Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

πρόβλημα με μπαταρία - iphone 6


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   init

init

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 28/08/2015 - 02:53

Καλησπέρα.

έχω το εξής πρόβλημα με την μπαταρία του iphone μου. απότομα ενω είναι στο 25% εάν το χρησιμοποιήσω

(οτιδήποτε facebook παιχνίδι σερφάρισμα ) η μπαταρία πέφτει στο 1%. εάν κάνω reboot στο κινητό

επανέρχεται η σωστή ένδειξη.είναι σαν να έχει memory  effect ή να θέλει calibration.. έχει κανεις ιδέα?

 

παιζω με  ios 8.4 jb

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   PanosK0

PanosK0

    iPH Member

  • 323 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 28/08/2015 - 09:37

Το ίδιο θέμα είχα κ έχω κ εγώ στρώνει όταν αφήσω να κλείσει τ κινητό απο μπαταρία μετα τ φόρτισω κ κάνω επανεκκίνηση αν όμως έχω μια βδομάδα τελειωνει τ φορτιζω κ ξανά ξανά χωρίς επανεκκίνηση κολλαει κ ενω φορτίζει 8 ώρες να δδείχνει κολλημένο στο 50% ή να τ χρησιμοποιω και ενω έχει 90% να παίζω 3 ώρες κ να ειναινσταθερο εκεί....δεν ξέρω τι σκαλωματα τρώει

#3   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 28/08/2015 - 10:27

Καλημερα, ενα calibration πιστευω θα ητανε καλο να το κανεις, κ αν ειναι τσεκαρε και την κατασταση της μπαταριας σου με το iBackupBot να δεις κυκλους φορτισης, full charge capacity κτλπ. Επισης τι iPhone ειναι;


Τελευταία επεξεργασία από: Speed7, 28/08/2015 - 10:28


#4   init

init

    iPH newbie

  • 34 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 28/08/2015 - 11:57

iphone 6 ειναι
 
CycleCount: 221
 DesignCapacity: 1751
 FullChargeCapacity: 1600
 Status: Success
 BatteryCurrentCapacity: 100
 BatteryIsCharging: true
 ExternalChargeCapable: true
 ExternalConnected: true
 FullyCharged: false
 GasGaugeCapability: true


#5   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 28/08/2015 - 12:26

αυτο μου εκανε και εμενα πριν μια βδομαδα , ειχα αφησει το iphone 6 να φορτισει ολο το βραδυ (με πηρε ο υπνος , συνηθως δεν το κανω αυτο να το αφηνω ολο το βραδυ στην πριζα) και ενω ηταν στο 100% και δεν το χρησιμοποιησα καθολου μεσα σε μια ωρα αδειασε η μπαταρια ολη!! κακα τα ψεματα αθλια η μπαταρια του 6 καθε μερα φορτισμα και καποιες φορες και 2η φορτιση μεσα στην ημερα..... μεχρι το 4s μια χαρα η μπαταρια των iphone.... μετα το 5 χαλια......



#6   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 28/08/2015 - 13:08

αυτο μου εκανε και εμενα πριν μια βδομαδα , ειχα αφησει το iphone 6 να φορτισει ολο το βραδυ (με πηρε ο υπνος , συνηθως δεν το κανω αυτο να το αφηνω ολο το βραδυ στην πριζα) και ενω ηταν στο 100% και δεν το χρησιμοποιησα καθολου μεσα σε μια ωρα αδειασε η μπαταρια ολη!! κακα τα ψεματα αθλια η μπαταρια του 6 καθε μερα φορτισμα και καποιες φορες και 2η φορτιση μεσα στην ημερα..... μεχρι το 4s μια χαρα η μπαταρια των iphone.... μετα το 5 χαλια......

φιλε τι λες τωρα ποια χαλια;πλακα κανεις φανταζομαι.

πως προκυπτει αυτο;;

εγω τωρα που μιλαμε στο 6αρι μου iOS 9 beta 5 εχει 61% με 3 ωρες χρηση και 17 ωρες αναμονη.

πραγματικα δεν ξερω πως προκυπτει αυτο που λες οτι ειναι οτι χειροτερο ειλικρινα.

και με 4g την μιση μερα και την υπολοιπη wifi.


Τελευταία επεξεργασία από: N0thinGsPeciaL, 28/08/2015 - 13:10





Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες