Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Επίσημο: 9 Οκτωβρίου τα νέα iPhone 6S και iPhone 6S Plus στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#271   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 06/10/2015 - 11:46

Εγω πηγα την προηγουμενη παρασκευη και μουπε εκει ο τυπος οτι ειμαι και καλα 2ος...Για να δουμε...Βεβαια δεν το πιστευω και βλεπω ειτε απο σκρουτζομαγαζο να το παρω που λογικα θαχει πιο πολλα κομματια (ηδη στο κεντρο καποια το εφεραν αλλα στα 940) ή αναλογα αν αργησει απο το πλαισιο θα περιμενω από isquare που και εκει μπηκα σε λιστα

Λιστα πως; 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#272   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 11:47

Εκει απλα πηγα στο καταστημα και εδωσα τα στοιχεια μου. Δεν ζητησαν εκει κατι απλα σαφως και ημουν πιο κατω. 



#273   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 06/10/2015 - 11:51

https://www.privesho...-64GB-SILVER-EU

 

Εδω που λενε 1-3 μερες ποσο τους πιστευουμε; 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#274   Panagiotis477

Panagiotis477

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/10/2015 - 11:54

Εμένα πάντως στο Πλαίσιο μου είπαν να πάω Παρασκευή βράδυ, ή για σιγουριά το Σάββατο.



#275   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 11:56

https://www.privesho...-64GB-SILVER-EU

 

Εδω που λενε 1-3 μερες ποσο τους πιστευουμε; 

Ωπως τα expancys κτλ κτλ. Κανουμε υπομονη και περιμενουμε. Συντομα παλι θα βρωμισει η αγορα με 6s οπως και περυσι με τα 6αρια. Αλλωστε σακη 6αρακι οπως και εγω εχεις οποτε δεν νομιζω ναμαστε και για να μας κλαινε και οι ρεγγες αν το παρουμε λιγο πιο μετα... ;)



#276   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 11:58

Εμένα πάντως στο Πλαίσιο μου είπαν να πάω Παρασκευή βράδυ, ή για σιγουριά το Σάββατο.

Χλωμο σε κοβω. Μακαρι και παμε κ δευτερα. Θα το αντεξουμε το σκ αδελφια χωρις το 6s ναστε σιγουροι  :lol:



#277   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 06/10/2015 - 12:01

Ωπως τα expancys κτλ κτλ. Κανουμε υπομονη και περιμενουμε. Συντομα παλι θα βρωμισει η αγορα με 6s οπως και περυσι με τα 6αρια. Αλλωστε σακη 6αρακι οπως και εγω εχεις οποτε δεν νομιζω ναμαστε και για να μας κλαινε και οι ρεγγες αν το παρουμε λιγο πιο μετα... ;)

Βρε ναι! Αλλα ξες πως ειναι να σε τρωει απο μεσα σου!!!! 

 

 

Αν κ μου στειλε email οτι αν το παρω τωρα παρασκευη θα το εχω ! 


Τελευταία επεξεργασία από: sakis697, 06/10/2015 - 12:01

Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#278   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 12:04

Βρε ναι! Αλλα ξες πως ειναι να σε τρωει απο μεσα σου!!!! 

 

 

Αν κ μου στειλε email οτι αν το παρω τωρα παρασκευη θα το εχω ! 

Στανταρ!! Απλα βιαζονται και αυτοι στα σκρουτζομαγαζα μπας και προλαβουν και δωσουν οσο πιο πολλα μπορουν πριν ανοιξει η αγορα σιγα σιγα απο παρασκευη..Ετσι τα ιδια ελεγε και το expancys και με τιμες πιο ψηλες για να το αγορασεις και ακομα πολλα παιδια εδω μεσα το αναμενουν. 



#279   sakis697

sakis697

    iPH Hero

  • 3.903 μηνύματα
  • Twitter:@sakis3112
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:RED-BLUE BLUR 12

Δημοσίευση 06/10/2015 - 12:12

Στανταρ!! Απλα βιαζονται και αυτοι στα σκρουτζομαγαζα μπας και προλαβουν και δωσουν οσο πιο πολλα μπορουν πριν ανοιξει η αγορα σιγα σιγα απο παρασκευη..Ετσι τα ιδια ελεγε και το expancys και με τιμες πιο ψηλες για να το αγορασεις και ακομα πολλα παιδια εδω μεσα το αναμενουν. 

Εχεις δικαιο! Ασε μην φαμε καμια νηλα! 

 

Παντως η Info Quest στο εταιρικο site βλεπω οτι το εχει αμεσα κ σημερα κιολας! Οποτε αν απογοητευτω θα το παρω απο εκει! 


Μια φορά Εύζων, για πάντα Εύζων! 


#280   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 06/10/2015 - 12:18

Εχεις δικαιο! Ασε μην φαμε καμια νηλα! 

 

Παντως η Info Quest στο εταιρικο site βλεπω οτι το εχει αμεσα κ σημερα κιολας! Οποτε αν απογοητευτω θα το παρω απο εκει! 

Καλο ειναι να μην βιαζομαστε. Αν καποιος εχει την ανεση και το πηρε απο εξω με την κυκλοφορια του καλως! Εγω παντως την μ@@κια που εκανα περυσι και εσκασα 1000ευρα για το 64αρι (και μαλιστα μαυρο επειδη αυτο μου εφεραν απο αγγλια - χρωμα που προσωπικα δεν με τρελενει) δεν την ξανακανω. Μετα απο 15 μερες που ειδα το 869 στα επισημα εδω καταλαβα οτι πληρωσα την ανυπομονησια γαι το 6αρι. Φετος ειπα να περιμενω ναρθει και να δεις που απο δευτερα θα αρχισουν να κυκλοφορουν σιγα σιγα και θα εξομαλυνθουν οι τιμες ακομα και στα σκρουτζομαγαζα



#281   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 06/10/2015 - 15:43

Αδέρφια μην τρελένεστε ΟΛΟΙ ΘΑ ΤΟ πάρουμε :))!!!

#282   Panagiotis477

Panagiotis477

    iPH newbie

  • 52 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad

Δημοσίευση 06/10/2015 - 15:43

Χλωμο σε κοβω. Μακαρι και παμε κ δευτερα. Θα το αντεξουμε το σκ αδελφια χωρις το 6s ναστε σιγουροι  :lol:

Θα σου πω τι μου είπε το παλικάρι εκεί, το οποίο μου άλλαξε την άποψη και για το ποια συσκευή θα πάρω.

Είχα προπαραγγείλει από Public, αλλά μου έκαναν νούμερα στο κατάστημα όταν ρώτησα, σε φάση θα αργήσει κλπ κι έτσι ακύρωσα.

Επειδή ήμουν στο Mall στο Μαρούσι και είχα πολλές εναλλακτικές, πήγα πρώτα στο Πλαίσιο.

Μου είπε τι έχουν (έχουν φτάσει ήδη στις κεντρικές τους αποθήκες, θέλω να σας πω).

Ήθελα iPhone 6s 64GB Silver και μου είπε για Τετάρτη στις 14.

Του είπα ότι δεν ήμουν σίγουρος γιατί μου άρεσε και το Plus.

Μου λέει ότι συμφωνεί κι εκείνος. Του λέω ότι τόσα χρόνια (4s και 5s) τα έπαιρνα σε λευκό/ασημί κι ότι δεν ήμουν σίγουρος και για το χρώμα.

Μου λέει ότι το μαύρο είναι πιο ξεκούραστο σαν χρώμα κι ότι αυτό θα είναι καλύτερο για τα μάτια μου γιατί είναι και μεγάλη η συσκευή.

Μου είπε όμως να περιμένω να κοιτάξει στο σύστημα.

Είδαμε μαζί, ότι στις γενικές αποθήκες όπου θα σταλούν από εκεί σε όλα τα Πλαίσιο, είχαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ 16άρια και μετά έπεφτε.

Από όλα τα υπόλοιπα (6s-6s Plus, χρώματα, μεγέθη) αυτό που είχε το περισσότερο απόθεμα (483 συσκευές) ήταν το 6s Plus 64GB Space Grey.

Επίσης μου είπε ότι σε αντίθεση με πέρσι (σύμφωνα με τα δικά τους δεδομένα, προφανώς) είχε περισσότερη ζήτηση του μεγάλο από το μικρό, ενώ φέτος μιλάμε για ένα 70/30 υπέρ του μικρού.

Και πριν φύγω μου είπε το εξής: «90% θα το έχουμε Παρασκευή εδώ εμείς, αλλά πες Σάββατο γιατί μπορεί να μας έρθουν αργά και να μην ανοιχτούν όλα). Αν δεν τα έχουμε Σάββατο, τότε σίγουρα την Τετάρτη θα το έχεις γιατί Τρίτη θα πάρουν κι άλλα.»

Δεν ξέρω αν ήταν αλήθεια ή με δούλευε, αλλά αυτά μου είπε. Και θέλω να πιστεύω ότι δεν με δούλευε.

 

Να ξανατονίσω ότι έβλεπα κι εγώ στον υπολογιστή το απόθεμα (ήταν το συνολικό, δεν έπεφτε ο αριθμός με κάθε προ-παραγγελία) οπότε σε αυτό δεν έλεγε ψέματα,

και όχι, δεν ήμουν τόσο αφελής για να μου πουλήσει 100€ ακριβότερα συσκευή. Ήθελα να το τολμήσω από το 5s που έχω τώρα, αλλά φοβόμουν την απότομη αλλαγή.

Το ίδιο ισχύει και για το χρώμα, αν και μάλλον το μετάνιωσα αυτό από τη στιγμή που είδα ότι όλες οι θήκες έχουν μονίμως το ασημί σαν δείγμα. :P



#283   Nikosaei

Nikosaei

    iPH Enthousiast

  • 484 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad mini 4

Δημοσίευση 06/10/2015 - 16:01

το θεμα ειναι να το παρεις απο τα καταστηματα 789€ κ με δοσεις η να περιμενεις στα σκρουτζομαγαζα λιγο αργοτερα που θα εχει πεσει η τιμη να το παρεις πιο φθηνα αλλα μετρητα

#284   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 06/10/2015 - 16:04

Εμένα πάντως στο Πλαίσιο μου είπαν να πάω Παρασκευή βράδυ, ή για σιγουριά το Σάββατο.

Οτι τους κατέβει λένε. Ο καθένας το μακρύ του και το κοντό του.



#285   galanakop

galanakop

    iPH Enthousiast

  • 511 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 06/10/2015 - 17:13

Πάντως εμένα φίλος από κατάστημα Γερμανός σε επαρχία μου είπε ότι Παρασκευή ή το αργότερο Σάββατο θα μου το έχει σε gold το 6s plus στα 64 gb. Να πω πως είναι εξολοκλήρου σε επιδότηση το κινητό...

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 11

0 μέλη, 11 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες