Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

[Solved] Δεν λειτουργεί το icloud backup μετά από αναβάθμιση σε ios 9.


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 02/10/2015 - 16:41

Καλησπέρα!

 

Τυχαία παρατήρησα ότι το τελευταίο icloud backup από την συσκευή μου ήταν 20 Σεπτέμβρη την μέρα δηλαδή που έκανα εγκατάσταση το ios 9. Από τότε δεν είχε ξαναγίνει backup και δεν μου πέταξε και κάποιο μήνυμα που να δηλώνει πρόβλημα. Διάβασα ότι η έκδοση 9.02 διορθώνει αυτό το πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν είδα διαφορά και όσες φορές δοκίμασα να κάνω backup απλά μου πετούσε μήνυμα ότι δεν ήταν δυνατόν να ολοκληρωθεί. 

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλο αυτό το πρόβλημα; Έλεγξα τον διαθέσιμο χώρο και έχω αρκετό ακόμα οπότε δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Εντωμεταξύ έπρεπε να πετάει κάποιο μήνυμα ότι δεν λειτουργεί το backup και όχι να σε αφήνει έτσι...ευτυχώς που το πρόσεξα και έκανα τουλάχιστον στο PC.



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   matman

matman

    iPH Member

  • 225 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad 3

Δημοσίευση 02/10/2015 - 23:04

Μολις το είδα και εγω κατα τύχη. το τελευταίο μου backup ηταν πριν βάλω την 9αρα.

#3   applyr

applyr

    iPH Member

  • 224 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο

Δημοσίευση 02/10/2015 - 23:14

Ναι κάτι παίζει μετά την αναβάθμιση, ούτε σε μένα λειτουργεί.



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 02/10/2015 - 23:21

Καλησπέρα!

 

Τυχαία παρατήρησα ότι το τελευταίο icloud backup από την συσκευή μου ήταν 20 Σεπτέμβρη την μέρα δηλαδή που έκανα εγκατάσταση το ios 9. Από τότε δεν είχε ξαναγίνει backup και δεν μου πέταξε και κάποιο μήνυμα που να δηλώνει πρόβλημα. Διάβασα ότι η έκδοση 9.02 διορθώνει αυτό το πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν είδα διαφορά και όσες φορές δοκίμασα να κάνω backup απλά μου πετούσε μήνυμα ότι δεν ήταν δυνατόν να ολοκληρωθεί. 

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλο αυτό το πρόβλημα; Έλεγξα τον διαθέσιμο χώρο και έχω αρκετό ακόμα οπότε δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Εντωμεταξύ έπρεπε να πετάει κάποιο μήνυμα ότι δεν λειτουργεί το backup και όχι να σε αφήνει έτσι...ευτυχώς που το πρόσεξα και έκανα τουλάχιστον στο PC.

Ακόμα και με την 9.0.2 σε ένα ποσοστό χρηστών δεν έχει διορθωθεί.

 

Μπορείς πάντως να δοκιμασεις με επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου και διαγραφή κάποιων παλαιότερων Backup.

 

Διαφορετικά με νέο Update.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   deltakilo

deltakilo

    iPH Enthousiast

  • 386 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X

Δημοσίευση 03/10/2015 - 00:28

Εγώ έχω παρατηρήσει οτι δεν συγχρονίζονται οι επαφές μου από το iPad στο iPhone.
Δηλαδή αν εισαγάγω μια νέα επαφή στο iPad δεν εμφανίζεται στο iPhone. Αν όμως εισαγάγω μια καινούργια στο iPhone αυτή εμφανίζεται κανονικά στο iPad και τότε ξαφνικά εμφανίζεται και η προηγούμενη στο iPhone που δεν εμφανιζόταν πριν! Έχω κάνει επαναφορά ρυθμίσεων δικτύου, hard reset και στα δυο, έξοδο και είσοδο στο iCloud αλλα πάλι τίποτα.
Με ΟΤΑ από 9.0 σε 9.0.2

#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 03/10/2015 - 00:52

Κλείσε τον διακόπτην των επαφών επιλέγοντας αφαίρεση και εν/ποίησε τον ξανά μετά.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   kiriakosa

kiriakosa

    iPH Elite Poster

  • 2.088 μηνύματα
  • Twitter:@Kiriakosa
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:kiriakosa

Δημοσίευση 03/10/2015 - 01:40

Εμένα πάντως μετά απο επαναγορά ρυθμίσεων δικτύου επανήλθε πριν την 9.0.2. Απλά πρεπει να σβήσεις το προηγούμενο backup.

#8   gRim

gRim

    iPH User

  • 156 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 11/10/2015 - 11:59

Άργησα να απαντήσω. Μετά από πολλές δοκιμές (reset network setting κτλ..) το μόνο που δούλεψε ήταν να διαγράψω το backup που είχα κάνει όταν ήμουν 8.4.1. Από τότε όλα μια χαρά. 



#9   bezoss

bezoss

    iPH Enthousiast

  • 409 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad mini Retina

Δημοσίευση 11/10/2015 - 12:15

Καλησπέρα!

 

Τυχαία παρατήρησα ότι το τελευταίο icloud backup από την συσκευή μου ήταν 20 Σεπτέμβρη την μέρα δηλαδή που έκανα εγκατάσταση το ios 9. Από τότε δεν είχε ξαναγίνει backup και δεν μου πέταξε και κάποιο μήνυμα που να δηλώνει πρόβλημα. Διάβασα ότι η έκδοση 9.02 διορθώνει αυτό το πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν είδα διαφορά και όσες φορές δοκίμασα να κάνω backup απλά μου πετούσε μήνυμα ότι δεν ήταν δυνατόν να ολοκληρωθεί. 

 

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλο αυτό το πρόβλημα; Έλεγξα τον διαθέσιμο χώρο και έχω αρκετό ακόμα οπότε δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Εντωμεταξύ έπρεπε να πετάει κάποιο μήνυμα ότι δεν λειτουργεί το backup και όχι να σε αφήνει έτσι...ευτυχώς που το πρόσεξα και έκανα τουλάχιστον στο PC.

https://discussions..../thread/7220616

 

τσέκαρε αυτό φίλε μου



#10   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2015 - 10:39

Μια από τα ίδια και σε εμένα.

#11   baron

baron

    iPH User

  • 138 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 12/10/2015 - 14:12

https://discussions..../thread/7220616

τσέκαρε αυτό φίλε μου


Το έκανα και δεν πήρε back up τελικά.

#12   Ixor24

Ixor24

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2015 - 08:00

Τα ίδια κ εδω :/ εχω βαλει να κανει back up μονο επαφές Mail κ μου λεει οτι δεν φτάνει ο χώρος.

#13   Ixor24

Ixor24

    iPH User

  • 112 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/10/2015 - 08:41

Παιδια εχετε καμια λυση για αυτο το θεμα? οταν κανω back up απο το pc  ενω ειναι συνδεδεμένο το τηλ ολα μια χαρα, οταν παω στο τηλεφωνο λεει οτι δεν εχει δημιουργηθεί ποτε και μετα βγαζει οτι δεν εχω αρκετο χωρο. καποια βοηθεια?



#14   mara

mara

    iPH newbie

  • 72 μηνύματα
  • Twitter:@karnalimaria
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen
  • GameCenter:Maria K.

Δημοσίευση 22/10/2015 - 09:25

Καλησπέρα!

Τυχαία παρατήρησα ότι το τελευταίο icloud backup από την συσκευή μου ήταν 20 Σεπτέμβρη την μέρα δηλαδή που έκανα εγκατάσταση το ios 9. Από τότε δεν είχε ξαναγίνει backup και δεν μου πέταξε και κάποιο μήνυμα που να δηλώνει πρόβλημα. Διάβασα ότι η έκδοση 9.02 διορθώνει αυτό το πρόβλημα αλλά δυστυχώς δεν είδα διαφορά και όσες φορές δοκίμασα να κάνω backup απλά μου πετούσε μήνυμα ότι δεν ήταν δυνατόν να ολοκληρωθεί.

Έχει παρατηρήσει κάποιος άλλο αυτό το πρόβλημα; Έλεγξα τον διαθέσιμο χώρο και έχω αρκετό ακόμα οπότε δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Εντωμεταξύ έπρεπε να πετάει κάποιο μήνυμα ότι δεν λειτουργεί το backup και όχι να σε αφήνει έτσι...ευτυχώς που το πρόσεξα και έκανα τουλάχιστον στο PC.


Και σε μένα το ίδιο.. Ενώ είχα αγοράσει εχτρα χώρο (50g), με ξαναγύρισε στο αρχικό κ μου πετάει μήνυμα ότι δεν επαρκεί ο χώρος.


Sent from my iPhone using Tapatalk

#15   IPL

IPL

    iPH User

  • 197 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 26/10/2015 - 14:03

Το ίδιο επίσης. Το τελευταίο μου backup ήταν 2 Οκτ. πριν δηλαδή το iOS 9. Από πριν υπήρχε το θέμα. Και σε 6άρι, και σε 5S Το ίδο θέμα. Πάει να κάνει backup, φαίνεται ότι δουλεύει, φτάνει μέχρι ένα σημείο και μετά ένα από 'the last backup could not be completed'. Στο 5S έσβησα το προηγούμενο backup αλλά και πάλι δεν διορθώθηκε. 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες