Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 6 σπασμένη οθόνη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
30 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   ioannidisphysio

ioannidisphysio

    iPH newbie

  • 36 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/08/2015 - 13:39

Καλησπέρα, μόλις μου έπεσε το iPhone 6 και έσπασε η οθόνη του. Το έχω αγορασμένο από Vodafone με πρόγραμμα my 30 τον Ιανουάριο. Υπάρχει περίπτωση να μου το αντικαταστήσουν δωρεάν ή να το επισκευάσουν και με τι κόστος; Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 30/08/2015 - 14:45

Για δωρεάν αντικατάσταση, μόνο αν έχεις ασφάλιση (συνήθως στα red) όποτε μπορείς να εκμεταλλευτείς αυτήν την προσφορά που τρέχει μέχρι 30/8 για εκτύπωση στην επισκευή. Μιλάς με Vodafone για λεπτομέρειες.

#3   Speed7

Speed7

    iPH Member

  • 264 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 31/08/2015 - 01:28

Αν δεν το εχεις ασφαλισει ωστε να σου κανουν δωρεαν αντικατασταση η επιδιορθωση απο εκει που το αγορασες, τοτε μπορεις να μιλησεις με infoquest η isystem, επειδη αντικατασταση της οθονης δεν κανουν μπορεις να ζητησεις νεο ανακατασκευασμενο πληρωνοντας 297 ευρω επειδη εισαι εκτος εγγυησης αφου σου επεσε κ εσπασε αλλα περνεις νεα συσκευη ανακατασκευασμενη αριστη, νομιζω πως γινετε.

Αλλιως μιλας με καποιο καταστασημα που φτιαχνει iPhone και πληρωνεις 150+ για αντικατασταση της οθονης αλλα δεν ξερεις τι δουλεια θα σου κανουν και δεν ειναι ολοι εμπιστοι.


Τελευταία επεξεργασία από: Speed7, 31/08/2015 - 01:32


#4   N0thinGsPeciaL

N0thinGsPeciaL

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina +4G

Δημοσίευση 31/08/2015 - 07:12

Σκατα δουλειά κανουν όλοι διότι αγοράζουν από Κίνα με 30€ και πουλάνε 200€ μαζί με ΦΠΑ .
Εντάξει κλοπή το λιγότερο και φυσικά μάπα ποιότητα .
2 δοκίμασα και δεν με έψησαν (καταστήματα )
Ξεκολλάνε bezel τζαμί χωρις ολεοφοβικη επίστρωση,στραβή κολλημένη lcd στο τζάμι και αλλα .μακρυα γνώμη μου εφόσον Ελλάδα η Apple δεν αλλάζει οθόνης με 120€ όπως εξωτερικό
Ή πληρώνεις και παίρνεις ανακατασκευασμένο ή το δίνεις όπως έκανα εγω για ανταλλακτικά και παίρνεις άλλο

Τελευταία επεξεργασία από: N0thinGsPeciaL, 31/08/2015 - 07:14


#5   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/09/2015 - 09:25

Καλημέρα παιδιά! Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας. Κάπως κατάφερα κι έσπασα την οθόνη του iphone 6 plus μου και τώρα έχω κάποιες απορίες που ίσως μπορείτε να μου τις λύσετε. Μίλησα με infoquest και μου είπαν αυτο που είπε και ο Speed7 με κοστος 370 τελική παίρνω ανασκευασμένο. Θεωρώ πως είναι όντως καλύτερη λυση αυτη απο το να παω σε αντικατασταση της οθονης. Τωρα ομως μπαινει και το αλλο θεματακι που εχω στην συσκευη. Το τελευταιο διαστημα μου κολλουσε το home button αλλα πριν προλαβω να το παω για σερβις μου εσπασε η οθονη οποτε το τηλεφωνο μου βγηκε εκτος εγγυησης. Γνωριζει κανεις σας εαν παω σε καποιο apple store σε ευρωπαικη πολη αν υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καλυτερη τιμη για αλλαγη οθονης(ισχυει το 120 ευρω; ) και να μου φτιαξουν και το home button? 


Τελευταία επεξεργασία από: jmarin, 02/09/2015 - 09:25


#6   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/09/2015 - 10:03

το μονο σιγουρο ειναι εαν το πας σε apple store θα σου βγει πιο φθηνα η αντικατασταση!



#7   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/09/2015 - 10:07

Out-of-warranty* cost:

iPhone 6 Plus: £266.44

 

Στο αγγλικο σαιτ δινει αυτην την τιμη. 360 ευρω. Αν ειναι ετσι το κανω εδω :P

Το σημαντικοτερο σε ολη την ιστορια νομιζω πως ειναι αν η επισημη Apple βγαζει εκτος εγγυησης συσκευη με σπασμενη οθονη. Το γνωριζει κανεις αυτο;



#8   giorgossssss

giorgossssss

    iPH Enthousiast

  • 469 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 02/09/2015 - 10:15

σε προσφατο ποστ εδω στο forum ειχε αναφερει μελος (νομιζω αν δεν κανω λαθος καποιος απο τους διαχειριστες) οτι εκτος απο την αντικατασταση οθονης που μπορουν να κανουν σε apple store η αντικατασταση συσκευης με ανακατασκευασμενο ειναι πιο φθηνο σε σχεση με Ελλαδα (και με την λογικη να το παρεις ετσι θα ειναι ) ειναι λογικο να ειναι πιο ακριβο ή το ιδιο οι τιμες με apple store με καποιο εξουσιοδοτημενο service εδω στην Ελλαδα?



#9   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/09/2015 - 10:25

Εχεις δικιο. Ακουγεται λογικο. Το απογευμα θα μιλησω με apple store amsterdam και θα μαθουμε



#10   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2015 - 11:48

Out-of-warranty* cost:

iPhone 6 Plus: £266.44

 

Στο αγγλικο σαιτ δινει αυτην την τιμη. 360 ευρω. Αν ειναι ετσι το κανω εδω :P

Το σημαντικοτερο σε ολη την ιστορια νομιζω πως ειναι αν η επισημη Apple βγαζει εκτος εγγυησης συσκευη με σπασμενη οθονη. Το γνωριζει κανεις αυτο;

 

Φυσιολογικό δεν είναι? Αμάξι έχεις? Εαν πας και το χτυπήσεις στον τοίχο και διαλυθεί η μηχανή(να μην σου συμβει ποτε) θα πας στην αντιπροσωπεία και θα τους πεις αλλάξτε μου την μηχανή δωρεάν είναι σε εγγύηση εσείς φταίτε? Είναι επόμενο να είναι εκτός εγγύησης και το κινητό φίλε μου


Τελευταία επεξεργασία από: billytilaver, 02/09/2015 - 11:49


#11   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 02/09/2015 - 12:04

φιλος με 6αρι χτες μου εδειχνε το κινητο που ειχε αλαξει οθωνη με 200 ε,η συγκολληση αψογη φαινοταν,δεν το καταλαβαινες ομως ειχε θεμα με την αφη,μια ακουγε μια οχι



#12   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/09/2015 - 12:25

Καλημέρα παιδιά! Χρειάζομαι την πολύτιμη βοήθειά σας. Κάπως κατάφερα κι έσπασα την οθόνη του iphone 6 plus μου και τώρα έχω κάποιες απορίες που ίσως μπορείτε να μου τις λύσετε. Μίλησα με infoquest και μου είπαν αυτο που είπε και ο Speed7 με κοστος 370 τελική παίρνω ανασκευασμένο. Θεωρώ πως είναι όντως καλύτερη λυση αυτη απο το να παω σε αντικατασταση της οθονης. Τωρα ομως μπαινει και το αλλο θεματακι που εχω στην συσκευη. Το τελευταιο διαστημα μου κολλουσε το home button αλλα πριν προλαβω να το παω για σερβις μου εσπασε η οθονη οποτε το τηλεφωνο μου βγηκε εκτος εγγυησης. Γνωριζει κανεις σας εαν παω σε καποιο apple store σε ευρωπαικη πολη αν υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καλυτερη τιμη για αλλαγη οθονης(ισχυει το 120 ευρω; ) και να μου φτιαξουν και το home button? 

Είσαι πολύ τυχερός που έχεις Apple Store εκεί που είσαι.

 

Κάνουν και στο Home επισκευή.

 

https://www.apple.co.../screen-damage/


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#13   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/09/2015 - 15:20

Φυσιολογικό δεν είναι? Αμάξι έχεις? Εαν πας και το χτυπήσεις στον τοίχο και διαλυθεί η μηχανή(να μην σου συμβει ποτε) θα πας στην αντιπροσωπεία και θα τους πεις αλλάξτε μου την μηχανή δωρεάν είναι σε εγγύηση εσείς φταίτε? Είναι επόμενο να είναι εκτός εγγύησης και το κινητό φίλε μου

Δεν ειπα ποτε οτι θα ζητησω να αλλαχθει δωρεαν. ειπα αυτο "Γνωριζει κανεις σας εαν παω σε καποιο apple store σε ευρωπαικη πολη αν υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καλυτερη τιμη για αλλαγη οθονης(ισχυει το 120 ευρω; ) και να μου φτιαξουν και το home button?" ουτε ειπα πως φταιει η apple που εσπασα την οθονη μου. Ειναι εντελως φυσιολογικο οπως λες κι εσυ. Αναρωτηθηκα λοιπον αν κανει καποια αλλη τιμη για συσκευη που ειναι εντος εγγυησης οπως κανει στο AppleCare. Σε καθε περιπτωση συμφωνουμε. 

 

Είσαι πολύ τυχερός που έχεις Apple Store εκεί που είσαι.

 

Κάνουν και στο Home επισκευή.

 

https://www.apple.co.../screen-damage/

Νικο δυστυχως ή ευτυχως δεν ζω στην Ολλανδια αλλα σχεδιαζω να παω τον επομενο μηνα για λιγες μερες οποτε μαλλον θα το κανω ετσι.



#14   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/09/2015 - 15:34

Δεν ειπα ποτε οτι θα ζητησω να αλλαχθει δωρεαν. ειπα αυτο "Γνωριζει κανεις σας εαν παω σε καποιο apple store σε ευρωπαικη πολη αν υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν καλυτερη τιμη για αλλαγη οθονης(ισχυει το 120 ευρω; ) και να μου φτιαξουν και το home button?" ουτε ειπα πως φταιει η apple που εσπασα την οθονη μου. Ειναι εντελως φυσιολογικο οπως λες κι εσυ. Αναρωτηθηκα λοιπον αν κανει καποια αλλη τιμη για συσκευη που ειναι εντος εγγυησης οπως κανει στο AppleCare. Σε καθε περιπτωση συμφωνουμε. 

 

Νικο δυστυχως ή ευτυχως δεν ζω στην Ολλανδια αλλα σχεδιαζω να παω τον επομενο μηνα για λιγες μερες οποτε μαλλον θα το κανω ετσι.

Εδώ μια φίλη μου για το iphone 6 έδωσε σε μαγαζί της Θεσσαλονίκης το iphone 6 και της το έφτιαξαν οθόνη με 160 ευρώ.



#15   jmarin

jmarin

    iPH newbie

  • 66 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 02/09/2015 - 16:34

Ρε συ αυτοί εδώ θέλουν 250 ευρώ για αλλαγή οθόνης στο plus! Ειναι παράλογο. Γιατί ισχύει αυτο που λένε και τα αλλα παιδιά πως παίρνουν μια οθόνη αμφιβόλου ποιότητας και γνώμη πουλάνε τόσο. Προτιμώ χθες φορές να δώσω 100 ευρώ παραπάνω και να πάρω ανασκευασμένος επίσημα ή να ψάξω λίγο μέσω Apple Store αν μπορώ να βρω κάποια καλύτερη τιμή. Περιμένω νέα απο Άμστερνταμ και θα σας πω να γνωρίζετε κι εσείς

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες