Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Επίσημο: 9 Οκτωβρίου τα νέα iPhone 6S και iPhone 6S Plus στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#421   BillakisKar

BillakisKar

    iPH newbie

  • 17 μηνύματα

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:44

Προφανώς το σύστημα με την καταβολή του 10€ και την προπαραγγελία στο ΠΛΑΙΣΙΟ ( και η τήρηση αυτής και μόνο της λίστας προτεραιότητας για την διάθεση των κοματιών που θα παραλαμβάνουν) δούλεψε.

 

Ούτε εγώ πίστεψα ότι θα παραλάβω την πρώτη μέρα της επίσημης διάθεσης του στην Ελληνική αγορά, αλλά η ευγενική υπάλληλος, σε σχετική μου ερώτηση, μου γύρισε το μόνιτορ και είδα ότι όντως είμαι το 3ο όνομα στην σχετική λίστα και σε συνδυασμό με το ότι έχουν οδηγία να τηρηθεί αυστηρά αυτή και μόνο η σειρά προτεραιότητας για την διάθεση των νέων συσκευών, τότε πίστεψα ότι μπορεί να γίνει και το "θαύμα".

 

Το τηλέφωνο, πριν λίγο, επιβεβαίωσε τα παραπάνω. Επειδή, λόγω δουλειάς, δεν μπορώ να πάω στο κατάστημα πριν τις 4 το απόγευμα, ενημέρωσα σχετικά (ότι δεν μπορώ να πάω το πρωί να παραλάβω) και ζήτησα να σημειωθεί παραλάβη της συσκευής μου μετά τις 4 το απόγευμα. 

Μπράβο στο πλαίσιο γιατί παιδιά από όποια πλευρά και να το δεις, αυτές τις δύσκολες εποχές ακόμα και για εμάς που είμαστε οι "άρρωστοι" της υπόθεσης πρέπει να υπάρχει σεβασμός στον καναταλωτή. Το Public με το email για μένα απέτυχε. Από την άλλη το τηλέφωνο του Κωτσόβολου ίσως είναι και έξυπνη προσέγγιση μαρκετινγκ για να μας γλυκάνουν. Όπως και να χει θεωρώ δεδομένο ότι για τον επόμενο μήνα θα εξυπηρετηθούν αποκλειστικά οι προπαραγγελίες και μετά το Νοέμβρη θα υπάρχουν στα ράφια των καταστημάτων για αγορά.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#422   Jeff2010

Jeff2010

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:45

Εγώ που έκανα τηλεφωνική κράτηση και κατάθεση σε τράπεζα τα 10ευρω είμαι σε άλλη λίστα από αυτούς που θα το παραλάβουν από το κατάστημα ή απλά θα με γράψουν?



#423   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 08/10/2015 - 17:53

Εγώ που έκανα τηλεφωνική κράτηση και κατάθεση σε τράπεζα τα 10ευρω είμαι σε άλλη λίστα από αυτούς που θα το παραλάβουν από το κατάστημα ή απλά θα με γράψουν?

Είσαι (λογικά) στην ίδια λίστα προτεραιότητας, στην οποία μπαίνεις με 2 τρόπους (ή επιτόπου πληρωμή  των 10€  ή τηλεφωνική κράτηση και κατάθεση σε τράπεζα των 10€). 



#424   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/10/2015 - 18:30

Καλησπέρα σε όλους,μόλις με πήραν απο iStorm Θεςςαλονίκης (δεν δίνω ακριβή τοποθεςία υποκαταςτήματος για να μην αδικήςω κανέναν) και παραλαμβάνω αύριο iPhone 6s Plus 64GB space grey,το είχα προπαραγγείλει απο την φόρμα στην ιστοσελίδα τους,thanks guys,άψογοι όπως πάντα :-)

#425   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/10/2015 - 18:41

Καλησπέρα σε όλους,μόλις με πήραν απο iStorm Θεςςαλονίκης (δεν δίνω ακριβή τοποθεςία υποκαταςτήματος για να μην αδικήςω κανέναν) και παραλαμβάνω αύριο iPhone 6s Plus 64GB space grey,το είχα προπαραγγείλει απο την φόρμα στην ιστοσελίδα τους,thanks guys,άψογοι όπως πάντα :-)

Και γω το προπαρηγγειλα απο εκεί αλλα έβαλα αντικαταβολή και οχι παραλαβή απο κατάστημα
Οταν πας αυριο στο κατάστημα για να το πάρεις εαν δεν σε κάνει κόπος ρωτα εαν έχουν και αλλα διαθέσιμα σε χρυσό και γράψε εδω ευχαριστω!

#426   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 08/10/2015 - 18:43

εγω παλι νομιζω οτι εξαρταται αν εισαι ή οχι τυχερος. μπηκα στο πλαισιο μεσογειων στην λιστα για 6s 64 silver και ενω το παλικαρι αφου πηγα προηγουμενη βδομαδα (2-10), μου ειπε 1000% οτι θα τοχω αυριο εμαθα οτι ερχονται 4 μαυρα και εγω ειμαι 2ος αλλα στα ασπρα :)
τζακ ποτ λοιπον

Τελευταία επεξεργασία από: vagfilippo, 08/10/2015 - 18:44


#427   jaymzz

jaymzz

    iPH Member

  • 317 μηνύματα
  • Twitter:@Jaymzz23
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air +4G

Δημοσίευση 08/10/2015 - 18:46

Καλησπέρα σε όλους,μόλις με πήραν απο iStorm Θεςςαλονίκης (δεν δίνω ακριβή τοποθεςία υποκαταςτήματος για να μην αδικήςω κανέναν) και παραλαμβάνω αύριο iPhone 6s Plus 64GB space grey,το είχα προπαραγγείλει απο την φόρμα στην ιστοσελίδα τους,thanks guys,άψογοι όπως πάντα :-)

Θυμάσαι ημερομηνία γιατί και εγώ από εκεί έκανα



#428   stelpanta

stelpanta

    iPH User

  • 182 μηνύματα
  • Twitter:@upiter0330
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/10/2015 - 18:50

Θυμάσαι ημερομηνία γιατί και εγώ από εκεί έκανα




Το παράγγειλα τις πρώτες ώρες που είχε ανοίξει η φόρμα,πρώτη ημέρα δηλαδή,ξημερώματα 2/10 αν θυμάμαι καλά.

#429   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 18:54

Απολελε και τρελελέ.πηρα αρ αποστολής από Cosmote .8 πρωί παραλαμβάνω !!!! Παραγγελία εχθές απόγευμα .... Άψογοι

#430   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/10/2015 - 18:57

Απολελε και τρελελέ.πηρα αρ αποστολής από Cosmote .8 πρωί παραλαμβάνω !!!! Παραγγελία εχθές απόγευμα .... Άψογοι

Φιλε μου δεν παιζει να υπαρχει πιο τυχερος απο σενα... πρωτος... σσσσ'ωραιος

Ποιο ακριβως μοντελο θα παραλαβεις?



#431   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 19:04

6s plus 128 space grey

#432   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/10/2015 - 19:13

6s plus 128 space grey

Μια χαρα το πιο τουμπανικο...  :P

Η αληθεια ειναι οτι λιγοι θα το παρουν το συγκεκριμενο... Με το καλο να παραλαβεις..



#433   vagos456

vagos456

    iPH Contributor

  • 1.287 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 08/10/2015 - 19:13

Απολελε και τρελελέ.πηρα αρ αποστολής από Cosmote .8 πρωί παραλαμβάνω !!!! Παραγγελία εχθές απόγευμα .... Άψογοι


Τι ώρα σου ήρθε το Mail? Γιατί εγώ μπήκα 19:15 και δεν είδα κάτι .
Τώρα είμαι έξω ,και έχω κάνει αυτό το κινητό restore γιατί θα το δώσω στον πατέρα μου ,και δεν μπορώ
Να δω τα Mail μου

#434   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 359 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 08/10/2015 - 19:30

Παιδες οπως σας ειπα εχω κανει τηλεφωνικη προ-παραγγελια απο Κωτσοβολο. Περναω σημερα επιτηδες απο ενα καταστημα της αλυσιδας (επαρχια) απλα να ρωτησω και να δω αν γνωριζουν τιποτα. Ερχεται μια υπαλληλος της λεω να ρωτησω για το νεο iphone, εν τω μεταξυ νομιζε για το 6 και της λεω για το νεο.. και μου λεει αααα για το 6s?? (με ειρωνικο υφος που με ξενερωσε πολυ και πλεον δεν ξερω αν το παρω απο το συγκεκριμενο καταστημα). Της λεω ναι... Ουυ μου λεει ειναι νωρις ακομα... και ρωταει εναν στο ταμειο που ηταν και καλα ανωτερος..  και αυτος λεει πολυ νωρις ακομα αρχες Νοεμβρη (με ειρωνικο υφος και εκεινος σαν να μου ελεγαν -σιγα ρε μαγκα που θες αμεσως το καινουργιο- πολυ ξενερωμα σας λεω). Πρεπει να ηταν τελειως ανιδεοι και απληροφορητοι... εκτος και αν το παλικαρι που εκανα την παραγγελια(και μου ειπε οτι θα παραλαβουμε συντομα) δεν ηξερε τη τυφλα του (που το αποκλειω εγω).


Τελευταία επεξεργασία από: petran17, 08/10/2015 - 19:31


#435   MANGAKOS97

MANGAKOS97

    iPH Enthousiast

  • 413 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G

Δημοσίευση 08/10/2015 - 19:35

Το βρηηηηηηκαααααα αυριο το χούμε!
iPhone 6s gold 64gb

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 8

0 μέλη, 8 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες