempered glass και καθαρισες!!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες