Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#961   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 06:12

από ότι κατάλαβα δεν έχεις ούτε το s. Εγώ όμως τα εχω και τα δυο όποτε μπορώ να εχω καλύτερη άποψη. Άμα σου φαίνεται ότι μια αύξηση 20γρ είναι τόσο μεγάλη και ότι το βάρος του είναι υπερβολικό τότε τι να πω; Και μαλιςτα Τα κατάλαβες αυτά χωρίς να κατέχεις τις συσκευές.. Μάλλον ανακάλυψες καινούργιο gate. Weightgate. ποια είναι τα σημερινά δεδομένα δλδ; Ζούμε στην εποχή των ελαφριών συσκευών; Και σου απάντησα, αν σου φαίνεσαι βάρη μην το αγοράσεις, εμένα πάντως δεν μου έχουν σκιστεί οι τσέπες ακόμα. Ούτε ο καρπός μου έπαθε ζημιά από το βάρος. Όσο για την ειρωνία απλά δεν μπορώ να ακούω τέτοιου είδους δικαιολογίες για την απόφαση να μην το αγοράσει κάποιος. "Μου αρέσει αλλά μου φαίνεται υπερβολικά βαρη και γιαυτο δεν το αγοράζω..."

Ασε τον λαο να κραζει... θαυμαζει :)

 

Περα της πλακας η καθε αποψη ειναι σεβαστη. Πχ σε καποιον μπορει να μην του αρεσει οτι το καλωδιο φορτισης ειναι ασπρο και οχι μπλε ή οτι τα ακουστικα ειναι ασπρα και  οχι πολυχρωμα. Επισης αλλος μπορει να χαλιεται επειδη το κουτι ειναι οριθογωνιο και οχι τετραγωνο  :lol:  :lol:

 

Τι ψαχνεις?? Οποιος δεν θελει ΑΣ ΜΗΝ το αγορασει :excl:

 

Καλημερα!!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#962   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 19/10/2015 - 08:33

Ασε τον λαο να κραζει... θαυμαζει :)

Περα της πλακας η καθε αποψη ειναι σεβαστη. Πχ σε καποιον μπορει να μην του αρεσει οτι το καλωδιο φορτισης ειναι ασπρο και οχι μπλε ή οτι τα ακουστικα ειναι ασπρα και οχι πολυχρωμα. Επισης αλλος μπορει να χαλιεται επειδη το κουτι ειναι οριθογωνιο και οχι τετραγωνο :lol: :lol:

Τι ψαχνεις?? Οποιος δεν θελει ΑΣ ΜΗΝ το αγορασει :excl:

Καλημερα!!


Τώρα που έχω space grey όντως το άσπρο καλώδιο ειναι χαζό! Καλά που έχω το μαύρο της belkin! Αλλά κ πάλι έχω ασπρο φορτιστή!


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#963   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 08:37

Τώρα που έχω space grey όντως το άσπρο καλώδιο ειναι χαζό! Καλά που έχω το μαύρο της belkin! Αλλά κ πάλι έχω ασπρο φορτιστή!

xaxaxaxaxaxa

 

ΘΕΟΣ Ο ΣΑΛΛΟΝΙΚΙΟΣ!! Καλημερα σακη! Ναι οντως το παραδεχομαι οτι είναι ραντζιστες οι τυποι!! Ακου ολα τα παρελκομενα ασπρα!!  :lol:  :lol:  :lol:



#964   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/10/2015 - 09:06

το βγάζω από την φόρτιση χθες, παίζω λίγο και πάω να ξαπλώσω ενώ είναι στο 94% η μπαταρία, το βάζω και σε power save και ξυπνάω το πρωί, περιμένω να είναι στο 90-91% και είναι 79% έχοντας το youtube 6 ώρες να δουλεύει στο backround. του έχει τύχει κανενός αυτό? (6s plus 64)



#965   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 09:11

το βγάζω από την φόρτιση χθες, παίζω λίγο και πάω να ξαπλώσω ενώ είναι στο 94% η μπαταρία, το βάζω και σε power save και ξυπνάω το πρωί, περιμένω να είναι στο 90-91% και είναι 79% έχοντας το youtube 6 ώρες να δουλεύει στο backround. του έχει τύχει κανενός αυτό? (6s plus 64)

τι έκανε ανοιχτό στο background το διαολι το YouTube? δυστυχώς αυτά είναι bugs των εφαρμογών και θα πρέπει να τα διορθώσουν. Μέχρι τώρα ήξερα ότι το Facebook/messenger καταστρέφουν τις μπαταρίες επειδή μένουν ανοιχτά, το YouTube δεν μου έχει τύχει προσωπικά.

#966   giannik

giannik

    iPH Enthousiast

  • 447 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2 +4G
  • GameCenter:gianni_k

Δημοσίευση 19/10/2015 - 09:12

από ότι κατάλαβα δεν έχεις ούτε το s. Εγώ όμως τα εχω και τα δυο όποτε μπορώ να εχω καλύτερη άποψη. Άμα σου φαίνεται ότι μια αύξηση 20γρ είναι τόσο μεγάλη και ότι το βάρος του είναι υπερβολικό τότε τι να πω; Και μαλιςτα Τα κατάλαβες αυτά χωρίς να κατέχεις τις συσκευές.. Μάλλον ανακάλυψες καινούργιο gate. Weightgate. ποια είναι τα σημερινά δεδομένα δλδ; Ζούμε στην εποχή των ελαφριών συσκευών; Και σου απάντησα, αν σου φαίνεσαι βάρη μην το αγοράσεις, εμένα πάντως δεν μου έχουν σκιστεί οι τσέπες ακόμα. Ούτε ο καρπός μου έπαθε ζημιά από το βάρος. Όσο για την ειρωνία απλά δεν μπορώ να ακούω τέτοιου είδους δικαιολογίες για την απόφαση να μην το αγοράσει κάποιος. "Μου αρέσει αλλά μου φαίνεται υπερβολικά βαρη και γιαυτο δεν το αγοράζω..."


Η οικογένεια μου χειρίζεται iPhone,υπάρχει iPad και MacBook Pro,οπότε χαρακτηρισμούς τύπου <hater> για άλλους..
Αν ψάξει κάποιος στα διάφορα blogs θα διαβάσει αρκετά παράπονα για το βάρος του,απο εν δυνάμει χρήστες του 6..
Η συσκευή ειναι υποψήφια για αγορά αλλά η φορητότητα της ειναι μείον για κάποιον που δεν κουβαλάει τσαντάκια...
Πιστεύω οτι μπορεί κάποιος στο συγκεκριμένο φόρουμ να μπορεί να εκφράζει τις απόψεις του εκτός εάν οτιδήποτε αρνητικό τιμωρείται με ειρωνίες και χλευασμούς...

#967   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 09:13

Ασε τον λαο να κραζει... θαυμαζει :)

Περα της πλακας η καθε αποψη ειναι σεβαστη. Πχ σε καποιον μπορει να μην του αρεσει οτι το καλωδιο φορτισης ειναι ασπρο και οχι μπλε ή οτι τα ακουστικα ειναι ασπρα και οχι πολυχρωμα. Επισης αλλος μπορει να χαλιεται επειδη το κουτι ειναι οριθογωνιο και οχι τετραγωνο :lol:

Τι ψαχνεις?? Οποιος δεν θελει ΑΣ ΜΗΝ το αγορασει :excl:

Καλημερα!!

δεν έχεις άδικο. Το κουτί θα μπορούσαν τουλάχιστον να στρογγυλέψουν τις άκρες.. Απαράδεκτο... :)

#968   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/10/2015 - 09:21

τι έκανε ανοιχτό στο background το διαολι το YouTube? δυστυχώς αυτά είναι bugs των εφαρμογών και θα πρέπει να τα διορθώσουν. Μέχρι τώρα ήξερα ότι το Facebook/messenger καταστρέφουν τις μπαταρίες επειδή μένουν ανοιχτά, το YouTube δεν μου έχει τύχει προσωπικά.

5,6h background στο 79% μπαταρίας έγραψε το youtube έχοντας 2ο το facebook με λιγότερο από 1 ώρα



#969   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 19/10/2015 - 09:27

Τόσα χρόνια το iOS ξεχώριζε στο θέμα κατανάλωσης καθώς σε αναμονή έχανε ελάχιστα. Και τότε είχαμε YouTube και facebook αλλά η κατανάλωση το βράδυ δεν ξεπερνούσε το 0,5% ανά ώρα.

Προφανώς όσο προστίθενται περισσότερες δυνατότητες αναγκαστικά η αυτονομία γίνεται χειρότερη.
Θα δούμε όταν διορθωθούν όλα από ios9.

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#970   agihatzi

agihatzi

    iPH Elite Poster

  • 1.977 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 19/10/2015 - 09:53

Εγω παντως πρωτη χρηση που το αφησα να παει 1% το 6s plus τα πηγε αρκετα καλα ! 

 

Συνημμένο αρχείο  IMG_0044.PNG   416,15KB   71 λήψεις

 

Και με Samsung -- gate_klein_mein 


Τελευταία επεξεργασία από: agihatzi, 19/10/2015 - 09:53


#971   paularas

paularas

    iPH Member

  • 203 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 19/10/2015 - 10:00

στο 65% εμένα είχε 7 ώρες χρήση. τόσο το έσκισε το youtube το βράδυ 



#972   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 10:04

στο 65% εμένα είχε 7 ώρες χρήση. τόσο το έσκισε το youtube το βράδυ 

Τι τόθελες και συ βραδυατικα?? Για ξανατσεκαρε το παντως. Μου φαινεται περιεργη τοση κατρακυλα. Δεν ξερω ποσο καιρο τοχεις αλλα με την παροδο του χρονου η μπαταρια στρωνει...

Τοχω τσεκαρει και στα 2 6s της οικογενειας.



#973   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 10:12

Τόσα χρόνια το iOS ξεχώριζε στο θέμα κατανάλωσης καθώς σε αναμονή έχανε ελάχιστα. Και τότε είχαμε YouTube και facebook αλλά η κατανάλωση το βράδυ δεν ξεπερνούσε το 0,5% ανά ώρα.

Προφανώς όσο προστίθενται περισσότερες δυνατότητες αναγκαστικά η αυτονομία γίνεται χειρότερη.
Θα δούμε όταν διορθωθούν όλα από ios9.

Στάλθηκε από το SM-N920C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι σχέση έχει το iOS με το YouTube? όταν μια εφαρμογή μένει ανοιχτή στο παρασκήνιο και τρώειτην μπαταρία δεν ευθύνεται το iOS. μια χαρά αυτονομία έχει θα έλεγα και έχοντας υπόψη το hardware που έχει πλέον το τηλέφωνο. Δεν μπορούμε να συγκρίνουμε με 3-4 χρόνια πίσω. Τότε δεν ήταν μόνο το λειτουργικό αλλά και το hardware διαφορετικό. Μικρές οθόνες, μικρότεροι επεξεργαστές κτλ

#974   sdk

sdk

    iPH Member

  • 236 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 19/10/2015 - 12:48

Μια γρήγορη ερώτηση.

 

Επειδή έφερα το 6S από Αμερική και η πρίζα είναι US, μπορώ να χρησιμοποιώ την πρίζα του 5S ή δεν κάνει;



#975   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 19/10/2015 - 12:50

Μια γρήγορη ερώτηση.

 

Επειδή έφερα το 6S από Αμερική και η πρίζα είναι US, μπορώ να χρησιμοποιώ την πρίζα του 5S ή δεν κάνει;

Βουρ!! Εννοειτε!!Καλοριζικο!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 19

0 μέλη, 19 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες