Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Apple to Launch 22-inch Touch Screen iMac(?)


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jwr

jwr

    iPH Contributor

  • 1.090 μηνύματα
  • Twitter:@jwr_
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:jwr_p

Δημοσίευση 18/01/2010 - 19:08

Η Apple μπορεί να ετοιμάζεται να κυκλοφορήσει touch-screen-iMac 22" το 2010,αναφέρει η DigiTimes.

Αναρτημένη εικόνα

Οι πληροφορίες που έρχεται με ένα άρθρο στην Chinese Commercial Times η οποία ισχυρίζεται ότι, η Apple θα αναθέσει την παραγωγή του 22-ιντσών για την Quanta, με την Ταϊβάν να βασίζεται στην Sintek Photronic για την προμήθεια των πάνελ αφής

Το νέο μοντέλο με οθόνη αφής θα κυκλοφορήσει παράλληλα με τα τρέχουσα 21" και 27" iMac μοντέλα.


[photo via pestaola]

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 20/01/2010 - 20:35

Οι φήμες των ημερών θέλουν και ο iMac να κάνει την εμφάνισή του εντός του 2010 με οθόνη αφής και μάλιστα στις 22 ίντσες.
Συνημμένο αρχείο  imac_new.png   59,89KB   5 λήψεις

Αυτό τουλάχιστον αναφέρει η ιστοσελίδα Digitimes που επικαλείται δημοσίευση της κινέζικης εφημερίδας Commercial Times. Το μοντέλο των 22 ιντσών θεωρείται ότι θα έρθει για να συμπληρώσει τα υφιστάμενα μοντέλα των 21.5 και 27 ιντσών. Αν και η συγκεκριμένη εφημερίδα Commercial Times έχει δημοσιοποιήσει ακριβείς πληροφορίες στο παρελθόν, εν τούτις πέρσι είχε κάνει λόγο για ένα netbook από την Apple, πάλι με οθόνη αφής, που όμως δεν εμφανίστηκε ποτέ.

Τα περισσότερα σχόλια πάντως στις ιστοσελίδες που ασχολούνται με τον χώρο, κρίνουν αρνητικά μια τέτοια πιθανότητα, εστιάζοντας στο γεγονός πως ένας iMac με οθόνη αφής, εκτός από τον "cool factor" που ενδεχομένως να εντυπωσιάσει αρχικά, δεν έχει τίποτε ουσιαστικό και λειτουργικό να προσφέρει στους χρήστες. Από την μία πλευρά η χρηστικότητα του iMac διαφέρει από αυτή του iPhone και του φημολογούμενου tablet, κι από την άλλη εταιρίες όπως οι HP και Dell που έχουν τολμήσει κάτι παρόμοιο, κρίνονται αφήνοντας τις οθόνες αφής κατά μέρος. Οι περισσότεροι λοιπόν βλέπουν μια τέτοια επιλογή από πλευράς Apple μάλλον απίθανη, ειδικά όσο βρίσκεται ο Steve Jobs στο τιμόνι της εταιρίας.


[πηγή maclife.gr]

#3   ProSONIC

ProSONIC

    iPH Addict

  • 775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 20:49

φιλοι μου εγω ακουσα οτι το νεο iMac θα εχει υψηλοτερη αναλυση απο blueray αλλα ενα μειον δε θα εχει blueray reader
για την αναλυση της οθονης για να βλεπουμε βιντεο εννοω...
α και κατι αλλο που ξεχασα...τα πιο μικρα μοντελα απο τα καινουργια μοντελα θα βγαινουν και με nvidia καρτες γραφικων

Τελευταία επεξεργασία από: ProSONIC, 20/01/2010 - 20:51


#4   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2010 - 21:57

Ναί, η HP το μετάνιωσε τοο πολύ με τα touchsmart που έβγαλε την 2η γενιά του προϊόντος και επιπλέον αρχίζει να ρολαρει τα πρώτα touch monitor http://h10010.www1.h...48-4031739.html . Αν δεν βγουν mac με touch μόνο ένας λόγος θα υπάρχει, το κόμπλεξ της Apple ότι το έβγαλε πρώτα άλλος στην αγορά.

Τελευταία επεξεργασία από: ktzaf, 20/01/2010 - 22:00


#5   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 20/01/2010 - 22:09

Nαι έχεις δίκιο! Πάντως το είχα δει ένα touchmart ήταν πολύ αργό !

#6   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 20/01/2010 - 22:17

Για τα desktop δεν ξέρω. Είχα το 2719p (digitizer) και τώρα το touchsmart tx2 πάλι tablet laptop με multitouch και digitizer. Για την δουλειά μου (annotations σε σχέδια PDF και cad στο εργοτάξιο σημειώσεις κλπ) δεν έχω προβλημα ακόμα και σε powersaver με τον επεξεργάστηκε στο 60%. Αλλά αυτό που τα σπάει είναι πως πλέον δεν χρησημοποιω πια το touchpad ή mouse. Το προβλημα είναι πως από συνήθεια πάω να κλικαρω την οθόνη στο desktop του γραφείου!!

#7   leuterismarkakis

leuterismarkakis

    iPH Enthousiast

  • 419 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:iLeuteris

Δημοσίευση 20/01/2010 - 22:21

Αν επιτρέπεται τι δουλεία κανείς?Εγώ πάλι είχα πάει στο multirama είχα δει εκεί ένα της msi η ανταποκόκριση του touch ήταν πραγματικά αργή!

#8   ktzaf

ktzaf

    iPH Honored Elite member

  • 1.283 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 21/01/2010 - 08:15

Είμαι πολιτικός Μηχανικος. Για το MSI που λες φυσικό είναι. Στβν ουσία είναι ένα netbook. Atom επεξεργάστη έχει το καϊμένο, όπως και της viewsonic. Δεν γίνεται σύγκριση όμως, αυτά είναι monitor με επεξεργαστη στην ουσία, τα touchsmart είναι κανονικά PC.




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες