Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Επίσημο: 9 Οκτωβρίου τα νέα iPhone 6S και iPhone 6S Plus στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   iStar

iStar

    iPH Elite Poster

  • 3.419 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 28/09/2015 - 16:41

Τιμές ίδιες με το 6άρι λογικά. Πολύ λίγες συσκευές, ειδικά για το rose gold προβλέπεται να γίνει χαμός! Ίσως είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση λόγω iSquare, αλλά θα δείξει :)

 4sB  5sG  6SG  7+B  XB  12ProPB  MiniB  MiniRetinaSG  Pro9.7SG  iPad10.2  MBPRetina13  MBP132017  MacMini2.6  AW42mmSG  AW3Nike+42mmSG  AW444mmG  ATV4Gen  Airpods  Airpods Pro HomePodMiniB 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   agnostos13

agnostos13

    iPH Contributor

  • 1.823 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2015 - 16:56

Πως και θα ερθει Ελλαδα 9 και Τουρκια θα παει 16 (που εχει και Apple Store);
Μωρε μπραβο!
Κατι μου λεει οτι ξερογλυφονται οι αντιπροσωποι (εταιριες κινητης)...
Ελπιζω να προμηθευτουν περισσοτερες συσκευες των 64gb φετος και να μην δουμε φαινομενα μεγαλης αισχροκερδιας.


#33   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 18:46

Τα κλασικά 16άρια χρυσά θα έρθουν 9/10. Όσο κι αν λέτε για iCloud και τα συναφή είναι απαράδεκτο να δίνεις για plus κοντά στα 900 ευρώ για 10 Gb ελεύθερο χώρο. Πρέπει πραγματικά να σου έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου για να το δέχεσαι σαν αγοραστής και να μην οικτήρεις

#34   AvgoustisP

AvgoustisP

    iPH Elite Poster

  • 2.254 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • GameCenter:avgoustisp

Δημοσίευση 28/09/2015 - 18:51

Δούλευα σε κατάστημα Vodafone στο λανσάρισμα των 5, 5S και 6. Τα κομμάτια στην πρώτη παραλαβή δεν φτάνουν ούτε για πλάκα και συνήθως είναι ήδη μοιρασμένα πριν καν μπουν στο κατάστημα! Όταν βγουν οι "υποχρεώσεις" η γραμμή λέει ΜΟΝΟ για νέα σύνδεση η φορητότητα. Η ανανέωση δεν έχει ουσιαστικό κέρδος για το κατάστημα, όσο για σκέτη αγορά ούτε λόγος! Πραγματικά 3 χρόνια σχεδόν στο κατάστημα iPhone σε σκέτη αγορά δεν δώσαμε ποτέ! Εγώ το 5 το πήρα σε 3-4 παραλαβή και το 5S την παραμονή πρωτοχρονιάς. Μόνο το 6 το πήρα λίγες μέρες πριν κυκλοφορήσει ( στα καταστήματα φτάνουν 3-4 μέρες πριν την κυκλοφορία ). Απλά για να έχετε μία ιδέα τι παίζει στα καταστήματα κινητής.

εγω συνήθως μπαίνω στο κατάστημα και λέω οτι θέλω νεα σύνδεση και το iPhone μόλις μου πουν οτι το έχουν τους σκάω το παραμύθι για την ανανέωση. Είναι παράνομοι εάν δεν μου το δώσουν

#35   PanosMouz

PanosMouz

    iPH Master

  • 7.098 μηνύματα
  • Twitter:@PanosMouz
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3G
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:PanosMouz

Δημοσίευση 28/09/2015 - 18:56

Eμένα μου αρέσει που άρχισαν να σκάνε οι φόρμες εκδήλωσης ενδιαφέροντος από τις μεγαλοεταιρείες, αλλά για τιμή ούτε κουβέντα.

 

Όταν ήταν το S6/S6 Edge/ S6 Edge + κάτι λέγανε. Tώρα τίποτα. 

 

Προσωπικά δεν θέλω να φανταστώ πόσο θα αυξήσουν τις τιμές.


| Jailbreak your iDevice - make it Unique |

#36   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 18:59

Μου αρεσει πολύ αλλα δεν μου αρεσει που ζεστενεται. Βεβαια οποιαδήποτε συσκευη γραψεις 4κ βραζει



#37   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:01

Εν αναμονή και καταστάσεων skroutz ! Χαμός θα γίνει ! Και η expansys τον ύπνο της !

#38   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:03

Άντε με το καλό να έρθει γιατί πήξαμε στους "εξυπνάκηδες επιχειρηματιες" του Ελλαδιστάν του στιλ " Πουλάω iPhone 6s/6s plus που μου έφερε ο τρίτο ξάδερφος του μπατζανάκη του κουνιαδου του παππού μου απο τα νησιά Κέιμαν και το δίνω στην αποκλειστική τιμή του 1.000.000€ ή το ανταλλάζω με μια μεζονέτα και ενα κότερο." Μαύρη αγορά και αισχροκέρδεια. Να δω τι θα τα κάνουν μόλις έρθουν επίσημα στην Ελλάδα και αρχίσει το αντίστροφο φαινόμενο ενώ σφάζονται τώρα ποιος θα πρωτοπάρει 6s/6s plus ακόμα και αν είναι αγορασμένο απο του διαολου το κέρατο όσο όσο μετά ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ θα ζητάνε ελληνικής αντιπροσώπειας και όσοι "έξυπνοι επιχειρηματιες" τα πουλάνε τώρα χρυσάφι τότε θα κοιτάνε να τα σκοτώσουν στο πραγματικό κόστος που τα αγόρασαν τώρα ή ακόμα και πιο κάτω. Υπομονή λοιπόν ο Οκτώβρης ερχεται ότι βγάλετε μέχρι τις 9 του μήνα.......

#39   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:05

Αρε Apple παλι θα στα ακουμπήσουμε χοντρά αλλά πρώτα να έρθει επίσημα στην Ελλάδα

Τελευταία επεξεργασία από: lunadark, 28/09/2015 - 19:07


#40   gas

gas

    iPH Elite Poster

  • 2.750 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • GameCenter:Gasantony

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:05

Πίστευαν ότι θα αργήσει ! Τώρα θα παραλάβουν τα δέοντα !

#41   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:10

Πίστευαν ότι θα αργήσει ! Τώρα θα παραλάβουν τα δέοντα !



Εμμμ ναι ρε αδερφέ αν είναι δυνατόν.......αλλά αφου είμαστε χώρα χαζών καλά να πάθουμε. Να παρακαλάνε κάποιοι μην ξυπνήσει το κράτος και αρχίσει να ελέγχει μέσω ΣΔΟΕ και δίωξης Ηλ. Έγκλ. τους λογαριασμούς σε διαφορά forum για φοροδιαφυγή παράνομη αγοραπωλησία και αισχροκέρδεια να δεις μετά τι πανηγύρι εχει να γίνει.

#42   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:17

σορρυ αλλα αυτο με τα φορουμ γινεται παντου οχι μονο ελλαδα συν ολα τα αλλα.



#43   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:18

Είναι ευχάριστο ότι μπήκαμε στη σειρά με τις λοιπές ευρωπαϊκές χώρες. Αλλα μην περιμένετε να βρείτε το κινητό που θέλετε στις πρώτες μέρες. Στην Ελλάδα ονομάζουν κυκλοφορία 1000 συσκευές πανελλαδικά , γελοιότητες .

#44   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:23

Όπως και να εχει μέσα στον Οκτώβριο με Νοέμβριο θα μπορέσουμε να βρούμε την συσκευή που θελουμε σε νορμαλ τιμές και θα σταματήσει αυτό το αίσχος που συμβαίνει κάθε χρόνια άμα τη ανακοινώσει απο την Apple κάθε νέας συσκευής. Θα μου πεις φίλε αν θέλεις αγοράζεις αν δεν θέλεις δεν αγοράζεις δεν σε αναγκάζει κανείς. Παρόλα αυτά η πράξη του να πουλάς σε κάποιον κάτι 10-20% πάνω ακόμα και εν γνώση του ονομάζεται αισχροκέρδεια και είναι παράνομο και απαράδεκτο.

#45   Darkoulis

Darkoulis

    iPH Elite Poster

  • 2.313 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • Tablet:iPad Pro 1st gen + 4G
  • GameCenter:Darkoulis

Δημοσίευση 28/09/2015 - 19:29

να και το email από το Public για το iPhone 6S/Plus...

 

http://us4.campaign-...f2&e=264cf814de


Apple iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black iOS 16.7.2 Apple MacBook Air M1 8GB/512GB Gold MacOS 12.7.1


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 4

0 μέλη, 4 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες