Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#481   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2015 - 17:43

Το αγαπημένο μου χρώμα... Καλορίζικο φίλε..


Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Η αλήθεια είναι πως το χρωμα είναι υπέροχο, αν και ήμουν λίγο διστακτικός στη αρχή.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#482   technomonster

technomonster

    iPH Elite Poster

  • 1.908 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 06/10/2015 - 18:47

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε. Η αλήθεια είναι πως το χρωμα είναι υπέροχο, αν και ήμουν λίγο διστακτικός στη αρχή.

Καλορίζικο φίλε.

 

Πώς σου φάνηκε το μέγεθος?



#483   anochampions

anochampions

    iPH Contributor

  • 1.077 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2015 - 19:06

Σε ευχαριστώ!

Ήμουν συνηθισμένος στο μέγεθος, φίλε. Είχα το 6 Plus.

Πέρσι με προβλημάτισε λίγο όταν έκανα την παραγγελία, αλλά μόλις ήρθε και το χρησιμοποίησα δεν κοίταξα ποτέ μου το 6άρι.



#484   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 19:35

Έτυχε να πιάσω σήμερα το νέο iPad mini 4 λεπτό γρήγορο απέρριτο ελαφρύ. Μοιάζει το παλιο mini να έρχεται από νεολιθική εποχή. Άνετα θα το προτιμούσα από το Air2. Βλέπω από την άλλη το νέο Iphone 6s plus και αναρωτιέμαι γιατι να είναι παχύτερο και αναλογικά βαρύτερο...
Το πιθανότερο το 7 να λεπτύνει στα 6.1mm όπως είναι τώρα τα ipad. Αυτό θα έκανε το 6s plus που για να το αποκτήσουμε θα βλαστιμήσουμε και θα ξεπαραδιαστούμε, παρωχημένο.

το οτι άρχισε η γκρίνια για του χρόνου που θα βγει το 7 ειναι κατι το εξαιρετικό. Έχεις ένα κόλλημα με το πάχος και το βάρος το οποίο δεν εχει νόημα. Η διάφορες ειναι αμελητέες και δεν το καταλαβαίνεις καν αν δεν τα κρατάς και τα δυο ταυτόχρονα. Μιλάω απο εμπειρία μιας και ακόμα τα έχω και τα δυο.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 06/10/2015 - 19:36


#485   Tziko18

Tziko18

    iPH Contributor

  • 1.169 μηνύματα
  • Twitter:@Tziko18
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:Tziko18

Δημοσίευση 06/10/2015 - 19:43

το οτι άρχισε η γκρίνια για του χρόνου που θα βγει το 7 ειναι κατι το εξαιρετικό. Έχεις ένα κόλλημα με το πάχος και το βάρος το οποίο δεν εχει νόημα. Η διάφορες ειναι αμελητέες και δεν το καταλαβαίνεις καν αν δεν τα κρατάς και τα δυο ταυτόχρονα. Μιλάω απο εμπειρία μιας και ακόμα τα έχω και τα δυο.

Απ΄'οτι καταλαβαίνω, απλά προσπαθεί να πείσει τον ευατό του ότι δεν αξίζει η αναβάθμιση φέτος.

 

Πάντως κολλήματα είναι αυτά γιατί και εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα κάνω την αλλαγή.


We all in the same game, just different levels. Dealing with the same hell, just different devils.  User

 


#486   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 19:46

Απ΄'οτι καταλαβαίνω, απλά προσπαθεί να πείσει τον ευατό του ότι δεν αξίζει η αναβάθμιση φέτος.

Πάντως κολλήματα είναι αυτά γιατί και εγώ δεν έχω αποφασίσει ακόμα αν θα κάνω την αλλαγή.

το να ειναι κάποιος αναποφάσιστος ειναι θεμιτό. Και εγω αρχικά δεν ήμουν σίγουρος. Αλλά όχι να επικαλεστούμε το πάχος και το βάρος σαν αιτία γιατί ειναι ανύπαρκτα. Άλλοι λόγοι ευχαρίστως. Αλλά ο συγκεκριμένος φίλος επαναλαμβάνει συνέχεια και συνέχεια τα ίδια.

#487   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2015 - 20:26

Όσο πιο λεπτό τόσο χειρότερο σε μπαταρία. Μια χαρά για μένα είναι το πάχος του. Τα bezel να το μειωνε λίγο και θα ήταν ακόμα πιο όμορφο...

#488   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 21:04

Όσο πιο λεπτό τόσο χειρότερο σε μπαταρία. Μια χαρά για μένα είναι το πάχος του. Τα bezel να το μειωνε λίγο και θα ήταν ακόμα πιο όμορφο...

συμφωνώ και μένα θα μου άρεσε με λίγο μικρότερα. Κάποτε νόμιζα οτι θα ήταν ωραίο χωρίς καθόλου αλλά πριν λίγο καιρό πήρα στα χέρια μου ένα 5.5 ίντσες κινεζικό μιας εταιρίας που δεν θυμάμαι χωρίς bezel σχεδόν και δεν με βόλευε. Όλο ακουμπούσα την οθόνη με την παλάμη όταν το είχα στο ένα χέρι. Ο φίλος μου βέβαια μου είπε οτι συνηθίζεις το οποίο το πιστεύω γιατί εγω απλά το περιεργάστηκα 5 λεπτά.

#489   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 06/10/2015 - 21:08

Καλησπέρα σε όλους,να ρωτήσω ..μηπως αυτές οι live photos πιάνουν πολυ χώρο και πρέπει να πάμε σε συσκευή με 128 gb?Έχω 6 plus 64gb και παράγγειλα 6s plus 64gb.

#490   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 21:09

Καλησπέρα σε όλους,να ρωτήσω ..μηπως αυτές οι live photos πιάνουν πολυ χώρο και πρέπει να πάμε σε συσκευή με 128 gb?Έχω 6 plus 64gb και παράγγειλα 6s plus 64gb.

Αν σκοπεύεις να βγάζεις μόνο live photos θα σου πιάνουν τον διπλάσιο περίπου χώρο από μια απλή φωτογραφία.



#491   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 21:13

Καλησπέρα σε όλους,να ρωτήσω ..μηπως αυτές οι live photos πιάνουν πολυ χώρο και πρέπει να πάμε σε συσκευή με 128 gb?Έχω 6 plus 64gb και παράγγειλα 6s plus 64gb.

οτι πιάνουν παραπάνω πιάνουν αλλά όχι τοσο ώστε να σε κάνουν να πας στο 128. Ανάλογα βέβαια πόσες φωυο τραβάς. Προσωπικά εμένα τα 64 φτάνουν..

#492   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 06/10/2015 - 21:22

Περισσότερο βγάζω κανονικές φωτογραφίες όποτε λογικά είναι επαρκή τα 64gb όπως λέτε και εσείς,ευχαριστώ !

#493   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 21:34

το οτι άρχισε η γκρίνια για του χρόνου που θα βγει το 7 ειναι κατι το εξαιρετικό. Έχεις ένα κόλλημα με το πάχος και το βάρος το οποίο δεν εχει νόημα. Η διάφορες ειναι αμελητέες και δεν το καταλαβαίνεις καν αν δεν τα κρατάς και τα δυο ταυτόχρονα. Μιλάω απο εμπειρία μιας και ακόμα τα έχω και τα δυο.

Βρε φίλε μου καλός ο ενθουσιασμός αλλα η κριτική δεν σημαίνει απαραίτητα γκρίνια . Όταν παχαίνεις και βαραίνεις κάτι όσο και ο ενθουσιασμός να σε κατακλύζει δεν το λες πρόοδο . Όταν θα φτάσει το iphone στα επίπεδα του iPad η διαφορά θα είναι τεράστια. Βάρος : για γραμμάρια μιλάμε σε αυτή την τάξη μεγέθους η αύξηση είναι 20%. Τι περίμενες δηλαδή να γίνει μισό κιλό για να δυσανασχετήσεις ;

#494   gymsouda

gymsouda

    iPH Enthousiast

  • 357 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:25

Ήρθε κ το δικό μου!!! 😀😀😀

Συνημμένα αρχεία



#495   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 06/10/2015 - 22:26

Ήρθε κ το δικό μου!!! 😀😀😀


Με γεια!!
Κανενας το rose gold βρε παιδια ;! :D

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες


    Bing (1)