Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1141   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 30/10/2015 - 12:23

Την σπαει σε κανεναν αλλον το γεγονος οτι το TouchID παραειναι γρηγορο; Δεν υπαρχει πιθανοτητα να πατησεις το κουμπι να δεις ωρα ξερωγω η να μπεις καμερα απο το lockscreen και να μην ξεκλειδωσει. Ενα setting για αυτο θα ηταν πολυ καλο.

Και γιατί δεν πατάς το power button στο πλάι ή με άλλο δάκτυλο που δεν έχεις καταχωρήσει. Εγω π.χ το αριστερό χέρι δεν το έχω καταχωρήσει και πατώ με αυτό για την ώρα ή τα notifications.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1142   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 30/10/2015 - 12:27

Και γιατί δεν πατάς το power button στο πλάι ή με άλλο δάκτυλο που δεν έχεις καταχωρήσει. Εγω π.χ το αριστερό χέρι δεν το έχω καταχωρήσει και πατώ με αυτό για την ώρα ή τα notifications.

 

Ακριβως αυτο κανω και γω.. με το αριστερο το παταω.. Επισης φιλε Noobios αν υπηρχε ρυθμιση που λες πως θα αναγνωριζε οτι θελουμε για να δουμε την ωρα, notifications και οχι να ξεκλειδωσουμε?? Εκτος αν διαβαζε το μυαλο μας.
 


Τελευταία επεξεργασία από: petran17, 30/10/2015 - 12:28


#1143   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 30/10/2015 - 12:40

Την σπαει σε κανεναν αλλον το γεγονος οτι το TouchID παραειναι γρηγορο; Δεν υπαρχει πιθανοτητα να πατησεις το κουμπι να δεις ωρα ξερωγω η να μπεις καμερα απο το lockscreen και να μην ξεκλειδωσει. Ενα setting για αυτο θα ηταν πολυ καλο.

απλά πρέπει να συνηθίσεις να μην πατάς το home button για να δεις αν έχεις κάτι. Εμένα με βολεύει που είναι τόσο γρήγορο ειδικά στο Apple Pay.

#1144   Noobios

Noobios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 30/10/2015 - 14:01

Καταρχας δεν ειπα για ρυθμιση να ειναι πιο αργο το TouchID οποτε θελω εγω να δω την ωρα. Ειπα να υπηρχε μια ρυθμιση να ηταν πιο αργο γενικα. Εχω κανει ρετζιστερ αντιχειρα δεικτη και απο τα δυο χερια αλλα μαλλον θα αλλαξει αυτο. Εμενα προσωπικα θα με βολευε γενικοτερα στην χρηση μου να μην ανοιγε τοοοοσο γρηγορα. Ενταξει τωρα βεβαια ψειριζουμε το ξερω. Απλα ειπα μηπως υπηρχε κανας ομοιδεατης χαχα

 

Οσον αφορα το πλαινο εχω βαλει την δερματινη της αππλε και ειναι πολυ φρεσκια ακομα και πατιεται με αρκετη δυσκολια το πλαινο.



#1145   minotavrs

minotavrs

    iPH User

  • 178 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 2 +3G

Δημοσίευση 30/10/2015 - 14:58

ρε παιδια καλημερα!!

αν και of topic εχει παρει κανεις χαμπαρι τι γινεται με τα s plus?δεν υπαρχουν πουθενα!!!ελεος δηλαδη..εχω κατσει με το 5s σαν το βλακα και περιμενω..

μηπως ξερει κανεις τιποτα να μ ενημερωσει?ενας μου ειπε χθες οτι τα κρατανε και τα διαθετουν σιγα σιγα λογω marketing!!

Μedia Markt πηρες τηλεφωνο ... εχουν πιο πολυ αποθεμα απο τι καποιοι αλλοι μεχρι πριν μια εβδομαδα το καταστημα αργυρουπολης ειχε 3 κομματια απουλητα



#1146   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 30/10/2015 - 15:09

Μedia Markt πηρες τηλεφωνο ... εχουν πιο πολυ αποθεμα απο τι καποιοι αλλοι μεχρι πριν μια εβδομαδα το καταστημα αργυρουπολης ειχε 3 κομματια απουλητα

σ ευχαριστω φιλε!!!για να δουμε..



#1147   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.909 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 30/10/2015 - 16:37

Πρεπει ναχεις κανα πνευμα στο δωματιο - δεν εξηγητε αλλιως!!Εγω το αφηνω ανοιχτο βραδυ και στο 7ωρο πεφτει 3% με 4 το πολυ!
Δεν βαζεις καμμια καμερουλα στο δωματιο?? Στανταρ καποιος το παιρνει την νυχτα και ποσταρει με τον λογαριασμο σου σακη :lol:



Είναι σαν να μου λέει κάνε restore για την 9.2!!!!!

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#1148   xsiv74

xsiv74

    iPH Addict

  • 658 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Air 2 +4G

Δημοσίευση 30/10/2015 - 20:02

στα ξένα Apple Store αυτό δεν ισχύει που λες. 5-7 μέρες είναι πλέον, μόλις χτες παρήγγειλα 1 για τον πατέρα μου και την Τρίτη θα το εχω. Ούτε μια βδομάδα. Οι 2-3 βδομάδες έχουν φύγει καιρό τώρα. Αρχικά έγινε 1-2 βδομάδες και τώρα λιγότερο από 1. Άρα η περιορισμένη διαθεσιμότητα πλέον δεν είναι γενική.

Όντως άλλαξε για τα ξένα σε 5-7 μέρες αλλά όχι εδώ και καιρό όπως λες...γιατί πριν ακριβώς μια εβδομάδα έβαζα να πάρω και έλεγε 2-3εβδομαδες. Προφανώς αυτό άλλαξε αυτές τις μέρες και η αλήθεια είναι πως από τότε που το πήρα δεν το παρακολούθησα. Άρα το 5 Νοεμβρίου που μου είπαν από info quest παίζει για όποιον ενδιαφέρεται. Από istorm πάντως που ακόμη δεν το ακύρωσα γιατί μπορεί να πάρω και το ασημί ενημέρωση δεν είχα. Η Vodafone όμως μου έστειλε Mail που λέει πως έχουν διαθέσιμα. Οποίος ψάχνει ας και εκεί.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1149   koumbouni

koumbouni

    iPH Contributor

  • 1.803 μηνύματα
  • Twitter:@koumbouni
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 30/10/2015 - 20:14

Την σπαει σε κανεναν αλλον το γεγονος οτι το TouchID παραειναι γρηγορο; Δεν υπαρχει πιθανοτητα να πατησεις το κουμπι να δεις ωρα ξερωγω η να μπεις καμερα απο το lockscreen και να μην ξεκλειδωσει. Ενα setting για αυτο θα ηταν πολυ καλο.

Πατά το με άλλο δάκτυλο που δεν είναι περασμένο στο touchID

Απαντήθηκε...

Τελευταία επεξεργασία από: koumbouni, 30/10/2015 - 20:15


#1150   gerasimos

gerasimos

    iPH newbie

  • 62 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2015 - 01:36

Το 3d touch ουσιαστικά γίνεται όχι πιέζοντας την οθόνη αλλά ασκώντας δύναμη στο touch..ελπίζω μην είναι τα ίδια σαν ορισμός αλλά στην πράξη διαφέρει,πολύ χρήσιμο αλλά πρέπει να το συνηθίσω μου φαίνεται!Ακόμα το κινητό σε σχέση με το 6 το νιώθεις πιό στιβαρό και γενικά άξιζε η αγορά του!

 

υγ μου αρέσει και στην κάμερα η live φωτογραφία γιατί έχει την φάση του


Τελευταία επεξεργασία από: gerasimos, 31/10/2015 - 01:37


#1151   kavroulis

kavroulis

    iPH Member

  • 277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 31/10/2015 - 13:04

iPhone 6s
battery saver από το 20% και με κανονική χρήση όλες τις άλλες ώρες wifi (3G λιγότερο )
Παιχνιδάκια, Facebook , Safari ....
Είναι οκ αυτοί οι χρόνοι ; Γιατί βλέπω στο φόρουμ κάτι 10ωρα και παίρνω πλάκα !

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.png   133,81KB   99 λήψεις

Τελευταία επεξεργασία από: kavroulis, 31/10/2015 - 13:08


#1152   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 31/10/2015 - 14:14

iPhone 6s
battery saver από το 20% και με κανονική χρήση όλες τις άλλες ώρες wifi (3G λιγότερο )
Παιχνιδάκια, Facebook , Safari ....
Είναι οκ αυτοί οι χρόνοι ; Γιατί βλέπω στο φόρουμ κάτι 10ωρα και παίρνω πλάκα !


10 ώρα με δυσκολία και χαμηλή χρηση το +s και αν :) κομπλέ είσαι

#1153   Andreas2000

Andreas2000

    iPH newbie

  • 80 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 31/10/2015 - 18:53

10ωρα με το 6s δε νομίζω να παίζουν παρά μόνο με το plus, επίσης παίζει ρόλο τι εφαρμογές χρησιμοποιείς, ας πούμε 2 ώρες παιχνίδι δεν είναι ίδιο με 2 ώρες σερφάρισμα ή με 2 ώρες μουσική.
Επίσης παίζουν ρόλο το δίκτυο αν έχεις καλό σήμα στο σπίτι η τη δουλειά, αν έχεις 3G ή 4g, Bluetooth και πολλές ακομα μικρό ρυθμίσεις πχ η κινούμενη ταπετσαρία τρώει πολύ μπαταρία


Sent from my iPad using Tapatalk

#1154   souzana

souzana

    iPH Contributor

  • 914 μηνύματα
  • Twitter:@soyz__
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini Retina +4G
  • GameCenter:souzi13

Δημοσίευση 31/10/2015 - 21:25

Εγω στα public που πηγα δεν μπροουσα να το τσεκάρο το touch id...μαλλον δεν θα γινεται θα θέλει το δαχτυλικο αποτυπωμα ετσι? μονο τις live φωτο τσέακαρα....


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

#1155   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 31/10/2015 - 21:34

Δεν δουλεύει το touch id στις συσκευές που εχουν στα καταστήματα :P


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 5

0 μέλη, 5 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες