Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

Το Facebook παρουσιάζει τη δική του ψηφιακή βοηθό για το Facebook Messenger με την ονομασία "Μ"


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
21 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 29/08/2015 - 02:19

Παιδιά γιατι δεν μου κάνει ενημέρωση και το φμπ και το messenger ;; Τις διέγραψα αλλά τιποτα. Το έχει δει κανεις άλλος;;

Εχει προβλημα το Appstore απο χθες.

 

Edit: Δεν προλαβα να το πω και μου κανε update το facebook και γρηγορα κιολας!


Τελευταία επεξεργασία από: thanosdk, 29/08/2015 - 02:22


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 07/04/2017 - 16:38

messenger_m.jpg


Μετά από σχεδόν έναν χρόνο δοκιμών, η Facebook λανσάρει και επίσημα πλέον για τους χρήστες στις ΗΠΑ τον ψηφιακό βοηθό "Messenger M" για την πλατφόρμα Facebook Messenger. Αυτή τη φορά δεν έχουμε να κάνουμε με τεχνητή νοημοσύνη τύπου SiriGoogle Assistant ή Bixby ή , αλλά με λογισμικό που υποβάλει προτάσεις στους χρήστες ανάλογα με το θέμα της συζήτησης τους.
 
Για παράδειγμα, αν ρωτήσεις κάποιον συνομιλητή "που είσαι;", τότε θα σου εμφανιστεί έναν pop-up μήνυμα με την πρόταση να μοιραστείς την τοποθεσία σου. Πατώντας επάνω στο μήνυμα θα γίνει αυτόματα η ενέργεια που επιθυμείς, χωρίς να χρειάζονται περαιτέρω κινήσεις από μέρους σου. Αν κρατήσεις πατημένο το pop-up μήνυμα, τότε θα εμφανιστούν περισσότερες προτάσεις, ενώ μπορείς να το παραβλέψεις σέρνωντας το στο πλάι.
 
Όπως κάθε άλλος ψηφιακός βοηθός, έτσι και το "Messenger M" θα εμφανίζει καλύτερες προτάσεις όσο μαθαίνει τον χρήστη. Για την ώρα, πάντως, υποστηρίζει προτάσεις για stickers, αποστολή/παραλαβή χρημάτων, διαμοιρασμό τοποθεσίας, κλήση Uber ή Lyft, δημοσκοπήσεις σε ομαδικές συνομιλίες και υπενθυμίσεις για κάποια προγραμματισμένη συνάντηση.
 
Το λανσάρισμα του Messenger M γίνεται σε συσκευές iOS και Android, αρχικά στις ΗΠΑ και σύντομα θα ακολουθήσουν περισσότερες χώρες. Όταν εμφανιστεί και στην Ελλάδα, καλό θα είναι να γνωρίζετε ότι μπορείτε να τον καταργήσετε από τις ρυθμίσεις του Facebook Messenger.

via techgear


Behind the Scenes...

#18   ChefAlexander

ChefAlexander

    iPH Contributor

  • 1.332 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 07/04/2017 - 17:46

Παιδιά γιατι δεν μου κάνει ενημέρωση και το φμπ και το messenger ;; Τις διέγραψα αλλά τιποτα. Το έχει δει κανεις άλλος;;

Εμένα μου έκανε την αναβάθμηση κανονικά σήμερα τόσο στο Facebook όσο και στο Messenger και στις 2 συσκευές που έχω ( iPhone 6s plus και iPad Pro ). Αυτό όμως που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το γεγονός ότι η σημερινή αναβάθμηση του Messenger ήταν γραμμένη στα....Γαλλικά!!!! Το παρατήρησε κάποιος άλλος αυτό???



#19   Justaguy

Justaguy

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus

Δημοσίευση 07/04/2017 - 19:10

Εμένα μου έκανε την αναβάθμηση κανονικά σήμερα τόσο στο Facebook όσο και στο Messenger και στις 2 συσκευές που έχω ( iPhone 6s plus και iPad Pro ). Αυτό όμως που μου έκανε μεγάλη εντύπωση είναι το γεγονός ότι η σημερινή αναβάθμηση του Messenger ήταν γραμμένη στα....Γαλλικά!!!! Το παρατήρησε κάποιος άλλος αυτό :huh:

Εγω και νομιζα οτι τα επαιξαν οι ρυθμισεις του κινητου μου  :lol: !



#20   Soulgiannis

Soulgiannis

    iPH newbie

  • 88 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:soulgiannis@me.com

Δημοσίευση 07/04/2017 - 19:12

Και εμενα εκανε αναβαθμιση σημερα το iphone 7 Plus Και ηταν στα γαλλικα αλλα το Messenger στα Ελληνικα!



#21   gismo301278

gismo301278

    iPH Hero

  • 5.413 μηνύματα
  • Twitter:@Fstavrou
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5S
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:gismo301278

Δημοσίευση 09/04/2017 - 01:01

Ήταν που ήταν με φατσούλες βλακιουλες ένα τεράστιο προγραμμα που στραγγίζει την μπαταρία,θα το κάνουν πολύ χειρότερο και τεράστιο με τέτοιες ενέργειες



Rafael Nadal
Rafael Nadal

#22   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 09/01/2018 - 15:10

Η Facebook ανακοίνωσε το τέλος του ψηφιακού βοηθού “M” από το Facebook Messenger μετά από 2 χρόνια δοκιμών

 

 
Πίσω στο 2015, η Facebook είχε ανακοινώσει τον ψηφιακό βοηθό “M” για την πλατφόρμα Facebook Messenger, ένα bot που πρόσφερε χρήσιμες πληροφορίες και διευκολύνσεις με τη βοήθεια εκατοντάδων πραγματικών ανθρώπων – εργαζομένων της εταιρείας. Ο στόχος ήταν να μετατρέψει την πλατφόρμα σε προορισμό για αναζήτηση πληροφοριών και βοήθεια με την εκπλήρωση διάφορων διαδικασιών, αλλά αποδείχτηκε ότι δεν ήταν αυτό που ζητούσαν οι χρήστες.

 
Έτσι, μετά από δοκιμές δύο ετών που περιορίστηκαν σε μόλις 2000 χρήστες στην περιοχή του San Francisco, η εταιρεία πήρε την απόφαση να σταματήσει οριστικά το πρόγραμμα στις 19 Ιανουαρίου και να εκμεταλλευτέι τη γνώση που πήρε για τα bots και τους ψηφιακούς βοηθούς σε άλλα projects. Ποια θα είναι αυτά; Θα το μάθουμε πολύ σύντομα, αφού βλέπουμε ότι σε αυτό το κομμάτι η Facebook έμεινε αρκετά πίσω, δεδομένης της διείσδυσης των Amazon Alexa και Google Assistant σε πληθώρα συσκευών.


Behind the Scenes...




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες