Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#541   alej

alej

    iPH Elite Poster

  • 3.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8
  • Tablet:iPad Air +4G
  • GameCenter:ALEJSALONICA

Δημοσίευση 08/10/2015 - 23:23

Καλορίζικο και σύντομα να μας πεις περισσότερα!

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#542   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2015 - 00:15

Παρατηρώ πάντως, ότι στα καινούργια iPhones, εκτός τα γράμματα κ τα σύμβολα που λείπουν από πίσω, λείπει και το IMEI number!!

#543   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2015 - 00:19

TSMC φοράει το δικό μου. 6s Plus.Συνημμένο αρχείο  image.png   512,41KB   126 λήψεις

#544   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 09/10/2015 - 05:40

Και εμένα TSMC, αν και δεν είμαι σίγουρος ότι έχουν τόση μεγάλη διαφορά μεταξύ τους.


Τελευταία επεξεργασία από: anochampions, 09/10/2015 - 05:40


#545   polakis

polakis

    iPH Contributor

  • 1.648 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2015 - 06:30

Σημερα παραλαμβάνω κι εγώ iPhone 6s 64gb space grey απο γνωστο σε κατάστημα vodafone!!!



#546   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2015 - 06:56

Εμένα οι πρώτες μου εντυπώσεις είναι θετικές ...όντως είναι πιο smooth και σαν να φαίνεται πιο γρήγορο ..
Μπαταρία δεν έχω άποψη γιατί δεν πολύ ασχολήθηκα και ποτέ..
Μου φαίνεται ότι και η οθόνη είναι ένα κλικ καλύτερη και πιο "ζωντανή "
Πάχος και βάρος είναι ασήμαντα στο να ασχολείστε γιατί ουσιαστική διαφορά δεν καταλαβαίνεις στο χέρι ...
Και το 3d touch είναι + σίγουρα ,ξενίζει λίγο μέχρι να το συνηθίσεις αλλα δίνει σίγουρα κατι το διαφορετικό
Το πιο καλό είναι όμως ότι reload στον Safari τέλος !!!

#547   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 09/10/2015 - 13:44

..άντε καλή χρονιά!Καλορίζικα σε όλους!Δεν υπήρχε iPhone 6s Plus 64GB Gold διαθέσιμο για τον φίλο που μου είπε να ρωτήσω,μόνο λίγα 16GB.

Συνημμένα αρχεία



#548   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 09/10/2015 - 15:00

Εμενα κανει ακομα ανακτησει απο το iCloud. Εχει κατεβασει ολες τις εφαρμογες, τα παντα.

 

Αλλα αν παω στις φωτογραφιες ενω λεει οτι ειναι 3700 μου εμφανιζει μονο καποιες.

 

Στις αλλες ειναι ασπρα τα κουτακια. 

 

Να το κανω ενα restart ή να περιμενω να κανει τα δικα του; 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#549   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 09/10/2015 - 15:01

Ξέρεις κανείς εάν έχουνε φέρει vodafone & cosmote κανένα Demo S Plus να το δούμε τι λέει ο Α9 & 2GB; σε σχέση με το 6 Plus;

 

Με ψήνει πολύ άγρια αυτό φόρουμ χαχαχαχαχαχαχαχα  


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#550   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/10/2015 - 15:55

Ξέρεις κανείς εάν έχουνε φέρει vodafone & cosmote κανένα Demo S Plus να το δούμε τι λέει ο Α9 & 2GB; σε σχέση με το 6 Plus;

 

Με ψήνει πολύ άγρια αυτό φόρουμ χαχαχαχαχαχαχαχα  

 

Το μεσημερακι ημουν κοτε πανεπιστημιου και μετα τη δουλεια το περιεργαστηκα το καινουργιο διπλα-διπλα με το plus μου.

Η διαφορα στην ταχυτητα των 2 συσκευων σε εκτελεση-εναλλαγη εφαρμογων ειναι εμφανης (το ιδιο και η αυξηση βαρους/παχους βεβαια, ωστοσο φανταζομαι οτι συνηθιζεται πολυ γρηγορα).

Η διαφορα στην ποιοτητα της καμερας σε φωτογραφιες μεσα στο μαγαζι ηταν πρακτικα αναξια λογου.

Το rose gold στα ματια μου ειναι πολυ rose και ελαχιστα gold για να ειμαι ειλικρινης. Δεν θα το σκεφτομουνα καν ως χρωματικη επιλογη.

Προσωπικα θα κρατησω το 6 plus μου εως Φεβρουαριο (να κλεισει χρονο) και μετα βλεπουμε. Αλλωστε με προχειρο ψαξιμο δεν ειδα 64αρια-128αρια αμεσα διαθεσιμα. 


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 09/10/2015 - 15:56


#551   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:14

Το μεσημερακι ημουν κοτε πανεπιστημιου και μετα τη δουλεια το περιεργαστηκα το καινουργιο διπλα-διπλα με το plus μου.

Η διαφορα στην ταχυτητα των 2 συσκευων σε εκτελεση-εναλλαγη εφαρμογων ειναι εμφανης (το ιδιο και η αυξηση βαρους/παχους βεβαια, ωστοσο φανταζομαι οτι συνηθιζεται πολυ γρηγορα).

Η διαφορα στην ποιοτητα της καμερας σε φωτογραφιες μεσα στο μαγαζι ηταν πρακτικα αναξια λογου.

Το rose gold στα ματια μου ειναι πολυ rose και ελαχιστα gold για να ειμαι ειλικρινης. Δεν θα το σκεφτομουνα καν ως χρωματικη επιλογη.

Προσωπικα θα κρατησω το 6 plus μου εως Φεβρουαριο (να κλεισει χρονο) και μετα βλεπουμε. Αλλωστε με προχειρο ψαξιμο δεν ειδα 64αρια-128αρια αμεσα διαθεσιμα. 

Μάλιστα, ερώτηση όταν τα έβαλες δίπλα-δίπλα ήτανε πολύ εμφανής η διαφορά πάχους τον δύο συσκευών; Επίσης δεν θα έπαιρνα το Rose Gold εάν τολμήσω να κάνω κίνηση θα είναι μόνο για Space Gray η White Silver. Στο χέρι σου πως σου φάνηκε η αύξηση βάρους τον 16γρ; 

Ενώ έχω χθεσινό καινούριο άριστο 6 Plus 128άρι & 64άρι με ψήνει άγρια το Space Gray αλλά εάν δεν έχει τρομερή διαφορά η ταχύτητα δεν βλέπω λόγο να πάω στο S. Η κάμερα δεν έχει διαφορά σιγά τα αβγά 8-12 με τα ίδια οπτικά με f2.2 ίδια φωτογραφία θα έχει. Selfies δεν έχω βγάλει ποτέ και ούτε θα βγάλω, Απλά λόγο ότι έχει 2GB δεν θα έχει θέμα με κωλύματα με μελλοντικά iOS!


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 09/10/2015 - 16:15

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#552   Dkoukou

Dkoukou

    iPH Contributor

  • 991 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:19

Στο παχος οντως η διαφορα ηταν παρα πολυ μικρη, αλλα στο δικο μου χερι που πρωτη φορα επιασε 6s plus το παρατηρησα. Μετα απο 1-2 ωρες χρησης μαλλον δεν θα εδινα καμια σημασια φανταζομαι

Το βαρος ειναι πιο αισθητο αλλα οχι και deal breaker προφανως.

Η διαφορα στην αποκριση παντως εβγαζε ματι. Αλλη αισθηση, ιδιως στο εφε του multitasking.

Ειδικα το "μικρο"  6S με τον Α9 πεταει, δεν εχω σκαλισει ποτε ταχυτερο τηλεφωνο.

Οσον αφορα την ποιοτητα της οθονης δεν παρατηρησα απολυτως καμια διαφορα σε ευκρινεια-φωτεινοτητα-κορεσμο-επιπεδα μαυρου.


Τελευταία επεξεργασία από: Dkoukou, 09/10/2015 - 16:20


#553   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:40

Στο παχος οντως η διαφορα ηταν παρα πολυ μικρη, αλλα στο δικο μου χερι που πρωτη φορα επιασε 6s plus το παρατηρησα. Μετα απο 1-2 ωρες χρησης μαλλον δεν θα εδινα καμια σημασια φανταζομαι

Το βαρος ειναι πιο αισθητο αλλα οχι και deal breaker προφανως.

Η διαφορα στην αποκριση παντως εβγαζε ματι. Αλλη αισθηση, ιδιως στο εφε του multitasking.

Ειδικα το "μικρο"  6S με τον Α9 πεταει, δεν εχω σκαλισει ποτε ταχυτερο τηλεφωνο.

Οσον αφορα την ποιοτητα της οθονης δεν παρατηρησα απολυτως καμια διαφορα σε ευκρινεια-φωτεινοτητα-κορεσμο-επιπεδα μαυρου.

Κατάλαβα, λογικό για το 6S 4.7 να πετάει, δεν τρέχει την ανάλυση του Plus. Πάντως θέλω να δοκιμάσω και εγώ να μου φύγει η περιέργεια.

Φαίνεται τόσο πολύ η διαφορά σε εναλλαγή από εφαρμογή σε εφαρμογή; Και λογικά και στο startup των εφαρμογών λογικά πρέπει να πετάει;

Καλά το 6S Plus σε σχέση με το 6 Plus πρέπει να είναι αρκετά αισθητή η διαφορά σε όλα αυτά...


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#554   lookito

lookito

    iPH Addict

  • 722 μηνύματα
  • Twitter:@lsakkatos
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • GameCenter:lookitoJCW

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:48

Τα σκρουτζομαγαζα ρε παιδιά γιατί δεν έχουν φέρει πλας ; Ενώ το μικρό το έχουν σχεδόν όλα

#555   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:53

Από τις 4-5 ώρες που το έχω, δεν έχω κάνει κ πολύ χρήση ακόμα βέβαια, θα πω ότι το Touch ID είναι άπειρα πιο γρήγορο.

Κ νομίζω ότι μπορείς να καταλάβεις ότι έχει 2 ram.

Κάμερα κ 3D Touch δεν έχω γνώμη προς το παρόν.

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες