Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταβαση σε νεοτερα windows και itunes!


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2015 - 11:40

Καλησπερα παιδια, εχω ενα iPhone 5 jb στην 7.0.4 αλλα διαπιστωνω οτι πλεον πολλες εφαρμογες απο το appstore δεν ειναι συμβατες με την εκδοση μου και ειμαι υποχρεωμενος να μεταβω στην ios 9 και να περιμενω εκει μεχρι να βρεθει το νεο jb tool, προκυπτει ομως και ενα αλλο προβλημα στο pc μου τρεχω ακομα τα windows xp και οπως καλα γνωριζετε δεν μπορω σε αυτα να κατεβασω την τελευταια εκδοση iTunes που απαιτειται για το restore του iPhone σε ios 9 οποτε χρειαζεται και το pc μου upgrade σε windows 7. Το ερωτημα μου ειναι τι ακριβως πρεπει να κανω για να κρατησω backup εφαρμογες, βιβλιοθηκη κτλ απο itunes και να τα μεταφερω στο νεο μου λογισμικο windows για να μην τρεχω αργοτερα?

 

Βρηκα καποια αλλα παρομοια topic αλλα ηταν απο το 2010 οποτε σκεφτηκα να ξαναρωτησω, ευχαριστω εκ των πρωτερον για τις απαντησεις σας!



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/10/2015 - 11:43

Τελευταία έκδοση του iTunes χρειάζεται για την συσκευή όταν θα είναι ήδη σε iOS 9.

 

Γνώμη μου να περιμένεις. Μη βιαστείς απο την ώρα που 'σαι στην 7.0.4.

 

Απο την άλλη χρειάζεται να κρατήσεις τον iTunes που βρίσκεις απο τα έγγραφα - Μουσική. Θα τον βάλεις μετά στην ίδια διαδρομή.

 

Deauthorize και το PC σου πριν προχωρήσεις.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   chrisostomos

chrisostomos

    iPH Addict

  • 631 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 04/10/2015 - 14:54

Νικο σε αυτο το topic http://www.iphonehel...at#entry1305424 λες πως δεν χρειαζεται deauthorize to pc αν αντιγραψω ολον τον φακελο ισχυει η οχι γτ μπερδευτηκα?

 

Επισης οταν περασω τα καινουρια windows πρωτα βαζω τον φακελο itunes στην θεση του κ μετα κανω εγκατασταση το iTunes η κανονικα κανω εγκατασταση το iTunes και μετα αντικαθιστω τον φακελο που δημιουργει με τον παλιο δικο μου?


Τελευταία επεξεργασία από: chrisostomos, 04/10/2015 - 14:55


#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 04/10/2015 - 15:07

Απο τα 8 και μετά σε αρκετούς δε κρατάει το Authorize.

 

Το πολύ πολύ να το κάνεις ξανά μετά εφόσον δεν έχεις πιάσει το όριο των 5.

 

Για το φάκελο, κάνε εγκατάσταση το iTunes πρώτα, διέγραψε το φάκελο και πέρασε αυτόν που κράτησες.

 

Τα Backup επίσης της συσκευής τα παίρνεις απο εδώ C:\ΧΡΗΣΤΗΣ\ΟΝΟΜΑ ΧΡΗΣΤΗ\AppData\Roaming\Apple Computer\MobileSync\Backup.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες