Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1126   kospankavv98

kospankavv98

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Twitter:@kospankavv
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 29/10/2015 - 23:23

Μπαταριαρα πρώτη φορά !!

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.png   390,81KB   100 λήψεις


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1127   dennis97

dennis97

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2015 - 00:03

Όσο πάει και πέφτει το design capacity.

 

Ξέρει κανείς εαν είναι φυσιολογικό σε νεα συσκευή με 6 κύκλους φόρτισης;

 

Ειλικρινά δεν ξέρω εαν είναι φυσιολογικό ή όχι,αλλά το γεγονός ότι και η απόδοση της μπαταρίας είναι κακή,με βάζει σε υποψίες.

 

battery1.png

 

 

Βλέπω και κάτι χρόνους σαν του παιδιού στο προηγούμενο ποστ και τρελένομαι.


Τελευταία επεξεργασία από: dennis97, 30/10/2015 - 00:09


#1128   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 30/10/2015 - 08:37

Μου έκανε ξανά τα ίδιο.
Το άφησα 02:20 με 37% μπαταρία κ στις 08:00 ήμουν με 9%.

Πάλι καλά δηλαδή που ξύπνησα πρωί αλλιώς θα την είχε φάει όλη.

Κ τις μόνες εφαρμογές που άφησα ήταν οι native.

Πάντως πριν κοιμηθώ ήταν όλα κομπλέ. Το είχα φορτίσει στις 12 το μεσημέρι κιόλας. Δεν είχα ίδιους χρόνους φόρτισης. Όλα ήταν καλά.

Το γίνεται με το που κοιμάμαι τα χάνει;

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1129   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/10/2015 - 09:13

Μου έκανε ξανά τα ίδιο.
Το άφησα 02:20 με 37% μπαταρία κ στις 08:00 ήμουν με 9%.

Πάλι καλά δηλαδή που ξύπνησα πρωί αλλιώς θα την είχε φάει όλη.

Κ τις μόνες εφαρμογές που άφησα ήταν οι native.

Πάντως πριν κοιμηθώ ήταν όλα κομπλέ. Το είχα φορτίσει στις 12 το μεσημέρι κιόλας. Δεν είχα ίδιους χρόνους φόρτισης. Όλα ήταν καλά.

Το γίνεται με το που κοιμάμαι τα χάνει;

Πρεπει ναχεις κανα πνευμα στο δωματιο - δεν εξηγητε αλλιως!!Εγω το αφηνω ανοιχτο βραδυ και στο 7ωρο πεφτει 3% με 4 το πολυ!

Δεν βαζεις καμμια καμερουλα στο δωματιο?? Στανταρ καποιος το παιρνει την νυχτα και ποσταρει με τον λογαριασμο σου σακη  :lol:



#1130   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 30/10/2015 - 09:19

ρε παιδια καλημερα!!

αν και of topic εχει παρει κανεις χαμπαρι τι γινεται με τα s plus?δεν υπαρχουν πουθενα!!!ελεος δηλαδη..εχω κατσει με το 5s σαν το βλακα και περιμενω..

μηπως ξερει κανεις τιποτα να μ ενημερωσει?ενας μου ειπε χθες οτι τα κρατανε και τα διαθετουν σιγα σιγα λογω marketing!!



#1131   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/10/2015 - 09:20

ρε παιδια καλημερα!!

αν και of topic εχει παρει κανεις χαμπαρι τι γινεται με τα s plus?δεν υπαρχουν πουθενα!!!ελεος δηλαδη..εχω κατσει με το 5s σαν το βλακα και περιμενω..

μηπως ξερει κανεις τιποτα να μ ενημερωσει?ενας μου ειπε χθες οτι τα κρατανε και τα διαθετουν σιγα σιγα λογω marketing!!

skroutz ψαχνεις?



#1132   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 30/10/2015 - 09:23

κοιταξα και νομιζω πως ουτε και εκει εχει..αλλα ρε φιλε μου κανει εντυπωση γιατι οι μεγαλες εταιρειες δεν εχουν ουτε για δειγμα!!!μα ειναι δυνατον??

φιλος καλος που ξερει μου λεει οτι υπαρχουν εν αφθονια τα s και καθολου τα 6s plus!!!



#1133   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/10/2015 - 09:28

Καλο ειναι να περνας απο τα μαγαζια ο ιδιος. Ειναι χρονοβορο αλλα εχεις πιο μεγαλες πιθανοτητες να το παρεις.

πχ Γερμανος δεν κανει προκρατησεις - περνας απο εκει και αν το εχει το τσιμπας.

Πηγαινε σε μολ στην περιοχη σου και ψαξτα απο κοντα. Απο το τηλ λενε πχ το public και το πλαισιο οτι δεν εχουν και σε στελνουν.

Για μενα προσωπικα με το 6s πρωταθλητης φετος αν και δεν ψωνιζα ποτε απο αυτον ειναι ο Γερμανος αλλα και το site της κοσμοτε.

Επισης περνα και απο κανενα istorm - isystem κτλ και ρωτα :)



#1134   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 30/10/2015 - 09:32

Καλο ειναι να περνας απο τα μαγαζια ο ιδιος. Ειναι χρονοβορο αλλα εχεις πιο μεγαλες πιθανοτητες να το παρεις.

πχ Γερμανος δεν κανει προκρατησεις - περνας απο εκει και αν το εχει το τσιμπας.

Πηγαινε σε μολ στην περιοχη σου και ψαξτα απο κοντα. Απο το τηλ λενε πχ το public και το πλαισιο οτι δεν εχουν και σε στελνουν.

Για μενα προσωπικα με το 6s πρωταθλητης φετος αν και δεν ψωνιζα ποτε απο αυτον ειναι ο Γερμανος αλλα και το site της κοσμοτε.

Επισης περνα και απο κανενα istorm - isystem κτλ και ρωτα :)

τι να πω...ειδομεν...Βλεπω να τρωω και τον νοεμβριο να σου πω την αληθεια!!ασε και ξενερωνω!!!



#1135   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/10/2015 - 09:39

τι να πω...ειδομεν...Βλεπω να τρωω και τον νοεμβριο να σου πω την αληθεια!!ασε και ξενερωνω!!!

Ψαξε συνεχεια και μην χαλιεσαι. Εγω ξερω οτι στα σκρουτζομαγαζα φερνουν γενικως συχνα. Νομιζω οτι μεσα στο 1ο 10ημερο θα τοχεις στα χερια σου φιλε!



#1136   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/10/2015 - 09:59

ρε παιδια καλημερα!!

αν και of topic εχει παρει κανεις χαμπαρι τι γινεται με τα s plus?δεν υπαρχουν πουθενα!!!ελεος δηλαδη..εχω κατσει με το 5s σαν το βλακα και περιμενω..

μηπως ξερει κανεις τιποτα να μ ενημερωσει?ενας μου ειπε χθες οτι τα κρατανε και τα διαθετουν σιγα σιγα λογω marketing!!

Η απάντηση είναι απλή. Δεν έχουν! Στο λέω γιατί έφαγα τρελή ταλαιπωρία μέχρι να βρω το δικό μου. Είχα παραγγείλει το s plus 128gb σε silver σε 3διαφορετικούς. Expansys, istorm και infoquest που συνεργάζομαι επαγγελματικά και στην χονδρική υποτίθεται. Αν βγάλεις το expansys που είναι κομπάρσοι, μεταξύ των istorm και infoquest το istorm παίρνει πρώτο και ας είναι στον όμιλο. Μου είπαν πως είναι υποχρεωτικό λόγω του premium... Τελευταία ενημέρωση τους ήταν για λίγα κομμάτια στις 5 Νοεμβρίου. Εγώ τελικά επειδή δεν μπορούσα να πάρω σβάρνα τα καταστήματα λόγω δουλειάς, έπαιρνα σβάρνα τα ιντερνετικά. Βρήκα λοιπόν στον Γερμανό χρυσό αντί για ασημί και το πήρα. Το παρήγγειλα Πέμπτη απόγευμα και Παρασκευή πρωί το είχα !!! Είναι άψογοι. Χθες που έβλεπα για ένα φίλο έδειχνε να έχουν gold και rose gold. Όταν λέει "περιορισμένη διαθεσιμότητα" εννοούν 1-2 κομμάτια κυριολεκτικά.

Και τέλος αν μπεις στα ξένα apple stores Αγγλία ή Γαλλία που έμπαινα εγώ, θα δεις ότι και εκεί αν το βάλεις να το πάρεις με παραλαβή από κατάστημα, σου λεέι διαθέσιμο 2-3 εβδομαδες. Η έλλειψη είναι γενική λοιπόν.Σόρρυ για την έκθεση!



#1137   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 30/10/2015 - 10:55

Η απάντηση είναι απλή. Δεν έχουν! Στο λέω γιατί έφαγα τρελή ταλαιπωρία μέχρι να βρω το δικό μου. Είχα παραγγείλει το s plus 128gb σε silver σε 3διαφορετικούς. Expansys, istorm και infoquest που συνεργάζομαι επαγγελματικά και στην χονδρική υποτίθεται. Αν βγάλεις το expansys που είναι κομπάρσοι, μεταξύ των istorm και infoquest το istorm παίρνει πρώτο και ας είναι στον όμιλο. Μου είπαν πως είναι υποχρεωτικό λόγω του premium... Τελευταία ενημέρωση τους ήταν για λίγα κομμάτια στις 5 Νοεμβρίου. Εγώ τελικά επειδή δεν μπορούσα να πάρω σβάρνα τα καταστήματα λόγω δουλειάς, έπαιρνα σβάρνα τα ιντερνετικά. Βρήκα λοιπόν στον Γερμανό χρυσό αντί για ασημί και το πήρα. Το παρήγγειλα Πέμπτη απόγευμα και Παρασκευή πρωί το είχα !!! Είναι άψογοι. Χθες που έβλεπα για ένα φίλο έδειχνε να έχουν gold και rose gold. Όταν λέει "περιορισμένη διαθεσιμότητα" εννοούν 1-2 κομμάτια κυριολεκτικά.

Και τέλος αν μπεις στα ξένα apple stores Αγγλία ή Γαλλία που έμπαινα εγώ, θα δεις ότι και εκεί αν το βάλεις να το πάρεις με παραλαβή από κατάστημα, σου λεέι διαθέσιμο 2-3 εβδομαδες. Η έλλειψη είναι γενική λοιπόν.Σόρρυ για την έκθεση!

φιλαρακι καταρχας καλοριζικο!!!και να το χαρεις!!υπομονη κανω και δεν χαλιεμαι αλλα ξερεις αυτη η ανυπονησια θα με φαει..ελπιζω να ειμαι ενας απ τους τυχερους αρχες νομβριου!!θα δειξει δηλαδη...ακουστηκαν πολλα καλα λογια με την ελευση των τηλεφωνων για Γερμανο η αληθεια ειναι αυτη!!!



#1138   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/10/2015 - 11:38

Η απάντηση είναι απλή. Δεν έχουν! Στο λέω γιατί έφαγα τρελή ταλαιπωρία μέχρι να βρω το δικό μου. Είχα παραγγείλει το s plus 128gb σε silver σε 3διαφορετικούς. Expansys, istorm και infoquest που συνεργάζομαι επαγγελματικά και στην χονδρική υποτίθεται. Αν βγάλεις το expansys που είναι κομπάρσοι, μεταξύ των istorm και infoquest το istorm παίρνει πρώτο και ας είναι στον όμιλο. Μου είπαν πως είναι υποχρεωτικό λόγω του premium... Τελευταία ενημέρωση τους ήταν για λίγα κομμάτια στις 5 Νοεμβρίου. Εγώ τελικά επειδή δεν μπορούσα να πάρω σβάρνα τα καταστήματα λόγω δουλειάς, έπαιρνα σβάρνα τα ιντερνετικά. Βρήκα λοιπόν στον Γερμανό χρυσό αντί για ασημί και το πήρα. Το παρήγγειλα Πέμπτη απόγευμα και Παρασκευή πρωί το είχα !!! Είναι άψογοι. Χθες που έβλεπα για ένα φίλο έδειχνε να έχουν gold και rose gold. Όταν λέει "περιορισμένη διαθεσιμότητα" εννοούν 1-2 κομμάτια κυριολεκτικά.
Και τέλος αν μπεις στα ξένα apple stores Αγγλία ή Γαλλία που έμπαινα εγώ, θα δεις ότι και εκεί αν το βάλεις να το πάρεις με παραλαβή από κατάστημα, σου λεέι διαθέσιμο 2-3 εβδομαδες. Η έλλειψη είναι γενική λοιπόν.Σόρρυ για την έκθεση!

στα ξένα Apple Store αυτό δεν ισχύει που λες. 5-7 μέρες είναι πλέον, μόλις χτες παρήγγειλα 1 για τον πατέρα μου και την Τρίτη θα το εχω. Ούτε μια βδομάδα. Οι 2-3 βδομάδες έχουν φύγει καιρό τώρα. Αρχικά έγινε 1-2 βδομάδες και τώρα λιγότερο από 1. Άρα η περιορισμένη διαθεσιμότητα πλέον δεν είναι γενική.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 30/10/2015 - 11:39


#1139   emiratesA380

emiratesA380

    iPH User

  • 179 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad 2
  • GameCenter:mamba2008

Δημοσίευση 30/10/2015 - 11:47

Μολις το πηρα κ το σεταρω κ εγω το Iphone 6s plus 64 Γ ασημι απλα θεικο!!!



#1140   Noobios

Noobios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2015 - 12:14

Την σπαει σε κανεναν αλλον το γεγονος οτι το TouchID παραειναι γρηγορο; Δεν υπαρχει πιθανοτητα να πατησεις το κουμπι να δεις ωρα ξερωγω η να μπεις καμερα απο το lockscreen και να μην ξεκλειδωσει. Ενα setting για αυτο θα ηταν πολυ καλο.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες