Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Επίσημο: 9 Οκτωβρίου τα νέα iPhone 6S και iPhone 6S Plus στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#601   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:06

Πλέον με την iSquare να είναι επίσημος διανομέας εδώ δε ξέρω τι ακριβώς έχει αλλάξει σε αυτό το κομμάτι απο που κάνουν εισαγωγή, αν έχει αλλάξει.
 
Και το δικό μου δεν ήταν ελληνικό, αλλά πίστεψε με είναι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί.
 
Και με το 5 πάντως άνοιγαν συσκευασίες.


πιστεψε με και μενα καθολου δεν με απασχολει... αυτο που με ενδιαφερει ειναι το γνωστο θεμα της 2ετιας που επιτελους σημερα στον γερμανο μου τοπε ξεκαθαρα το παλικαρι.
απλα δεν μπορουν να προσπαθουν να μας κοροιδευουν. εχει φροντισει το iphonehellas και εννοειτε κ εσυ να μας κανεις σωστα ιδιαιτερα κ το εννοω. απλα με χαλαει αυτη η φαση με τις προπαραγγελιες, τα 10€ και καλα που τους υποχρεωσε η apple και η isquare (τοοο φιδι κατ εμε) και τοσα αλλα που παιζουν ωστε να σε καβατζωσουν να μην πας αλλου.

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#602   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:15

Ποσο το δίνεις το rose gold?

Εγώ ψάχνω να βρω τρόπο να το ακυρώσω !



#603   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:16

Εγώ ψάχνω να βρω τρόπο να το ακυρώσω !

Απλα μην παραλαβεις, ενημέρωσε τους ομως!
Έλεγα μηπως το επαιρνα, αλλα δεν το εχω δει και απο κοντά οποτε τι είχαμε, τι χάσαμε!

Τελευταία επεξεργασία από: efib, 09/10/2015 - 19:17


#604   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:20

Απλα μην παραλαβεις, ενημέρωσε τους ομως!
Έλεγα μηπως το επαιρνα, αλλα δεν το εχω δει και απο κοντά οποτε τι είχαμε, τι χάσαμε!

μόλις πήρα τα ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ και είναι ανοικτοί, δυστυχώς, 8 με 8. Σε κάθε περίπτωση αν το θέλεις, μπορούμε να ζητήσουμε να το παραλάβουμε από το κέντρο διαλογής, και αφού βρεθούμε εκεί,όπου είναι, το πληρώνεις και το παίρνεις.



#605   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:26

πιστεψε με και μενα καθολου δεν με απασχολει... αυτο που με ενδιαφερει ειναι το γνωστο θεμα της 2ετιας που επιτελους σημερα στον γερμανο μου τοπε ξεκαθαρα το παλικαρι.
απλα δεν μπορουν να προσπαθουν να μας κοροιδευουν. εχει φροντισει το iphonehellas και εννοειτε κ εσυ να μας κανεις σωστα ιδιαιτερα κ το εννοω. απλα με χαλαει αυτη η φαση με τις προπαραγγελιες, τα 10€ και καλα που τους υποχρεωσε η apple και η isquare (τοοο φιδι κατ εμε) και τοσα αλλα που παιζουν ωστε να σε καβατζωσουν να μην πας αλλου.

Δε τίθεται κανένα θέμα με τη 2ετία. Ειδικά όταν πλέον έχεις τα εξουσιοδοτημένα εδώ.

 

Αν και οι υπόλοιποι (βλ. Γερμανός κτλ.) αρχίζουν σιγά σιγά να καταλαβαίνουν. Κάτι είναι και αυτό.

 

Προσωπικά θεωρώ μεγάλη κοροιδία αυτά τα 10Ε και δεν υπήρχε περίπτωση να τους έκανα τη χάρη. Παπάτζες ελληνικής προελέυσεως.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#606   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:31

μόλις πήρα τα ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ και είναι ανοικτοί, δυστυχώς, 8 με 8. Σε κάθε περίπτωση αν το θέλεις, μπορούμε να ζητήσουμε να το παραλάβουμε από το κέντρο διαλογής, και αφού βρεθούμε εκεί,όπου είναι, το πληρώνεις και το παίρνεις.


Ας το αφήσουμε γιατι δεν το εχω δει απο κοντά ( το χρωμα εννοώ!)! Αν το ειχα δει και μου άρεσε, τοτε με εψηνες άσχημα :/

#607   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:31

Μολις μου ηρθε mail απο την Cosmote με τον αριθμο φορτωτικης (κωδικο) για εντοπισμο του πακετου...

Το εβαλα και απ'οτι καταλαβα το κινητο πρεπει να εφυγε απο Γερμανο Αυλωνας...  B)

 

Ξερετε αν μπορω να παω να παραλαβω απο καποιο σημειο που επιθυμω εγω?? γιατι δουλευω και λειπω σχεδον ολη μερα απο το σπιτι.. δεν ξερω αν μετραει αλλα ειμαι επαρχια.

 

Πραγματικα εχω εντυπωσιαστει απο την ταχυτητα τους... χθες βραδυ εκανα παραγγελια και αν δεν ηταν σαββατο αυριο θα παραλαμβανα αυριο..

 

ΥΓ. Να που παρακαλαμε να μην ειναι σαββατο και να δουλευουμε...  :D  :D

 

edit:

Και κατι αλλο παιδια. Πρεπει να ανοιξω το πακετο την ωρα της παραλαβης? Γιατι η αληθεια ειναι οτι γουσταρω να το κανω μονος μου με την ησυχια μου.. :P

Συνηθως τα ανοιγω παντα τα πακετα... ειναι υποχρεωτικο?? μηπως αν δεν ανοιξω και πεσω σε προβληματικο (μη τυχει πουθενα τετοιο) μπλεξω που δεν ανοιξα κατα την παραλαβη??

Δεν έχει νόημα να ανοίξεις μπροστά στον courier τη συσκευή. Απλά βεβαιώσου ότι δεν έχει μέσα πέτρες!!!! Αν κάτι δεν σου αρέσει το στέλνεις πίσω. Δεν ξέρω ακριβώς ποια είναι η πολιτική της Cosmote για DOA σε iPhone. Μέσα βάζει μια φωτοτυπία που αναφέρει για Apple 12 μήνες εγγύησης και μέρες για επιστροφή έχει - ενω σε άλλες μάρκες κυμένεται από 7-14 ημέρες.

Αλλά από προσωπικη πείρα έχω στειλει πίσω συσκευή εντός 3 ημέρών και μου έστειλαν κλειστή και πάλι και έχω δώσει για επισκευή στο 2ο έτος χρήσης.



#608   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:34

Ας το αφήσουμε γιατι δεν το εχω δει απο κοντά ( το χρωμα εννοώ!)! Αν το ειχα δει και μου άρεσε, τοτε με εψηνες άσχημα :/

Οκ, αύριο παίρνω τα ΕΛΤΑ για να προχωρήσω σε ακύρωση.



#609   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:35

Δεν έχει νόημα να ανοίξεις μπροστά στον courier τη συσκευή. Απλά βεβαιώσου ότι δεν έχει μέσα πέτρες!!!! Αν κάτι δεν σου αρέσει το στέλνεις πίσω. Δεν ξέρω ακριβώς ποια είναι η πολιτική της Cosmote για DOA σε iPhone. Μέσα βάζει μια φωτοτυπία που αναφέρει για Apple 12 μήνες εγγύησης και μέρες για επιστροφή έχει - ενω σε άλλες μάρκες κυμένεται από 7-14 ημέρες.

Αλλά από προσωπικη πείρα έχω στειλει πίσω συσκευή εντός 3 ημέρών και μου έστειλαν κλειστή και πάλι και έχω δώσει για επισκευή στο 2ο έτος χρήσης.

Και γω ετσι ξερω οτι δεν υπαρχει θεμα απλα να μη βρεθουμε προ-εκπληξεως.... ωραια τοτε αντε να παραλαβουμε δευτερα γιατι δεν αντεχουμε αλλο....



#610   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:40

Όπως είπα και πριν, το πήρα από ΠΛΑΙΣΙΟ , δεν άνοιξα τίποτα, μόνο φεύγοντας η ευγενική υπάλληλος μου είπε ότι πρέπει να κάνω την ενεργοποίηση σήμερα, κάτι που ούτως ή άλλως θα έκανα.

Στην απόδειξη γράφει αυτό :


Συνημμένο αρχείο  ImageUploadedByTapatalk1444412398.876870.jpg   203,2KB   85 λήψεις

#611   trickster

trickster

    iPH newbie

  • 32 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:41

Γιατι στο site της Public λεει εγγυηση 24 μηνες?



#612   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:57

Οκ, αύριο παίρνω τα ΕΛΤΑ για να προχωρήσω σε ακύρωση.


Συγγνωμη για την αναστάτωση :/
Δεν το εχω δει απο κοντα ρε γαμω το :/

#613   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2015 - 20:00

Συγγνωμη για την αναστάτωση :/
Δεν το εχω δει απο κοντα ρε γαμω το :/



No worries

#614   nik75

nik75

    iPH Elite Poster

  • 3.403 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 5
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 09/10/2015 - 20:20

Όπως είπα και πριν, το πήρα από ΠΛΑΙΣΙΟ , δεν άνοιξα τίποτα, μόνο φεύγοντας η ευγενική υπάλληλος μου είπε ότι πρέπει να κάνω την ενεργοποίηση σήμερα, κάτι που ούτως ή άλλως θα έκανα.

Στην απόδειξη γράφει αυτό :


attachicon.gifImageUploadedByTapatalk1444412398.876870.jpg

Γιατι πρεπει να κανεις ενεργοποιηση σημερα?Δηλαδη αν κανεις την Δευτερα,θα σου βαλουν ασχημο βαθμο??
Σε τι εξυπηρετει αυτο?

#615   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2015 - 20:23

Γιατι πρεπει να κανεις ενεργοποιηση σημερα?Δηλαδη αν κανεις την Δευτερα,θα σου βαλουν ασχημο βαθμο??
Σε τι εξυπηρετει αυτο?



Ειλικρινά δεν ξέρω, αλλά όπως είπα δεν υπήρχε περίπτωση να μην σεταρω το τηλεφωνακι αμεσως με το που θα γυρναγα σπίτι. Τωρα που μιλάμε τα παντα ειναι τακτοποιημένα μόνο που αντί να παίζω με το 5s παίζω με το 6s ;-)

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 12

0 μέλη, 12 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες