Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#151   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:06

Καλημερα παιδια, μπορει καποιος να μου συνοψισει την διαδικασια για αγορα απο Αγγλια με Aramex? To κομματι με τις διευθυνσεισ και την Visa

Έχεις Aramex (shopandship)? Αν δεν έχεις και σε ενδιαφέρει σπεύσε με promo USD5OFFER , 5 από 45, αν το προσφέρει ακόμη.

Ελληνική VISA όσοι έκαναν παραγγελία από καλοκαίρι κανείς δεν έχει χρησιμοποιήσει, όλοι εκαναν χρήση του balance (δηλαδή χρήματα που είχαν αποθηκευμένα από πωλήσεις ή είχαν μεταφέρει με request σε άλλο δικό τους mail καιι πληρωμή με δική τους VISA από Ελλάδα ) του paypal

billing address βάζεις την πραγματική τηλεφωνο χώρα βάζεις κατι που να περνάει από το menu δεν παίζει ρόλο

και delivery address της Aramex ή οποια άλλη έχεις (f2me κτλ)


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 25/09/2015 - 08:10


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#152   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:14

Καλημέρα,

Θέλω το plus 128gb space gray,με αντικαταβολή στον ups courier έρχεται 1174 ευρώ,θεωρητικά θα ειναι 80 ευρώ ακριβότερο όταν έρθει κανονικά εδώ.

Ποίο μοντέλο θες? Plus πλέον έχουν φτασει για 20-27 Οκτωβρίου +2-4 επιπλέον από F2me αν πέσεις σε ΣΚ , πας Νοέμβριο.
Με expansys θεωρητικά σε 1 βδομάδα, αλλά τους πιστευείς?
Τώρα από χρήματα μία ή αλλη είναι. Αν βάλεις paypal+εξοδα αποστολής, μπορει να βγαίνει και φθηνότερα το expansys γιατι το f2me είναι ακριβή αλλά γρήγορη αν το ασφαλίσεις κιόλας, πάει  κοντα στα 60 ευρώ και βάλε



#153   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:20

Καλημέρα,

Θέλω το plus 128gb space gray,με αντικαταβολή στον ups courier έρχεται 1174 ευρώ,θεωρητικά θα ειναι 80 ευρώ ακριβότερο όταν έρθει κανονικά εδώ.
 

Θεωρείς ότι θα κοστίζει 1099 στην Ελλάδα (επίσημα)?

Πάνω από 1100 θα έχει και λόγω cc μην περιμένεις να το βρεις και πολύ πιο φθηνα, ασε που επειδη δεν θα υπάρχει θα το πληρώνεις με καπέλο και στα παραμάγαζα.

Όπου σε πιάσουν ....



#154   kaliaris

kaliaris

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:21

Έχεις Aramex (shopandship)? Αν δεν έχεις και σε ενδιαφέρει σπεύσε με promo USD5OFFER , 5 από 45, αν το προσφέρει ακόμη.

Ελληνική VISA όσοι έκαναν παραγγελία από καλοκαίρι κανείς δεν έχει χρησιμοποιήσει, όλοι εκαναν χρήση του balance (δηλαδή χρήματα που είχαν αποθηκευμένα από πωλήσεις ή είχαν μεταφέρει με request σε άλλο δικό τους mail καιι πληρωμή με δική τους VISA από Ελλάδα ) του paypal

billing address βάζεις την πραγματική τηλεφωνο χώρα βάζεις κατι που να περνάει από το menu δεν παίζει ρόλο

και delivery address της Aramex ή οποια άλλη έχεις (f2me κτλ)

Ναι εχω λογαριασμο στην Aramex. Δεν γινεται δηλ με ελληνικη visa να ολοκληρωθει η διαδικασια? Μονο μεσω balane της παυπαλ ειναι ο μοναδικος τροπος?



#155   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:25

Θεωρείς ότι θα κοστίζει 1099 στην Ελλάδα (επίσημα)?
Πάνω από 1100 θα έχει και λόγω cc μην περιμένεις να το βρεις και πολύ πιο φθηνα, ασε που επειδη δεν θα υπάρχει θα το πληρώνεις με καπέλο και στα παραμάγαζα.
Όπου σε πιάσουν ....


Άρα απο expansys είναι προτεινόμενη αγορά..

#156   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:27

υπολογίστε ότι και με balance στα 1000 ευρώ είναι 45 ευρώ  περίπου έξτρα. 



#157   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:28

Ναι εχω λογαριασμο στην Aramex. Δεν γινεται δηλ με ελληνικη visa να ολοκληρωθει η διαδικασια? Μονο μεσω balane της παυπαλ ειναι ο μοναδικος τροπος?

Όσοι ολοκλήρωσαν την παραγγελία μόνο με balance εφόσον δεν διαθέτεις μη ελληνική visa.

Φήμες λένε ότι θα χαλαρώσουν, εγω κάτι επίσημο δεν ξέρω και δεν τα πολυ-πιστεύω. Αφού υπάρχει και ο τρόπος του request που κολλάς?

Νομίζεις αν χρησιμποποιήσεις τη visa δεν έχεις προμηθεια ? και κει κάτι πληρώνεις, ίσως λιγότερο από το 3.4%+0.35 euro σε κάθε μεταφορά/πληρωμη του paypal, αλλα και κει κάτι δίνεις

 

Πέρσυ με Eurobank Visa ενω 539 λίρες υπολογίζονταν 678 ευρώ (χρέωση της τράπεζας όχι υπολογισμοί xe.com) τελικά ο λογαριασμός ήρθε 705 ευρώ. Οπότε και η visa μια χαρά σε χαρατσώνει. Ισως άτομα που κάνουν πολλές παραγγελίες λόγο επαγγέλματος να έχουν τρόπο μεταφοράς χρημάτων με πιο "φθηνο" τρόπο


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 25/09/2015 - 08:32


#158   kaliaris

kaliaris

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:34

Όσοι ολοκλήρωσαν την παραγγελία μόνο με balance εφόσον δεν διαθέτεις μη ελληνική visa.

Φήμες λένε ότι θα χαλαρώσουν, εγω κάτι επίσημο δεν ξέρω και δεν τα πολυ-πιστεύω. Αφού υπάρχει και ο τρόπος του request που κολλάς?

Νομίζεις αν χρησιμποποιήσεις τη visa δεν έχεις προμηθεια ? και κει κάτι πληρώνεις, ίσως λιγότερο από το 3.4%+0.35 euro σε κάθε μεταφορά/πληρωμη του paypal, αλλα και κει κάτι δίνεις

 

Πέρσυ με Eurobank Visa ενω 539 λίρες υπολογίζονταν 678 ευρώ (χρέωση της τράπεζας όχι υπολογισμοί xe.com) τελικά ο λογαριασμός ήρθε 705 ευρώ. Οπότε και η visa μια χαρά σε χαρατσώνει. Ισως άτομα που κάνουν πολλές παραγγελίες λόγο επαγγέλματος να έχουν τρόπο μεταφοράς χρημάτων με πιο "φθηνο" τρόπο

Κολλαω στν προμηθεια που πρεπει να ειναι κανα 25ευρω. Με τη visa απ οσο ξερω δεν ειναι τοσο.

Ευχαριστω για τις πληροφοριε.

Αν υπαρχει καποιος που ολοκληρωσε τη διαδικασια μεσω visa παρακαλω ας το πει.

Θα δοκιμασω κι εγω και θα επανελθω 



#159   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:39

Κολλαω στν προμηθεια που πρεπει να ειναι κανα 25ευρω. Με τη visa απ οσο ξερω δεν ειναι τοσο.

Ευχαριστω για τις πληροφοριε.

Αν υπαρχει καποιος που ολοκληρωσε τη διαδικασια μεσω visa παρακαλω ας το πει.

Θα δοκιμασω κι εγω και θα επανελθω 

Παίζει η προμήθεια με την τράπεζα και την κάρτα, λεπτομέρειες δεν ξέρω πάντως από περσυνο δικό μου παράδειγμα , έφτασε τα 25 για 680 ευρώ.

Για 1000 ευρώ με paypal θα φτάσουν 965 στο balance, δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά , αλλά σίγουρα με visa θα ήταν καλύτερα, αλλά η ελληνική πραγματικότητα είναι αυτη για την ώρα


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 25/09/2015 - 08:40


#160   kaliaris

kaliaris

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:42

Παίζει η προμήθεια με την τράπεζα και την κάρτα, λεπτομέρειες δεν ξέρω πάντως από περσυνο δικό μου παράδειγμα , έφτασε τα 25 για 680 ευρώ.

Για 1000 ευρώ με paypal θα φτάσουν 965 στο balance, δεν είναι τόσο μεγάλη η διαφορά , αλλά σίγουρα με visa θα ήταν καλύτερα, αλλά η ελληνική πραγματικότητα είναι αυτη για την ώρα

Στο billing address μιας και δεν εχει Eλλαδα τι βαζω? και τι ΤΚ?



#161   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:47

Άρα απο expansys είναι προτεινόμενη αγορά..

Προτεινόμενο από οικονομική άποψη? Μία ή άλλη είναι αφόσον υπάρχουν cc και θα πρέπει να πληρώσεις και μεταφορικά στην εταιρία προώθησης

Προτεινόμενο ότι θα το έχει νωρίτερα εφόσον δεν παρήγγηλες τα πρώτα λεπτα των προ-πωλήσεων?

Δε νομίζω ότι οι 7-8 ημέρες που λένε ότι είναι αξιόπιστο. Εχουν παραγγήλει αλλά δε νομίζω να φτάσουν τη ζήτηση αρα το 8 ήμερο είναι απλα κραχτης, αν κρίνω από τις περσυνες οδεινηρες εμπειρίες χρηστών.

Τώρα ότι και να λεμε μένει η πραγματικότητα να τους διαψευσει ή να τους επιβεβαιώσει



#162   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:52

Στο billing address μιας και δεν εχει Eλλαδα τι βαζω? και τι ΤΚ?

Εγω εβαλα τη διεύθυνση μου με greece στην πρώτη γραμμη, και κει που ήθελε τηλέφωνο έβαλα κάποιο τυχαιο που δεχόταν, και μετα Seattle USA εκει που έπαιρνε σαν επιλογη ταχυδρομικό κώδικα κατι απο Seattle πχ 98101 google search. Άλλοι είχαν βάλει Athens Georgia USA. Δεν παιζει ρόλο. Συμπλήρωσε εσυ τη διεύθυνσή σου και στα λοιπα πεδία απλα βάλε κατι για να το δέχεται η φόρμα. 


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 25/09/2015 - 08:57


#163   kaliaris

kaliaris

    iPH newbie

  • 65 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 25/09/2015 - 08:58

Εγω εβαλα τη διεύθυνση μου με greece στην πρώτη γραμμη, και κει που ήθελε τηλέφωνο έβαλα κάποιο τυχαιο που δεχόταν, και μετα Seattle USA εκει που έπαιρνε σαν επιλογη ταχυδρομικό κώδικα κατι απο Seattle πχ 98101 google search. Άλλοι είχαν βάλει Athens Georgia USA. Δεν παιζει ρόλο. Συμπλήρωσε εσυ τη διεύθυνσή σου και στα λοιπα πεδία απλα βάλε κατι για να το δέχεται η φόρμα. 

Να φανταστω ουτε με εμβασμα γινεται?



#164   astalavista

astalavista

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 4

Δημοσίευση 25/09/2015 - 09:03

που να μην ειχαμε και κριση....



#165   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 25/09/2015 - 09:03

Δεν είμαι τραπεζικός έμβασμα μπορείς να στείλεις σε φοιτητικό λογαριασμό μέχρι ένα ποσο κάθε μήνα. Δεν ξέρω να αφήνουν για λιανεμπόριο . Ρώτα στην τράπεζά σου. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 9

0 μέλη, 9 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες