Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Sos προβλημα με επαφες !


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   jzks

jzks

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:01

Καλησπερα ,

 

Σημερα αγορασα μεταχ/νο ενα 5S. βαλαμε μαζι την καρτα σιμ και δεν υπηρχανε οι επαφες μου μεσα. ο ανθρωπος μου ειπε οτι πρεπει να συνχρονιστει να κανω λογαριασμο στο itunes και στο ιcloud και τοτε θα εμφανιστουν. ηρθα σπιτι τα εκανα και τιποτα. δεν εχω επαφες. επισης οταν παω να μπω στο ι cloud μου γραφει <δεν ειναι δυνατη η συνδεση συσκευη εχουν ενεργοποιηθει ο μεγιστος αριθμος δωρεαν λογαριασμων σε αυτο το iphone!!!!

 

Σος δεν εχω και τις επαφες μου να παρω τον ανθρωπο που κατα τα αλλα ηταν εξυπηρετικοτατος.

 


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:04

Σε τι συσκευη ειχες αυτη την καρτα πριν βαλεις iphone? Ηταν καποιο smartphone Με android?



#3   jzks

jzks

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:05

ναι ενα htc 7ετιας 



#4   DjVassel

DjVassel

    iPH Master

  • 6.775 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6
  • Tablet:iPad mini
  • GameCenter:djvassel

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:10

ωραια, βαλε την καρτα σου εκει και και αντεγραψε τις επαφες απο την sim στο τηλεφωνο, και απο το τηλεφωνο συγχρονισε τες με το gmail που ειχες εκει συνδεδεμενο

 

μετα ακολουθα εδω τις οδηγιες

 

https://support.goog...8064-3468043360



#5   jzks

jzks

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:12

φιλε μου δεν γινετε γιατι η καρτα μου ηταν κανονικη και κοπηκε για να γινει μικροsd. και τωρα δε μπαινει πισω. 



#6   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:13

Καλησπερα ,

 

Σημερα αγορασα μεταχ/νο ενα 5S. βαλαμε μαζι την καρτα σιμ και δεν υπηρχανε οι επαφες μου μεσα. ο ανθρωπος μου ειπε οτι πρεπει να συνχρονιστει να κανω λογαριασμο στο itunes και στο ιcloud και τοτε θα εμφανιστουν. ηρθα σπιτι τα εκανα και τιποτα. δεν εχω επαφες. επισης οταν παω να μπω στο ι cloud μου γραφει <δεν ειναι δυνατη η συνδεση συσκευη εχουν ενεργοποιηθει ο μεγιστος αριθμος δωρεαν λογαριασμων σε αυτο το iphone!!!!

 

Σος δεν εχω και τις επαφες μου να παρω τον ανθρωπο που κατα τα αλλα ηταν εξυπηρετικοτατος.

Καταρχάς υπάρχει περιορισμός 3 iD ανα συσκευή, που η δικιά σου έχει πιάσει. Γι' αυτό και το μήνυμα για τους λογ/σμούς που παίρνεις.

 

Θα πρέπει να βρείς άλλη συσκευή να βάλεις το iD που έφτιαξες να γίνει η εν/ποίηση του.

 

Τις επαφές αν η συσκευή έχει δυνατότητα Mail κτλ, θα τις περάσεις εκεί. Διαφορετικά με Outlook.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#7   jzks

jzks

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:19

Νικο εννοεις οτι πρεπει να βρω καποιον παλι με iphone 5s και να βαλω εκει τη καρτα μου? να ενεργοπ/σω και μετα αν τη βαλω στο δικο μου θα λειτουργει?

Συγνωμη που τα κανω λιανα αλλα πρωτη φορα apple



#8   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:37

Όχι απαραίτητα 5S. Οποιοδήποτε iDevice να περάσεις το iD που έφτιαξες πιο πάνω.

 

Για να γίνει η εν/ποίηση του.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#9   jzks

jzks

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:43

ok αυριο δοκιμες !! 

 

ευχαριστω παρα πολυ !!!



#10   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.564 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:51

Τίποτα. Όπου κολλήσεις μετά, ρωτάς.


| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#11   jzks

jzks

    iPH newbie

  • 6 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 12/10/2015 - 21:56

:)  ευχαριστωωω



#12   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2015 - 08:14

Καλημερα για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα .. Μια ερώτηση ..έχω συγχρονίσει τις επαφές μου με iCloud και με gmail .. Όταν είναι οι λογαριασμοί g mail περασμένοι στην μαμά εφαρμογή Mail του iOS όλα είναι καλά ..
Θέλοντας να περάσω τους λογαριασμούς gmail στο app της Google γιατί χρειάζομαι τις ειδοποιήσεις να έρχονται σε realtime διαπίστωσα ότι οι επαφές που ήταν συνχρονισμενες στο g mail έκαναν φτερά !! Μπορεί να μου περιγραφή κάποιος την διαδικασία να τις πάρω και να τις συγχωνεψω (χωρίς διπλότυπα ) δεν βλέπω κάποια ρύθμιση από το app της Google !!
Ευχαριστώ ..

Τελευταία επεξεργασία από: tzigis, 13/10/2015 - 08:19


#13   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2015 - 09:03

Καλημερα για να μην ανοίγω καινούργιο θέμα .. Μια ερώτηση ..έχω συγχρονίσει τις επαφές μου με iCloud και με gmail .. Όταν είναι οι λογαριασμοί g mail περασμένοι στην μαμά εφαρμογή Mail του iOS όλα είναι καλά ..
Θέλοντας να περάσω τους λογαριασμούς gmail στο app της Google γιατί χρειάζομαι τις ειδοποιήσεις να έρχονται σε realtime διαπίστωσα ότι οι επαφές που ήταν συνχρονισμενες στο g mail έκαναν φτερά !! Μπορεί να μου περιγραφή κάποιος την διαδικασία να τις πάρω και να τις συγχωνεψω (χωρίς διπλότυπα ) δεν βλέπω κάποια ρύθμιση από το app της Google !!
Ευχαριστώ ..

Καλημέρα φίλε μου, είναι εύκολο να κάνεις τον παρακάτω συγχρονισμό. Ωστόσο γίνε λίγο πιο σαφής όσο αφορά το status των επαφών σου τώρα. Ποιες βλέπεις; Μόνο του iCloud; Πηγαίνοντας από επαφές και πατώντας το Groups πάνω αριστερά τι επιλογές βλέπεις; 

 

Επίσης στην διαδρομή settings>Mail, Contacts,Calendars>Accounts , ποιοι λογαριασμοί gmail είναι καταχωρημένοι; και από αυτούς ποιοι διακόπτες ενεργοποιημένοι;


Big things have small beginnings

#14   tzigis

tzigis

    iPH Addict

  • 664 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2015 - 09:36

Καλημέρα ..
Εμφανίζονται μόνο οι επαφές που είναι στο cloud ..
Για κάποιον λόγο πατώντας στο groups δεν μου εμφανίζει επιλογή για τικάρω τους gmail λογαριασμούς !!
Όπως και στην διαδρομή που μου αναφέρεις ... Μόνο επιλογή για cloud συγχρονισμό .. Να επισημάνω οτι έχω διαγράψει τους g mail λογαριασμούς από την native εφαρμογή και τους έχω περάσει στην εφαρμογή της Google από AppStore .

#15   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/10/2015 - 09:37

Οκ.

Πήγαινε Settings>Mail, Contacts,Calendars>Add Account>other>Add CardDAV Account>, και θα δεις την παρακάτω οθόνη.

 

Συνημμένο αρχείο  card.png   26,89KB   9 λήψεις

 

Στο πεδίο Server γράψε google.gr , στο username+password τα αναγνωριστικά σου & στο Description γράψε My Gmail Contacts. πάτα next και ολοκλήρωσε την διαδικασία.

 

Σε λίγα δευτερόλεπτα έως και λεπτά θα δεις τις Gmail επαφές σου να φιγουράρουν ;)  ανάμεσα σε αυτές του iCloud.(Βεβαιώσου πως από επαφές.app και πατώντας το Groups πάνω αριστερά, είναι επιλεγμένες και του Gmail)

Κάνε αυτό και προχωράμε......


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 13/10/2015 - 09:38

Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες