Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#61   vanity

vanity

    iPH User

  • 122 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 6 Plus

Δημοσίευση 13/09/2015 - 16:53

Παιδιά απο τις υπηρεσίες προωθησης για Ελλαδα aramex ,forward2me κλπ ποια είναι πιο αξιοπιστη και συμφέρουσα; Εξαρταται κι απο ποια χωρα παραγγέλνεις πχ απο Γερμανία aramex απο Αγγλια forward2me; Ποια να προτιμησω αν θέλω να παραγγείλω;



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#62   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 13/09/2015 - 17:13

Παιδιά απο τις υπηρεσίες προωθησης για Ελλαδα aramex ,forward2me κλπ ποια είναι πιο αξιοπιστη και συμφέρουσα; Εξαρταται κι απο ποια χωρα παραγγέλνεις πχ απο Γερμανία aramex απο Αγγλια forward2me; Ποια να προτιμησω αν θέλω να παραγγείλω;

Εχω και Aramex και Forward2me και οι δυο αψογες.. η Aramex δινει μια επιλογη που ειναι πολυ πιο οικονομικη (και πιο αργη = 4-5 εργασιμες) σε αντιθεση με τη forward2me που μπορεις να πληρωσεις και 40 ευρω πχ να το εχεις σε 1-2 εργασιμες.



#63   108

108

    iPH Contributor

  • 1.260 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 13/09/2015 - 17:20

PayPal Balance

Φίλε πόση προμήθεια σου πήρε το PayPal?

#64   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 13/09/2015 - 18:07

Υπάρχει κάποιος που το παρήγγειλε μέσω υπηρεσίας προώθησης και ζήτηςε τιμολόγιο από το Apple Store? ρωτάω γιατί περιμένω να το πάρω από expansys ή κάτι τέτοιο με ελληνικό κοινοτικό Αφμ για να μου έρθει χωρίς ΦΠΑ ως ενδοκοινοτική συναλλαγή. Λογικά αυτό μέσω της προώθησης δε γίνεται γιατί τα στοιχεία που δίνετε είναι εντός της χώρας του Apple Store άρα με ΦΠΑ εκείνης της χώρας αλλά ρωτάω μήπως και...

#65   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2015 - 18:14

PayPal Balance

Πόσο ακριβώς σου κράτησε?

Με Aramex ή MAilbox.de ?



#66   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 14/09/2015 - 02:24

Με Aramex το παρηγγειλα και φορτωμα στο paypal κοστισε περιπου 40 ευρω



#67   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 14/09/2015 - 02:52

Με Aramex το παρηγγειλα και φορτωμα στο paypal κοστισε περιπου 40 ευρω


Εννοείς το να τα βάλεις στο balance του PayPal; Ποσά έβαλες και σου πηρε 40€;

#68   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/09/2015 - 08:31

Έχει παραγγήλει κανείς με Mailbox.de? Η Aramex αν δεν έχεις λογαρισμό πάει 45USD αρχική εγγραφή, ενω mailbox.de δωρεάν. Θα πάει πολύ ακριβά το μαλλί αν έχει κανείς εμπειρία απο αυτή την εταιρία προώθησης

 

Πάντως δεν αξίζει πλέον η παραγγελία απο UK. Παίρνεις άλλο αντάπτορα και χάνεις από την μετατροπή GBP-EUR . Περσυ κάτι κέρδιζες έστω να καλύψεις τα έξοδα μεταφοράς


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 14/09/2015 - 08:34


#69   ipgpi

ipgpi

    iPH Contributor

  • 1.631 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 14/09/2015 - 08:51

5% προμηθεια περιπου αρα 800 ευρω... ;)



#70   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 14/09/2015 - 13:22

Εννοείς το να τα βάλεις στο balance του PayPal; Ποσά έβαλες και σου πηρε 40€;

 

1.050 ευρω και εμειναν περιπου 1003 αλλα δεν μπορω να σου ακριβως γιατι κανω ταυτοχρονα πολλες μικροαγορες απο ebay και δεν θυμαμαι αλλα καπου εκει... σκεψου οτι ποσοστιαια το ιδιο το PayPal αναφερει το ποσοστο και ειναι καπου αναμεσα στο 4 με 5%


Τελευταία επεξεργασία από: EliasMavropoulos, 14/09/2015 - 13:22


#71   valexo

valexo

    iPH newbie

  • 42 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:valexo83

Δημοσίευση 17/09/2015 - 12:11

Υπάρχει κάποιος που το παρήγγειλε μέσω υπηρεσίας προώθησης και ζήτηςε τιμολόγιο από το Apple Store? ρωτάω γιατί περιμένω να το πάρω από expansys ή κάτι τέτοιο με ελληνικό κοινοτικό Αφμ για να μου έρθει χωρίς ΦΠΑ ως ενδοκοινοτική συναλλαγή. Λογικά αυτό μέσω της προώθησης δε γίνεται γιατί τα στοιχεία που δίνετε είναι εντός της χώρας του Apple Store άρα με ΦΠΑ εκείνης της χώρας αλλά ρωτάω μήπως και...

Εγώ με το που το είπες θυμήθηκα ότι μπορώ να κάνω το ΑΦΜ μου ενδοκοινοτικών συναλλαγών και μπήκα και είδα ότι δίνει δυνατότητα PREORDER και προχώρησα μια, μέχρι να φτιάξω το ΑΦΜ. Δεν λέει όμως πότε τα περιμένει. 

Το πρόβλημα είναι ότι δεν δίνει την δυνατότητα πληρωμής με αντικαταβολή (για μένα ο μόνος τρόπος να προχωρήσω από τέτοια site, δεν εμπιστεύομαι κατάθεση σε τράπεζα)στην προπαραγγελία, οπότε το έστειλα με πληρωμή με κατάθεση και αν προχωρήσει, θα ζητήσω να το αλλάξω.



#72   balander

balander

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2015 - 12:54

Εκανα την παραγγελια μεσω Αγγλιας και paypal + forward2me αλλα στο billing address εβαλα τα στοιχεια που μου εδωσε η forward2me γιατι δεν μπορουσα να βαλω αλλη χωρα στην διευθυνση εκτος απο αγγλιας. 

 

Αλλα μετα απο επικοινωνια με την forward2me, μου ειπαν οτι η παραγγελια θα ακυρωθει απο την Μηλο γιατι πρεπει η πιστωτικη καρτα και το billing address να ειναι τα ιδια. Αλλα εγω επικοινωνησα με την Μηλο και μου ειπαν οτι δε βλεπουν καποιο προβλημα και οτι αφου δεν επικοινωνησε κανεις μαζι μου δεν υπαρχει προβλήμα, ενω εαν υπαρξει θα επικοινωνησουν.

 

Απο την αλλη η forward2me μου λεει να ακυρωσω την παραγγελια (εαν δεν την ακυρωση η Μηλο) γιατι τα στοιχεια δεν ειναι σωστα κτλ...

 

Τι να κανω;

 

Ολοι εσεις που κανατε παραγγελια με ελληνικη καρτα, τι βαλατε στο billing address?


Τελευταία επεξεργασία από: balander, 17/09/2015 - 12:57


#73   zarzonis

zarzonis

    iPH Elite Poster

  • 2.065 μηνύματα
  • Twitter:@zarzonis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2
  • GameCenter:zarzonis

Δημοσίευση 17/09/2015 - 12:55

Η κατάσταση της παραγγελίας από Αγγλία άλλαξε σε preparing for dispatch. Επίσης τώρα εμφανίζεται ότι το ποσό που πλήρωσα μέσω Paypal είναι 879 ευρώ.



#74   manosvitacar

manosvitacar

    iPH Community Leader

  • 12.833 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 17/09/2015 - 12:57

αν τα στοιχειά που έδωσες δεν είναι ίδια κάρτας -paypal για το Billing address δεν υπάρχει περίπτωση η paypal να δώσει έγκριση .



#75   balander

balander

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 17/09/2015 - 13:06

αν τα στοιχειά που έδωσες δεν είναι ίδια κάρτας -paypal για το Billing address δεν υπάρχει περίπτωση η paypal να δώσει έγκριση .

 

Και αυτό πότε το μαθαίνω; Γιατι η paypal μου έστειλε email (το οποιο το εδειξα και στην Μηλο) και γραφει:

 

 

You submitted an order in the amount of 699.00 GBP to Apple Store.

Thanks for using PayPal. Please note that this is not a charge. Your account will be charged when the merchant processes your payment. You may receive multiple emails as the merchant processes your order.

Your funds will be transferred when the merchant processes your payment. Any money in your PayPal account at that time will be used before any other payment source.

To see the full transaction details, log in to your PayPal account.


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες