Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Επίσημο: 9 Οκτωβρίου τα νέα iPhone 6S και iPhone 6S Plus στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#46   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 20:07

Πάντως τι εννοείς 10-20% πάνω . Εννοείς να σου πουλήσει τις πρώτες 2-3 μέρες κυκλοφορίας αν είναι ανυπόμονος και βιαστικός . Δε νομίζω ότι κάνει κάτι παράνομο , ακολουθεί τους κανόνες προσφοράς και ζήτησης

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#47   lunadark

lunadark

    iPH newbie

  • 97 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 28/09/2015 - 20:14

Οποιος πουλαει 10-20% πανω απο τις επισημες τιμες και δεν ειναι εμπορος αλλα ιδιώτης σε συνθηκες ελλειψης ανταγωνισμου (εφοσον κανεις αλλος δεν πουλαει επισημα το iphone 6s/6s plus) ειναι διαπρατει το αδικημα της εξαπατησης αθεμητου ανταγωνισμου παρεμποριου και φοροδιαφυγης τοσο απλα ειτε αρεσει σε μερικους ειτε οχι



#48   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 20:29

Φίλε μου δεν είναι απάτη να πουλήσεις κάτι ακριβότερα εφόσον έχει μεγάλη ζήτηση και μηδαμινή προσφορά . Θα διαφωνήσω .

Απάτη είναι να πουλάς χωρίς παραστατικά κλειστές συσκευές έστω και σε χαμηλότερη τιμή . Γιατί τέτοιου είδους εμπόριο κάνουν πολλοί . Αυτούς επειδή πουλούν χαμηλότερα από τους επίσημους δεν μας πειραζει .... Εκεί είναι η φοροδιαφυγή και η κομπίνα


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 28/09/2015 - 20:34
Merge


#49   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 20:52

Πέρσυ αλλα και κάθε χρόνο αυτοί οι επίσημοι με καλούσαν κανένα μήνα μετά την ημερομηνία κυκλοφορίας ότι βρήκαν τη συσκευή που έψαχνα. Φυσικά την είχα βρει σε μικρότερα μαγαζάκια πολύ πολύ νωρίτερα . Όποιος θέλει χρυσό 16άρι 9/10 θα το έχει .

#50   iMov

iMov

    iPH Member

  • 305 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 28/09/2015 - 21:28

11/10 Κλείνω τα 32! Τυχαίο??? :P

Δυστυχώς όμως δεν υπάρχει 32άρι!
Περίμενε 32 χρονάκια και στα 64 σου να χτυπήσεις το 64άρι.

#51   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 21:36

Εγώ πιστεύω το πολύ 40€ πάνω από τις άλλες ευρωπαϊκές χώρες,και άμα. Παραπάνω δεν παίζει.



#52   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 28/09/2015 - 21:54

ανεξαρτητα αν θαρθουν τοσα ωστε να καλυψουν τις αναγκες, τουλαχιστον θα σταματησουν να βαζουν τα 16g στο 1000€ λες και θελουν να βγαλουν τα σπασμενα απο την κριση. και εννοειτε πιο γρηγορα θα μπουν στο παιχνιδι και τα σκρουτζομαγαζα και ελπιζω σε τιμες καλυτερες. αναμενουμε!!

#53   kostasxan

kostasxan

    iPH Addict

  • 692 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 28/09/2015 - 21:59

18/10 και εχω επιδοτηση απο τον Ιουνιο και το περιμενω

#54   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 28/09/2015 - 22:06

Αύριο πρωί κάνω κράτηση σε κατάστημα Γερμανός στην περιοχή μ και έτσι όπως το 6 έτσι κ το 6s την 1η μέρα κυκλοφοριας!! Δεν μπορώ να περιμένω άλλο με το 4σ!! Αςε Που Θα φάω τα λεφτά 😡!

#55   vkouk

vkouk

    iPH Contributor

  • 951 μηνύματα
  • Twitter:@vkoukoutis
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini Retina
  • GameCenter:v.kouk

Δημοσίευση 28/09/2015 - 22:19

Η τιμη λογικά πιστευω θα κυμανθεί στς ιδια επίπεδα
Θα μπορέσω να σας το απαντήσω αυριο μιας και δουλευω στο πλαισιο. ;)

#56   svouras

svouras

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 23:06

Ξέρει κανείς τι παίζει με τις πρώτες παρτίδες που πάνε στις χώρες; Έχω ακούσει ότι συνήθως οι πρώτες παρτίδες ενδέχεται να έχουν θέματα και να έχουν ελαττωματικές συσκευές. Μάλιστα ένας μου είπε ότι ειδικά σε "τριτοκοσμικές" χώρες όπως η δική μας στέλνουν πρώτα παρτίδες που ενδέχεται να εμφανίσουν πρόβλημα. Προφανώς θα μου πείτε όλες οι συσκευές περνάνε από ελέγχους ποιότητας αλλά εγώ θα ρωτήσω. Να το χτυπήσουμε αμέσως; Ή να περιμένουμε κανένα μήνα τα φύγουν όλα τα σκάρτα τα πρώτα;  :lol:



#57   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 23:08

Ξέρει κανείς τι παίζει με τις πρώτες παρτίδες που πάνε στις χώρες; Έχω ακούσει ότι συνήθως οι πρώτες παρτίδες ενδέχεται να έχουν θέματα και να έχουν ελαττωματικές συσκευές. Μάλιστα ένας μου είπε ότι ειδικά σε "τριτοκοσμικές" χώρες όπως η δική μας στέλνουν πρώτα παρτίδες που ενδέχεται να εμφανίσουν πρόβλημα. Προφανώς θα μου πείτε όλες οι συσκευές περνάνε από ελέγχους ποιότητας αλλά εγώ θα ρωτήσω. Να το χτυπήσουμε αμέσως; Ή να περιμένουμε κανένα μήνα τα φύγουν όλα τα σκάρτα τα πρώτα;  :lol:

 

 

Αυτές ειναι μ@λ@κ!3$. Είναι απλώς μη σου τύχει.



#58   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 23:12

Τα Χριστούγεννα πέρυσι και καπάκι πριν το Πάσχα ένας από τους παρόχους (δεν θα διαφημίσω) είχε προσφορά "δωροεπιταγή" 150 ευρώ η οποία + επιδότηση έδινε συνολικά τουλάχιστον 300 ευρώ μείον σε iphone 6/6 plus και αν είχες και μεγάλο πάγιο μαζί με την επιδότηση έπιανες τα 500 ευρώ (εγώ αγόρασα το δικό μου 250 ευρώ για να καταλάβετε).

 

Θεωρώ ότι αξίζει να περιμένετε λίγο και με την έκπτωση να χτυπήσετε και πιο μεγάλη χωρητικότητα. Όσο για αυτό με την υπερθέρμανση το βρίσκω υπερβολικό. Όπως πάντα κάποιο -gate πρέπει να συνοδεύσει την συσκευή.



#59   svouras

svouras

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 23:21

Αυτές ειναι μ@λ@κ!3$. Είναι απλώς μη σου τύχει.

Εγώ επειδή είμαι λίγο γκαντέμης σε αυτά τα ζητήματα πρέπει να ρωτήσω. Σκέψου το iphone 5 που έχω τώρα πάντα πιάνει 3-4 δίκτυα λιγότερα σε σχέση με άλλα τηλέφωνα όταν ψάχνω στο wi-fi ενώ κατά τ'άλλα όλα κομπλέ. Δεν είχα άλλο πρόβλημα με το 5άρι μου. Αλλά μην μιλήσω για πιο παλιά το n85 που είχα που από την πρώτη μέρα είχα θέματα με την μπαταρία και τελικά ήταν η πλακέτα όλη. Άνθρωποι σαν εμένα προσέχουμε παραπάνω, ειδικά όταν σκάμε τόσα λεφτά. 



#60   igogos

igogos

    iPH Contributor

  • 1.044 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 28/09/2015 - 23:28

Εγώ επειδή είμαι λίγο γκαντέμης σε αυτά τα ζητήματα πρέπει να ρωτήσω. Σκέψου το iphone 5 που έχω τώρα πάντα πιάνει 3-4 δίκτυα λιγότερα σε σχέση με άλλα τηλέφωνα όταν ψάχνω στο wi-fi ενώ κατά τ'άλλα όλα κομπλέ. Δεν είχα άλλο πρόβλημα με το 5άρι μου. Αλλά μην μιλήσω για πιο παλιά το n85 που είχα που από την πρώτη μέρα είχα θέματα με την μπαταρία και τελικά ήταν η πλακέτα όλη. Άνθρωποι σαν εμένα προσέχουμε παραπάνω, ειδικά όταν σκάμε τόσα λεφτά. 

'Exω πάρει 4 άηφον ως τώρα από επιδότηση και δεν είχα ποτέ το παραμικρό πρόβλημα. Είναι σπάνιο κ τυχαίο να έχει θέμα η συσκευή. Σχεδόν στη σφαίρα του απίθανου πάντως ειδικά το να λανσάρεται "σκάρτη παρτίδα". Ίσως πολύ παλιά στα 3GS να είχε ακουστεί κάτι παρόμοιο για κάποια παρτίδα αλλά δεν θυμάμαι να επαληθεύτηκε ποτέ.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 6

0 μέλη, 6 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες