Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 7 ψήφοι

Τα πρώτα iPhone 6S & 6S Plus - Εντυπώσεις


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
1973 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#121   tomvrs

tomvrs

    iPH Member

  • 240 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 24/09/2015 - 11:53

απο uk apple store γινεται αγορα μονο με ελληνικη πιστωτικη? χωρις paypal balance?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#122   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 24/09/2015 - 11:53

Εγώ θα τα παίξω.

Χθες βράδυ μου ρχετε mail απο την αππλε οτι εγινε dispatched και μου δωσε tracking number , παραλληλα ξαφνικα μεσα στο order μου αρχισε να γραφει dispatced on 20 september δλδ 3 μερες πριν, 

οταν ομως εμπαινες στη ups ακομα δεν ειχε φτιαχτει καν η ηλεκτρονικη ταμπελα (δηλαδη παταγα το number και δεν μου εβγαζε αποτελεσμα δεν ηταν καν στο συστημα) σημερα το πρωι φτιαχτηκε και ουτε καν εχει ξεκινησει ακομα....

 

Αν δεν το εχουν ηδη σε καμια κεντρικη αποθηκη στο Germany με βλεπω για Χριστουγεννα!



#123   balander

balander

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2015 - 13:02

απο uk apple store γινεται αγορα μονο με ελληνικη πιστωτικη? χωρις paypal balance?

 

Δεν νομιζω. Οταν θα παει να παρει τα λεφτα θα φαει ακυρο γιατι εκει που βαζεις billing address δεν σε αφηνει να αλλαξεις χωρα (UK), Συνεπως πρεπει να ειναι αγγλικη η καρτα.



#124   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 13:18

Δεν νομιζω. Οταν θα παει να παρει τα λεφτα θα φαει ακυρο γιατι εκει που βαζεις billing address δεν σε αφηνει να αλλαξεις χωρα (UK), Συνεπως πρεπει να ειναι αγγλικη η καρτα.

Προ CC δεν είχε πρόβλημα και ας άφηνες χώρα UK/USA ελληνική κάρτα προχωρούσε κανονικά. Το πρόβλημα ειναι τα cc πλεόν, οπότε μονόδρομς το paypal balance



#125   balander

balander

    iPH newbie

  • 94 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 24/09/2015 - 14:02

Προ CC δεν είχε πρόβλημα και ας άφηνες χώρα UK/USA ελληνική κάρτα προχωρούσε κανονικά. Το πρόβλημα ειναι τα cc πλεόν, οπότε μονόδρομς το paypal balance

τι να σου πω. Σε αλλους απλα το ακυρωνε.



#126   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/09/2015 - 14:17

Προ CC δεν είχε πρόβλημα και ας άφηνες χώρα UK/USA ελληνική κάρτα προχωρούσε κανονικά. Το πρόβλημα ειναι τα cc πλεόν, οπότε μονόδρομς το paypal balance

πρέπει να έχεις αγγλική διεύθυνση όμως. Αλλιώς δεν προχωράει. Δεν μπορείς να το στείλεις σε ελληνική.

#127   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 14:30

Εγώ θα τα παίξω.
Χθες βράδυ μου ρχετε mail απο την αππλε οτι εγινε dispatched και μου δωσε tracking number , παραλληλα ξαφνικα μεσα στο order μου αρχισε να γραφει dispatced on 20 september δλδ 3 μερες πριν,
οταν ομως εμπαινες στη ups ακομα δεν ειχε φτιαχτει καν η ηλεκτρονικη ταμπελα (δηλαδη παταγα το number και δεν μου εβγαζε αποτελεσμα δεν ηταν καν στο συστημα) σημερα το πρωι φτιαχτηκε και ουτε καν εχει ξεκινησει ακομα....

Αν δεν το εχουν ηδη σε καμια κεντρικη αποθηκη στο Germany με βλεπω για Χριστουγεννα!


Αυτό είναι γιατί έδωσε η απλ εντολή να πάνε να τα πάρουν. Αυτόματα δίνεται τρακινγκ αλλά δε φαίνεται προϊόν στην μεταφορική. Όλα καλά

#128   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 14:50

Ελπίζω μέχρι τέλη Οκτωβρίου να το έχουμε και εμείς που περιμένουμε από την Ελλάδα.  -_-



#129   EliasMavropoulos

EliasMavropoulos

    iPH Enthousiast

  • 355 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:elias_sgr

Δημοσίευση 24/09/2015 - 14:58

Αυτό είναι γιατί έδωσε η απλ εντολή να πάνε να τα πάρουν. Αυτόματα δίνεται τρακινγκ αλλά δε φαίνεται προϊόν στην μεταφορική. Όλα καλά



Το θεμα ειναι απο ΠΟΥ θα πανε να το παρουν!!!

#130   Diablo

Diablo

    iPH newbie

  • 60 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 17:13

Ελπίζω μέχρι τέλη Οκτωβρίου να το έχουμε και εμείς που περιμένουμε από την Ελλάδα.  -_-

Λογικά στη χώρα θα έρθει το αργότερο μέχρι αρχές Νοέμβρη. Τουλάχιστον αυτο είναι το διάστημα που χρειάζεται κάθε φορά που λανσάρεται ένα νέο iPhone για να φτάσει και σε εμάς.



#131   ainerone

ainerone

    iPH Addict

  • 740 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 17:57

Καλησπερα παιδια.Κανεις που να εχει παραγγειλει απο expansys υπαρχει;Μεσω κοινοτικου αφμ;Δεχεται καρτα κανονικα αυτη την εποχη;;;και επισης εχει επικοινωνησει κανεις με την εξυπηρετηση να μαθει αν αυτο που λεει για 7 μερες για παραλαβη παραγγελιας ισχυει;ευχαριστω εκ των προτερων



#132   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 18:07

πρέπει να έχεις αγγλική διεύθυνση όμως. Αλλιώς δεν προχωράει. Δεν μπορείς να το στείλεις σε ελληνική.

 Με ελληνική VISA εγώ αλλά και εκατοντάδες από δω μέσα εχουν ψωνίσει από UK appstore.

Μετα από έλευση capital control δε γίνεται. Οταν με το καλό παψουν θα μπορεις και πάλι, όπως μπορούσες να χρησιμοποιείς την κάρτα σου αν είχες φυική παρουσία σε ξένη χώρα.  



#133   Researcher

Researcher

    iPH Hero

  • 3.615 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 24/09/2015 - 18:43

Dispatched, αύριο παράδοση Αγγλία, Δευτέρα εδώ!



#134   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/09/2015 - 20:03

Με ελληνική VISA εγώ αλλά και εκατοντάδες από δω μέσα εχουν ψωνίσει από UK appstore.
Μετα από έλευση capital control δε γίνεται. Οταν με το καλό παψουν θα μπορεις και πάλι, όπως μπορούσες να χρησιμοποιείς την κάρτα σου αν είχες φυική παρουσία σε ξένη χώρα.

δεν μπορείς να κανείς κατι shipped απο το αγγλικό Apple Store στην Ελλάδα όσο και αν επιμένεις. Ακόμα και πριν τα capital controls. Εκτός και αν εννοείς με αυτές τις εταιρίες που το κάνουν για σένα. Αλλά για να κανείς παραγγελίες απο το αγγλικό store θες αγγλική διεύθυνση.

#135   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 24/09/2015 - 20:10

Και για να δεις οτι ειναι έτσι ορίστε και η παραγγελία όταν πας να επιλέξεις τη διεύθυνση. Την χώρα δεν μπορείς να την αλλάξεις.

Συνημμένα αρχεία

  • Συνημμένο αρχείο  image.png   532,2KB   109 λήψεις


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 16

0 μέλη, 16 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες