Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#496   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:36

Με γεια!!
Κανενας το rose gold βρε παιδια ;! :D


Ευχαριστώ πολύ! Να σαι καλά!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#497   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:58

Βρε φίλε μου καλός ο ενθουσιασμός αλλα η κριτική δεν σημαίνει απαραίτητα γκρίνια . Όταν παχαίνεις και βαραίνεις κάτι όσο και ο ενθουσιασμός να σε κατακλύζει δεν το λες πρόοδο . Όταν θα φτάσει το iphone στα επίπεδα του iPad η διαφορά θα είναι τεράστια. Βάρος : για γραμμάρια μιλάμε σε αυτή την τάξη μεγέθους η αύξηση είναι 20%. Τι περίμενες δηλαδή να γίνει μισό κιλό για να δυσανασχετήσεις ;

απο την στιγμή που δεν ειναι αισθητή η διαφορά γιατί να με πειράζει; Εσύ γκρινιαζεις και δεν το έχεις πιάσει καν στα χέρια σου για να δεις την διαφορά. Δεν μου λέει κατι το 20% και αν πιστεύεις οτι θα γίνει μισό κιλό το iPhone η σε επίπεδα του iPad τι να σου πω; Είσαι περίεργος τότε.. Και αν ενα αντικείμενο που ζυγίζει ένα γραμμάριο το κανείς δυο τότε η αύξηση ειναι 100% αλλά δεν μπορεις να την αντιληφθείς την διαφορά. Αν ψάχνεις δικαιολογία για να μην το πάρεις βρήκες την χειρότερη.

#498   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 23:02

Βρε φίλε μου καλός ο ενθουσιασμός αλλα η κριτική δεν σημαίνει απαραίτητα γκρίνια . Όταν παχαίνεις και βαραίνεις κάτι όσο και ο ενθουσιασμός να σε κατακλύζει δεν το λες πρόοδο . Όταν θα φτάσει το iphone στα επίπεδα του iPad η διαφορά θα είναι τεράστια. Βάρος : για γραμμάρια μιλάμε σε αυτή την τάξη μεγέθους η αύξηση είναι 20%. Τι περίμενες δηλαδή να γίνει μισό κιλό για να δυσανασχετήσεις ;

επίσης τα μαθηματικά σου δεν ειναι και άριστα. 172 γρ το 6 plus, 192 γρ 6s plus. Αυτο μας κανει: (192-172)/172=0.116 η 11.6% αύξηση και όχι 20 που επικαλείσε τοσο καιρό. στο μικρό η διαφορά ειναι κάτω απο 10%. Άρα οτι να ναι λες.

Δεν έκανε καμία πρόοδο.. Ο τερατώδης επεξεργαστής που γονατίζει τον ανταγωνισμό, η καλύτερη κάμερα, η μεγαλύτερη ραμ και η νέα καταπληκτική οθόνη αφής δεν ειναι πρόοδος. Θα με πειράξει και θα δυσανασχετισω επειδή πάχυνε 2 χιλιοστά και βάρυνε 20 γραμμάρια.. Ε συγγνώμη τότε θα ήμουν άσχετος.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 06/10/2015 - 23:07


#499   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 07/10/2015 - 08:58

Ήρθε κ το δικό μου!!! 😀😀😀

Καλοριζικο!!!! Χαρουμενες συνομιλιες !!!!

#500   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2015 - 09:59

Καλοριζικο!!!! Χαρουμενες συνομιλιες !!!!

Σε ευχαριστω!! :)



#501   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:17

iPhone 6s Plus 64GB και δεν ειμαι καλα!!!!!

Συνημμένα αρχεία



#502   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:22

Πολυ plus έπεσε φέτος
Οτι κράζεις θαυμάζεις τελικα

#503   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:28

Ακριβως... ειδικα εδω μεσα λιγοι θα εχουν παρει το 4.7" ... και φετος λεει το μικρο εχει πουλησει περισσοτερο... μπας και τα Plus ειναι ολα εδω ??? :P :P :P



#504   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:34

Να σου πω την αληθεια ειχα το μικρο πηγα στο μεγαλο ξαναπήγα στο μικρο αλλα για του χρόνου με ψήνει το μεγαλο.
Ωραια αίσθηση τρομερή μπαταρία φανταστική απόκριση.
Απλα με κούρασε στο αμαξι γτ δεν χωρούσε να το άφηνα κάπως και στη τσέπη δεν βολεύει παντα

#505   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:42

Λιγοι ειναι εκεινοι που απο μεγαλο πανε στο μικρο παντως... Αμα συνηθισεις στο μεγαλο τα μικροτερα σου φαινονται μινιατουρες... :P

 

Για τα δικα μου δεδομενα μου φαινεται τρομακτικα μεγαλο το Plus... εδω με το 4.7" πλεον συμβιβαστηκα (μιας και το τωρινο μου Sony ειναι 4.6" οποτε σχεδον αμελητεα η διαφορα.)

 

Και γω ζοριζομαι στο αμαξι... πλεον βρηκα ενα καλο μερος που καθεται και δεν τραμπαλιζεται..



#506   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:51

Εγω πάλι μια χαρα με ένα χέρι τι χειριζόμουν το μεγάλο δεν είχα θέμα. Απλά οι τσέπες και το αμάξι με κατέληξαν εκει μιας και χρησιμοποιώ και τα μέσα μεταφοράς καθημερινώς.

#507   giorgos_rou

giorgos_rou

    iPH Contributor

  • 1.402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 07/10/2015 - 11:17

Για τα δικα μου δεδομενα μου φαινεται τρομακτικα μεγαλο το Plus... εδω με το 4.7" πλεον συμβιβαστηκα (μιας και το τωρινο μου Sony ειναι 4.6" οποτε σχεδον αμελητεα η διαφορα.)

 

Και γω ζοριζομαι στο αμαξι... πλεον βρηκα ενα καλο μερος που καθεται και δεν τραμπαλιζεται..

Συμφωνώ απόλυτα. Και σε εμένα το 4,7 μοντέλο αρκετές φορές φαίνεται μεγάλο και με ξενίζει. Ο μοναδικός λόγος που δεν είχα πάρει τότε το 5S είναι επειδή σχεδόν σίγουρα θα έχει θέμα με το iOS 10.

 

Για το αμάξι ας μη μιλήσουμε καν, δε ξέρεις πού να το βάλεις :)



#508   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/10/2015 - 11:19

Με γεια!!
Κανενας το rose gold βρε παιδια ;! :D

 

ο φιλος μου το ειχε παραγειλει αλλα δεν ειχαν ουτε για δειγμα!!!εχουν φυγει ολα!! εδω παντως κυκλοφορει πολυ το ροζ..δεν το βαζουν και σε θηκη για να το δειχνουν.ειδικα κατι χαζογκομενες με κατι νυχια ΝΑΑ (με το συμπαθειο κιολας) αλλαξε χρωμα και την επομενη του το εστειλαν!!!Επειδη η vodafone λεει ντραπηκε για την ταλαιπωρια του εκαναν δωρο 1 παγιο  :excl:  :excl:



#509   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 07/10/2015 - 11:25

Aμάν με αυτό το ρόζ !! Με την καμία όμως !!



#510   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 07/10/2015 - 11:26

Aμάν με αυτό το ρόζ !! Με την καμία όμως !!

εγω θα το επερνα δεν εχω θεμα! αλλα σκεφτηκα οτι του χρονου θα μπορεσω πιο δυσκολα να το πουλησω.και οι χαζογκομενες περνουν το 16ρι μονο για selfies και ετσι θα επρεπε να το σκοτωσω!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 14

0 μέλη, 14 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες