Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 3 ψήφοι

iPhone 6S / Plus, Νέο Apple TV, iPad Pro: Τι περιμένουμε από το event της Apple την Τετάρτη 9 Σεπτεμβρίου


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
423 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/09/2015 - 00:35

Περιμενω δυνατο iPhone 6S με 2GB ram και τριπυρινο επεξεργαστη (κατα προτιμηση σε black/yellow gold ή space black)...
Περιμενω τετραπυρινο iPad Pro με OSX (που δεν το βλεπω πιθανο βαση των φημων) αλλα πιστευω ειναι ο μονος τροπος να ειναι οντως "pro" και οχι απλα "plus"...
Περιμενω επαναστατικο Apple TV με AppStore και υποστηριξη HD gaming...
Περιμενω υπεργρηγορο iOS9 Core που θα κανει συσκευες 4ετιας να ξαναποκτησουν τη σπιρταδα των iOS6/7...
Περιμενω επιτελους στογγυλο Apple Watch 2 (και μαλλον θα περιμενω ακομα πολυ)...

Για να δουμε σε ποσα θα μου κανει το χατηρι η μαμα Apple!

Πρώτο τρίτο και λογικά με αυτά που έχει πει ήδη και το τέταρτο....

Knowledge Is Power


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 09/09/2015 - 07:09

Δεν ξέρω γιατί αλλά θέλω να δω τι παίζει με το Apple Tv. Ακόμα δεν έχω καταλάβει τη χρησιμότητα του, αλλά για κάποιο παράξενο λόγο με ψήνει να το αγοράσω..

Έχω πρόβλημα γιατρέ μου;;

για το μονο που το χρησιμοποιω ειναι για το Mirror αν και αυτο γινεται με καποια κουφα προβληματα ,υπαρχει και το καλωδιο αλλα θα πρεπει να σηκωθεις και να δεσμευσεις σε εναν χωρο την συσκευη σου ,νοικιασα στην αρχη μερικες ταινειες αλλα και εκει δεν υπαρχει μεγαλη ανανεωση ,παντως πολυ καλη ποιοτητα ηχου και εικονας αν εχεις καλα μηχαναηματα hometheater



#33   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2015 - 08:15

Με την τεχνολογια Force Touch, στην οθόνη θα είναι δυνατό να βάλουμε touch protector η glass protector ?

#34   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 09/09/2015 - 08:33

Πάντως διάβασα ότι υπάρχει φήμη από την Apple ότι η public release του iOS 9 μπορεί να γίνει σήμερα και όχι την άλλη βδομάδα όπως γίνεται συνήθως τα τελευταία χρόνια φυσικά δεν μιλάω για την GM αλλά την κανονική έκδοση...ώρες έμειναν για να δούμε......

Knowledge Is Power


#35   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/09/2015 - 08:40

Tonight is the night !!! :D :D

 

Αντε να δουμε... μακαρι να το βγαλει με 2αρα RAM και το πηρα το 16αρι.... Το πρωτο μου αιφονι... εκτος απροοπτου(1 GB) δεν θα γινει η αγορα γιατι θα ξενερωσω ασχημα. Μακαρι να μην γινει γιατι παλι με Android με βλεπω για κανα χρονο.... :(



#36   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 09/09/2015 - 08:50

Θα σας φαει η αγωνια μεχρι να βγει teardown απο κανα iFixit για να δειτε ποση RAM εχει.  :P

 

Εγω φετος δεν εχω τη περσινη αναμονη. Παμε για του χρονου πλεον αφου το Plus ειναι σουπερ. Μη λεω και μεγαλα λογια ομως.  :D



#37   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/09/2015 - 09:22

Οχι απλα μας εχει φαει φιλε μου... μας εχει κατασπαραξει καλυτερα.... :P

Το περιμενω 2 μηνες τωρα απο οταν αποφασισα να ερθω στο iPhone γιατι αγανακτησα με τα Android. Δεν παλευεται αλλο το lag...

Και ποσο θα το περιμενω ακομα μεχρι να ερθει Ελλαδα..



#38   tgousopoulos

tgousopoulos

    iPH Intergalactic Leader

  • 21.638 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:tgousopoulos

Δημοσίευση 09/09/2015 - 09:25

Περσι για να καταλαβεις ηρθε εδω στις 30 οκτωβρη. Αλλα αντε να το βρεις στην αρχη.

 

Οποτε το τσιμπησα νωριτερα απο αγγελια σφραγισμενο απο καποιον οπου το εφερε απο Apple Store Αγγλιας. Με ειχε φαει μιλαμε περσι. 



#39   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 09/09/2015 - 09:29

Eμένα πάντως δεν με νοιάζει καθόλου αν θα έχει  1 ή 2 ή 3 gb ram.... Η apple είναι σίγουρο οτι τα έχει κανονίσει ώστε να δουλεύουν όλα άψογα...Οπότε θα το πάρω εαν βρεθεί μπροστά μου ..... Δεν νομίζω οτι είναι καθοριστικό το κομμάτι της μνήμης για την αγορά η μή της συσκευής.. Επίσης θυμίζω οτι δεν είναι android....



#40   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2015 - 09:36

Καημένο μου παιδί... Έλα και εσυ στην αντίπερα όχθη και άφησε πίσω σου την αγωνία και τον πόνο του Android...
Δεν λεω, ώρες ώρες θα λες "αχ να είχα και αυτό, θα ηταν τέλεια"... Αλλα κοντά στην ασφάλεια και την θαλπωρή του iOS, τι σου είναι μια-δυο "παραλήψεις;"

#41   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2015 - 09:38

Οχι απλα μας εχει φαει φιλε μου... μας εχει κατασπαραξει καλυτερα.... :P
Το περιμενω 2 μηνες τωρα απο οταν αποφασισα να ερθω στο iPhone γιατι αγανακτησα με τα Android. Δεν παλευεται αλλο το lag...
Και ποσο θα το περιμενω ακομα μεχρι να ερθει Ελλαδα..


Καημένο μου παιδί... Έλα και εσυ στην αντίπερα όχθη και άφησε πίσω σου την αγωνία και τον πόνο του Android...
Δεν λεω, ώρες ώρες θα λες "αχ να είχα και αυτό, θα ηταν τέλεια"... Αλλα κοντά στην ασφάλεια και την θαλπωρή του iOS, τι σου είναι μια-δυο "παραλήψεις;"

#42   mare96

mare96

    iPH newbie

  • 10 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2015 - 09:45

Εγώ περιμένω να ανακοινωθεί για να πέσει η τιμή του 6αριου. Πήγα στο istorm (έχω μια ανυποληψία για τα σκρουτζομάγαζα) και μου είπαν οτι θα πέσει κάνα 100αρικο, αλλά θα σταματήσει να διαθέτει το 64αρι που με ενδιαφέρει. Ισχύει κάτι τέτοιο;



#43   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/09/2015 - 10:00

Λέτε να εχει κ κανενα USB port να τρελαθούμε τελειως;;;!!!

Εδω βγάζουν το usb και απο το macbook και εσυ περιμένεις στο big ipad να δεις usb θύρα?



#44   OhYeah

OhYeah

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 09/09/2015 - 10:13

Εγώ περιμένω να ανακοινωθεί για να πέσει η τιμή του 6αριου. Πήγα στο istorm (έχω μια ανυποληψία για τα σκρουτζομάγαζα) και μου είπαν οτι θα πέσει κάνα 100αρικο, αλλά θα σταματήσει να διαθέτει το 64αρι που με ενδιαφέρει. Ισχύει κάτι τέτοιο;


Όλα ειναι ικεσίες φίλε. Αν κάποιος σου πει οτι "ξέρει σίγουρα οτι θα ειναι ετσι τα πράγματα", το μόνο σίγουρο ειναι οτι έχει τάσεις ψεύδο-λέκτορα ή επιστήμονα της Apple.

#45   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/09/2015 - 10:22

Περσι για να καταλαβεις ηρθε εδω στις 30 οκτωβρη. Αλλα αντε να το βρεις στην αρχη.

 

Οποτε το τσιμπησα νωριτερα απο αγγελια σφραγισμενο απο καποιον οπου το εφερε απο Apple Store Αγγλιας. Με ειχε φαει μιλαμε περσι. 

Πωπω αργησε ... τι να κανουμε αναγκαστικα θα περιμενουμε... λογικα απ τη δευτερη φουρνια που θα ερθει θα παρουμε. Τα πρωτα θα ειναι τα κλεισμενα(παραγγελιες και τετοια).

 

Eμένα πάντως δεν με νοιάζει καθόλου αν θα έχει  1 ή 2 ή 3 gb ram.... Η apple είναι σίγουρο οτι τα έχει κανονίσει ώστε να δουλεύουν όλα άψογα...Οπότε θα το πάρω εαν βρεθεί μπροστά μου ..... Δεν νομίζω οτι είναι καθοριστικό το κομμάτι της μνήμης για την αγορά η μή της συσκευής.. Επίσης θυμίζω οτι δεν είναι android....

Κοιτα να σου πω την αληθεια και εγω ασχετα που λεω οτι θα ξενερωσω (σε περιπτωση που εχει 1GB) δεν νομιζω να μην το παρω. Την εμπιστευομαι και εγω την Apple και αν το λεει οτι θα δουλευει και με 1 τοτε θα δουλευει. Απλα με 2 θα ηταν ακομα καλυτερα. Οπως τα λες iOS ειναι αυτο. Η μερα με τη νυχτα με το Android.

 

Καημένο μου παιδί... Έλα και εσυ στην αντίπερα όχθη και άφησε πίσω σου την αγωνία και τον πόνο του Android...
Δεν λεω, ώρες ώρες θα λες "αχ να είχα και αυτό, θα ηταν τέλεια"... Αλλα κοντά στην ασφάλεια και την θαλπωρή του iOS, τι σου είναι μια-δυο "παραλήψεις;"

Ασε φιλε μου πονεμενη ιστορια το Android.. εχω φαει σκαλοματα που μεχρι απ το παραθυρο ηθελα να το πεταξω... :P και δεν νομιζω να ξαναγυρισω παλι μετα σε Android γιατι δεν βρισκω τι καλυτερο μπορει να σου προσφερει απο ενα iPhone

Παντως και τωρα με βαση αυτα που φημολογουνται οτι θα εχει το 6s, με υπερκαλυπτουν. Απλα οπως ειπες παντα θα λες να ειχα και αυτο ακομα... :P αλλα το iOS σε κανει να τα ξεχνας αμεσως. :P :P

 

Παντως εχω την εντυπωση(ή ετσι νομιζω) οτι μαλλον θα πεσω στο καταλληλοτερο μοντελο που θα κανω την αλλαγη σε iOS... (οχι λογω τελευταιου μοντελου,γιατι παντα το τελευταιο ειναι το καλυτερο, αλλα λογω καλης αναβαθμισης χαρακτηριστικων) μιλαμε προβλεπεται να ειναι "τρελο" κινητο!!!

Μενει να επαληθευτουν τα οσα λεγονται.

 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες