Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#901   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 17/10/2015 - 00:51

Φυσικα και υπαρχει διαφορα αναμεσα στο κινητο και σε εναν υπολογιστη. στο ενα ακουμπας μονο το δαχτυλο σου πανω και εχει και ενα βαρος σαν μηχανημα ενω το αλλο το κρατας στην παλαμη σου και το βαρος ειναι πολυ μικροτερο. ΚΑι τα δυο δονηση ειναι απλα η αισθηση ειναι διαφορετικη. Εμενα πλεον με ενοχλει η δονηση στο 6 πλας μου. Εχω και ενα oneplus one το οποιο δε οταν δονειται ακουγεται σαν κομπρεσερ λογω της πλαστικης κατασκευης. Εμανα προσωπικα παντα μου αρεσει το haptic πολυ περισσοτερο απο την παλια δονηση. Επισης εβαλα κατι tweaks στο παλιο που το εκανα jailbreak. Ενα απο αυτα προσωμοιωνει το haptic αλλα δεν πλησιαζει καθολου. Αυτο ειναι απλα μια μικρη δονηση και εκει φαινεται και ηα διαφορα αναμεσα στα δυο.

Ναι παίζει να έχει να κάνει και με το γεγονός ότι το ένα το αισθάνεσαι και στην παλάμη πέρα από το δάχτυλο. Δεν έχεις άδικο σε αυτό.

 

Καλά η δόνηση η παλιά είναι αρκετά άχαρη, αλλά είναι άλλη κουβέντα αυτή (το μόνο της καλό είναι ότι την καταλαβαίνεις από 2 τετράγωνα μακρυά :P )


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#902   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/10/2015 - 08:39

Απο εχθές το βράδυ κάτοχος και εγώ 6s plus με μετάβαση απο το 6+.. Χαρούμενος γυρνάω σπίτι το βράδυ, σεταρίσματα, ξαναπέρασμα το watch και πρίν βάλω το γυαλί στην οθόνη λέω δεν κάνω ένα τέστ για κανένα καμμένο pixel ;; Τρέχω την εφαρμογή και νάτο το καμμένο ακριβώς στην μέση.. Θα το πάω πίσω σε λίγο για αντικατάσταση..Πρώτη φορά που μου συμβαίνει. ¨Εχω πάρει ολα τα iphone και 2 iPad χωρίς πρόβλημα. Για όλα υπάρχει η υπάρχει η πρώτη φορά. That's life.



#903   Thanoucos

Thanoucos

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/10/2015 - 10:47

Σήμερα αγόρασα και εγώ το 6s
Το κινητό παει σφαίρα
Η μπαταρία ανώτερη απο το 6αρι
Λίγο πιο βαρύ στο χερι απο το 6 αλλα αμελητέα διαφορά για εμένα

Τελευταία επεξεργασία από: Thanoucos, 17/10/2015 - 10:53


#904   vag8

vag8

    iPH Member

  • 313 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 8 Plus
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/10/2015 - 11:14

Απο εχθές το βράδυ κάτοχος και εγώ 6s plus με μετάβαση απο το 6+.. Χαρούμενος γυρνάω σπίτι το βράδυ, σεταρίσματα, ξαναπέρασμα το watch και πρίν βάλω το γυαλί στην οθόνη λέω δεν κάνω ένα τέστ για κανένα καμμένο pixel ;; Τρέχω την εφαρμογή και νάτο το καμμένο ακριβώς στην μέση.. Θα το πάω πίσω σε λίγο για αντικατάσταση..Πρώτη φορά που μου συμβαίνει. ¨Εχω πάρει ολα τα iphone και 2 iPad χωρίς πρόβλημα. Για όλα υπάρχει η υπάρχει η πρώτη φορά. That's life.



Μήπως μπορείς να γράψεις ποια είναι η εφαρμογή που μπορούμε να δούμε τα καμμένα πίξελ; Ευχαριστώ πολύ!

#905   ChrisGrcck

ChrisGrcck

    iPH User

  • 108 μηνύματα
  • Twitter:@chriskaramitso
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 17/10/2015 - 12:02

Εδώ γκαντέμης.... Ρε τι πάθαμε πάλι. Πρίν λίγο γύρισα από Πλαίσιο Ευκαρπίας (θες/νίκη). Στις 20:10 έσκασα 1000 ευρώ για ένα iphone 6s plus 64 και στις 20:25 το παρέδωσα στο σέρβις τους για έλεγχο-αποστολή στην infoquest. Τόσο όμορφα!! Κατα την ενεργοποίηση που κάναμε εκεί με τον πωλητή, παρατηρήσαμε μία μαύρη γραμμή-σκιά στον φωτισμό της οθόνης. Κάτω αριστερά. Τα πιάσαμε τα λεφτά μας πάλι. Περιμένω τηλ από το σέρβις αύριο. Απ ότι είπαν θα το παλέψουν για να μου δώσουν καινούριο πριν καν πάει στην infoquest το προβληματικό. Διαφορετικά θα περιμένουν το πιστωτικό απο την info. Έτσι κι αλλιώς ανακατασκευασμένα δε παίζουν ακόμα ευτυχώς. Αλλά αν παίζαν, στην ουσία θα αγόραζα ανακατασκευασμένο τηλ 1000 ευρώ. Ααα ρε apple. Σκέτο ξενέρωμα. Την πάτησα μία με το 6άρι και μία μ αυτό. Ε τέλος πιστεύω. Τέτοια ψυχοφθορά δεν αξίζει για τίποτα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

      Πριν από λίγο με πήραν τηλ από το σέρβις του υποκαταστήματος. Δε μπορούν να κάνουν κάτι πλυν του να το στείλουν στην infoquest. Και μιλάμε πάντα για συσκευή που δε βγήκε ποτέ από το κατάστημά τους. Έστειλα ένα mail πριν λίγο στο support τους, αλλά δε ξέρω τι θα μου πούνε πάλι. 

      Ερώτηση. Το δικαίωμα υπαναχώρησης το έχω χάσει επειδή ανοίξαμε τη συσκευασία ή να το κυνηγήσω?



#906   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2015 - 12:07

IMG_0051.PNG

 

Δεν ξέρω τι παίζει πάντως δε νομίζω πως είναι φυσιολογικοί οι χρόνοι αυτοί.

 

iPhone 6S Plus με Samsung Chip

 

Τους ίδιους χρόνους είχα και πριν με το iPhone 6.

 

 



#907   Thanoucos

Thanoucos

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 17/10/2015 - 12:22

Καλημέρα !!
Μια από τα ίδια εδώ με το θέμα της μπαταρίας ..είχε κολλήσει στο 35% και όταν έκανα reboot ήταν στο 1% και στα καπάκια έκλεισε !!! άκουσε ο μάγειρας τα γαλλικά του και ηρεμησα !!


Στο ξαναέκανε αυτο με το ποσοστό της μπαταρίας που κόλλησε;

#908   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 663 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2015 - 12:28

Στο ξαναέκανε αυτο με το ποσοστό της μπαταρίας που κόλλησε;

Καλησπέρα ...όχι δεν το ξανάκανε ...

#909   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 17/10/2015 - 12:32

IMG_0051.PNG

Δεν ξέρω τι παίζει πάντως δε νομίζω πως είναι φυσιολογικοί οι χρόνοι αυτοί.

iPhone 6S Plus με Samsung Chip

Τους ίδιους χρόνους είχα και πριν με το iPhone 6.


Τα ιδια και σε μενα στις 5:30 ωρες χρησης περιπου παπαλα. Ειμαι στη τριτη φορτιση.
Και ελεγα να μη δω επεξεργαστη γιατι θα μου μεινει σαν ιδεα και τελικα εχω samsung. Αν και το πειραζω συνεχεια τωρα που ειναι καινουριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#910   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2015 - 12:44

Μήπως μπορείς να γράψεις ποια είναι η εφαρμογή που μπορούμε να δούμε τα καμμένα πίξελ; Ευχαριστώ πολύ!

αν δεν εχεις ενα μαυρο wallpaper να γεμισεις την οθονη σου ....υπαρχουν εφαρμογες και σαιτ που μπαινεις απο Safari (googlαρε dead pixels test )



#911   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 17/10/2015 - 13:06

Τα ιδια και σε μενα στις 5:30 ωρες χρησης περιπου παπαλα. Ειμαι στη τριτη φορτιση.
Και ελεγα να μη δω επεξεργαστη γιατι θα μου μεινει σαν ιδεα και τελικα εχω samsung. Αν και το πειραζω συνεχεια τωρα που ειναι καινουριο.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Κι εγώ 3η φόρτιση είμαι και βγάζω κάνα 6ωρο χρήσης με πολύ αναμονή.Βέβαια δεν το απενεργοποιώ ποτέ.

 

Να είναι πρόβλημα μπαταρίας ή software;Διαβάζω και στο εξωτερικό πολλοί λένε ότι χειροτέρευσε με το iOS 9.0.2.

 

Θα δοκιμάσω και κάνα restore μήπως στρώσει.


Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 17/10/2015 - 13:07


#912   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 17/10/2015 - 13:27

Μήπως μπορείς να γράψεις ποια είναι η εφαρμογή που μπορούμε να δούμε τα καμμένα πίξελ; Ευχαριστώ πολύ!

 

Dead spotter όπως έγραψε και ο φίλος παραπάνω.. Θέλει πάντως καμιά φορά να το ψάξεις καλά για να το εντοπίσεις το dead pixel..



#913   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 17/10/2015 - 13:33

Μήπως μπορείς να γράψεις ποια είναι η εφαρμογή που μπορούμε να δούμε τα καμμένα πίξελ; Ευχαριστώ πολύ!

.

https://appsto.re/gr/EAFRH.i αυτή ειναι μια εφαρμογή για καμένο πιξελ φίλε !

#914   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 17/10/2015 - 14:03

Και σε εμένα το 6s με επεξεργαστή σαμαυνγ και 9.0.2 χάλια μπαταρία , νομίζω ότι μετά το update έγινε χειρότερη , υπάρχει κανενα κολπάκι για βελτιωθεί η κατάσταση ;

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.png   119,79KB   92 λήψεις
  • Συνημμένο αρχείο  image.png   146,96KB   91 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: kavroulis, 17/10/2015 - 14:11


#915   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 17/10/2015 - 14:09

      Πριν από λίγο με πήραν τηλ από το σέρβις του υποκαταστήματος. Δε μπορούν να κάνουν κάτι πλυν του να το στείλουν στην infoquest. Και μιλάμε πάντα για συσκευή που δε βγήκε ποτέ από το κατάστημά τους. Έστειλα ένα mail πριν λίγο στο support τους, αλλά δε ξέρω τι θα μου πούνε πάλι. 

      Ερώτηση. Το δικαίωμα υπαναχώρησης το έχω χάσει επειδή ανοίξαμε τη συσκευασία ή να το κυνηγήσω?

Δε παίζει κανένα ρόλο αν έχει ανοιχτεί η συσκευασία.

 

Το λάθος σου ήταν οτι έμπλεξες με το Πλαίσιο που δε δίνει DOA.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες