Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1216   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 03/11/2015 - 15:01

Τον δικηγόρο;;; Αχχαχαχαχχαχα. Άλλη δουλειά δεν έχω. Δεν το συνεχίζω για ευνόητους λόγους. Καλησπέρα.


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Πάντα όμως το συνεχίζεις ....
Καλησπέρα


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1217   giolnts

giolnts

    iPH Elite Poster

  • 3.423 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/11/2015 - 15:06

Πάντα όμως το συνεχίζεις ....
Καλησπέρα


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

Πάντα όμως ξέρω πότε να το σταματάω....


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Τελευταία επεξεργασία από: giolnts, 03/11/2015 - 15:07


#1218   canecorso

canecorso

    iPH Elite Poster

  • 1.962 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad mini 4 +4G

Δημοσίευση 03/11/2015 - 17:40

Πάντα όμως ξέρω πότε να το σταματάω....


Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Για να δούμε .....


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
  • Some People Play the Game ......Others Change it........Powered By BlackBerry PassPort .

#1219   turbomakis

turbomakis

    iPH Contributor

  • 900 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 03/11/2015 - 18:00

άλλα λεει η θειά μου...άλλα ακουν τα αυτιά μου..καλη συνεχεια.


Μπορεί να λέει ότι θέλει η θεία αλλά δεν μου απάντησες στο ερώτημα που σου έθεσα! Αφού όλα τα Iphone που έχει βγάλει η Apple δεν έχουν τρομερές διάφορες μεταξύ τους ποιος ο λόγος που τα αγόρασες; Δηλαδή τι περίμενες, να σου δώσει για φέτος και ξενέρωσες;
Ηξερες σε κάθε αλλαγή iPhone που έκανες τι καινούργιο θα είχε το νέο μοντέλο! Ποσο μάλλον τωρα που έχει δώσει πληθώρα χαρακτηριστικών! Βλέπε κάμερα(ναι ξέρω θέλεις τηλεόραση 4Κ για να δεις διαφορά αλλά σε λίγα χρόνια όλοι θα έχουμε), επεξεργαστής πιο γρήγορος, διπλασιασμός μνήμης, 3D touch(δεν το έχω δουλέψει καν αλλά θέλω να πιστεύω θα είναι χρήσιμο στο άμεσο μέλλον), καλύτερο κράμα αλουμινίου και κάποια αλλά χαρακτηριστικά που δεν έρχονται τωρα!
Προσωπικά όπως το βλέπω, ψάχνεις δικαιολογίες για να πείσεις τον εαυτό σου να μην χαλασεις και φέτος χρήματα! Καλά κανεις γιατί αρκετός κόσμος δεν έχει λεφτά, άσχετα που εμείς έχουμε ακριβά χόμπι!

Εν κατακλείδι, δεν έχω κάτι να χωρίσω μαζί σου!Κουβέντα κάνουμε όντας ενήλικες!

Και για μπω και στο χαρακτήρα του τοπικ Μεσα στον επόμενο μήνα θα προβώ και εγώ σε αγορά του Splus μιας και θα δώσω το 5s στην αδερφή μου! Μόνο και μόνο η αλλαγή της οθόνης θα με ικανοποιήσει!

Καλη συνέχεια σε όλους ;)

#1220   flip

flip

    iPH newbie

  • 77 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 03/11/2015 - 18:31

γεια σας και από εμενα  :) μετά από 3 βδομάδες χρήση ανακάλυψα ένα θεματάκι με την μπαταρία φόρτιζε λίγο αργά και λέω θα είναι η ιδέα μου ώσπου κάποια στιγμή έκανα μια επανεκκίνηση και μου ανέβηκε 20%100 πάνω, όταν πήγαινε 100%100 δεν είχα θέμα κράταγε μια χαρά και κατέβαινε κανονικά το θέμα ήταν μονο στην φόρτιση, εχθές το έστειλα πίσω και από εκεί αντιπροσωπεία για να δούμε iphone 6s



#1221   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 03/11/2015 - 18:45

Εγω παιδες εχω να κανω την εξης διαπιστωση - παρατηρηση:
Το 6s (οπως κ το 6αρι που ειχα) το πρωι το φορτιζω στον υπολογιστη της δουλειας μου (με usb). Εχω λοιπον δει ικανοποιητικη διαρκεια της μπαταριας (που βεβαια για τον καθε ενα μας εξαρταται κ απο την χρηση που κανει)
Η φορτιση γινεται βεβαια πιο αργα (ελεω usb και υπολογιστη) αλλα παρατηρω οτι διαρκει και περισσοτερο.
Ισχυει λοιπον οτι βοηθαει πιο πολυ η "αργη" φορτιση της μπαταριας σε usb?

Αν ξερει καποιος ας πει. Χρονους με φωτος κτλ δεν βαζω γιατι απλα δεν καθομαι να ασχολουμε και τοσο πολυ σαν ψειρας για το ποσο πχ ειχε διαρκεια σημερα, χθες ή αυριο. Απλα διαπιστωση εκανα που ελπιζω κ σε καποιους να φανει χρησιμη :)

#1222   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/11/2015 - 20:13

Εντελώς αντικειμενικά και χωρίς παιδιαρισματα, το i6s εμπεριέχει τις μεγαλύτερες προσθήκες που έγιναν ποτέ σε S έκδοση.
Βάλτε τα κάτω και θα δείτε.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Συμφωνώ απόλυτα Κωστή με αυτό. Τα δυο γίγα όπως και να το κάνουμε δίνουν άλλον αέρα στην συσκευή και θα έπρεπε είδη να υπήρχαν από το 6ρι. Για μένα αυτή η διαφορά από μόνη της είναι αιτία αναβάθμισης από το 6ρι στο 6s.


iPhone 6s Plus!!!

#1223   Blazen

Blazen

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 03/11/2015 - 20:21

Παιδιά παρατήρησε κανένας μικρή παραμόρφωση στον ήχο? Το παρατήρησα στην αναφορά παράδοσης του viber με ένταση στο τέρμα. Σε τραγούδια το κάνει μόνο αν έχουν πολύ μπάσο. Κανένα τρόπο να επιβεβαιώσω αν έχει κάποιο πρόβλημα? 


Τελευταία επεξεργασία από: Blazen, 03/11/2015 - 20:21


#1224   pats

pats

    iPH Contributor

  • 1.566 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 8

Δημοσίευση 03/11/2015 - 21:26

Παιδιά παρατήρησε κανένας μικρή παραμόρφωση στον ήχο? Το παρατήρησα στην αναφορά παράδοσης του viber με ένταση στο τέρμα. Σε τραγούδια το κάνει μόνο αν έχουν πολύ μπάσο. Κανένα τρόπο να επιβεβαιώσω αν έχει κάποιο πρόβλημα?

εγω δεν εχω τετοιο προβλημα


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk

#1225   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2015 - 00:37

Τι είναι πάλι αυτό?

 

 

Το έχετε αυτό το lag εσείς με τα plus?



#1226   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/11/2015 - 02:12

Στην 9.2 δεύτερη beta έχει διορθωθεί αυτό είναι πολύ ομαλό και γρήγορο.
Με την 9.1 Δεν μπορούσα καν να το κάνω όταν κρατούσα την συσκευή μόνο με το δεξί χέρι.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1227   zlife

zlife

    iPH User

  • 105 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2015 - 02:46

Παιδιά παρατήρησε κανένας μικρή παραμόρφωση στον ήχο? Το παρατήρησα στην αναφορά παράδοσης του viber με ένταση στο τέρμα. Σε τραγούδια το κάνει μόνο αν έχουν πολύ μπάσο. Κανένα τρόπο να επιβεβαιώσω αν έχει κάποιο πρόβλημα?


https://discussions....rt=135&tstart=0

Οχι μονο εσυ το 70-80% απλα δεν το εψαξαν καλα ολοι

#1228   Noobios

Noobios

    iPH newbie

  • 83 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2015 - 10:04

Γενικα ο καθενας εχει την γνωμη του για το θεμα παιδια. Επειδη ειδα οτι καποιος χρησιμοποιησε ως επιχειρημα το οτι δεν μπορει καποιος να κρινει αν αξιζει η αναβαθμιση η οχι απο την στιγμη που δεν εχει κανει χρηση στο 6s να πω οτι  εγω προσωπικα δεν εχω δει καποια διαφορα που να δικαιολογει αμεση αλλαγη.

 

Ειχα το 6 τωρα εχω το 6s. Ναι στα χαρτια ειναι πολλες οι διαφορες αλλα σε καθημερινη χρηση παιδια προσωπικα για μενα ειναι μια η αλλη. Μια η αλλη οι καμερες, μια η αλλη το browsing. Πρεπει να το ψειρισεις για να δεις διαφορες. Υπαρχουν αλλα για μενα δεν ειναι αρκετες για να χαρακτηρισω την αναβαθμιση ως μονοδρομο.

 

Τωρα το 3d touch επειδη βλεπω δεν το εχει αναφερει κανεις, για να το χρησιμοποιησεις πρεπει να εχεις full grip το τηλεφωνο να το κρατας καλα αλλιως δεν ειναι χρηστικο. Και ειναι πολυ κοινο να κρατας το τηλεφωνο πιο ελαφρια η σε περιεργη σταση οποτε μονο ο χρονος να προσαρμοσεις το grip σου στο τηλεφωνο ετσι ωστε μετα να χρησιμοποιησεις το 3d touch, το κανει να χανει την χρηστικοτητα του. Για μενα ειναι απλα ενα gimmick.

 

Προσωπικη αποψη ολα αυτα παιδια απο καποιον που εχει κανει χρηση και τα δυο.



#1229   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 04/11/2015 - 10:32

Παιδιά μην μαλώνετε. Τα στρατόπεδα είναι σχεδόν 2 κάθε φορά. Όσοι παίρνουν τα απλά βλέπουν ανούσια την αναβάθμιση στο s μοντέλο, και όσοι έχουν s βλέπουν ανούσια την μετάβαση στο επόμενο μοντέλο και μεταπηδούν στο μεθεπόμενο s.
Το αν είναι ανώτερο το s από το απλό είναι στην υποκειμενική άποψη του καθενός



Είμαστε κ εμείς π έχουμε τα απλά πριν παρουσιαστεί το s τα πουλάμε περνούμε το s και πάει λέγοντας


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1230   Dejang

Dejang

    iPH User

  • 137 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 04/11/2015 - 10:35

Εχω την αίσθηση πως. αρκετοί οι οποίοι έκραζαν την Apple γιατί δεν κάνει την, απολύτως απαραίτητη,και για αυτούς, αναβάθμιση στα 2gb ram , τώρα που την έκανε δεν βρίσκουν κάποια σημαντική διαφορά στο s μοντέλο για να το πάρεις!! (προυπόθεση βέβαια, να έχεις την οικονομική δυνατότητα να το αγοράσεις.)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 13

0 μέλη, 13 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες