Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

iPhone 4S - Κλείνει και ξανανοίγει


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Fay29

Fay29

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 05/10/2015 - 12:15

Καλημέρα!

όπως λεω και στον τιτλο,εχω ενα iphone 4s με έκδοση 7.1.1.....Τον τελευταίο καιρό,χωρίς λόγο εκεί που γράφω μήνυμα/χαζεύω στο ιντερνετ,κοκκινίζει η οθόνη,σκουραίνει σκουραίνει,κλείνει και ξανανοιγει μόνο του...Μπαταρία δεν είναι,έχω αλλάξει 4 και η τελευταία είναι πραγματικά οκ,και από χωρητικότητα και απόδιάρκεια,,,

επίσης,χωρίς λόγο,αυξομειώνει την διαθέσιμη μνήμη..Μπορεί τωρα που θα το δω να χει διαθέσιμη μνήμη 378ΜΒ και μετά από λίγο 178...Αν δε το βάλω να κάνει clean up με το battery doctor,εκει που σκαναρει η εφαρμογή πετάγεται μήνυμα ότι ο διαθέσιμος χώρος είναι γεμάτος!μετά φυσικα επανερχεται στην σωστη διαθεσιμη μνημη...

Προσπαθω να αποφύγω το restore γιατί δεν έχω κρατήσει φωτο/τραγούδια,τα περνάω και τα σβήνω και επίσης δεν θελω να χάσω μηνυματα/κλησεις...

 

Καμια προτεινόμενη άλλη λύση?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 05/10/2015 - 13:35

Μόνο με Restore θα βεβαιωθείς πως δε μιλάμε για Hardware όπως και φαίνεται.

 

Το μήνυμα που παίρνεις απο το Doctor είναι φυσιολογικό ως κομμάτι της διαδικασίας απο την άλλη.

 

Δες εδώ να πάρεις Backup αυτά που θες, αν και με Sync στο iTunes τα έχεις όλα εκεί στο Backup σου.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#3   Fay29

Fay29

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:21

Έκανα αντιγραφο ασφαλειας,έκανα restore και μπηκε το 9.0.2...Από θεμα κινητού δεν έχω προβλημα,ούτε κλεινει ουτε τρώει μνημη αλλά αν και εβαλα να γινει επαναφορα από το κινητό μου και όχι set up as new,μου περασε φωτογραφιες/επαφες όλα,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ....καμια εφαρμογή...ρωτησα φίλο και μου πε να μπω στο apple store και να παω αγορασμενες να τις ξανακατεβασω....Δεν μου αρκεί γιατί πολλες εφαρμογές δεν τις βρήκα (προφανως δεν υποστηρίζονται)..

Υπάρχει καμια λύση να βρω τις εφαρμογές μου?ολα θα λυνονταν αν ειναι τραβήξει φωτό την οθόνη να θυμάμαι που και πως ήταν οι εφαρμογες,αλλα αφου μου χαν πει οτι ξαναπερνανε ολα οπως πριν θεώρησα δεδομενο οτι θα μπουν και αυτες...



#4   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:38

Απο το Purchased στο AppStore της συσκευής κατεβάζεις ξανά αυτές που θες.

 

Πάντως καλό θα ήταν να μην επαναφέρεις Backup.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#5   Fay29

Fay29

    iPH newbie

  • 58 μηνύματα
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Κινητό: iPhone 4S
  • Tablet:iPad mini

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:45

Καποιες δεν μου τις βγάζει πια...είχα παλιά έκδοση λογισμικού,την 7.1 οπότε προφανώς για να μη της βγάζει δεν υποστηρίζονται..εκτός itunes υπάρχει εφαρμογή να κανει backup και να σου δίνει όλα όσα έκανες backup πριν το restore?τα πάντα όμως,εφαρμογές,φωτό,βίντεο??



#6   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 07/10/2015 - 10:52

Το back up στο iTunes δεν περιέχει τις εφαρμογές αν δεν κάνω λαθος. Πρέπει να τσεκάρεις στην καρτέλα applications να τις συγχρονισει. Απο εκεί μετά ξανά περνάς οποία θες στο τηλέφωνο σου. Μόλις κανείς συγχρονισμό αντιγράφονται όλες οι εφαρμογες απο το τηλέφωνο στο iTunes και ξέρεις τι είχες πριν. Και όταν επαναφέρεις back up απο κει πάει και πέρνει τις εφαρμογες που είχες πριν. Προφανώς εσύ δεν το είχες τικάρει αυτο για να μην σου πέρασε τίποτα.

Τελευταία επεξεργασία από: Reaver, 07/10/2015 - 10:53


#7   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.560 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 07/10/2015 - 11:03

Καποιες δεν μου τις βγάζει πια...είχα παλιά έκδοση λογισμικού,την 7.1 οπότε προφανώς για να μη της βγάζει δεν υποστηρίζονται..εκτός itunes υπάρχει εφαρμογή να κανει backup και να σου δίνει όλα όσα έκανες backup πριν το restore?τα πάντα όμως,εφαρμογές,φωτό,βίντεο??

Στο Purchased θα τις βρείς όλες.

 

Το Backup απο την άλλη σου κρατάει ο,τι είχες στη συσκευή. Διαφορετικά χειροκίνητα όπως εδώ.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif




Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες