Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1231   japan

japan

    iPH Addict

  • 620 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 04/11/2015 - 10:49

Από όλα τα αλλά τα + που έχουν αναφερθεί δεν θα πω τίποτα γιατί και γω το πήρα προχτές και τα είδα .μεγαλη αναβαθμίσει για μένα είναι και η αίσθηση ποιότητας που πλέον δεν έχουμε οθόνες που κάνουν κλικ κουνιούνται σε μερικά πάνω σε μερικά κάτω και πάει λέγοντας .

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#1232   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 04/11/2015 - 11:01

χθες έκανα και γω τη μετάβαση από 6+ σε 6s+

 

μέχρι στιγμής δεν έχω αποφασίσει αν άξιζε η αλλαγή. Οκ, ναι είναι πιο smooth και το 3D touch, δίνει κάτι παραπάνω στο τρόπο με τον οποίο λειτουργείς τη συσκευή, αλλά το πόσο θα το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση, θα φανεί στην πορεία. Με την κάμερα δεν έχω προλάβει να παίξω, καθώς έτσι κι αλλιώς δεν βγάζω πολλές φωτό με το κινητό. 

 

Αυτό που μου κανε πάντως εντύπωση άμεσα, είναι ότι η συσκευή δείχνει και είναι πιο στιβαρή απο το 6+, όπως και το γεγονός ότι η μπαταρία του 6s+ είναι ένα κλικ χειρότερη από του απλού. 

 

Είχα ξανακάνει μετάβαση από απλό σε s, όταν είχα ξεχάσει σε ταξι το 4αρι και πήρα το 4s. Tότε η αλήθεια είναι, δεν είχα μείνει ευχαριστημένος και σίγουρα όχι τόσο όσο όταν πήγα στο 5 και από το 5αρι στο 6+. Αν αυτή άξιζε, θα φανεί στο μέλλον. Εγώ την έκανα γιατί, λόγω specs, το κινητό είναι πιο future proof και στην Ελλάς του 2015, κανείς δε μπορεί να σου εγγυηθεί ότι και το 2016 θα έχεις την ίδια οικονομική δυνατότητα με σήμερα 



#1233   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 04/11/2015 - 11:03

χθες έκανα και γω τη μετάβαση από 6+ σε 6s+

 

μέχρι στιγμής δεν έχω αποφασίσει αν άξιζε η αλλαγή. Οκ, ναι είναι πιο smooth και το 3D touch, δίνει κάτι παραπάνω στο τρόπο με τον οποίο λειτουργείς τη συσκευή, αλλά το πόσο θα το χρησιμοποιώ σε καθημερινή βάση, θα φανεί στην πορεία. Με την κάμερα δεν έχω προλάβει να παίξω, καθώς έτσι κι αλλιώς δεν βγάζω πολλές φωτό με το κινητό. 

 

Αυτό που μου κανε πάντως εντύπωση άμεσα, είναι ότι η συσκευή δείχνει και είναι πιο στιβαρή απο το 6+, όπως και το γεγονός ότι η μπαταρία του 6s+ είναι ένα κλικ χειρότερη από του απλού. 

 

Είχα ξανακάνει μετάβαση από απλό σε s, όταν είχα ξεχάσει σε ταξι το 4αρι και πήρα το 4s. Tότε η αλήθεια είναι, δεν είχα μείνει ευχαριστημένος και σίγουρα όχι τόσο όσο όταν πήγα στο 5 και από το 5αρι στο 6+. Αν αυτή άξιζε, θα φανεί στο μέλλον. Εγώ την έκανα γιατί, λόγω specs, το κινητό είναι πιο future proof και στην Ελλάς του 2015, κανείς δε μπορεί να σου εγγυηθεί ότι και το 2016 θα έχεις την ίδια οικονομική δυνατότητα με σήμερα 

καταρχας φιλε καλοριζικο!!!Απο μεγεθος πως παμε?αλλα λες οτι ειχες ηδη το plus απο περισυ!!θεωρω οτι το κινητο τα σπαει και μερα με την μερα θα το βλεπεις...



#1234   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/11/2015 - 11:04

Από όλα τα αλλά τα + που έχουν αναφερθεί δεν θα πω τίποτα γιατί και γω το πήρα προχτές και τα είδα .μεγαλη αναβαθμίσει για μένα είναι και η αίσθηση ποιότητας που πλέον δεν έχουμε οθόνες που κάνουν κλικ κουνιούνται σε μερικά πάνω σε μερικά κάτω και πάει λέγοντας .

i

Σαυτο συμφωνω κ γω φιλε! Αλλαξα 4 6αρια (ειχα λοξα με τα χρωματα κ τα αλλαζα) και στα 4 παρατηρησα οτι εκαναν το γνωστο και σπαστικο κλικ πανω αριστερα ή κατω δεξια. Το χα παντα σε θηκη καουτςουκ κ με γυαλι μπροςτα. Δεν μπηκα βεβαια ποτε στην διαδικασια αλλαγης με ανακατασκευασμενο αλλα το κλικ κλικ τοχα συνηθισει πλεον και νομιζα πια οτι ηταν αξεσουαρ ηχου πια :)

Τωρα στο 6s δεν ακουω ευτυχως τιποτα. ειναι βεβαιο πιο βαρυ (για μενα μικρη η διαφορα) απο το 6αρι.

#1235   theodoretsi

theodoretsi

    iPH newbie

  • 38 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2015 - 11:09

...Τωρα το 3d touch επειδη βλεπω δεν το εχει αναφερει κανεις, για να το χρησιμοποιησεις πρεπει να εχεις full grip το τηλεφωνο να το κρατας καλα αλλιως δεν ειναι χρηστικο. Και ειναι πολυ κοινο να κρατας το τηλεφωνο πιο ελαφρια η σε περιεργη σταση οποτε μονο ο χρονος να προσαρμοσεις το grip σου στο τηλεφωνο ετσι ωστε μετα να χρησιμοποιησεις το 3d touch, το κανει να χανει την χρηστικοτητα του. Για μενα ειναι απλα ενα gimmick....

Επειδή ακριβώς και εγώ ένιωθα ότι στο 3d Touch έπρεπε να ασκήσω περισσότερη πίεση στην οθόνη από αυτή που προσωπικά θα ήθελα το έψαξα λίγο και πήγα Settings-->General-->Accessibility-->3d Touch και έβαλα τη ρύθμιση σε light. Αν δεν το έχεις κάνει αξίζει να το δεις γιατί κάθε άλλο παρά gimmick είναι το συγκεκριμένο function.



#1236   VasmaV

VasmaV

    iPH Member

  • 241 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 4
  • Tablet:iPad 2 +3G
  • GameCenter:VASMAV

Δημοσίευση 04/11/2015 - 11:19

καταρχας φιλε καλοριζικο!!!Απο μεγεθος πως παμε?αλλα λες οτι ειχες ηδη το plus απο περισυ!!θεωρω οτι το κινητο τα σπαει και μερα με την μερα θα το βλεπεις...

Σ ευχαριστώ!

Το μέγεθος το είχα συνηθίσει από πέρυσι και δεν μου φάνηκε. Όταν είχα πάει πέρυσι από το 5αρι στο 6+, την πρώτη εβδομάδα ήμουν στο τσακ να το πουλήσω και να πάρω το 6αρι, μετά όμως το συνήθισα και πλέον δεν νομίζω ότι μπορώ να γυρίσω σε μικρότερη οθόνη



#1237   carouzos

carouzos

    iPH Enthousiast

  • 565 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:carouzos

Δημοσίευση 04/11/2015 - 11:25

Σ ευχαριστώ!

Το μέγεθος το είχα συνηθίσει από πέρυσι και δεν μου φάνηκε. Όταν είχα πάει πέρυσι από το 5αρι στο 6+, την πρώτη εβδομάδα ήμουν στο τσακ να το πουλήσω και να πάρω το 6αρι, μετά όμως το συνήθισα και πλέον δεν νομίζω ότι μπορώ να γυρίσω σε μικρότερη οθόνη

οποτε μου δινεις κανενα μηνα περιθωριο δηλαδη???χαχαχα!!!ειδομεν.. ;) 

Θεωρω μ αυτα που εχω δει και ακουσει οτι ειναι ενα πολυ πολυ καλο τηλεφωνο παντως!!!



#1238   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/11/2015 - 14:46

Τι είναι πάλι αυτό?



Το έχετε αυτό το lag εσείς με τα plus?

Δεν ξέρω εάν είναι lag εμένα μου άρεσε , δεν χρησιμοποιείς home button.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1239   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/11/2015 - 14:48

Δεν ξέρω εάν είναι lag εμένα μου άρεσε , δεν χρησιμοποιείς home button.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Έμαθες και κάτι :P



#1240   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 04/11/2015 - 22:54

Η αναβάθμιση είναι μεγάλη σε συνάρτηση με όσα έφερε το Ios 9.
Το πρόβλημα για εμάς με το S6 plus είναι στο μέγεθος της συσκευής, όχι της οθόνης.

Έχω δουλέψει αρκετά 5,5αρια και 5,7".
Εδώ έχουμε το χειρότερο όλων για χρήση μ ένα χέρι ακόμα και όταν προσπαθούμε να κάνουμε τα βασικά όπως η εύρεση ενός αριθμού για κλήση και η πληκτρολογιση ενός πολύ σύντομου μηνύματος.
Η συσκευή ακροβατεί επικίνδυνα και είναι θέμα χρόνου το πότε θα μας πέσει.
Μακάρι στο 7 να έχουμε κάτι σαν το note 5.

Οι θήκες που προσφέρουν ικανοποιητική προστασία επιδεινώνουν την κατάσταση.
Το καλύτερο κράτημα το έχει η γνήσια δερμάτινη και δεν αυξάνει πολύ το πλάτος.

Τα bumpers είναι επίσης πολύ καλά. Όμως τα ποιοτικά που είναι από αλουμίνιο γλυστρούν το ίδιο.
Μακάρι να τολμουσα να το κρατήσω χωρίς θήκη. Θέλω όμως να το κρατήσω σε καλή κατάσταση για να πάρω το 7 το οποίο θα είναι η πρώτη συσκευή που σκοπεύω να κρατήσω 2 χρόνια.



Sent from my iPhone using Tapatalk

#1241   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 04/11/2015 - 22:59

Η αναβάθμιση είναι μεγάλη σε συνάρτηση με όσα έφερε το Ios 9.

Το πρόβλημα για εμάς με το S6 plus (ιιιιιιιι ιεροσυλε :P ) είναι στο μέγεθος της συσκευής, όχι της οθόνης.

Έχω δουλέψει αρκετά 5,5αρια και 5,7".
Εδώ έχουμε το χειρότερο όλων για χρήση μ ένα χέρι ακόμα και όταν προσπαθούμε να κάνουμε τα βασικά όπως η εύρεση ενός αριθμού για κλήση και η πληκτρολογιση ενός πολύ σύντομου μηνύματος.
Η συσκευή ακροβατεί επικίνδυνα και είναι θέμα χρόνου το πότε θα μας πέσει.
Μακάρι στο 7 να έχουμε κάτι σαν το note 5.

Οι θήκες που προσφέρουν ικανοποιητική προστασία επιδεινώνουν την κατάσταση.
Το καλύτερο κράτημα το έχει η γνήσια δερμάτινη και δεν αυξάνει πολύ το πλάτος.

Τα bumpers είναι επίσης πολύ καλά. Όμως τα ποιοτικά που είναι από αλουμίνιο γλυστρούν το ίδιο.
Μακάρι να τολμουσα να το κρατήσω χωρίς θήκη. Θέλω όμως να το κρατήσω σε καλή κατάσταση για να πάρω το 7 το οποίο θα είναι η πρώτη συσκευή που σκοπεύω να κρατήσω 2 χρόνια.



Sent from my iPhone using Tapatalk



#1242   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 04/11/2015 - 23:53

Η αναβάθμιση είναι μεγάλη σε συνάρτηση με όσα έφερε το Ios 9.
Το πρόβλημα για εμάς με το S6 plus είναι στο μέγεθος της συσκευής, όχι της οθόνης.

Έχω δουλέψει αρκετά 5,5αρια και 5,7".
Εδώ έχουμε το χειρότερο όλων για χρήση μ ένα χέρι ακόμα και όταν προσπαθούμε να κάνουμε τα βασικά όπως η εύρεση ενός αριθμού για κλήση και η πληκτρολογιση ενός πολύ σύντομου μηνύματος.
Η συσκευή ακροβατεί επικίνδυνα και είναι θέμα χρόνου το πότε θα μας πέσει.
Μακάρι στο 7 να έχουμε κάτι σαν το note 5.

Οι θήκες που προσφέρουν ικανοποιητική προστασία επιδεινώνουν την κατάσταση.
Το καλύτερο κράτημα το έχει η γνήσια δερμάτινη και δεν αυξάνει πολύ το πλάτος.

Τα bumpers είναι επίσης πολύ καλά. Όμως τα ποιοτικά που είναι από αλουμίνιο γλυστρούν το ίδιο.
Μακάρι να τολμουσα να το κρατήσω χωρίς θήκη. Θέλω όμως να το κρατήσω σε καλή κατάσταση για να πάρω το 7 το οποίο θα είναι η πρώτη συσκευή που σκοπεύω να κρατήσω 2 χρόνια.



Sent from my iPhone using Tapatalk

εγώ πάνω από ένα χρόνο με πλας και δεν μου εχει γλιστρήσει ποτέ από το χέρι. Και το χρησιμοποιώ με το ένα και όταν περπατάω, και στο μέτρο, και στο λεωφορείο και στο αυτοκίνητο (δεν ενδείκνυται για άλλους λόγους, όχι να μην πέσει το τηλ). Δεν εχω καμία θήκη ποτέ και δεν μου γλιστράει. Ίσα ίσα λατρεύω την αίσθηση του αλουμινίου. Δεν εχει το grip που θα είχε ένα πλαστικό ενδεχομένως αλλά δεν με απασχολεί.

#1243   tesalat

tesalat

    iPH Enthousiast

  • 443 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air

Δημοσίευση 05/11/2015 - 00:02

Το πέσιμο δεν εξαρτάται μόνο από σένα.
Θα το αφήσεις πάνω στο γραφείο σου, κάποιος θα έλθει να πάρει κατι απρόσεκτα και θα στο ρίξει.
Κάποιος θα το πάρει στα χέρια του απρόσεκτα και θα τρέμεις Μην του φύγει.
Είναι πολλά που μπορούν να συμβούν και δεν θέλω να έχω όλη την ώρα άγχος η να σκέφτομαι πως θα το πιάσω που θα το ακουμπήσω κλπ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#1244   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 05/11/2015 - 01:16

Το πέσιμο δεν εξαρτάται μόνο από σένα.
Θα το αφήσεις πάνω στο γραφείο σου, κάποιος θα έλθει να πάρει κατι απρόσεκτα και θα στο ρίξει.
Κάποιος θα το πάρει στα χέρια του απρόσεκτα και θα τρέμεις Μην του φύγει.
Είναι πολλά που μπορούν να συμβούν και δεν θέλω να έχω όλη την ώρα άγχος η να σκέφτομαι πως θα το πιάσω που θα το ακουμπήσω κλπ.


Sent from my iPhone using Tapatalk

αμα είναι πάνω στο τραπέζι και κάποιος απρόσεκτος το ρίξει θα πέσει ότι υλικό και ότι μέγεθος εχει. Από το χέρι δεν μου εχει πέσει ποτέ και ας είναι μεγάλο. Και το χειρίζομαι προσωπικά περισσότερο μόνο με το ένα. Όποτε δεν εχω κανενα παράπονο. Άμα μου πέσει αύριο θα ρίξω το φταίξιμο σε σένα, ότι μου το μάτιασες..:)

#1245   Blazen

Blazen

    iPH newbie

  • 14 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 06/11/2015 - 02:36

iPhone 6s δεύτερη πλήρη φόρτιση ! Παραπάνω από ευχαριστημένος με αυτονομία !!!

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.png   144,14KB   98 λήψεις


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες