Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1396   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/11/2015 - 00:17

Γεια σου φίλε! Το κινητό το χρησιμοποιώ από τις 6 το πρωί μέχρι 9-10 το βράδυ! Φυσικά όχι συνεχόμενα αλλά πάντα ανοιχτό wifi 7-2 το πρωί και 3-9 δεδομένα! Ταυτόχρονα παίξω heroes charge, tapatalk, YouTube να δω τα νέα βίντεο, viber όλη ημέρα κλπ! Αυτά τα ολιγα και με χάλια σήμα, λόγω περιοχής, 7-2 το πρωί! Το κινητό μπαίνει σε low power mode 11 βράδυ με 6 το πρωί!
Αυτά! :)
Φιλικά, Εκτός από την αναμονή υπάρχει και η χρήση ακριβώς από πάνω που λέει ποσο το χρησιμοποίησα. Δεν το λέω με κακιά απλά δε περίπτωση που δεν το είδες ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk

στην φωτό σου αν δεν κάνω λάθος έχει μόνο ποσοστά όπου δεν μπορώ να καταλάβω επακριβώς ποσο το χρησιμοποιείς..:) και εγω φιλικά έκανα την παρατήρηση/ερώτηση γιατι θα ήθελα και εμένα να κρατάει λίγο παραπάνω αν και δεν εχω παράπονο γιατι ετσι και αλλιώς το βράδυ πάντα στην βάση του βρίσκεται..:)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1397   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 29/11/2015 - 00:37

λοιπόν τελικά το μαύρο είναι ποιο όμορφο από το μαύρο, εισέρχομαι και εγώ στην παρέα του 6S Plus

 

και μερικές φώτο... βέβαια και το αρχηγικό άσπρο 6 Plus δεν πάει πίσω σε ομορφιά! 

 

gvk1vUN.jpg

dCcKnz0.jpg

zMYVfWx.jpg

w4OOQFD.jpg


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1398   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/11/2015 - 00:45

λοιπόν τελικά το μαύρο είναι ποιο όμορφο από το μαύρο, εισέρχομαι και εγώ στην παρέα του 6S Plus

και μερικές φώτο... βέβαια και το αρχηγικό άσπρο 6 Plus δεν πάει πίσω σε ομορφιά!

gvk1vUN.jpg
dCcKnz0.jpg
zMYVfWx.jpg
w4OOQFD.jpg

το μαύρο ειναι πιο όμορφο απο το μαύρο; :)

#1399   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 29/11/2015 - 00:51

το μαύρο ειναι πιο όμορφο απο το μαύρο; :)

άσπρο ήθελα να πω αλλά είχα και τον μικρό που φώναζε, και αντί για άσπρο έγραψα μαύρο, τα προβλήματα του Multitasking!  :lol:  :lol:  :lol:


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1400   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/11/2015 - 02:11

άσπρο ήθελα να πω αλλά είχα και τον μικρό που φώναζε, και αντί για άσπρο έγραψα μαύρο, τα προβλήματα του Multitasking! :lol: :lol: :lol:

ετσι ειναι αυτά.. πολύ ωραίο ειναι το μαύρο πάντα. Πέρυσι ειχα αρχικά το μαύρο 6 μικρό μαζί με το plus άσπρο, μου τα έκλεψαν και τα δυο μαζί όποτε πήρα το plus σε μαύρο. Φέτος είπα να αλλάξω τελείως και πήγα στο χρυσό plus 6s. Όλα τα χρώματα εχουν την γλυκά τους..οι αλλαγές ειναι πάντα καλές και δίνουν μια νέα πνοή στις συσκευές..:) θα προτιμούσα το μαύρο να ηταν πιο μαύρο σαν το 5 προσωπικά.

#1401   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 29/11/2015 - 02:53

ετσι ειναι αυτά.. πολύ ωραίο ειναι το μαύρο πάντα. Πέρυσι ειχα αρχικά το μαύρο 6 μικρό μαζί με το plus άσπρο, μου τα έκλεψαν και τα δυο μαζί όποτε πήρα το plus σε μαύρο. Φέτος είπα να αλλάξω τελείως και πήγα στο χρυσό plus 6s. Όλα τα χρώματα εχουν την γλυκά τους..οι αλλαγές ειναι πάντα καλές και δίνουν μια νέα πνοή στις συσκευές.. :) θα προτιμούσα το μαύρο να ηταν πιο μαύρο σαν το 5 προσωπικά.

Αχ αυτό το Black Slate ήτανε έρωτας καημό το είχα το άτιμο. Πάντως δεν κρύβω ότι ψηλό μετάνιωσα με το S Plus δεν ξέρω κατά πόσο θα με δικαιώσει στο μέλλον αλλά έως τώρα στις δοκιμές που κάνω μεταξύ 6 Plus 8.4.1 & 6 Plus 9.0.2 & 6S Plus 9.0.2 ελάχιστα πράγματα στο άνοιγμα και κλείσιμο εφαρμογών. Σε κανένα δεν βλέπω κανένα μα κανένα lag η drop frames. Δεν ξέρω τώρα τι θα γίνει με 2-3 εφαρμογές να τρέχουνε μαζί αλλά επειδή δεν έχω πέραν από τα μηνύματα τηλέφωνο και τηλ. κατάλογο στο multitasking, και στα 3 τηλέφωνα δεν είδα κάπου να έχει lag με αυτές τις εφαρμογές ανοιχτές μόνιμα.

 

Τώρα θα δείξει... πάντως βρε φίλε πολύ κρίμα και αμαρτία να σου κλέψουν και τα δύο τηλεφωνά. Έχω πέσει και εγώ θύμα κλοπής iPhone 3GS το 2010 και είχα ξενερώσει τόσο πολύ... άστα να πάνε, Βέβαια για λόγους συλλογής (και τρέλας) ξανά αγόρασα 3GS αλλά πλέων είχα πάρει και το 4άρι με την τότε φανταστική Retina 332ppi


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1402   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/11/2015 - 04:59

Αχ αυτό το Black Slate ήτανε έρωτας καημό το είχα το άτιμο. Πάντως δεν κρύβω ότι ψηλό μετάνιωσα με το S Plus δεν ξέρω κατά πόσο θα με δικαιώσει στο μέλλον αλλά έως τώρα στις δοκιμές που κάνω μεταξύ 6 Plus 8.4.1 & 6 Plus 9.0.2 & 6S Plus 9.0.2 ελάχιστα πράγματα στο άνοιγμα και κλείσιμο εφαρμογών. Σε κανένα δεν βλέπω κανένα μα κανένα lag η drop frames. Δεν ξέρω τώρα τι θα γίνει με 2-3 εφαρμογές να τρέχουνε μαζί αλλά επειδή δεν έχω πέραν από τα μηνύματα τηλέφωνο και τηλ. κατάλογο στο multitasking, και στα 3 τηλέφωνα δεν είδα κάπου να έχει lag με αυτές τις εφαρμογές ανοιχτές μόνιμα.

Τώρα θα δείξει... πάντως βρε φίλε πολύ κρίμα και αμαρτία να σου κλέψουν και τα δύο τηλεφωνά. Έχω πέσει και εγώ θύμα κλοπής iPhone 3GS το 2010 και είχα ξενερώσει τόσο πολύ... άστα να πάνε, Βέβαια για λόγους συλλογής (και τρέλας) ξανά αγόρασα 3GS αλλά πλέων είχα πάρει και το 4άρι με την τότε φανταστική Retina 332ppi

ηταν μεγάλη στεναχώρια τότε. Έγινε πέρυσι εδω στο Λονδίνο υπό την απειλή όπλου άρα δεν ειχα και καμία επιλογή. Αλλά εγω δεν έπαθα τίποτα όποτε τα υλικά αγαθά αντικαθιστώνται...:) εκείνο το μαύρο πάντως το slate απίστευτο. Απλά ευχόμουν να βγει το s σε αυτο... Δεν βαριέσαι ως αφού έμεινε το ίδιο είπα και εγω να αλλάξω..:) ίσως στο μέλλον... Εγω δεν την μετάνιωσα πάντως την μετάβαση απο το 6 στο s. Εχω πάντα άπειρες εφαρμογές στο παρασκήνιο γιατι απλά δεν τις κλείνω ποτέ, και το s ειναι αρκετά πιο γρήγορο, και σταθερό. Το παλιό πλέον με εκνευρίζει ακόμα και το δακτυλικό αποτύπωμα που κανει λίγο παραπάνω να ανοίξει. Θέμα συνήθειας ειναι.

#1403   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 29/11/2015 - 09:49

Χωρίς games, μικρούς η ανύπαρκτους χρόνους κλήσεων αλλα με τα πάντα ανοικτά επι 24ωρου βάσεως, αρκετό Facebook, flipboard, βίντεο, ειδήσεις, παρά πολλά Mail, browsing, αρκετές φωτό, μόνιμη σύνδεση με smartwatch και γενικά χρήση tablet, το S plus μου βγάζει μέχρι το 20% που το βάζω για φόρτιση, 7-7:30 ώρες χρήση σε 17 ώρες αναμονή.
Η Σύνδεση στο διαδίκτυο γίνεται 60/40 wifi-3G. Δεν υπάρχει 4g

Πιστεύω ότι αν κάποιος διαθέτει iPad, θα πρέπει να πηγαίνει στο μικρό iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1404   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 29/11/2015 - 11:01

στην φωτό σου αν δεν κάνω λάθος έχει μόνο ποσοστά όπου δεν μπορώ να καταλάβω επακριβώς ποσο το χρησιμοποιείς..:) και εγω φιλικά έκανα την παρατήρηση/ερώτηση γιατι θα ήθελα και εμένα να κρατάει λίγο παραπάνω αν και δεν εχω παράπονο γιατι ετσι και αλλιώς το βράδυ πάντα στην βάση του βρίσκεται..:)


Επακριβώς φαίνεται εκεί που λέει χρήση! Οι εφαρμογές που χρησιμοποιώ είναι στην προηγούμενη σελίδα. Τα ποσοστά τι να τα κανεις?


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1405   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 29/11/2015 - 11:36

ηταν μεγάλη στεναχώρια τότε. Έγινε πέρυσι εδω στο Λονδίνο υπό την απειλή όπλου άρα δεν ειχα και καμία επιλογή. Αλλά εγω δεν έπαθα τίποτα όποτε τα υλικά αγαθά αντικαθιστώνται... :) εκείνο το μαύρο πάντως το slate απίστευτο. Απλά ευχόμουν να βγει το s σε αυτο... Δεν βαριέσαι ως αφού έμεινε το ίδιο είπα και εγω να αλλάξω.. :) ίσως στο μέλλον... Εγω δεν την μετάνιωσα πάντως την μετάβαση απο το 6 στο s. Εχω πάντα άπειρες εφαρμογές στο παρασκήνιο γιατι απλά δεν τις κλείνω ποτέ, και το s ειναι αρκετά πιο γρήγορο, και σταθερό. Το παλιό πλέον με εκνευρίζει ακόμα και το δακτυλικό αποτύπωμα που κανει λίγο παραπάνω να ανοίξει. Θέμα συνήθειας ειναι.

Όχι βρε φίλε τι λές τώρα!!!??? Εάν είναι επί την απειλή όπλου fuck the phones τι λές τώρα η ζωή δεν ξανά αγοράζετε ούτε ξανά χαρίζετε! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1406   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 29/11/2015 - 13:47

Όχι βρε φίλε τι λές τώρα!!!??? Εάν είναι επί την απειλή όπλου fuck the phones τι λές τώρα η ζωή δεν ξανά αγοράζετε ούτε ξανά χαρίζετε!

ακριβώς ετσι το είδα και εγω όποτε δεν με πείραξε και τοσο που τα έχασα τότε..:)

#1407   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 29/11/2015 - 13:49

ακριβώς ετσι το είδα και εγω όποτε δεν με πείραξε και τοσο που τα έχασα τότε.. :)

Σοβαρολογείς τώρα κλαιν μάιν τα τηλέφωνα η ζωή δεν χαρίζετε δεν αγοράζετε ούτε μπορείς να την αντικαταστήσεις ! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#1408   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 29/11/2015 - 15:34

Αποφάσισα να κάνω και εγώ τη μετάβαση τελικά. Απο iPhone 6 Plus θα πάω σε iPhone 6s. Ο λόγος της μικρότερης συσκευής ειναι κυρίως η φορητότητα. Καλά ήμουν με το Plus, δεν λέω, αλλά βλέπω ότι πολλές φορές με δυσκολεύει πια, αντί να με διευκολύνει.

Τελευταία επεξεργασία από: PanosMouz, 29/11/2015 - 15:35

| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#1409   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/11/2015 - 15:52

Χτες χρησιμοποιησα πρωτη φορα την μπροστινη καμερα με το flash που ασπριζει η οθονη σε νυχτερινο μαγαζι επαθα πλακα με τις φωτο !!!Φοβερες !!!


Sent from my iPhone 6s plus using Tapatalk

#1410   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 29/11/2015 - 17:53

Αποφάσισα να κάνω και εγώ τη μετάβαση τελικά. Απο iPhone 6 Plus θα πάω σε iPhone 6s. Ο λόγος της μικρότερης συσκευής ειναι κυρίως η φορητότητα. Καλά ήμουν με το Plus, δεν λέω, αλλά βλέπω ότι πολλές φορές με δυσκολεύει πια, αντί να με διευκολύνει.

Εγώ εχθές το παρέλαβα, μόνο το φωτογράφισα, και μόλις το άνοιξα στην άσπρη οθόνη που λέει (Hello) είδα μία μαύρη πανέμορφη κουκίδα ναι ναι ναι καμένο πίξελ! Και του είπα Bye!!! Και επίτηδες πήρα μαύρο που δεν τρελενόμουν να πάρω μαύρο αλλά για να σπάσω την γκίνια... ΞΕΡΩ θα παίξω τζόκερ, μετά από 6 Plus και 3 σε σειρά ανακατασκευασμένα 6 Plus και όλα ΜΑ ολα με καμένα πίξελ (υπάρχουνε φωτογραφίες σε άλλο τόπικ) επιτέλους έχω ένα άριστο τηλέφωνο 6 Plus αλλά νισάφι. Ετοίμασα τα χαρτιά να το στείλω για υπαναχώρηση. ΔΕΝ αγοράζω iPhone ξανά με τόση γκίνια που κυνηγάει...!  


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 24

0 μέλη, 24 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες