Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1876   nikolaros

nikolaros

    iPH Enthousiast

  • 460 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XR
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen
  • GameCenter:nikolaros

Δημοσίευση 14/03/2016 - 09:46

Εγώ πάντως από 6s μου τι δίνει που δεν έχω πρόσβαση ,με το 1 χέρι σε όλο το τηλέφωνο , όπως είχα με το 5s.οταν ήταν ο καιρός να κάνω την αγορά του 6s ρώτησα κάποιον ψηλότερο από μένα τι γνώμη του και μου είπε όχι το plus.Τελικα είχε δίκιο (για μένα τουλάχιστον ) γιατί θα ήταν υπερβολικά μεγάλο για τα χέρια μου!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1877   aliask

aliask

    iPH Addict

  • 705 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 14/03/2016 - 21:24

Κι εγω μετά το 6 plus γύρισα σε 6s (4,7") και δεν θα πήγαινα πάλι εύκολα σε plus... Όχι οτι δεν το είχα συνηθίσει...απλά τελικά για εμένα καλύτερα το "μικρό".

#1878   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 14/03/2016 - 23:21

Το 6πλας το ειχα παρει περυσι την ανοιξη και οσο φοραγα τσαντακι(τυπου μπανανα) το χειμωνα ηταν ψιλοκαλα σαν μεγεθος.με το που μπηκε το καλοκαιρι και δεν φοραγα τσαντακια γελουσαν και τα πεζοδρομια...επιστροφη στο 6 το απλο στα καπακια(σημερα το 6s) και πλεον κανενα θεμα με τσεπες,μεγεθος κτλ κτλ...καλο χρυσο το 6plus αλλα θελει τρειλερ απο πισω να το κουβαλας.

#1879   lamdav

lamdav

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2016 - 00:12

Το 6πλας το ειχα παρει περυσι την ανοιξη και οσο φοραγα τσαντακι(τυπου μπανανα) το χειμωνα ηταν ψιλοκαλα σαν μεγεθος.με το που μπηκε το καλοκαιρι και δεν φοραγα τσαντακια γελουσαν και τα πεζοδρομια...επιστροφη στο 6 το απλο στα καπακια(σημερα το 6s) και πλεον κανενα θεμα με τσεπες,μεγεθος κτλ κτλ...καλο χρυσο το 6plus αλλα θελει τρειλερ απο πισω να το κουβαλας.

 

ok. Εγώ άλλαξα παντελόνι και μου βγήκε φθηνότερα...



#1880   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/03/2016 - 09:12

ok. Εγώ άλλαξα παντελόνι και μου βγήκε φθηνότερα...

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  PAN.jpg   31,38KB   66 λήψεις


#1881   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.828 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 15/03/2016 - 09:27

ok. Εγώ άλλαξα παντελόνι και μου βγήκε φθηνότερα...

νταξει κλαιω

#1882   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 15/03/2016 - 09:33

Το 6πλας το ειχα παρει περυσι την ανοιξη και οσο φοραγα τσαντακι(τυπου μπανανα) το χειμωνα ηταν ψιλοκαλα σαν μεγεθος.με το που μπηκε το καλοκαιρι και δεν φοραγα τσαντακια γελουσαν και τα πεζοδρομια...επιστροφη στο 6 το απλο στα καπακια(σημερα το 6s) και πλεον κανενα θεμα με τσεπες,μεγεθος κτλ κτλ...καλο χρυσο το 6plus αλλα θελει τρειλερ απο πισω να το κουβαλας.

Το ιδιο ακριβως εκανα και εγω φιλε! Αγορασα αρχικα 6s 64 με το που βγηκε και λεω τα χριστουγεννα να παω σε plus 64 6s ετσι για αλλαγη... Το κρατησα 2 μηνες αλλα ηταν λιγο παιδεμα με την μεταφορα του. Οποτε εδω και 10 μερες παλι πισω σε 6s και ας χανω λιγο σε μπαταρια. Ειναι ρακετα το plus οτι και να λεμε...



#1883   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/03/2016 - 11:17

Προσωπικά πάντως αν δεν έβγαζαν plus δε θα γυριζα πίσω στην Apple ! Όλο αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό. Πάντως σε τσέπη τζιν πχ LEVIS 501 μια χαρά χωράει! Στο μεταξύ πέρασα την "αναβάθμιση" 9.2.1 (1 ) που διορθώνει το πρόβλημα της ημ/νιας και βλέπω αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας! Και όχι ότι το είχα ανάγκη απλά το σύνδεσα στο itunes και αφού την κατέβασε , είπα να την περάσω...Λίγες μέρες εως την 9.3 οπότε ας ελπίσουμε ότι θα στρώσει.Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα με μπαταρία. Ίσα, ίσα ήμουν πολύ ικανοποιημένος.



#1884   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/03/2016 - 11:24

Προσωπικά πάντως αν δεν έβγαζαν plus δε θα γυριζα πίσω στην Apple ! Όλο αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό. Πάντως σε τσέπη τζιν πχ LEVIS 501 μια χαρά χωράει! Στο μεταξύ πέρασα την "αναβάθμιση" 9.2.1 (1 ) που διορθώνει το πρόβλημα της ημ/νιας και βλέπω αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας! Και όχι ότι το είχα ανάγκη απλά το σύνδεσα στο itunes και αφού την κατέβασε , είπα να την περάσω...Λίγες μέρες εως την 9.3 οπότε ας ελπίσουμε ότι θα στρώσει.Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα με μπαταρία. Ίσα, ίσα ήμουν πολύ ικανοποιημένος.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  levis.jpg   152,18KB   71 λήψεις


#1885   STERGIOS16

STERGIOS16

    iPH Member

  • 344 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 15/03/2016 - 11:37

.......................Στο μεταξύ πέρασα την "αναβάθμιση" 9.2.1 (1 ) που διορθώνει το πρόβλημα της ημ/νιας και βλέπω αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας! Και όχι ότι το είχα ανάγκη απλά το σύνδεσα στο itunes και αφού την κατέβασε , είπα να την περάσω...Λίγες μέρες εως την 9.3 οπότε ας ελπίσουμε ότι θα στρώσει.Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα με μπαταρία. Ίσα, ίσα ήμουν πολύ ικανοποιημένος.

Συνεχίζω και κρατώ στο 6s plus την 9.0.2

Εφόσον δεν έχω κανένα πρόβλημα μαζί της, δεν υπάρχει λόγος να "σπάζομαι" με πιθανά προβλήματα προσεχών εκδόσεων. Αφήνω να δοκιμαστούν πρώτα από αρκετούς, και μετά. 



#1886   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2016 - 11:50

Σημερα παρατηρησα οτι εγραφε το τηλεφωνο μου " καμια υπηρεσια" το βαζω σε λειτουργια πτησης και το ξαναανοιγω και τιποτα.Κλεινω τα δεδομενα και το 3g, τα ξανα ανοιγω και τιποτα.Εφτιαξε μονο με επανεκινηση.Δεν εχω ποτε προβλημα στο σημα ουτε κανενα αλλο προβλημα με το τηλεφωνο.Η καρτα σιμ ειναι μιας εβδομαδας οπως και το τηλεφωνο.Να ανησυχω η ηταν τυχαιο γεγονος;

#1887   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 15/03/2016 - 12:26

 

Προσωπικά πάντως αν δεν έβγαζαν plus δε θα γυριζα πίσω στην Apple ! Όλο αυτό βέβαια είναι υποκειμενικό. Πάντως σε τσέπη τζιν πχ LEVIS 501 μια χαρά χωράει! Στο μεταξύ πέρασα την "αναβάθμιση" 9.2.1 (1 ) που διορθώνει το πρόβλημα της ημ/νιας και βλέπω αύξηση της κατανάλωσης της μπαταρίας! Και όχι ότι το είχα ανάγκη απλά το σύνδεσα στο itunes και αφού την κατέβασε , είπα να την περάσω...Λίγες μέρες εως την 9.3 οπότε ας ελπίσουμε ότι θα στρώσει.Μέχρι τώρα δεν είχα κανένα θέμα με μπαταρία. Ίσα, ίσα ήμουν πολύ ικανοποιημένος.

 

αν και εννοούσα την κωλοτσέπη :lol: :lol:



#1888   SLK200GR

SLK200GR

    iPH Contributor

  • 1.196 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen

Δημοσίευση 15/03/2016 - 12:32

αν και εννοούσα την κωλοτσέπη :lol: :lol:

Συνημμένα αρχεία



#1889   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 15/03/2016 - 12:37

Σημερα παρατηρησα οτι εγραφε το τηλεφωνο μου " καμια υπηρεσια" το βαζω σε λειτουργια πτησης και το ξαναανοιγω και τιποτα.Κλεινω τα δεδομενα και το 3g, τα ξανα ανοιγω και τιποτα.Εφτιαξε μονο με επανεκινηση.Δεν εχω ποτε προβλημα στο σημα ουτε κανενα αλλο προβλημα με το τηλεφωνο.Η καρτα σιμ ειναι μιας εβδομαδας οπως και το τηλεφωνο.Να ανησυχω η ηταν τυχαιο γεγονος;

Μαλλον τυχαιο. Εισαι μηπως jb?



#1890   Jimmiss

Jimmiss

    iPH Member

  • 288 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 15/03/2016 - 13:31

Οχι ειμαι απο τους αναμενοντες για JB στην 9.2.1 :)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 20

0 μέλη, 20 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες