Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * * - 8 ψήφοι

Επίσημο: 9 Οκτωβρίου τα νέα iPhone 6S και iPhone 6S Plus στην Ελλάδα!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
907 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#586   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:18

[quote name="PanosI" post="1748490" timestamp="1444400156"]Μόλις παρέλαβα από ΠΛΑΙΣΙΟ το 6s 64αρι Silver.......
Με το καλό και γρήγορα οι υπόλοιποι !

α γεια σου! σε σενα φιλε αναφερομουν πριν που το πηρες απο πλαισιο. και το βλεπω κλειστο

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#587   valsamis

valsamis

    iPH Elite Poster

  • 2.579 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:19

ρε παιδια μια ερωτηση οταν με περνουν τηλ η δωνηση ειναι διαφορετικη! πιο μικρες κοφτες δονησεις... εχει παρατηρησει κανεις κατι?


IOS Developer & Instructor    www.valsamis.me


#588   PANOS32

PANOS32

    iPH User

  • 128 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:23

Ειναι το taptic engine και εχει αλλη δονηση

#589   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:25

ηταν πολυ ωραιο το rose gold, το ειδα απο κοντα στη vodafone και δε ροζιζε πολυ. Αν δε φοβομουν τη καζουρα θα το χτυπαγα σιγουρα.

φίλε μου σε ποια vodafone έχει ροζ χρυσό demo ? Θέλω να το δω από κοντά

Και γενικα ποιός είδε rose gold Αθήνα σε demo?



#590   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:34

θελω να μοιραστω τι συνεβη σε μενα:
απο τις 2-10 που αρχισε το πλαισιο προπαραγγελιες με το γνωστο 10€ πηγα και μπηκα λιστα ως 2ος για το 64g 6s silver..
την βδομαδα που ειμαστε εμαθα απο τον υπευθυνο οτι σημερα θα τοχα 100%. ως εδω ολα οκ και μαλιστα αν αργουσε 1-2 μερες δεν θα χαλιομουν.
παιρνω χθες απογευμα να ρωτησω στο συγκεκριμενο πλαισιο (που δεν αναφερω ποιο για ευνοητους λογους) και ο υπευθυνος λεει οτι θαχουν για σημερα 4 μαυρα μονο και ασπρο σε μια βδομαδα.
αυτο ομως που με κουφανε ειναι οταν τον ρωτησα γιατι ενω ολη τη βδομαδα μου ελεγαν οτι θα τοπαιρνα σημερα - οπως αλλο παιδι εδω στο φορουμ απο αλλο καταστημα πλαισιο - τελικα δεν θαρθει καθολου λευκο και γιατι να μπουμε στην διαδικασια του 10€ μου απαντησε ΤΟ ΚΟΥΦΟ: οτι η apple τους υποχρεωνει να βαζουν το 10€ και οτι και η isquare τους υποχρεωνει να ανοιγουν μπροστα εκει την συσκευη (δεν τοχω ξανακουσει του λεω για κανενα αλλο καταστημα πχ public, γερμανο, βοδα, κοσμο, wind)
τελικα σημερα στις 10 παιρνω στο γερμανο στο golden hall μου λενε ναι ηρθαν περαστε και παω απο εκει και πηρα το κινητακι μου κουτατο και χωρις 10€ και ανοιγματα που και καλα υποχρεωσαν στο πλαισιο
ειμαι χροοοονια πελατης αλλα χαλαστηκα λιγακι με την ολη διαδικασια και την εμμονη του υπευθυνου οτι ειναι οδηγια της apple (λες και ειμαστε ασχετοι..)
οσοι το πηρατε απο πλαισιο σας το ανοιξαν εκει υποχρεωτικα;; αφου εχουν ολοι DOA ξερω (3 μερες πχ γερμανος)
αυτα κ σορυ για το γραμμα :)

Ρε φίλε τι ψάχνεις τώρα ό, τι κουταμάρα θες λένε κάποια από τα παιδια που δουλέυουν . Πλάθουν ιστορίες που πολλες φορές έχεις την εντύπωση ότι απευθύνονται σε ιθαγενεις. Από Public που πέρασα περισσότερο από περιέργεια μήπως είχαν demo rose gold ο υπάλληλος μου είπε ότι σήμερα λέει έδωσαν μόνο σε όσους έκαναν προπαραγγελία πριν από .....2 μήνες!!!!! Δηλαδή πριν καν ανακοινωθεί κάποιοι προπλήρωσαν . έλεος με τη μπουρδολογία



#591   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/10/2015 - 16:53

Ρε φίλε τι ψάχνεις τώρα ό, τι κουταμάρα θες λένε κάποια από τα παιδια που δουλέυουν . Πλάθουν ιστορίες που πολλες φορές έχεις την εντύπωση ότι απευθύνονται σε ιθαγενεις. Από Public που πέρασα περισσότερο από περιέργεια μήπως είχαν demo rose gold ο υπάλληλος μου είπε ότι σήμερα λέει έδωσαν μόνο σε όσους έκαναν προπαραγγελία πριν από .....2 μήνες!!!!! Δηλαδή πριν καν ανακοινωθεί κάποιοι προπλήρωσαν . έλεος με τη μπουρδολογία


ωραια παραμυθακια ιδανικα πλασμενα. αλλα αυτο με το ανοιγμα μεστειλε αδιαβαστο. δηλ αν ηθελα να το εκανα καπου δωρο θα το επαιρνα σε τευχη;;; τουλαχιστον ας μην μας κοροιδευουν. αν θες να κρατησεις τον πελατη ΛΕΓΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ και οχι παπαδες :)

#592   pantsos

pantsos

    iPH Elite Poster

  • 2.247 μηνύματα
  • Twitter:@idrserviceca
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/10/2015 - 17:02

ρε παιδια μια ερωτηση οταν με περνουν τηλ η δωνηση ειναι διαφορετικη! πιο μικρες κοφτες δονησεις... εχει παρατηρησει κανεις κατι?

 

Μπορείς επίσης να αλλάξεις τον τύπο της δόνησης από τις ρυθμίσεις.



#593   AlG

AlG

    iPH Contributor

  • 1.292 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 09/10/2015 - 17:13

ωραια παραμυθακια ιδανικα πλασμενα. αλλα αυτο με το ανοιγμα μεστειλε αδιαβαστο. δηλ αν ηθελα να το εκανα καπου δωρο θα το επαιρνα σε τευχη;;; τουλαχιστον ας μην μας κοροιδευουν. αν θες να κρατησεις τον πελατη ΛΕΓΕ ΑΛΗΘΕΙΕΣ και οχι παπαδες :)

Αυτό είναι κατάλοιπο από τα μαύρα 5. Επειδή σχδόν όλα είχαν γρατζουνιές τελικά όλοι έφταναν να τα ανοίγουν μπροστά στον υπάλληλο για να μην τα πηγαινοφέρνουν. Γενικά να πετύχεις μοντέλο με καταστροφικό ελάττωμα είναι εξαιρετικά σπάνιο πλέον, αλλά όχι αδύνατο. Περισσότερο πάντως αυτή η τακτική εξυπηρετει τον πελάτη και όχι τον πωλητή . Γιατι απλά ακυρώνεις τη συναλλαγή και φεύγεις αν δεν έχει αλλο να σου ανοίξει και σου πει έλα τον άλλο μήνα που θα φέρω



#594   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/10/2015 - 17:27

Αυτό είναι κατάλοιπο από τα μαύρα 5. Επειδή σχδόν όλα είχαν γρατζουνιές τελικά όλοι έφταναν να τα ανοίγουν μπροστά στον υπάλληλο για να μην τα πηγαινοφέρνουν. Γενικά να πετύχεις μοντέλο με καταστροφικό ελάττωμα είναι εξαιρετικά σπάνιο πλέον, αλλά όχι αδύνατο. Περισσότερο πάντως αυτή η τακτική εξυπηρετει τον πελάτη και όχι τον πωλητή . Γιατι απλά ακυρώνεις τη συναλλαγή και φεύγεις αν δεν έχει αλλο να σου ανοίξει και σου πει έλα τον άλλο μήνα που θα φέρω


Μα για αυτο το λογο εχεις το DOA. καποτε ειχε ακουστει (φημη) οτι το πλαισιο εφερνε παραεισαγωγης κινητα. τι να πω? εγω προσωπικα μονο σε σκρουτζομαγαζο χωρις DOA ειχα δει να ανοιγουν iphone.

#595   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/10/2015 - 17:50

Μα για αυτο το λογο εχεις το DOA. καποτε ειχε ακουστει (φημη) οτι το πλαισιο εφερνε παραεισαγωγης κινητα. τι να πω? εγω προσωπικα μονο σε σκρουτζομαγαζο χωρις DOA ειχα δει να ανοιγουν iphone.

DOA δε δίνουν όλοι, δεν είναι υποχρεωτικό. Το Πλαίσιο π.χ δε δίνει.

 

Όσο για τη παραεισαγωγή, δεν είναι φήμη. Και ο Κώτσόβολος έφερνε και φέρνει και τα Media.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#596   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 09/10/2015 - 17:54

DOA δε δίνουν όλοι, δεν είναι υποχρεωτικό. Το Πλαίσιο π.χ δε δίνει.
 
Όσο για τη παραεισαγωγή, δεν είναι φήμη. Και ο Κώτσόβολος έφερνε και φέρνει και τα Media.


αυτο ακριβως nick!! θυμαμαι περυσι πουχε γινει χαμος με καποια 6αρια απο κωτσοβολο και τοχες σχολιασει εδω εσυ πρωτος!!. οταν εγω ειπα στον ανευθυνουπευθυνο για τα παραεισαγωγης και οτι ακουγεται οτι και το πλαισιο μπορει να φερνει αρχισε να φορτωνει οτι παιρνουν μονο απο isquare. και αυτοι τους υποχρεωσαν για το 10€ και αυτοι επισης απο την isquare να τα ανοιγουν πριν τα δωσουν (πραγμα που εννοειτε τοσα χρνια που ψωνιζα μηλα απο το πλαισιο ποτέ δεν εκαναν)!!

#597   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 09/10/2015 - 18:30

αυτο ακριβως nick!! θυμαμαι περυσι πουχε γινει χαμος με καποια 6αρια απο κωτσοβολο και τοχες σχολιασει εδω εσυ πρωτος!!. οταν εγω ειπα στον ανευθυνουπευθυνο για τα παραεισαγωγης και οτι ακουγεται οτι και το πλαισιο μπορει να φερνει αρχισε να φορτωνει οτι παιρνουν μονο απο isquare. και αυτοι τους υποχρεωσαν για το 10€ και αυτοι επισης απο την isquare να τα ανοιγουν πριν τα δωσουν (πραγμα που εννοειτε τοσα χρνια που ψωνιζα μηλα απο το πλαισιο ποτέ δεν εκαναν)!!

Πλέον με την iSquare να είναι επίσημος διανομέας εδώ δε ξέρω τι ακριβώς έχει αλλάξει σε αυτό το κομμάτι απο που κάνουν εισαγωγή, αν έχει αλλάξει.

 

Και το δικό μου δεν ήταν ελληνικό, αλλά πίστεψε με είναι το τελευταίο πράγμα που με απασχολεί.

 

Και με το 5 πάντως άνοιγαν συσκευασίες.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#598   petran17

petran17

    iPH Enthousiast

  • 372 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 09/10/2015 - 18:48

Μολις μου ηρθε mail απο την Cosmote με τον αριθμο φορτωτικης (κωδικο) για εντοπισμο του πακετου...

Το εβαλα και απ'οτι καταλαβα το κινητο πρεπει να εφυγε απο Γερμανο Αυλωνας...  B)

 

Ξερετε αν μπορω να παω να παραλαβω απο καποιο σημειο που επιθυμω εγω?? γιατι δουλευω και λειπω σχεδον ολη μερα απο το σπιτι.. δεν ξερω αν μετραει αλλα ειμαι επαρχια.

 

Πραγματικα εχω εντυπωσιαστει απο την ταχυτητα τους... χθες βραδυ εκανα παραγγελια και αν δεν ηταν σαββατο αυριο θα παραλαμβανα αυριο..

 

ΥΓ. Να που παρακαλαμε να μην ειναι σαββατο και να δουλευουμε...  :D  :D

 

edit:

Και κατι αλλο παιδια. Πρεπει να ανοιξω το πακετο την ωρα της παραλαβης? Γιατι η αληθεια ειναι οτι γουσταρω να το κανω μονος μου με την ησυχια μου.. :P

Συνηθως τα ανοιγω παντα τα πακετα... ειναι υποχρεωτικο?? μηπως αν δεν ανοιξω και πεσω σε προβληματικο (μη τυχει πουθενα τετοιο) μπλεξω που δεν ανοιξα κατα την παραλαβη??


Τελευταία επεξεργασία από: petran17, 09/10/2015 - 18:55


#599   PanosI

PanosI

    iPH Addict

  • 863 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 09/10/2015 - 18:59

Καλά μιλάμε αυτό που συμβαίνει με το 6s δεν υπάρχει.

 

Σήμερα το μεσημέρι παρέλαβα το 6s από το ΠΛΑΙΣΙΟ.

 

Χτες βράδυ έπαιζα με την Cosmote και έκανα παραγγελία με αντικαταβολή το rose gold 6s 64gb και είτε το πιστεύετε, είτε όχι μόλις μου ήρθε mail ότι το κινητό έχει αποσταλεί με tracking number !!!!!!

 

Έχω μείνει κάγκελο και θα βρεθώ με 2 6s 64αρια από το πουθενά την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του !!!!

 

Μπορώ να ακυρώσω το δεύτερο που είναι ΗΔΗ στα ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ με αντικαταβολή ;



#600   efib

efib

    iPH Elite Poster

  • 2.944 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 4S

Δημοσίευση 09/10/2015 - 19:05

Καλά μιλάμε αυτό που συμβαίνει με το 6s δεν υπάρχει.

Σήμερα το μεσημέρι παρέλαβα το 6s από το ΠΛΑΙΣΙΟ.

Χτες βράδυ έπαιζα με την Cosmote και έκανα παραγγελία με αντικαταβολή το rose gold 6s 64gb και είτε το πιστεύετε, είτε όχι μόλις μου ήρθε mail ότι το κινητό έχει αποσταλεί με tracking number !!!!!!

Έχω μείνει κάγκελο και θα βρεθώ με 2 6s 64αρια από το πουθενά την πρώτη ημέρα κυκλοφορίας του !!!!

Μπορώ να ακυρώσω το δεύτερο που είναι ΗΔΗ στα ΕΛΤΑ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ με αντικαταβολή ;


Ποσο το δίνεις το rose gold?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 3

0 μέλη, 3 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες