Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/09/2015 - 20:11

Ρε παιδιά έχω κάνει αίτηση στο αραμεξ/sns κ εδώ κ 3 μέρες έχω διευθυνςη Μαλαισίας. :P Ποτέ δίνει την Αμερικανική ξέρει κανείς;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 20:22

δεν μπορείς να κανείς κατι shipped απο το αγγλικό Apple Store στην Ελλάδα όσο και αν επιμένεις. Ακόμα και πριν τα capital controls. Εκτός και αν εννοείς με αυτές τις εταιρίες που το κάνουν για σένα. Αλλά για να κανείς παραγγελίες απο το αγγλικό store θες αγγλική διεύθυνση.

Βρε φιλε μου υπάρχει ολόκληρο thread γι αυτά . Κάνε ένα search πριν αρχίζεις να κανεις post.

Δες τα βήματα για να αγορασεις από apple store και να έρθει στην πόρτα σου, έτσι αποσπασματικά θα λέμε διαφορα.

 

Εγω απαντησα για billing address να έχεις ελληνική κάρτα (Προ cc ,όχι πλέον).Εννοείται ότι θα βάλεις UK address για να σταλεί (Εταιρεία προώθησης)


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 24/09/2015 - 20:24


#138   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 24/09/2015 - 20:34

Τελικά ειναι προτιμότερο αγορά μέσω forward2me η απο expansys?

#139   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 20:37

Ρε παιδιά έχω κάνει αίτηση στο αραμεξ/sns κ εδώ κ 3 μέρες έχω διευθυνςη Μαλαισίας. :P Ποτέ δίνει την Αμερικανική ξέρει κανείς;

Κατέβασε το application στο iphone και θα τις δεις.

Εφόσον έχεις ανεβάσει φωτογραφία με την ταυτότητά σου (καινούρια με λατινικους χαρακτήσες) ή διαβατήριο θέλει 3-4 ημέρες . Σε μένα έκανα αίτηση Πέμπτη και ενεργοποίθηκε Δευτέρα απόγευμα αλλα στο application έβλεπα τις διευθυνσεις από Παρασκευή. Όχι μόνο Αμερικής αλλά και τις 15. 



#140   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 20:42

Τελικά ειναι προτιμότερο αγορά μέσω forward2me η απο expansys?

Ποίο μοντέλο θες? Plus πλέον έχουν φτασει για 20-27 Οκτωβρίου +2-4 επιπλέον από F2me αν πέσεις σε ΣΚ , πας Νοέμβριο.

Με expansys θεωρητικά σε 1 βδομάδα, αλλά τους πιστευείς?

Τώρα από χρήματα μία ή αλλη είναι. Αν βάλεις paypal+εξοδα αποστολής, μπορει να βγαίνει και φθηνότερα το expansys γιατι το f2me είναι ακριβή αλλά γρήγορη αν το ασφαλίσεις κιόλας, πάει  κοντα στα 60 ευρώ και βάλε



#141   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/09/2015 - 21:48

Κατέβασε το application στο iphone και θα τις δεις.
Εφόσον έχεις ανεβάσει φωτογραφία με την ταυτότητά σου (καινούρια με λατινικους χαρακτήσες) ή διαβατήριο θέλει 3-4 ημέρες . Σε μένα έκανα αίτηση Πέμπτη και ενεργοποίθηκε Δευτέρα απόγευμα αλλα στο application έβλεπα τις διευθυνσεις από Παρασκευή. Όχι μόνο Αμερικής αλλά και τις 15.


Έχεις δίκιο στο shop and ship app τις δείχνει. Μίκας για το έγγραφο ps1583, που λεει όμως ότι πρέπει να το στείλω; Στο amforward εχει ολόκληρη ενότητα ενώ στο αραμεξ δε το βρίσκω πουθενά στο σαϊτ.

#142   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 22:21

Το έγγραφο λογικά το έχεις κάνει attach όταν πλήρωσες . Γενικά πάντως από support δεν φημίζονται . Και γω είχα μείνει με την απορία τι γίνεται. Πήρα και τηλέφωνο εδώ στην ελληνική εκπρόσωπο. Όχι ότι με βοήθησαν απλά επιβεβαίωσαν ότι επίκειται ενεργοποίηση . Το αστείο ήταν ότι ο υπάλληλος μιλούσε σπαστά ελληνικά και φοβήθηκα μήπως μιλούσα σε λάθος τηλέφωνο .

#143   islascanarias

islascanarias

    iPH Member

  • 200 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 24/09/2015 - 22:26

Ναι άσε απο support καλά κρασιά...ειναι απαράδεκτοι έχω στείλει κανα 2 μέηλ χωρίς να απαντηθούν και τα faq ειναι τραγικά. Δε θυμάμαι καθόλου αν ανέβασα διαβατήριο, μπορεί να το έκανα δηλαδή απλά δε θυμάμαι καθόλου. Πως κατάλαβες ότι ενεργοποιήθηκε, απ το αραμεξ σαϊτ ή το shopandship?

Amforward έγινε γρήγορα η διαδικασία κ το σκέφτομαι για κει. Απαντάνε κ στα μεηλ.

Τελευταία επεξεργασία από: islascanarias, 24/09/2015 - 22:27


#144   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 22:53

Περίμενα καλύτερη κάμερα να πω την αλήθεια. 

 



#145   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 24/09/2015 - 23:12

ίδια οπτικά, ίδιο διάφραγμα απλά άλλος σένσορας... ότι φακό έχει το 6 Plus έχει και το S μόνο ο σένσορας άλλαξε άντε και καμιά ψιλό διαφορά στο firmware τις κάμερας τι να τα κάνω τα 12MP από την στιγμή που έχουνε την ποιότητα ίδια με των 8; lame... βάλε ένα διάφραγμα 1.9 η 1.8 η έστω 2.0 μείναμε στο 2.2 από το iPhone 5S... HDR ρύθμιση παίζει σε όλα τα iPhone σιγά το πράγμα Γάλλε έβαλες HDR και άλλαξες το EV Balance βάζοντας περισσότερο φωτισμό και κάτι τρέχει στα γύφτικα... στο 5S το κάνει στο 6 το κάνει 6 Plus το ίδιο τι διαφορά δλδ τι καινοτομία είναι αυτή στο 6S;

 

το S κάνει την διαφορά η 2GB Ram & επεξεργαστής Α9 που είναι 1.8GHz. Η κάμερα εάν και 12ΜΡ δεν κάνει την μεγάλη διαφορά στην ποιότητα. Και το 3D Touch whatever αδιάφορο εξίσου για εμένα. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#146   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/09/2015 - 01:28

Βρε φιλε μου υπάρχει ολόκληρο thread γι αυτά . Κάνε ένα search πριν αρχίζεις να κανεις post.
Δες τα βήματα για να αγορασεις από apple store και να έρθει στην πόρτα σου, έτσι αποσπασματικά θα λέμε διαφορα.

Εγω απαντησα για billing address να έχεις ελληνική κάρτα (Προ cc ,όχι πλέον).Εννοείται ότι θα βάλεις UK address για να σταλεί (Εταιρεία προώθησης)

Δεν ξεκαθαρίσει για billing address. Γιατί να κάνω search? δεν με απασχολεί το θέμα. Εγω Αγγλία μένω όποτε εδώ τα αγοράζω κανονικά. Εσύ όπως το έθεσες στην αρχή ήταν σαν να εννοούσες όλη την διαδικασία. Το billing φυσικά και μπορεί να ειναι ελληνικό όπως και η κάρτα. Δεν διαφωνο σε αυτο. Να είσαι πιο συγκεκριμένος και εσύ.

#147   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 07:49

Ναι άσε απο support καλά κρασιά...ειναι απαράδεκτοι έχω στείλει κανα 2 μέηλ χωρίς να απαντηθούν και τα faq ειναι τραγικά. Δε θυμάμαι καθόλου αν ανέβασα διαβατήριο, μπορεί να το έκανα δηλαδή απλά δε θυμάμαι καθόλου. Πως κατάλαβες ότι ενεργοποιήθηκε, απ το αραμεξ σαϊτ ή το shopandship?

Amforward έγινε γρήγορα η διαδικασία κ το σκέφτομαι για κει. Απαντάνε κ στα μεηλ.

Δες στο profil σου αν υπάρχει στα attachment Customer ID.

Λογικά δεν θα σε άφησε να προχωρήσεις αν δεν έστειλες φωτογραφία της ταυτότητας.

Οταν ενεργοποιηθει θα δεις στο site shopandship λίστα my addresses, όπως και στο application .

Είναι π@p@ρες πάντως, αλλά όλοι είναι ευχαριστημένοι από τις υπηρεσίες. Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ακόμη. Εσύ απ ότι βλέπω ψήνεσαι για αμερική. Περιμένω να ακούσω την εμπειρία σου , κόστος - καθυστερήσεις - τελωνειοαποφυγή



#148   kaliaris

kaliaris

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2015 - 07:58

Καλημερα παιδια, μπορει καποιος να μου συνοψισει την διαδικασια για αγορα απο Αγγλια με Aramex? To κομματι με τις διευθυνσεισ και την Visa



#149   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 07:58

Δεν ξεκαθαρίσει για billing address. Γιατί να κάνω search? δεν με απασχολεί το θέμα. Εγω Αγγλία μένω όποτε εδώ τα αγοράζω κανονικά. Εσύ όπως το έθεσες στην αρχή ήταν σαν να εννοούσες όλη την διαδικασία. Το billing φυσικά και μπορεί να ειναι ελληνικό όπως και η κάρτα. Δεν διαφωνο σε αυτο. Να είσαι πιο συγκεκριμένος και εσύ.

Βρε φίλε μου για να βοηθιόμαστε ανταλλάσσουμε μήνυματα, και για θέματα που μας απασχολουν. Εσύ εφόσον μένεις στην Αγγλία τι ακριβώς σε απασχολεί;

Είναι δυνατον apple store UK να στέλενει σε αλλη ευρωπαική χώρα, υπαρχει και κοινή λογική.

Απλά προ cc μπορούσες να χρησιμοποιήσεις την ελληνική πιστωτική σου κάρτα για αγορά απο apple store.

Αλήθεια εκει στην Αγγλία δέχονται ελληνικές πιστωτικές στα μαγαζιά?



#150   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:04

μια χαρά αγοράσαμε πέρσι από Αγγλία σκασίλα τους και τα billing address άμα πάρουν το χρήμα δεν τους νοιάζει  τίποτα ....φέτος τον ήπιαμε με τα cc. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες