Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Αγορά Apple watch αμερικη


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   imposter

imposter

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/09/2015 - 12:52

Καλησπέρα , θέλω αν γνωρίζει κάποιος να με βοηθήσει
Θέλω να παραγγείλω Apple watch από Αμερική που εχει αρκεί διαφορά με οποιαδήποτε χώρα στην Ευρώπη.... Η ερώτηση ειναι εξής , εχω γνωστό που μένει Αμερική αν το παραγγείλει και μου το στείλει ξέρουμε αν υπάρχει χρέωση στο τελωνείο; Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω;
Επίσης αν το παραγγείλω από eBay τι παίζει; Αν παραγγείλω από ευρωπαϊκή χώρα δεν εχω πρόβλημα στο τελωνείο; Μονο εκτός ευρωπαϊκής ένωσης προκύπτει τέτοιο θέμα ; Ευχαριστώ

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   iLuxus

iLuxus

    iPH Hero

  • 5.344 μηνύματα
  • Twitter:@iLuxus
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Air
  • GameCenter:apw_Ultra

Δημοσίευση 14/09/2015 - 12:57

Η τιμη που βλεπεις στο Αππλ Σοτρ Αμερικης, πρεπει να προσθεσεις και τον φορο της καθε πολιτειας.

 

Συν τα εξοδα μεταφορας, αντε να κερδιζεις ενα 20€ στο τελος. Δεν αξιζει τον κοπο. Συν το ρισκο βεβαια να πληρωσεις τελωνειο αν το ανοιξουν.

 

Απο ευρωπη δεν εχει τελωνειο. Απο καμια ευρωπαικη χωρα.

 

Ναι, εκτος ευρωπης εχεις παντα το φοβο να σε πιασουν στο τελωνειο.  


∼ Να είσαι ο εαυτός σου, όλοι οι άλλοι ρόλοι είναι πιασμένοι ∼


#3   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 448 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 14/09/2015 - 16:09

Εγω έχω στείλει εδώ και κάποιες ημέρες μήνυμα στο byserv οι οποίοι αναλαμβάνουν και τον εκτελωνισμό από Αμερική αλλα έπεσα πανω στην παρουσίαση των νέων μοντέλων και μου απαντήσανε πως δεν βρίσκουν αυτό που ζήτησα (δεν δούλευε το λινκ..). Τώρα περιμένω νέα απάντηση μιας και ψήνομαι περισσότερο για το space grey σε σχέση με το silver. Αν μου πούνε καμία τρελή τιμή ή το κέρδος ειναι πολυ μικρό θα το παρω από το γερμανικό Apple Store ή από eBay με περίπου 470€.

#4   jig

jig

    iPH Elite Poster

  • 2.009 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2015 - 13:21

χαχαχαχα, τι μου θυμισες τωρα, Byserv αγορα απο Αμερικη το πρωτο iPad το 2010.

Τα παιδια παντως ειναι φοβερα και αριστη εξυπηρετηση σε οτι και να τους ζητησεις


ⓜⓘⓚⓔ   ✈︎  Everything you can imagine is real [P²]


#5   shodan

shodan

    iPH Enthousiast

  • 448 μηνύματα
  • Twitter:@i_nihl
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 12/10/2015 - 16:25

Ενημερωτικα, μιας και από τον ενθουσιασμό μου ξεχάστηκα, παρέλαβα τελικά από byserv. Πλήρωσα 440€ και παρέλαβα σε 20 ημέρες περίπου από την παραγγελία. Αν η κατάσταση ήταν διαφορετική θα προτιμούσα ίσως το Apple Store Γερμανίας. Μεταφέροντας όμως τώρα χρήματα στο balance του pp, λόγω capital controls, θα είχα μια χασούρα περίπου 30€ συν αλλά τόσα υποθέτω για να μου το στείλει η mailbox στο σπίτι μου πάμε στα 60€ + 10€ που είναι η διαφορά από την τιμή που δίνει το Apple Store Γερμανίας πάμε στα 70€.
Μια χαρά μου έκατσε καθώς αγόρασα δεύτερο λουράκι, βάση φόρτισης και θήκη για το iPad Air 2.

#6   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2015 - 17:20

Όποιος θέλει το Apple Watch Sport το παίρνει από το deals365, άμεσα και φθηνά!

https://www.deals365...korufaies-times




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες