Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Επίσημο: 9 Οκτωβρίου τα νέα iPhone 6S και iPhone 6S Plus στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#406   ipacbros

ipacbros

    iPH Contributor

  • 1.139 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 16:37

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1444311335.039538.jpg
Πάντως το δικό μου είναι από ότι βλέπω με τον samsung.


Καλορίζικο!
Πως το βλέπεις;
Για πες την διαδικασία;
Στην φωτο που το αναγράφει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#407   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 16:40

Επιβεβαιώνω ότι με πήραν μόλις από τα κεντρικά του Κωτσόβολου να με ρωτήσουν αν ισχύει το ενδιαφέρον μου και τους είπα ότι έχω ήδη κάνει και προπαραγγελία και ότι σίγουρα θα το έχω απο βδομάδα. Δεν διευκρίνησαν ημέρα αλλά δεσμέυτηκε ο υπάλληλος για την επόμενη βδομάδα. Τι να πω. 

Φίλε μου το ξεκαθάρισα, και ε΄γω στην αρχή έμεινα με την εντύπωση ότι θα το έχω Τρίτη στη Γλυφάδα . Με πιο πιεστικό τρόπο μου είπε ότι δεν γνωρίζει αριθμό κομματιων και λεπτομερειες που θα φανει στην αποθήκη αύριο . Αυτός δίνει αριθμό καρτέλας πελάτη που έχει και την παραγγελία και σε στέλνει να δώσεις προκαταβολή για να σε δεσμευσει. Μπορει να παραλάβεις μέσα στη βδομάδα μπορει και οχι. Αφου πληρώσεις και δουν ποιοι μενουν και τα συσχετι΄σουν με τα πραγματικά αποθέματα θα σου πουν . Αλλιως αναμονη



#408   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 16:44

Ελα και από Public λυπητερή:

Γεια σας !

Ευχαριστούμε θερμά που επιλέξατε το Public για την αγορά του νέου σας iPhone!

Αντιμετωπίζουμε ιδιαίτερα περιορισμένη διαθεσιμότητα από την κατασκευάστρια εταιρεία, γι αυτό λυπούμαστε που η παραγγελία σας θα καθυστερήσει.

Παρακαλούμε για λίγες ημέρες υπομονή, καθώς αναμένουμε σταδιακά νέες παραλαβές για το μοντέλο   ΚΙΝ ΤΗΛ APPLE IPHONE 6S PLUS 128GB SPACE  που έχετε επιλέξει.

Δεσμευόμαστε να σας ειδοποιήσουμε άμεσα, ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.

Με εκτίμηση,
Public Customer Passion



#409   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2015 - 16:50

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από ΠΛΑΙΣΙΟ, ότι το 6s 64GB Silver (για το οποίο είχα πληρώσει τα 10€ στις 2-10-2015) είναι διαθέσιμο και να πάω αύριο το πρωί να το παραλάβω.



#410   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 08/10/2015 - 16:51

Καλησπέρα σε όλους, με πήραν πριν κανα δίωρο και εμένα από Κωτσόβολο για το iPhone που είχα προπαραγγειλει και αν ενδιαφερομουν ακόμη. Anyway μου είπαν ότι πιθανότατα μέσα στην εβδομάδα θα το έχω, καθώς όπως μου είπαν η διαθεσιμότητα ειδικά στα iPhone 6s Plus είναι πολύ καλή. Θα δούμε.

Τελευταία επεξεργασία από: king2178, 08/10/2015 - 16:52


#411   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 08/10/2015 - 16:52

Μόλις με πήραν τηλέφωνο από ΠΛΑΙΣΙΟ, ότι το 6s 64GB Silver (για το οποίο είχα πληρώσει τα 10€ στις 2-10-2015) είναι διαθέσιμο και να πάω αύριο το πρωί να το παραλάβω.


Τυχερουλη

#412   BillakisKar

BillakisKar

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα

Δημοσίευση 08/10/2015 - 16:55

Φίλε μου το ξεκαθάρισα, και ε΄γω στην αρχή έμεινα με την εντύπωση ότι θα το έχω Τρίτη στη Γλυφάδα . Με πιο πιεστικό τρόπο μου είπε ότι δεν γνωρίζει αριθμό κομματιων και λεπτομερειες που θα φανει στην αποθήκη αύριο . Αυτός δίνει αριθμό καρτέλας πελάτη που έχει και την παραγγελία και σε στέλνει να δώσεις προκαταβολή για να σε δεσμευσει. Μπορει να παραλάβεις μέσα στη βδομάδα μπορει και οχι. Αφου πληρώσεις και δουν ποιοι μενουν και τα συσχετι΄σουν με τα πραγματικά αποθέματα θα σου πουν . Αλλιως αναμονη

Δε διαφωνούμε σε κάτι! Δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη. Πόσο μάλιστα αφού δε μου ζήτησαν και χρήματα να με δεσμεύσουν. Αλλά όπως και να χει το ποσταρα για να επιβεβαιώσω ότι όντως παίρνουν τηλέφωνα!

 

Καλησπέρα σε όλους, με πήραν πριν κανα δίωρο και εμένα από Κωτσόβολο για το iPhone που είχα προπαραγγειλει και αν ενδιαφερομουν ακόμη. Anyway μου είπαν ότι πιθανότατα μέσα στην εβδομάδα θα το έχω, καθώς όπως μου είπαν η διαθεσιμότητα ειδικά στα iPhone 6s Plus είναι πολύ καλή. Θα δούμε.

Αυτό για το Plus φίλε μου και τη διαθεσιμότητα το ρώτησες και στο είπαν? Είναι ελαφρώς ενθαρρυντικό αλλά όπου ακούς πολλά κεράσια πάνε φαγωμένος να είσαι σίγουρος!



#413   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:01

Ελα και από Public λυπητερή:
Γεια σας !
Ευχαριστούμε θερμά που επιλέξατε το Public για την αγορά του νέου σας iPhone!
Αντιμετωπίζουμε ιδιαίτερα περιορισμένη διαθεσιμότητα από την κατασκευάστρια εταιρεία, γι αυτό λυπούμαστε που η παραγγελία σας θα καθυστερήσει.
Παρακαλούμε για λίγες ημέρες υπομονή, καθώς αναμένουμε σταδιακά νέες παραλαβές για το μοντέλο ΚΙΝ ΤΗΛ APPLE IPHONE 6S PLUS 128GB SPACE που έχετε επιλέξει.
Δεσμευόμαστε να σας ειδοποιήσουμε άμεσα, ευχαριστούμε για την κατανόησή σας.
Με εκτίμηση,
Public Customer Passion

Ίδια ακριβώς λυπητερή για ίδιο ακριβώς τηλέφωνο. Περιμένουμε φίλε, ελπίζω οχι απο το ίδιο κατάστημα!!!!

#414   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:02

Τυχερουλη


Μερσί και στα δικά σας ! :-)


Ευτυχώς που ακύρωσα την παραγγελία που ειχα κανει απο AppStore.uk μέσω Aramex, γιατί και εκεί μου έδιναν ημερομηνίες παραλαβής από 6 έως 15-10-2015.
Τελικά το παραλαμβάνω και νωρίτερα και Ελληνικό !

Ευτυχώς που πετάχτηκα (2-10) στο ΠΛΑΙΣΙΟ και πλήρωσα το 10€ και μου είπαν οτι ειμαι μόλις 3ος στην σχετική λίστα και θα τηρηθεί αυστηρά η σειρά προτεραιότητας όσων εχουν πληρώσει το 10€ και δεν θα ισχύσουν οι απλές τηλεφωνικές δηλώσεις ενδιαφέροντος.
Απ' ότι φαίνεται, όσα μου είπε η ευγενική υπάλληλος στις 2-10 ίσχυσαν.

#415   king2178

king2178

    iPH newbie

  • 41 μηνύματα
  • Twitter:@athrigas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7 Plus
  • GameCenter:A_Greek

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:06

Δε διαφωνούμε σε κάτι! Δεν τους έχω καμία εμπιστοσύνη. Πόσο μάλιστα αφού δε μου ζήτησαν και χρήματα να με δεσμεύσουν. Αλλά όπως και να χει το ποσταρα για να επιβεβαιώσω ότι όντως παίρνουν τηλέφωνα!
 

Αυτό για το Plus φίλε μου και τη διαθεσιμότητα το ρώτησες και στο είπαν? Είναι ελαφρώς ενθαρρυντικό αλλά όπου ακούς πολλά κεράσια πάνε φαγωμένος να είσαι σίγουρος!


Την ρώτησα ποτέ περίπου θα μπορέσω να το έχω και μου απάντησε ότι θα το έχω μέσα στην εβδομάδα διότι τα στα plus μοντέλα υπάρχει καλύτερη διαθεσιμότητα. Πάντως θα πάω φαγωμένος σίγουρα γιατί την πείνα δεν την αντέχω γενικότερα. Χα, χα

#416   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:08

Μερσί και στα δικά σας ! :-)


Ευτυχώς που ακύρωσα την παραγγελία που ειχα κανει απο AppStore.uk μέσω Aramex, γιατί και εκεί μου έδιναν ημερομηνίες παραλαβής από 6 έως 15-10-2015.
Τελικά το παραλαμβάνω και νωρίτερα και Ελληνικό !

Ευτυχώς που πετάχτηκα (2-10) στο ΠΛΑΙΣΙΟ και πλήρωσα το 10€ και μου είπαν οτι ειμαι μόλις 3ος στην σχετική λίστα και θα τηρηθεί αυστηρά η σειρά προτεραιότητας όσων εχουν πληρώσει το 10€ και δεν θα ισχύσουν οι απλές τηλεφωνικές δηλώσεις ενδιαφέροντος.
Απ' ότι φαίνεται, όσα μου είπε η ευγενική υπάλληλος στις 2-10 ίσχυσαν.

Ηταν ρίσκο γιατι συνήθως στην Ελλάδα φέρνουν ελάχιστα κομμάτια. Τώρα τι να πω. Ευχάριστο ότι τουλάχιστον δεν είναι το μπάχαλο άλλων εταιρίων που θέλουν να λέγονται και premium resellers και ευελπιστούν να πάρουν την Apple ελλάδας αν ποτε υπάρξει



#417   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.405 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:13

attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1444311335.039538.jpg
Πάντως το δικό μου είναι από ότι βλέπω με τον samsung.

Ναι αυτο δεν το καταλαβαινω,ποια ειναι η διαφορα τους,και πως μπορεις να το ξερεις απο πιο μπροστα?

#418   7psyxos

7psyxos

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 2nd gen + 4G
  • GameCenter:7psyxos

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:13

Ήρθε κ σε μένα το μήνυμα από τα public...

Τελευταία επεξεργασία από: 7psyxos, 08/10/2015 - 17:13


#419   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:25

Παιδια όσοι τυχεροί θα παραλάβετε αύριο τι προστασία θα βάλετε? Γυαλί ή μια φθηνή ζελατίνα για αρχή και βλέπετε? Λέω να δοκιμάσω ένα γυαλί προστασίας sentio από Πλαίσιο . Αξίζει?


Τελευταία επεξεργασία από: AlG, 08/10/2015 - 17:25


#420   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:37

Ηταν ρίσκο γιατι συνήθως στην Ελλάδα φέρνουν ελάχιστα κομμάτια. Τώρα τι να πω. Ευχάριστο ότι τουλάχιστον δεν είναι το μπάχαλο άλλων εταιρίων που θέλουν να λέγονται και premium resellers και ευελπιστούν να πάρουν την Apple ελλάδας αν ποτε υπάρξει

Προφανώς το σύστημα με την καταβολή του 10€ και την προπαραγγελία στο ΠΛΑΙΣΙΟ ( και η τήρηση αυτής και μόνο της λίστας προτεραιότητας για την διάθεση των κοματιών που θα παραλαμβάνουν) δούλεψε.

 

Ούτε εγώ πίστεψα ότι θα παραλάβω την πρώτη μέρα της επίσημης διάθεσης του στην Ελληνική αγορά, αλλά η ευγενική υπάλληλος, σε σχετική μου ερώτηση, μου γύρισε το μόνιτορ και είδα ότι όντως είμαι το 3ο όνομα στην σχετική λίστα και σε συνδυασμό με το ότι έχουν οδηγία να τηρηθεί αυστηρά αυτή και μόνο η σειρά προτεραιότητας για την διάθεση των νέων συσκευών, τότε πίστεψα ότι μπορεί και να γίνει το "θαύμα".

 

Το τηλέφωνο, πριν λίγο, επιβεβαίωσε τα παραπάνω. Επειδή, λόγω δουλειάς, δεν μπορώ να πάω στο κατάστημα πριν τις 4 το απόγευμα, ενημέρωσα σχετικά (ότι δεν μπορώ να πάω το πρωί να παραλάβω) και ζήτησα να σημειωθεί παραλαβή της συσκευής μου μετά τις 4 το απόγευμα. 


Τελευταία επεξεργασία από: PanosI, 08/10/2015 - 17:41


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 7

0 μέλη, 7 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες