Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 13/09/2015 - 13:46

Σαββατο 10.18 π.μ. ωρα Ελλαδως μετα απο απειρα refresh στο γερμανικο apple store και μεσω Aramex!

 

:D

 

 

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: EliasMavropoulos, 13/09/2015 - 13:49


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2015 - 14:07

Με ελληνική κάρτα ;

#48   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 13/09/2015 - 14:21

Με ελληνική κάρτα ;

 

PayPal Balance



#49   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2015 - 14:29

καλά θα τρελαθώ τώρα έκανα ξανά μια προσπάθεια με paypal αλλά χωρίς balance με κάρτα alpha και πέρασε κανονικά η παραγγελιά .....υπάρχει περίπτωση τώρα να μην πραγματοποιηθει  ?


Τελευταία επεξεργασία από: manosvitacar, 13/09/2015 - 14:29


#50   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 13/09/2015 - 14:36

καλά θα τρελαθώ τώρα έκανα ξανά μια προσπάθεια με paypal αλλά χωρίς balance με κάρτα alpha και πέρασε κανονικά η παραγγελιά .....υπάρχει περίπτωση τώρα να μην πραγματοποιηθει  ?

Λογικά θα πραγματοποιηθεί αν πέρασε γιατί ζητάει το σύστημα αυτόματα μια προέγκριση από την τράπεζα, αναλόγως το όριο της κάρτας σου καλό θα ήταν να μην κάνεις άλλες αγορές μη τυχόν και το ξεπεράσεις. Ετσι τη μέρα που θα πάνε να το χρεώσουν τελικά στην κάρτα σου να έχει το απαιτούμενο πιστωτικό ή χρεωστικό όριο.

 

Αυτό που λες πάντως μ έχει προβληματίσει και μένα γιατί ενω πριν μια εβδομάδα δεν μπορούσα να κάνω ΤΙΠΟΤΑ με τη eurobank πιστωτική μου, χθες το βράδυ αγόρασα μια θήκη από το Amazon κανονικά.



#51   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2015 - 14:39

χθες παλεβα όλο το απόγευμα και δεν έγινε τίποτα σήμερα είπα να κάνω μια νέα δοκιμή και πέρασε κανονικά τι να πω .....είδα και στο λογαριασμένο στο paypal ότι έχει εμφανιστεί η συναλλαγή .



#52   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 13/09/2015 - 14:48

Εχει βαλει η Apple το χερακι της λεω εγω κατω απο το τραπεζι γιατι να χασει τις Ελληνικες προπαραγγελιες? (Τρελο σεναριο αλλα λες?)

 

Παντως το μονο στανταρ ειναι πως αυτο το "κολπακι" που βαζουμε ολοι λεφτα στο Balance του PayPal δεν ειναι καθολου τυχαιο.....

 

 

Επισης κρατα στο μυαλο σου αυτο με το οριο που σου ειπα γιατι και μενα εχει εμφανιστει η συναλλαγη αλλα τα λεφτα απο το Balance δεν εχουν φυγει ακομα και τα εχω διαθεσιμα οποτε μπορω ανετα να τα χαλασω και οταν φτασει η ωρα της χρεωσης να βγει ο ZONG!



#53   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.832 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2015 - 14:53

οκ σε ευχαριστώ .



#54   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2015 - 14:56

ρε παιδια να σας ρωτησω..δεν ξερω πως ειναι ελλαδα αλλα εγω εδω γερμανια που ειμαι υπαρχει ενας γερμανικος αριθμος τραπεζης που μπορω να μεταφερω εκει τα χρηματα και μετα απο 3 μερες περιπου ειναι στο balance του paypal.ετσι αγορασα π.χ τον mac οταν ειχα πιστωτικο οριο μονο 1.500Ε τον μηνα.δεν γινεται κατι τετοιο και ελλαδα?



#55   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 13/09/2015 - 15:00

ρε παιδια να σας ρωτησω..δεν ξερω πως ειναι ελλαδα αλλα εγω εδω γερμανια που ειμαι υπαρχει ενας γερμανικος αριθμος τραπεζης που μπορω να μεταφερω εκει τα χρηματα και μετα απο 3 μερες περιπου ειναι στο balance του paypal.ετσι αγορασα π.χ τον mac οταν ειχα πιστωτικο οριο μονο 1.500Ε τον μηνα.δεν γινεται κατι τετοιο και ελλαδα?

Οχι Αντωνη γιατι εμεις αν παρουμε αυτο το γερμανικο αριθμο που λες (ο οποιος αντιστοιχει σε Γερμανικη τραπεζα) και ζητησουμε να μεταφερουμε εκει χρηματα θεωρειται εμβασμα στο εξωτερικο το οποιο γενικα απαγορευεται και γινεται μεχρι 500 ευρω το μηνα μονο με την παρουσια τιμολογιων για να αποδειξεις οτι εισαι επιχειρηση και χρειαζεσαι προιοντα για την επιχειρηση σου.

Ακομα και ετσι αυτα ειναι μονο τα αρχικα που σου ζηταει η Ελληνικη τραπεζα, μετα κατατιθεται ενα αιτημα και αν γινει αποδεκτο μονο τοτε φτανουν τα χρηματα σου εκτος Ελλαδας.

 

 

PS: Αυτο που επρεπε να σου εξηγησω πιο σωστα για να καταλαβεις ειναι πως και για μας με Ελληνικα accounts γερμανικο αριθμο μας βγαζει ;)

Συνημμένα αρχεία


Τελευταία επεξεργασία από: EliasMavropoulos, 13/09/2015 - 15:05


#56   antonis17

antonis17

    iPH Addict

  • 694 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 13/09/2015 - 15:10

Οχι Αντωνη γιατι εμεις αν παρουμε αυτο το γερμανικο αριθμο που λες (ο οποιος αντιστοιχει σε Γερμανικη τραπεζα) και ζητησουμε να μεταφερουμε εκει χρηματα θεωρειται εμβασμα στο εξωτερικο το οποιο γενικα απαγορευεται και γινεται μεχρι 500 ευρω το μηνα μονο με την παρουσια τιμολογιων για να αποδειξεις οτι εισαι επιχειρηση και χρειαζεσαι προιοντα για την επιχειρηση σου.

Ακομα και ετσι αυτα ειναι μονο τα αρχικα που σου ζηταει η Ελληνικη τραπεζα, μετα κατατιθεται ενα αιτημα και αν γινει αποδεκτο μονο τοτε φτανουν τα χρηματα σου εκτος Ελλαδας.

 

 

PS: Αυτο που επρεπε να σου εξηγησω πιο σωστα για να καταλαβεις ειναι πως και για μας με Ελληνικα accounts γερμανικο αριθμο μας βγαζει ;)

αααααα..νομιζα οτι για καθε χωρα ειχα και αναλογη τραπεζα!Συγνωμη αυτο δεν το ηξερα.Εγω παντως το παραγειλα απο apple store ^_^



#57   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/09/2015 - 16:01

Μια ερωτηση βρε παιδια.

Σκεφτομαι απ το 6 να παω στο 6s plus αντι για 6s.

Ποια η γνωμη σας;;Θα με βολεψει η θα μου πεσει πολυ μεγαλο και βαρυ.Το χω δει σε καταστηματα αλλα το θεμα ειναι μετα απο ενα μηνα χρησης τι γινεται...

Ποια η γνωμη σας;
Ευχαριστω

#58   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2015 - 16:06

Μια ερωτηση βρε παιδια.

Σκεφτομαι απ το 6 να παω στο 6s plus αντι για 6s.

Ποια η γνωμη σας;;Θα με βολεψει η θα μου πεσει πολυ μεγαλο και βαρυ.Το χω δει σε καταστηματα αλλα το θεμα ειναι μετα απο ενα μηνα χρησης τι γινεται...

Ποια η γνωμη σας;
Ευχαριστω

Εμένα προσωπικά δεν με βολεύει γιατί βάζω το κινητό στο παντελόνι,και δεν έχω τσαντάκια.Και είναι πολύ τεράστιο για την οθόνη του σε σχέση με άλλα κινητά. Ελπίζω το 7 plus να είναι ποιο σουλουπωμένο.



#59   eddiedimitris

eddiedimitris

    iPH Enthousiast

  • 490 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad 2

Δημοσίευση 13/09/2015 - 16:13

Εμένα προσωπικά δεν με βολεύει γιατί βάζω το κινητό στο παντελόνι,και δεν έχω τσαντάκια.Και είναι πολύ τεράστιο για την οθόνη του σε σχέση με άλλα κινητά. Ελπίζω το 7 plus να είναι ποιο σουλουπωμένο.

εγω χειμωνα μπουφαν-καλοκαιρι τσαντακι...Θα βολευει;; :)

#60   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 13/09/2015 - 16:13

Μια ερωτηση βρε παιδια.

Σκεφτομαι απ το 6 να παω στο 6s plus αντι για 6s.

Ποια η γνωμη σας;;Θα με βολεψει η θα μου πεσει πολυ μεγαλο και βαρυ.Το χω δει σε καταστηματα αλλα το θεμα ειναι μετα απο ενα μηνα χρησης τι γινεται...

Ποια η γνωμη σας;
Ευχαριστω

Εμενα παλι ενω στην αρχη μου φαινοταν ρακετα του τεννις το συνηθισα και δεν ειχα κανενα προβλημα μαζι του... μεσα σε 1-2 μηνες μου φαινοταν φυσιολογικοτατο και πολυ χρηστικο.

Ασε που η μπαταρια του σε σχεση με το 6 το απλο ειναι η μερα με τη νυχτα, συν οτι εχει full hd οθονη.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 30

0 μέλη, 30 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες