Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#871   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 14:38

Πάντως ρε παιδιά χρόνια χρήστης iphone ποτέ δεν είδα τέτοια διαφορά από το προηγούμενο μοντέλο .Ήμουν πολύ επιφυλακτικός και πλέον κατενθουσιασμένος , αναβάθμιση από 6plus σε 6splus. 2 γενιές αναβάθμιση μέρα με νύχτα

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#872   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 15:03

Δεν θέλω να φανώ υπερβολικός αλλά όσοι έχουν 6plus είναι beta testers. Πλέον τώρα στην s φαίνεται τι αξίζει.

#873   gogosioan

gogosioan

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/10/2015 - 15:28

καλησπέρα σας 3 ερώτησης έχω να κάνω 
1) το φλας στην προστίνη κάμερα 5mp όταν κανείς selfie  είναι λευκό η πορτοκάλι ???????(εμένα είναι πορτοκάλι!!!)
2)το iphone 6s plus σας ζεστένετε ????(εμένα ναι)
3)το κουμπί για ανοιγοκλείσετε  την οθόνη από δίπλα συνδυάζετε απόλυτα με την οθόνη σας ???( εμένα  όχι πολλές φορές!!! ).


#874   tyrekidiskos

tyrekidiskos

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/10/2015 - 15:29

Παιδιά μια ερώτηση.Το βράδυ γύρω στης 2:30 το έβαλα να φορτίζει ανοιχτό. Προχθές το πήρα Iphone 6s και είχα κάνει restore από το back up του αυγούστου απο 5s.΄Εβαλα ξυπνητήρι στης 6:30 για να σηκωθώ να το βγάλω απο την φόρτιση και το βρήκα κλειστό. Υπάρχει καμία τέτοια λειτουργία ή έχω θέμα;;;

Και κάτι ακόμα.σήμερα έδειχνε ότι έχω 4g και ήθελα να μπώ με δεδομένα στο ιντερνετ και μου έλεγε δεν υπάρχει σύνδεση δεδομένων η ανοίξτε το wifi. Τα έκλεισα τα ξανα άνοιξα και πάλι το ίδιο. Έκανα επανεκκίνηση και δούλευαν. Τι σκ@τ@ παίζει:;;;;;;



#875   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 16/10/2015 - 15:35

Παιδιά μια ερώτηση.Το βράδυ γύρω στης 2:30 το έβαλα να φορτίζει ανοιχτό. Προχθές το πήρα Iphone 6s και είχα κάνει restore από το back up του αυγούστου απο 5s.΄Εβαλα ξυπνητήρι στης 6:30 για να σηκωθώ να το βγάλω απο την φόρτιση και το βρήκα κλειστό. Υπάρχει καμία τέτοια λειτουργία ή έχω θέμα;;;

Και κάτι ακόμα.σήμερα έδειχνε ότι έχω 4g και ήθελα να μπώ με δεδομένα στο ιντερνετ και μου έλεγε δεν υπάρχει σύνδεση δεδομένων η ανοίξτε το wifi. Τα έκλεισα τα ξανα άνοιξα και πάλι το ίδιο. Έκανα επανεκκίνηση και δούλευαν. Τι σκ@τ@ παίζει:;;;;;;

Το backup που έκανες restore τη νέα συσκευή, προερχόταν από συσκευή με jb ή όχι;; Γενικά έχουν εμφανιστεί διαφορα bugs όταν κανεις επαναφορά από backup στο 6s, αλλα σίγουρα είναι θέμα λειτουργικού, στην 9.1, πολύ πιθανόν να καθαρίσουν όλα αυτά φιλε μου!! 



#876   gogosioan

gogosioan

    iPH newbie

  • 25 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 16/10/2015 - 15:41

καλησπέρα σας 3 ερώτησης έχω να κάνω 
1) το φλας στην προστίνη κάμερα 5mp όταν κανείς selfie  είναι λευκό η πορτοκάλι  :huh:? :huh:(εμένα είναι πορτοκάλι!!!)
2)το iphone 6s plus σας ζεστένετε  :huh:?(εμένα ναι)
3)το κουμπί για ανοιγοκλείσετε  την οθόνη από δίπλα συνδυάζετε απόλυτα με την οθόνη σας  :huh:( εμένα  όχι πολλές φορές!!! ).


#877   tyrekidiskos

tyrekidiskos

    iPH newbie

  • 91 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 16/10/2015 - 15:48

Το backup που έκανες restore τη νέα συσκευή, προερχόταν από συσκευή με jb ή όχι;; Γενικά έχουν εμφανιστεί διαφορα bugs όταν κανεις επαναφορά από backup στο 6s, αλλα σίγουρα είναι θέμα λειτουργικού, στην 9.1, πολύ πιθανόν να καθαρίσουν όλα αυτά φιλε μου!! 

Όχι δεν ήταν jb απλά ήταν στο ios 8. Άρα να μην ανησυχώ;;; Επειδή μία ανησυχία την έχω...

Και προτείνεις να το κάνω καθαρό install?



#878   hobis

hobis

    iPH newbie

  • 31 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 16/10/2015 - 15:59

Παρέλαβα εχτές από Κωτσόβολο 6s plus μάυρο 128 gb . Το τηλέφωνο τα σπάει ! Καλορίζικο σε όλους !

#879   panos7k

panos7k

    iPH User

  • 101 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 16:05

Καλησπερα παιδια!!να ρωτησω μιας και το 6σ και 6σ+ υποστηριζουν 4G+ πρεπει να βγαλουμε καμια καινουρια καρτουλα η να ενεργοποιησουμε κατι εξτρα απο τ 4G?gt στις ρυθμισεις μονο 4G βγαζει..

ξερει κανένας;;

#880   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 16/10/2015 - 16:19

Όχι δεν ήταν jb απλά ήταν στο ios 8. Άρα να μην ανησυχώ;;; Επειδή μία ανησυχία την έχω...

Και προτείνεις να το κάνω καθαρό install?

Όχι να μην ανησυχείς φίλε! Εάν έχεις χρόνο και όρεξη, κάνε ένα clean install, και δες εάν τότε εμφανίζονται αυτά τα "προβληματάκια"! Αλλα όλα είναι θέμα software! 



#881   alexandros4

alexandros4

    iPH Member

  • 295 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:dr alex4

Δημοσίευση 16/10/2015 - 16:20

ξερει κανένας;;

Όχι δεν χρειάζεται να ενεργοποιήσεις κάτι έξτρα. Τουλάχιστον για Cosmote το γνωρίζω σίγουρα. Αρκεί να βρίσκεσαι σε περιοχή που υπάρχει κάλυψη για 4G+ ! 



#882   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 16/10/2015 - 21:09

Παρέλαβα εχτές από Κωτσόβολο 6s plus μάυρο 128 gb . Το τηλέφωνο τα σπάει ! Καλορίζικο σε όλους !

καλορίζικο φίλε

Τελευταία επεξεργασία από: pats, 16/10/2015 - 21:10


#883   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 21:10

καλησπέρα σας 3 ερώτησης έχω να κάνω 
1) το φλας στην προστίνη κάμερα 5mp όταν κανείς selfie  είναι λευκό η πορτοκάλι  :huh:? :huh:(εμένα είναι πορτοκάλι!!!)
2)το iphone 6s plus σας ζεστένετε  :huh:?(εμένα ναι)
3)το κουμπί για ανοιγοκλείσετε  την οθόνη από δίπλα συνδυάζετε απόλυτα με την οθόνη σας  :huh:( εμένα  όχι πολλές φορές!!! ).


1) Η οθόνη ανάβει έντονα σε λευκό!
2) Όχι δεν ζεσταίνεται καθόλου, ούτε στην πλάτη, ούτε στο Touch ID με iOS 9.0.2.
3) Όταν το πατάς πρέπει να κλείνει ή να ανοίγει άμεσα!

#884   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 16/10/2015 - 21:11

Όχι να μην ανησυχείς φίλε! Εάν έχεις χρόνο και όρεξη, κάνε ένα clean install, και δες εάν τότε εμφανίζονται αυτά τα "προβληματάκια"! Αλλα όλα είναι θέμα software!

Το ιδιο και σε μενα φιλε μου.
Απο 8.1.2 και 5s δεν μπορεσα να κανω ανακτηση στο 6s και τα περασα χειροκινητα ολα.το καλο βεβαια ειναι οτι αφου ειδα και αποειδα εκανα set up as new και μετα περασα χειροκινητα φωτογραφιες,ηχους,εφαρμογες και κατι pdf.
Οπότε έχκανα και ενα αντιγραφο αςφαλείας μετα και ειμαι κομπλέ .
Τελευταία φορα που είχα κάνει set up as new νομίζω ήταν πριν 2 χρόνια με την 7 αρα.
Χαχαχα


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

#885   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 16/10/2015 - 21:20

 

καλησπέρα σας 3 ερώτησης έχω να κάνω 
1) το φλας στην προστίνη κάμερα 5mp όταν κανείς selfie  είναι λευκό η πορτοκάλι  :huh:? :huh:(εμένα είναι πορτοκάλι!!!)
2)το iphone 6s plus σας ζεστένετε  :huh:?(εμένα ναι)
3)το κουμπί για ανοιγοκλείσετε  την οθόνη από δίπλα συνδυάζετε απόλυτα με την οθόνη σας  :huh:( εμένα  όχι πολλές φορές!!! ).

 

Το γρατζουνισμένο είναι,ή άλλαξες?

 

Απ ότι φαίνεται είναι γενικά προβληματικό. Πήγαινε το πίσω!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 22

0 μέλη, 22 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες