Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφορά εφαρμογών στο itunes


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   impaler

impaler

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2015 - 10:00

Καλημέρα,

 

Προσπαθώ να μεταφέρω τις εφαρμογές απο το iphone 6 (ios 9.0.2) στο itunes 12.03 αλλα παρόλο που παταω devises>transfer purchases from iphone δεν γινεται τίποτα επίσης δοκίμασα να κανω και back up, μου εμφανιστηκε το Message να κανω transfer purchases from this iphone το πατησα και παλι τίποτα. όταν παω στο Store στο tab "my iphone apps" δεν υπαρχει τιποτα ενω εχω κανει Login εχω κανει και authorize τον λογαριασμο. Δοκίμασα και το τηλέφωνο της γυναίκας μου (4s Σε Ios 9) αλλα και εκει τα ίδια. :( 



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 04/10/2015 - 10:23

Καλημέρα,

 

Προσπαθώ να μεταφέρω τις εφαρμογές απο το iphone 6 (ios 9.0.2) στο itunes 12.03 αλλα παρόλο που παταω devises>transfer purchases from iphone δεν γινεται τίποτα επίσης δοκίμασα να κανω και back up, μου εμφανιστηκε το Message να κανω transfer purchases from this iphone το πατησα και παλι τίποτα. όταν παω στο Store στο tab "my iphone apps" δεν υπαρχει τιποτα ενω εχω κανει Login εχω κανει και authorize τον λογαριασμο. Δοκίμασα και το τηλέφωνο της γυναίκας μου (4s Σε Ios 9) αλλα και εκει τα ίδια. :(

This issue behaves as intended based on the following: Apps are no longer transferred from iOS 9 devices.

It's because of the App Thinning feature Apple introduced in iOS 9. Basically, a different version of each app is downloaded on each device. So, apps downloaded on an iPhone cannot be used on an iPad. See image below taken from App Thinning page in iOS Developer Library.



#3   impaler

impaler

    iPH newbie

  • 5 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 04/10/2015 - 12:14

XMMM με λιγα λογια αν θες να κανεις backup και restore κανει τα παντα εκτος απο εφαρμογες. αρα πρεπει να τις ξανα εγκαταστεισεις ?? λιγο κουφο ειναι...



#4   stark

stark

    iPH Contributor

  • 1.055 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone SE

Δημοσίευση 06/10/2015 - 15:36

XMMM με λιγα λογια αν θες να κανεις backup και restore κανει τα παντα εκτος απο εφαρμογες. αρα πρεπει να τις ξανα εγκαταστεισεις ?? λιγο κουφο ειναι...

Τις κατεβάζεις και στο iTunes πριν κανεις backup.






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες