Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * * 1 ψήφοι

[Solved] Refurbished iPhone 6 Plus


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
190 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 25/09/2015 - 18:00

Κάποιοι λένε ότι τα Refurbished τσεκάρονται μια δύο τρεις και δεκατρείς φορές πριν τα δώσουν... Μύθος κατ εμένα.

Σήμερα ήρθε το 2 σε σειρά 6 Plus με 4 καμένα πίξελ το προηγούμενο (πρώτο) replacment είχε μόλις δύο καμένα πιξελάκια, Αλλά το καλύτερο τελικά ήτανε το πρώτο το original 6 Plus που πήρα είχε 1. Έχω απαυδήσει να πληρώνω κούριερ! Όποιος μου ξανά πει ότι τα Refurbished τσεκάρονται θα του δώσω όσα έχω χαρτιά από replacment του 6 Plus να τα φάει για breakfast! 

 

Το δεύτερο που παρέλαβα σήμερα εεεε μωρέ δεν είχε πολλά μόνο 4 (οπότε Τζόκερ την Κυριακή το 4)

 

kSBPqLo.jpg

IMbn7vs.jpg


Τελευταία επεξεργασία από: Darkoulis, 25/09/2015 - 18:01

Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 25/09/2015 - 18:02

Το like πηγαίνει για το post σου όπως καταλαβαίνεις, και οχι για την ταλαιπωρία σου. Καλό κουράγιο!

#3   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 25/09/2015 - 18:09

Το like πηγαίνει για το post σου όπως καταλαβαίνεις, και οχι για την ταλαιπωρία σου. Καλό κουράγιο!

Ποιο κουράγιο πήρε φωτία το Apple Care Calling Service εδώ 3 case σε 3 εβδομάδες κάθε εβδομάδα και Case για καμένα πίξελ, και ποια δωρεάν μεταφορικά λέει η infoquest κάθε φορά που ερχόταν το τηλέφωνο έφευγε το 10άρικο 2 φορές με διαφορετική κούριερ ΚΑΙ χωρίς να μου πούνε με ποια κούριερ έρχεται παίζαμε το κρυφτούλι με τις κούριερ τις άλλες φορές. Και άλλο ένα δεκάρικο σήμερα η αποστολή του 3 του τηλεφώνου; άντε να πάει 50 ευρώ έως τώρα μεταφορικά και άλλα 10 για όταν έρθει 60... γάμησε τα 60 ευρώ η ταλαιπωρία το πήγαινε έλα και η αγωνιά να το ανοίξω να το τσεκάρω δεν πληρώνετε με τίποτα. Να σου γίνετε το στομάχι χάλια από στεναχώρια είναι πέρα για πέρα. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#4   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 25/09/2015 - 19:03

Να απαιτήσεις καινούρια σφραγισμένη συσκευή.



#5   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 25/09/2015 - 19:13

Να απαιτήσεις καινούρια σφραγισμένη συσκευή.

Επ τι γίνεσαι βρε φίλε; Τι λέεις ο Καναδας; Ακόμα το έχω το 4άρι που μου είχες φτιάξει και δουλεύει ρολόι!

 

Πως θα τους απαιτήσω νέα συσκευή από που θα έρθει η νέα συσκευή τώρα το πακετάρισα και αυτό το iPhone και το ξανά έστειλα μέσο κούριερ στου Ρέντη στην infoQuest.

Κοίτα εάν και το επόμενο δεν είναι όπως θα έπρεπε να είναι τότε θα τους πάρει ο διάολος!

 

Για πές μου πως και τι πρέπει να κάνω για να μου δώσουν νέα συσκευή;


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#6   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 26/09/2015 - 04:52

Ο Καναδάς μια χαρά,μεγαλώνει.

Νομίζω πως μετά από έναν συγκεκριμένο αριθμό αλλαγών (ανακατασκευασμένων) έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις ολοκαίνουργιο.

#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2015 - 12:19

Κάνε ένα τηλ. στο Support και ζήτησε να μιλήσεις με το Customer Relations. Eίναι στα Αγγλικά, συνεπώς να είσαι προετοιμασμένος.

 

Θα τους αναφέρεις τι έχει γίνει και θα ζητήσεις σφραγισμένη συσκευή.

 

Αυτό γίνεται όταν έχεις αρκετές αντκαταστάσεις ανακα/μένων (3 - 4) που παρουσιάζουν ξανά πρόβλημα.

 

Δε ξέρω κατα πόσο θα καταφέρεις με 2η προβληματική συσκευή. Μιλάς μαζί τους και βλέπεις.

 

Δες και εδώ.

 

00800 4414 5417


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 26/09/2015 - 12:19

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#8   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/09/2015 - 13:13

Έψαχνα το θέμα στο bla bla bla και εδώ ήταν :lol:

 

Λοιπόν αν και το επόμενο είναι με προβληματικά πίξελ θα πάρω ξανά πάρω 00800 4414 5417 τις περισσότερες φορές ζητάω το Service και είναι στα Ελληνικά τώρα δεν ξέρω για το Customer Relations. Αν όμως αυτοί μπορέσουν να κάνουνε κάτι τότε δεν έχω θέμα όχι στα Αγγλικά να τους μιλήσω αλλά και στα Κινέζικα άμα λάχει! 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#9   Leo10

Leo10

    iPH Contributor

  • 982 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 26/09/2015 - 13:20

Κάποιοι λένε ότι τα Refurbished τσεκάρονται μια δύο τρεις και δεκατρείς φορές πριν τα δώσουν... Μύθος κατ εμένα.

Σήμερα ήρθε το 2 σε σειρά 6 Plus με 4 καμένα πίξελ το προηγούμενο (πρώτο) replacment είχε μόλις δύο καμένα πιξελάκια, Αλλά το καλύτερο τελικά ήτανε το πρώτο το original 6 Plus που πήρα είχε 1. Έχω απαυδήσει να πληρώνω κούριερ! Όποιος μου ξανά πει ότι τα Refurbished τσεκάρονται θα του δώσω όσα έχω χαρτιά από replacment του 6 Plus να τα φάει για breakfast! 

 

Το δεύτερο που παρέλαβα σήμερα εεεε μωρέ δεν είχε πολλά μόνο 4 (οπότε Τζόκερ την Κυριακή το 4)

 

kSBPqLo.jpg

IMbn7vs.jpg

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου: "Κάποιοι λένε ότι τα Refurbished τσεκάρονται μια δύο τρεις και δεκατρείς φορές πριν τα δώσουν... Μύθος κατ εμένα."
Όπως και το ότι τα refurbished είναι σαν καινούργια.
Καλά κουράγια φίλε και ελπίζω το επόμενο να είναι κομπλέ.


Τελευταία επεξεργασία από: Leo10, 26/09/2015 - 13:21


#10   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/09/2015 - 13:23

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου: "Κάποιοι λένε ότι τα Refurbished τσεκάρονται μια δύο τρεις και δεκατρείς φορές πριν τα δώσουν... Μύθος κατ εμένα."
Όπως και το ότι τα refurbished είναι σαν καινούργια.
Καλά κουράγια φίλε και ελπίζω το επόμενο να είναι κομπλέ.

Σ'ευχαριστώ! Από κουράγιο και υπομονή φίλε δόξα το Θεό μου έχει απομείνει μπόλικη, αλλά έως πότε όμως; 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#11   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2015 - 13:35

Έψαχνα το θέμα στο bla bla bla και εδώ ήταν :lol:

 

Λοιπόν αν και το επόμενο είναι με προβληματικά πίξελ θα πάρω ξανά πάρω 00800 4414 5417 τις περισσότερες φορές ζητάω το Service και είναι στα Ελληνικά τώρα δεν ξέρω για το Customer Relations. Αν όμως αυτοί μπορέσουν να κάνουνε κάτι τότε δεν έχω θέμα όχι στα Αγγλικά να τους μιλήσω αλλά και στα Κινέζικα άμα λάχει! 

Πήγαινε το πίσω και εφόσον και το επόμενο έχει το οποιόδήποτε πρόβλημα, θα πάρεις σφραγισμένο - καινούριο μετά.

 

Απο το παραπάνω τηλ. πατώντας το 5 ζητάς το Customer Relations.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#12   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/09/2015 - 14:01

Πήγαινε το πίσω και εφόσον και το επόμενο έχει το οποιόδήποτε πρόβλημα, θα πάρεις σφραγισμένο - καινούριο μετά.

 

Απο το παραπάνω τηλ. πατώντας το 5 ζητάς το Customer Relations.

αναμονή μέχρι την Παρασκευή, Εχθές μεσημέρι μόλις το παρέλαβα στο ίδιο πακέτο μέσα το ξανά έστειλα καπάκι, οπότε υπολογίζω ξανά Πέμπτη η Παρασκευή θα παραλάβω το τηλέφωνο. 


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#13   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 26/09/2015 - 14:21

Δε θα πάρει παραπάνω. Μακάρι να 'σαι τυχερός αυτή τη φορά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#14   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 26/09/2015 - 14:53

Δε θα πάρει παραπάνω. Μακάρι να 'σαι τυχερός αυτή τη φορά.

Μακάρι γιατί με αυτό το 128άρι έχω αρρωστήσει!


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


#15   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 30/09/2015 - 18:49

Λοιπόν τα παλικάρια δεν παίζονται στην Infoquest. Έχουνε 3 μέρες το τηλέφωνο παραλάβει και σήμερα μετά από φωνές και τηλεφωνήματά από εμένα και με πίεση από Apple Care Service το τηλέφωνο πήγε στο Service για να δουν τι ρε παιδιά αφού τους εκτύπωσα φωτογραφίες με μαρκάρισμα πάνω στις φωτογραφίες τα καμένα πίξελ. Και η παπαριά που με τρέλανε ποιο πολύ από όλα ήτανε που άκουσα στο τηλέφωνο να μου λέει η τηλεφωνήτρια ότι το τηλέφωνο το παρέλαβαν σήμερα! ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΩΝ! Να μου έχει δώσει η γενική ταχυδρομική ο όνομα κυρίου Κ.ΣΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧ (δεν το αναφέρω για διάφορους λόγους) που παρέλαβε από την InfoQuest από την Δευτέρα 12:35. Τι έκανε τόσες μέρες το τηλέφωνο εκεί χτενίζονταν; ΕΛΕΟΣ! Δεν αντέχονται τα άτομα!

 

Τι να πω ρε παιδιά τι να πω;  


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες