Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1816   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2016 - 11:21

αυτά είναι τα specs που δίνει η apple

 

iPhone 6s Plus

Talk time: Up to 24 hours on 3G

Internet use: Up to 12 hours on 3G, up to 12 hours on LTE, up to 12 hours on Wi‑Fi

HD video playback: Up to 14 hours

Audio playback: Up to 80 hours

Standby time: Up to 16 days

 

 

και είναι υποκειμενικά καθώς δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση και με την ίδια συχνότητα ή έχουν τις ίδιες εφαρμογές και παιχνίδια ούτε και έχουμε το ίδιο δίκτυο.

 

Δεν έχει λοιπόν κανένα πρόβλημα η μπαταρία ούτε και υπάρχει battery drain


Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1817   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2016 - 14:33

αυτά είναι τα specs που δίνει η apple



iPhone 6s Plus
Talk time: Up to 24 hours on 3G
Internet use: Up to 12 hours on 3G, up to 12 hours on LTE, up to 12 hours on Wi‑Fi
HD video playback: Up to 14 hours
Audio playback: Up to 80 hours
Standby time: Up to 16 days


και είναι υποκειμενικά καθώς δεν κάνουν όλοι την ίδια χρήση και με την ίδια συχνότητα ή έχουν τις ίδιες εφαρμογές και παιχνίδια ούτε και έχουμε το ίδιο δίκτυο.

Δεν έχει λοιπόν κανένα πρόβλημα η μπαταρία ούτε και υπάρχει battery drain

Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1455884969.847627.jpg   176,52KB   69 λήψεις
Υπαρχει battery drain αυτοι οι χρονοι που δίνει η apple είναι σε ιδανικεσ συνθήκες δεν εχουν καμια σχεση με τα δικα μασ δίχτυα που ακομα και το 2g ειναι χαλια. Εγω ποτε δεν εχω ξανα κανει παρόμοιο χρόνο χρήσης με ίδιο τηλέφωνο και ιδια χρήση.


 6s plus 

#1818   vanni

vanni

    iPH Contributor

  • 1.599 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2016 - 15:46

Εσυ μου επικαλεστηκες το τι δίνει η apple τέλος πάντων ο φίλος δεν έχει κάποιο πρόβλημα ούτε η μπαταρία του έχει κάποιο θέμα ούτε το τηλέφωνο

Please Before You Ask A Question Use Google You'll See It Will Be Your Best Friend


#1819   parex

parex

    iPH Elite Poster

  • 3.175 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 19/02/2016 - 16:12

Ναι ρε vanni εννοείται οτι ειναι μια χαρα απλα μη περιμένει να δει καθε μερα τετοια νούμερα


 6s plus 

#1820   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2016 - 19:40

Καλησπερα.Σημερα παρελαβα και το δικο μου 6s.Παρατηρησα οτι δεν ανοιγε μολις πατησα το Power button, κατι το οποιο με ανησυχησε αρχικα, αλλα μετα βαζοντας στο στην φορτιση διαπιστωσα οτι ηταν αδειο απο μπαταρια..Εδειξε η οθονη το σηματακι με την αδεια κοκκινη μπαταρια και σε ενα πεναλεπτο ανοιξε.Ειναι φυσιολογικο καινουριο iphone με αδεια μπαταρια?Εχει τυχει σε καποιον απο εσας η θα πρεπει να με ανησυχει?Η συσκευασια φυσικα και ηταν σφραγγισμενη,το τηλεφωνο στο κουτι του δεν ειχε κατι το ανησυχητικο, απλα δεν μου εχει τυχει σε παλιοτερες αγορες Iphone καποιο να ειναι αδειο και με παραξενεψε.



#1821   jimmakos

jimmakos

    iPH Community Leader

  • 10.183 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 03/03/2016 - 19:45

Καλησπερα.Σημερα παρελαβα και το δικο μου 6s.Παρατηρησα οτι δεν ανοιγε μολις πατησα το Power button, κατι το οποιο με ανησυχησε αρχικα, αλλα μετα βαζοντας στο στην φορτιση διαπιστωσα οτι ηταν αδειο απο μπαταρια..Εδειξε η οθονη το σηματακι με την αδεια κοκκινη μπαταρια και σε ενα πεναλεπτο ανοιξε.Ειναι φυσιολογικο καινουριο iphone με αδεια μπαταρια?Εχει τυχει σε καποιον απο εσας η θα πρεπει να με ανησυχει?Η συσκευασια φυσικα και ηταν σφραγγισμενη,το τηλεφωνο στο κουτι του δεν ειχε κατι το ανησυχητικο, απλα δεν μου εχει τυχει σε παλιοτερες αγορες Iphone καποιο να ειναι αδειο και με παραξενεψε.

Η αλήθεια είναι πως δεν μου έχει τύχει και εμένα ποτέ κάτι τέτοιο. Αλλά δεν μου φαίνεται και απίθανο από την άλλη. 


Once You Go Mac You Never Go Back

#1822   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2016 - 19:47

Αν ηταν πολυ καιρο αδεια ισως εχει πεσει η αυτονομια της και ειναι χαλασμενη.Ξενερωσα.Ειναι με το TSMC τσιπακι παντως.Ηταν με την εκδοση 9.1 δεν ηταν και τοοοοσο παλιο.


Τελευταία επεξεργασία από: Jimmiss, 03/03/2016 - 19:50


#1823   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/03/2016 - 20:27

Είναι όντως παράξενο. Απο εκεί και πέρα, το παρακολουθείς και αν δεις οτι σε σύγκριση με τους χρόνους των υπολοίπων 6S εισαι πολύ μακρυά και φαίνεται έντονα οτι έχεις θέμα με την μπαταρία το πας να στο ελέγξουν και να στο αντικαταστήσουν.


Sent from my iPhone 6S Plus using Tapatalk

#1824   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/03/2016 - 21:30

Καλησπερα.Σημερα παρελαβα και το δικο μου 6s.Παρατηρησα οτι δεν ανοιγε μολις πατησα το Power button, κατι το οποιο με ανησυχησε αρχικα, αλλα μετα βαζοντας στο στην φορτιση διαπιστωσα οτι ηταν αδειο απο μπαταρια..Εδειξε η οθονη το σηματακι με την αδεια κοκκινη μπαταρια και σε ενα πεναλεπτο ανοιξε.Ειναι φυσιολογικο καινουριο iphone με αδεια μπαταρια?Εχει τυχει σε καποιον απο εσας η θα πρεπει να με ανησυχει?Η συσκευασια φυσικα και ηταν σφραγγισμενη,το τηλεφωνο στο κουτι του δεν ειχε κατι το ανησυχητικο, απλα δεν μου εχει τυχει σε παλιοτερες αγορες Iphone καποιο να ειναι αδειο και με παραξενεψε.

Δες απο εδώ τι βδομάδα κατασκευής.

 

Σπάνια να το δείς, αλλά συμβαίνει. Θέμα καθαρά της μπαταρίας όταν βγαίνει απο τη γραμμή παραγωγής.

 

Δεν είναι κάτι να σε ανησυχεί όμως.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#1825   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2016 - 21:54

Παιδια η δονηση στην προεπιλογη κανει ενα σαν "τουκ" πριν την δονηση?Ενα τουκ και μετα την δονηση ξανα ενα τουκ και μετα τη δονηση.Στην προεπιλογη μιλαω.Μολις δεχτηκα μια κληση και εκανε ετσι.Ενω οταν επιλεγω αλλες ρυθμισεις δονησης δεν το κανει.



#1826   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/03/2016 - 21:56

Παιδια η δονηση στην προεπιλογη κανει ενα σαν "τουκ" πριν την δονηση?Ενα τουκ και μετα την δονηση ξανα ενα τουκ και μετα τη δονηση.Στην προεπιλογη μιλαω.Μολις δεχτηκα μια κληση και εκανε ετσι.Ενω οταν επιλεγω αλλες ρυθμισεις δονησης δεν το κανει.


Ναι. Ειναι φυσικό. Ειναι το Taptic Engine. Συγχρονίζεται με την μουσική. Αν επιλέξεις άλλη κάνει άλλη δόνηση ανάλογα με την μουσική!!

#1827   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2016 - 22:03

Ναι. Ειναι φυσικό. Ειναι το Taptic Engine. Συγχρονίζεται με την μουσική. Αν επιλέξεις άλλη κάνει άλλη δόνηση ανάλογα με την μουσική!!

Ο ρυθμος ειναι σταθερος.Σιγουρα ειναι φυσιολογικο το τουκ τουκ ε?Παντως αν αλλαξω επιλογη δονησης δεν το κανει.



#1828   MichaelDim96

MichaelDim96

    iPH Enthousiast

  • 407 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 03/03/2016 - 22:05

Ο ρυθμος ειναι σταθερος.Σιγουρα ειναι φυσιολογικο το τουκ τουκ ε?Παντως αν αλλαξω επιλογη δονησης δεν το κανει.

Ναι. Μην ανησυχείς. Άμα αλλάξεις τύπο δόνησης ειναι λογικό. Άλλαξε μουσική και θα δεις ότι και η δόνηση αλλάζει. Με την προϋπόθεση ότι οι ήχοι δεν ειναι απο τα "κλασσικά" και η δόνηση ειναι ρυθμισμένη στην "Προεπιλογή"!!

#1829   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/03/2016 - 22:11

Το τουκ ειναι πριν τη δονηση.Οτι μουσικη και να βαλω ειναι σταθερο



#1830   sirgeorge

sirgeorge

    iPH Elite Poster

  • 2.067 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 03/03/2016 - 22:13

Παιδια η δονηση στην προεπιλογη κανει ενα σαν "τουκ" πριν την δονηση?Ενα τουκ και μετα την δονηση ξανα ενα τουκ και μετα τη δονηση.Στην προεπιλογη μιλαω.Μολις δεχτηκα μια κληση και εκανε ετσι.Ενω οταν επιλεγω αλλες ρυθμισεις δονησης δεν το κανει.


Φίλε και εγώ το έπαθα αυτό και έλεγα έχει θέμα το τηλ!!!αλλαξε την προεπιλεγμένη δόνηση σε άλλη!


Sent from my iPad using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες