Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1246   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 06/11/2015 - 06:11

Πλέον με το 6 δεν βγάζω ούτε μέρα εγω.


Sent from my iPhone 6 using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1247   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/11/2015 - 11:55

iPhone 6s δεύτερη πλήρη φόρτιση ! Παραπάνω από ευχαριστημένος με αυτονομία !!!

"το iphone έχει συνδεθεί στο ρευμα από την τελευταία πλήρη φόρτιση"......



#1248   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 06/11/2015 - 12:52

Καλα μου παιδια καλησπερα και απο εμενα!!Απο χθες αισιως ειμαι κατοχος ενος 6s plus 64gb!!

Ειχα το 6 αρι οποτε το μεγεθος ειναι κατι που με τσιγκλαει ακομα και τωρα!!Θεωρω οτι θα το συνηθισω!!

Η οθονη ειναι αλλου πραγματικα..Απιστευτη απλα!!Και η αισθηση στα χερια ισως ακομα πιο μαγικη..

εχω παρει την θηκη της apple τη σιλικονατη και η αληθεια ειναι οτι το μεγαλωνει!!Αλλα η προστασια μ αυτην ειναι ικανοποιητικη..

Η αυτονομια πλεον ειναι το πρωτο μελημα μου καθως και να το ξεψαχνισω...!!! ;) 



#1249   Badass

Badass

    iPH Contributor

  • 1.126 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 06/11/2015 - 13:23

Παντως με 6s plus παντα ανοιχτα δεδομενα και σπιτι μονο wifi με fb, messenger βγαζω 8 ωρες χρησης μαξ. Φωτεινοτητα 50% και κλειστο background app refresh. Bεβαια πατρα στο σπιτι και σχολη φλερταρω στις 2-3 μπαρες σημα τις περισσοτερες ωρες. Το βραδυ για να καταλαβετε με low power mode πεφτει 5-6%. Επιφυλασσομαι να περασω την 9.1 με restore γιατι την εκανα OTA. Απο αυριο νεα

Τελευταία επεξεργασία από: Badass, 06/11/2015 - 13:25


#1250   Blazen

Blazen

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2015 - 13:37

"το iphone έχει συνδεθεί στο ρευμα από την τελευταία πλήρη φόρτιση"......

Σωστό! Πέρασα κάτι τραγούδια απο iTunes(κανένα 10λεπτο συνολικά) όποτε δεν είναι απόλυτα σωστά τα νούμερα. Απο την μεριά μου πάντως είμαι απόλυτα ευχαριστημένος :)

Τελευταία επεξεργασία από: Blazen, 06/11/2015 - 13:38


#1251   flip

flip

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2015 - 23:03

γεια σας και από εμενα  :) μετά από 3 βδομάδες χρήση ανακάλυψα ένα θεματάκι με την μπαταρία φόρτιζε λίγο αργά και λέω θα είναι η ιδέα μου ώσπου κάποια στιγμή έκανα μια επανεκκίνηση και μου ανέβηκε 20%100 πάνω, όταν πήγαινε 100%100 δεν είχα θέμα κράταγε μια χαρά και κατέβαινε κανονικά το θέμα ήταν μονο στην φόρτιση, εχθές το έστειλα πίσω και από εκεί αντιπροσωπεία για να δούμε iphone 6s

από το μαγαζί που το πήρα μου είπανε ότι μετά από αξιολόγηση που έγινε στην αντιπροσωπεία θεώρησαν ότι η συσκευή είναι εντάξει και μου το επιστρέφουν πίσω, αυτά είναι.



#1252   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/11/2015 - 23:54

Παντως με 6s plus παντα ανοιχτα δεδομενα και σπιτι μονο wifi με fb, messenger βγαζω 8 ωρες χρησης μαξ. Φωτεινοτητα 50% και κλειστο background app refresh. Bεβαια πατρα στο σπιτι και σχολη φλερταρω στις 2-3 μπαρες σημα τις περισσοτερες ωρες. Το βραδυ για να καταλαβετε με low power mode πεφτει 5-6%. Επιφυλασσομαι να περασω την 9.1 με restore γιατι την εκανα OTA. Απο αυριο νεα

φωτεινοτητα δεν την χαμηλωνεις ενα τι?....επισης το βραδυνο 6-7% μου ακουγεται αρκετο.



#1253   Blazen

Blazen

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/11/2015 - 00:08

από το μαγαζί που το πήρα μου είπανε ότι μετά από αξιολόγηση που έγινε στην αντιπροσωπεία θεώρησαν ότι η συσκευή είναι εντάξει και μου το επιστρέφουν πίσω, αυτά είναι.


Πήγαινε info quest και θα βρεις την άκρη! Πες αναλυτικά το πρόβλημα σου και θα σε εξυπηρετήσουν :). Καλή επιτυχία σου εύχομαι... (δοκιμασε και ένα restore απο iTunes αν θέλεις πριν πας.. Είναι σωτήριο πολλές φορές )

#1254   flip

flip

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 07/11/2015 - 00:50

Πήγαινε info quest και θα βρεις την άκρη! Πες αναλυτικά το πρόβλημα σου και θα σε εξυπηρετήσουν :). Καλή επιτυχία σου εύχομαι... (δοκιμασε και ένα restore απο iTunes αν θέλεις πριν πας.. Είναι σωτήριο πολλές φορές )

ευχαριστώ θα το κοιτάξω :)



#1255   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 10/11/2015 - 10:40

iPhone 6s 9.1 bugs
Έχω παρατηρήσει κάποια προβλήματα bugs μάλλον στην 9.1
1. Μια δυο φορές (χρησιμοποιώ αρκετά το 3D Touch για να κλείσω εφαρμογές ) πατάω και άρχισε να κολαει πολύ αυτό π δείχνει της εφαρμογές δεν ήταν καθόλου smooth και της πετούσε κατευθείαν σαν να είχα frame drop αλλά πολύ χειρότερο από το βίντεο παραπάνω . Έκανα επανεκκίνηση και διορθώθηκε

2. Δυο φορές πάλι νόμιζα ότι ήταν ιδέα μ , αλλά δεν ήταν . Μόλις πήγα να παρω κάποιον τηλέφωνο ενώ δεν έχω πατήσει το volume up εμφανιζόταν το volume σαν να το είχα πατήσει !

3. Άλλη μια φορά και συγκεκριμένα εκείνη π είχε βγάλει και αυτό με το volume στην κλήση , όταν τερμάτισα την κλήση μ έβγαλε αυτό το voice control (δεν θυμάμαι πως λέγεται ) που βγαίνει όταν πατάς παρατεταμένα το home button .

4.τελος εγω έχω ρυθμίσει το 3D Touch στο πολύ ευαίσθητο , μια μέρα είχα θέμα με το 3D γιατί ήταν πιο δύσκολο να το πατήσω ! Πάω στις ρυθμίσει και βλέπω ότι είχε Παει στο hard ενώ εγω δεν το είχα αλλάξει !

Αρχίζω και πιστεύω ότι έχω κανένα φάντασμα εδώ και παίζει με το κινητό μ : P

#1256   diwali33

diwali33

    iPH Member

  • 250 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 10/11/2015 - 14:58

Αν αυτή άξιζε, θα φανεί στο μέλλον. Εγώ την έκανα γιατί, λόγω specs, το κινητό είναι πιο future proof και στην Ελλάς του 2015, κανείς δε μπορεί να σου εγγυηθεί ότι και το 2016 θα έχεις την ίδια οικονομική δυνατότητα με σήμερα

Αν φτάσουμε εκει τότε πιθανότατα δεν θα σε απασχολεί τι κινητό έχεις!


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1257   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 10/11/2015 - 15:04

iPhone 6s 9.1 bugs
Έχω παρατηρήσει κάποια προβλήματα bugs μάλλον στην 9.1
1. Μια δυο φορές (χρησιμοποιώ αρκετά το 3D Touch για να κλείσω εφαρμογές ) πατάω και άρχισε να κολαει πολύ αυτό π δείχνει της εφαρμογές δεν ήταν καθόλου smooth και της πετούσε κατευθείαν σαν να είχα frame drop αλλά πολύ χειρότερο από το βίντεο παραπάνω . Έκανα επανεκκίνηση και διορθώθηκε

2. Δυο φορές πάλι νόμιζα ότι ήταν ιδέα μ , αλλά δεν ήταν . Μόλις πήγα να παρω κάποιον τηλέφωνο ενώ δεν έχω πατήσει το volume up εμφανιζόταν το volume σαν να το είχα πατήσει !

3. Άλλη μια φορά και συγκεκριμένα εκείνη π είχε βγάλει και αυτό με το volume στην κλήση , όταν τερμάτισα την κλήση μ έβγαλε αυτό το voice control (δεν θυμάμαι πως λέγεται ) που βγαίνει όταν πατάς παρατεταμένα το home button .

4.τελος εγω έχω ρυθμίσει το 3D Touch στο πολύ ευαίσθητο , μια μέρα είχα θέμα με το 3D γιατί ήταν πιο δύσκολο να το πατήσω ! Πάω στις ρυθμίσει και βλέπω ότι είχε Παει στο hard ενώ εγω δεν το είχα αλλάξει !

Αρχίζω και πιστεύω ότι έχω κανένα φάντασμα εδώ και παίζει με το κινητό μ : P

απο αυτα που λες δεν εχω κατι παντος.το καλο θα ηταν να κανεις ενα restore μηπως δεν εχει κάτσει καλα στην αναβαθμίσει .



#1258   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.683 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 10/11/2015 - 15:45

iPhone 6s 9.1 bugs
Έχω παρατηρήσει κάποια προβλήματα bugs μάλλον στην 9.1
1. Μια δυο φορές (χρησιμοποιώ αρκετά το 3D Touch για να κλείσω εφαρμογές ) πατάω και άρχισε να κολαει πολύ αυτό π δείχνει της εφαρμογές δεν ήταν καθόλου smooth και της πετούσε κατευθείαν σαν να είχα frame drop αλλά πολύ χειρότερο από το βίντεο παραπάνω . Έκανα επανεκκίνηση και διορθώθηκε

2. Δυο φορές πάλι νόμιζα ότι ήταν ιδέα μ , αλλά δεν ήταν . Μόλις πήγα να παρω κάποιον τηλέφωνο ενώ δεν έχω πατήσει το volume up εμφανιζόταν το volume σαν να το είχα πατήσει !

3. Άλλη μια φορά και συγκεκριμένα εκείνη π είχε βγάλει και αυτό με το volume στην κλήση , όταν τερμάτισα την κλήση μ έβγαλε αυτό το voice control (δεν θυμάμαι πως λέγεται ) που βγαίνει όταν πατάς παρατεταμένα το home button .

4.τελος εγω έχω ρυθμίσει το 3D Touch στο πολύ ευαίσθητο , μια μέρα είχα θέμα με το 3D γιατί ήταν πιο δύσκολο να το πατήσω ! Πάω στις ρυθμίσει και βλέπω ότι είχε Παει στο hard ενώ εγω δεν το είχα αλλάξει !

Αρχίζω και πιστεύω ότι έχω κανένα φάντασμα εδώ και παίζει με το κινητό μ : P

 δεν εχω παρατηρησει κατι ....επισης μπαταρια παει παρα πολυ καλα (6s)

 

IMG_0027.PNG



#1259   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 11/11/2015 - 13:14

 δεν εχω παρατηρησει κατι ....επισης μπαταρια παει παρα πολυ καλα (6s)

 

IMG_0027.PNG

 

 

Λογικά για να έχεις τέτοιους χρόνους χρήσης και αναμονής μπαταρίας, θα πρέπει να έχεις μονίμως κλειστό το wifi και τα data και να τα ανοίγεις με το σταγονόμετρο (λιγότερο από λετπό την φορά) για να τσεκάρεις μηνύματα και αλληλογραφίες.



#1260   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 11/11/2015 - 13:32

Λογικά για να έχεις τέτοιους χρόνους χρήσης και αναμονής μπαταρίας, θα πρέπει να έχεις μονίμως κλειστό το wifi και τα data και να τα ανοίγεις με το σταγονόμετρο (λιγότερο από λετπό την φορά) για να τσεκάρεις μηνύματα και αλληλογραφίες.

η επισης να εισαι συνεχεια συνδεμενος σε wifi οπου μπορει να φτασει και 10 ωρες χρησης...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 23

0 μέλη, 23 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες