Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* - - - - 1 ψήφοι

Wind, ενα ανεκδοτο που δεν σε κανει να γελας


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2015 - 12:14

Θα ηθελα οσοι εχουν Wind, αν υπαρχουν ακομα καλοι ανθρωποι δηλαδη σε αυτο το κοσμο, να με διαφωτησουν.

 

Δεν ξερω πως γινεται καθε μα καθε φορα, να με χρεωνουν χωρις λογο, αιτια, απο το πουθενα, και να γινεται πανηγυρι.

 

Ειμαι σε αυτη την εταιρια κοντα 12 χρονια με τον ιδιο αριθμο, πιστο στρατιωτακι δηλαδη.

 

Καρτοκινητη βεβαια, γιατι δεν ειμαι να πληρωνω παγια και συμβολαια.

 

Απο την εποχη που βγηκαν τα smartphones, η wind ειναι μακραν οτι χειροτερο υπαρχει στον χωρο των τηλεπικοινωνιων, και γιατι το λεω αυτο? Προσωπικη αποψη παντα.

 

Δεν ειναι δυνατο κυρα Αερα, να χρεωνεις με το ετσι θελω καποιον, επειδη τολμησε να ανηξει το data κουμπακι στο εξυπνο κινητο του, να του τρως ενα ευρω με το ετσι θελω, χωρις καν να εχει ανηξει browser, η να εχει μπει viber-messenger και δεν ξερω και εγω τι αλλο, το κουλο σε ολη την υποθεση?

 

"Εχεις κατω απο ενα ευρω υπολοιπο, ανανεωσε τωρα τον χρονο ομιλια σου μπλα μπλα μπλα..." (εξου και το ποσταρα σε αυτη τη κατηγορια) και να μπαινεις στο κατα τα αλλα ομορφο πανελ του f2g και να βλεπεις οτι εχεις 2,69 ευρω υπολοιπο...

 

Μπαινω στο μετρο...παω ομονοια, να παρω μια whatsup με... ενα ευρω, εκει τουλαχιστον το ευρουλακι θα πιασει τοπο.

 

Over.


Τελευταία επεξεργασία από: thanosdk, 01/09/2015 - 12:21


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   EchiDNA

EchiDNA

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2015 - 14:11

Άλλαξε εταιρεία αν δεν σε ικανοποιεί. Γιατί κάθεσαι και σκας;

#3   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2015 - 14:56

To ίδιο ακριβώς μου είχε κάνει η Vodafone + αστεία επιδότηση ενώ ήμουν πελάτης τους από το 1996 και μάλιστα με μεγάλους λογαριασμούς λόγω περιαγωγών κτλ κάποια στιγμή για μια χρήση data 10mb που έκανα τότε με το πρώτο μου "smartphone" ένα απαράδεκτο samsung χωρίς capacitative screen (από τότε είχε "force touch" η σάμσουνγκ :P) και με χρέωσαν 1ευρώ/mb και σηκώθηκα έφυγα κ πήγα cosmote.

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ αν δεν έχεις ένα κάποιο πρόγραμμα data παίζουν τρελλές χρεώσεις και ενώ μπορεί ξερωγώ να σου δίνει 1GB 5 ευρώ αν δεν έχεις πρόγραμμα να σου δίνει 1mb με 1 ευρώ πράγμα φυσικά απαράδεκτο.

 

Εγώ θα σου έλεγα να μην υποκύψεις στον γελοίο τσαμπουκά τους και να αλλάξεις εταιρεία ακόμη και αν χρειαστεί να αλλάξεις νούμερο.

 

Αν πάλι αποφασίσεις να μείνεις δες λίγο τα καρτοσυμβόλαια της wind όπου έχουν κάτι παλαβές ομολογουμένως προσφορές η μάνα μου με 8 ευρώ πάγιο το μήνα έχει 1500 λεπτά προς όλους αλλά χωρίς internet. Κάθε φορά που λέει "θα φύγω από τη Wind" επιστρέφει με ακόμη περισσότερο χρόνο ομιλίας :lol:



#4   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2015 - 16:04

Άλλαξε εταιρεία αν δεν σε ικανοποιεί. Γιατί κάθεσαι και σκας;

Αυτο ακριβως φιλε! Μολις πηγα cosmote και τελος, στολησα βεβαια την "πρωην" πλεον και εβγαλα το αχτι μου!

 

 

To ίδιο ακριβώς μου είχε κάνει η Vodafone + αστεία επιδότηση ενώ ήμουν πελάτης τους από το 1996 και μάλιστα με μεγάλους λογαριασμούς λόγω περιαγωγών κτλ κάποια στιγμή για μια χρήση data 10mb που έκανα τότε με το πρώτο μου "smartphone" ένα απαράδεκτο samsung χωρίς capacitative screen (από τότε είχε "force touch" η σάμσουνγκ :P) και με χρέωσαν 1ευρώ/mb και σηκώθηκα έφυγα κ πήγα cosmote.

 

ΔΥΣΤΥΧΩΣ αν δεν έχεις ένα κάποιο πρόγραμμα data παίζουν τρελλές χρεώσεις και ενώ μπορεί ξερωγώ να σου δίνει 1GB 5 ευρώ αν δεν έχεις πρόγραμμα να σου δίνει 1mb με 1 ευρώ πράγμα φυσικά απαράδεκτο.

 

Εγώ θα σου έλεγα να μην υποκύψεις στον γελοίο τσαμπουκά τους και να αλλάξεις εταιρεία ακόμη και αν χρειαστεί να αλλάξεις νούμερο.

 

Αν πάλι αποφασίσεις να μείνεις δες λίγο τα καρτοσυμβόλαια της wind όπου έχουν κάτι παλαβές ομολογουμένως προσφορές η μάνα μου με 8 ευρώ πάγιο το μήνα έχει 1500 λεπτά προς όλους αλλά χωρίς internet. Κάθε φορά που λέει "θα φύγω από τη Wind" επιστρέφει με ακόμη περισσότερο χρόνο ομιλίας :lol:

 

Ειναι απλα γελοιο βρε αδερφε, ανοιγεις το διακοπτακη, και μπαμ 1 ευρω mobile internet επειδη λεγομαστε wind και εχουμε οργανωση εδω περα, παπαλα την εκανα οχι με ελαφρα αλλα μεγαλα τεραστια βηματα, ουτε λεπτο δεν τους ξαναδινω, μακραν η χειροτερη απο ολες. Γνωμη μου παντα φυσικα.



#5   mariosnt

mariosnt

    iPH Contributor

  • 922 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/09/2015 - 16:08

Εγω έφυγα απο wind μετα απο 10 χρόνια γιατι δεν έλεγε να μου αφησει το ίδιο πάγιο με την ανανέωση του συμβολαίου. Ήθελε να κανει αύξηση. Τωρα παίρνουν κ παρακαλανε....

#6   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/09/2015 - 16:41

Εγω έφυγα απο wind μετα απο 10 χρόνια γιατι δεν έλεγε να μου αφησει το ίδιο πάγιο με την ανανέωση του συμβολαίου. Ήθελε να κανει αύξηση. Τωρα παίρνουν κ παρακαλανε....

Την καλυτερη δουλεια εκανες κατ'εμε. Αστους να παρακαλανε!



#7   Stelios21R

Stelios21R

    iPH User

  • 151 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini +4G

Δημοσίευση 01/09/2015 - 21:24

Εγω έφυγα απο wind μετα απο 10 χρόνια γιατι δεν έλεγε να μου αφησει το ίδιο πάγιο με την ανανέωση του συμβολαίου. Ήθελε να κανει αύξηση. Τωρα παίρνουν κ παρακαλανε....

Το ιδιο εκανε και σ'εμενα η Vodafone  οταν εφυγα πριν λιγους μηνες και πηγα στην wind... 

 

Δεν πειραζει ας προσεχανε ...τους παρακαλαγα για επιδοτηση και ηταν εντελως απαραδεκτοι,το ιδιο ισχυει και για την wind  αν στα 2 χρονια δεν μου κανει ,παίρνω το νουμερακι μου και παω αλλου .



#8   wrathchild

wrathchild

    iPH Elite Poster

  • 3.140 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad mini 3 +4G

Δημοσίευση 01/09/2015 - 23:24

Ρε παιδιά το ίδιο κάνει κ η cosmoκαρτα/whatsup με το που ανοίξεις διακόπτη κ δεν έχεις mb φεύγει 1€/μέρα κ πρέπει να στέλνεις μήνυμα για να το σταματήσεις

#9   Bill4gr

Bill4gr

    iPH Enthousiast

  • 432 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:bill4gr

Δημοσίευση 02/09/2015 - 05:51

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε οτι δεν γνωρίζετε πως το κινητό αν ανοιξεις το διακόπτη για ίντερνετ, στέλνει αυτόματα σήμα για ενεργοποίηση ίντερνετ?
Η κάθε εταιρία φταίει?
Όλες οι εταιρίες θα χρεωσουν αν δεν εχεις πακέτο ίντερνετ, αυτόματα!!
Επίσης το κινητό, αυτόματα παντα, όταν ενεργοποιήσεις ίντερνετ με ντατα κανει συγχρονισμό ώρας !! Αρα ειτε το θες, ειτε όχι, φεύγουν ελάχιστα kb , οποτε χρεωνεσαι!

#10   kotsoscrete

kotsoscrete

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 02/09/2015 - 06:29

Πέφτει το υπόλοιπο κάτω από 1€ και δωρεάν mb-κλήσεις να έχεις.
Χωρις λόγο.Τους ζήτησα αναλυτική (Vodafone) και περιμένω να δω με ολα δωρεάν που "έφυγαν" τα 2€.
Αυτοί δεν μπορούν να μου το εξηγήσουν.
Η προστασία καταναλωτών θα τους βοηθήσει.

#11   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/09/2015 - 07:33

Καλημέρα σε όλους

Διαβάστε τι συνέβη :

Θέλαμε στο σπίτι να βάλουμε ΟΤΕ TV.
Έχω στη wind τηλέφωνο Ίντερνετ στα 28€
Και θέλω και OTE TV αλλα 32€
Σύνολο 60€/ μήνα. Ακριβό !!!!

Μας γίνεται λοιπόν μια προσφορά απο την ΟΤΕ για τηλέφωνο , Ίντερνετ και TV στα 44€ / μήνα , (πολύ καλύτερα )
Την οποία και δηλώνω οτι θέλω κάνοντας τα χαρτιά στις 27/8/15.

Την άλλη μέρα ακριβώς με παίρνει η wind λέγοντας μου οτι αν φύγω θα έχω ποινή την επιστροφή της έκπτωσης για 14 μήνες δηλαδή 150€.
Και μου αντιπροτείνουν να κρατήσω τηλέφωνο και Ίντερνετ με 17€ το μήνα. (Συν 32€ το ΟΤΕ ΤV = 49€ το μήνα χωρίς ποινή , το πιο οικονομικό ). Το επιλεγω και προχωρώ.

28/8/15 κάνω σε καταςτημα wind αίτημα υπαναχώρησης απο την ote , περνάω και απο ενα καταςτημα ΟΤΕ καλού κακού και με δίκη τους προτροπή στέλνω και με Mail το ίδιο αίτημα μόλις γυρίζω σπίτι.

31/8/15
Το τηλέφωνο μου γυρίζει στον ΟΤΕ !!!!!!!
Παίρνω τηλ. την wind , μου λεει οτι η μόνη λυση πλέον ειναι να ξαναγυριστετε σε μας πάλι σαν νέος πελάτης με 20€ πάγιο και ΙΣΩΣ να γλιτώσετε την ποινή. (Ανάλογα τι θα πει το εμπορικό τμήμα)

Τηλ. Στον ΟΤΕ , γιατί με πήρατε συνδρομητή δυο μέρες μετα την ακύρωση φορητότητας που σας ειχα κανει με ΤΡΕΙΣ διαφορετικούς τρόπους ; (Καταςτημα wind και αποστολή με φαξ, καταςτημα ΟΤΕ , και mail) ;
Απαντηςη : η αίτηση σας δεν μπορούσε να ακυρωθεί σε εκείνο το στάδιο !!!!!!!

Μπάχαλο ........
Παει η πιο οικονομική προσφορά της wind. :( :( :(



Με ενα πρόχειρο οικονομικό υπολογισμό για τους επόμενους 24 μήνες βγαίνει :

Α) οτι τελικά αν παραμείνω στη wind σαν νέος χρήστης και βάλω ote TV χωρίς ποινή

ή

Β) αν τελικά μείνω στην ΟΤΕ με TV και την ποινή της wind

Ειναι το ίδιο ποςο περίπου με 20€ διαφορα στους 24 μήνες.
Καλύτερα απο οτι ήμουν , οχι ομως όσο μου έδινε η τελευταία προσφορά της wind που την έχασα απο βλακείες τους.

Συναισθηματικά ομως θέλω να φύγω και απο τους δυο διότι με το ετσι θέλω, με φορτώνουν με επιπλέον ποσά χωρίς ουσιαστικό λόγο.

Τελευταία επεξεργασία από: petervgr, 02/09/2015 - 07:41


#12   karajim80

karajim80

    iPH Enthousiast

  • 466 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 02/09/2015 - 11:24

Εμένα στην wind μου χρέωσαν πακέτο για κλήσεις προς κινητά στο σταθερό μου τηλέφωνο και με πήραν τηλ για να με ενημερώσουν αφού είχε γίνει ήδη η χρέωση.
Τους λέω οτι δεν έχω ζητήσει τέτοιο πακέτο και οτι θέλω να το αφαιρέσουν και να πιστώσει ο λογαριασμός μου με το αντίστοιχο ποσο.Μου λένε εντάξει και μου στέλνουν στον επόμενο λογαριασμό οτι τους χρωστάω το τάδε ποσο.Η δικαιολογία τους ηταν οταν τους ξαναπηρα τηλ οτι στο συμβόλαιο υπαρχει όρος οτι μπορούν να αλλάξουν τις τιμές οπότε θέλουν και οτι θα ενημερωθω με κατι μικρά γραμματακια που βρίσκονται στο πίσω μέρος του λογαριασμού.Κι οταν τους είπα οτι αυτο δεν ειναι αλλαγή στην τιμη αλλα αλλαγή στους όρους του συμβολαίου μου είπαν απλα οτι θα προωθήσουν το αίτημα για έλεγχο των χρεώσεων.Οτι να ναι κουκουρουκου δηλαδή.
Ψάχνω να βρω κανένα πακέτο για να πάρω τα τέσσερα κινητά μου το σταθερό τηλ-Ίντερνετ και φορητό ιντερνετ αλλα όλες οι εταιρίες μου φαίνονται πάνω κατω τα ίδια σκ@τ@.Καμια ιδέα?

#13   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2015 - 12:06

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε οτι δεν γνωρίζετε πως το κινητό αν ανοιξεις το διακόπτη για ίντερνετ, στέλνει αυτόματα σήμα για ενεργοποίηση ίντερνετ?
Η κάθε εταιρία φταίει?
Όλες οι εταιρίες θα χρεωσουν αν δεν εχεις πακέτο ίντερνετ, αυτόματα!!
Επίσης το κινητό, αυτόματα παντα, όταν ενεργοποιήσεις ίντερνετ με ντατα κανει συγχρονισμό ώρας !! Αρα ειτε το θες, ειτε όχι, φεύγουν ελάχιστα kb , οποτε χρεωνεσαι!

Μην τα λες αυτα πολυ παρα εξω...



#14   petervgr

petervgr

    iPH Elite Poster

  • 2.594 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 02/09/2015 - 14:01

Δηλαδή θέλετε να μου πείτε οτι δεν γνωρίζετε πως το κινητό αν ανοιξεις το διακόπτη για ίντερνετ, στέλνει αυτόματα σήμα για ενεργοποίηση ίντερνετ?
Η κάθε εταιρία φταίει?
Όλες οι εταιρίες θα χρεωσουν αν δεν εχεις πακέτο ίντερνετ, αυτόματα!!
Επίσης το κινητό, αυτόματα παντα, όταν ενεργοποιήσεις ίντερνετ με ντατα κανει συγχρονισμό ώρας !! Αρα ειτε το θες, ειτε όχι, φεύγουν ελάχιστα kb , οποτε χρεωνεσαι!


Συγνώμη αλλα εγω που παίζω συνέχεια με κινητά , Ίντερνετ , κλπ το ξέρω.

Η γυναίκα μου ομως , ο γιος μου , η μάνα μου και δεν ξέρω και εγω ποιος άλλος δεν το ξέρουν.

Και γιατί θα έπρεπε να το ξέρουν δηλαδή ;

Δεν θα έπρεπε η κάθε εταιρία να ενημερώνει οτι ξεκινάει αυτή η διαδικασία και χρεώνετε ; Ή να την έχεις σαν υπηρεσία κατόπιν δίκη σου αίτησης ;

#15   thanosdk

thanosdk

    iPH Contributor

  • 1.095 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 02/09/2015 - 14:18

Συγνώμη αλλα εγω που παίζω συνέχεια με κινητά , Ίντερνετ , κλπ το ξέρω.

Η γυναίκα μου ομως , ο γιος μου , η μάνα μου και δεν ξέρω και εγω ποιος άλλος δεν το ξέρουν.

Και γιατί θα έπρεπε να το ξέρουν δηλαδή ;

Δεν θα έπρεπε η κάθε εταιρία να ενημερώνει οτι ξεκινάει αυτή η διαδικασία και χρεώνετε ; Ή να την έχεις σαν υπηρεσία κατόπιν δίκη σου αίτησης ;

Προφανως ειναι λογικο να μας χρεωνουν επειδη ανοιξαμε... εναν διακοπτη, αυτη η λογικη εχει βαση, αν δεν σε νοιαζει να σπαταλας καρτες και καρτες η λογαριασμους, μην το ψαχνεις αδερφε, το "ο πελατης εχει παντα δικαιο" εχει πεθανει στις μερες μας.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες