Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 6 ψήφοι

Leupay κάρτα


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
124 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#31   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/02/2016 - 17:47

Επιτρέπεται το άνοιγμα λογαριασμού όψεως ή καταθέσεως ή η προσθήκη συνδικαιούχου σε υφιστάμενο λογαριασμό, σε πρόσωπα που αποκτούν για πρώτη φορά την ιδιότητα του φοιτητή κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015−2016, εφόσον ο τόπος σπουδών είναι διαφορετικός από τον μέχρι τώρα τόπο μόνιμης κατοικίας τους, υπό την προϋπόθεση ότι δεν υφίσταται άλλος διαθέσιμος λογαριασμός στο όνομά τους με την ιδιότητα του δικαιούχου ή συνδικαιούχου. Για την πιστοποίηση της φοιτητικής ιδιότητας, απαιτείται βεβαίωση εγγραφής από Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα Πανεπιστημιακής ή Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, Κολλέγιο, Κέντρο Ελευθέρων Σπουδών, Κέντρο Μεταλυκειακής Εκπαίδευσης ή σχολή επαγγελματικής κατάρτισης ή μαθητείας. Ομοίως, επιτρέπεται το άνοιγμα λογαριασμού όψεως ή καταθέσεως σε φοιτητές που κατά το ακαδημαϊκό έτος 2015−2016 θα συμμετέχουν σε προγράμματα ανταλλαγής φοιτητών ERASMUS και η ύπαρξη λογαριασμού αποτελεί προϋπόθεση για την καταβολή της προβλεπόμενης αποζημίωσης, εφόσον δεν υπάρχει άλλος διαθέσιμος λογαριασμός. Για την πιστοποίηση της συμμετοχής τους στα εν λόγω προγράμματα απαιτείται η σχετική βεβαίωση της σχολής φοίτησης.

www.dikaiologitika.gr



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#32   daskalakispavlos

daskalakispavlos

    iPH Elite Poster

  • 3.421 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S
  • Tablet:iPad 4
  • GameCenter:daskalakisp

Δημοσίευση 01/02/2016 - 17:48

Σε ευχαριστώ πολύ να σαι καλά.

Εγώ έχω λογαριασμό σε Εθνική, Πειραιώς και Αλφα Μπανκ οπότε θα στείλω 500 ευρώ από την κάθε μία. Ποιες άλλες τράπεζες υπάρχουν τώρα στην Ελλάδα που μπορείς να ανοίξεις λογαριασμο ( εχω φοιτητικη ιδιοτητα ) ή χωρίς λογαριασμό μπορείς να στέιλεις ως 500 ευρώ / μηνιαίως;

Απο την στιγμή που είσαι φοιτητής μπορείς να ανοίξεις νέο λογαριασμό αλλά μόνο αν έχεις την ιδιότητα του φοιτητή στο εξωτερικό πχ σπουδάζεις στην Αγγλία αν δεν κάνω λάθος το λέω με κάθε επιφύλαξη...σίγουρα ανοίγεις λογαριασμό για μισθοδοσία και για ανεργία.


Knowledge is Power

Knowledge Is Power


#33   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/02/2016 - 13:24

για όσους δεν το προσεξαν εμφανίστηκε ξανά το IBAN του λογαριασμού σε δολάρια Αμερικής (το είχαν καταργήσει όταν έγιναν οι αλλαγές μεταφορας εδρας της υπηρεσίας)



#34   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 03/02/2016 - 19:10

σχετικά με την LeuPay κάρτα όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να την αγοράσει με 5 euro και από τον επίσημο διανομέα στην Ελλάδα (στέλνουν και αντικαταβολή με courier + 7 euro)

 

υπάρχει και σχετικό forum για ερωτήσεις, απορίες κτλ


Τελευταία επεξεργασία από: Braker, 03/02/2016 - 19:17


#35   spyrosgr

spyrosgr

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 04/02/2016 - 03:03

Μία ερώτηση. Σε εναν προσωπικο λογαριασμο Leupay μεχρι ποσες καρτες μπορεις να εχεις στο ονομα σου; 

Μακαρι να ξανααφησουν το mypos μηχανημα τους να δουλεψει Ελλαδα, καθως ηταν πολυ χρησιμο και τα χρηματα ηταν στην στιγμη στον λογαριασμο διαθεσιμα.



#36   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 04/02/2016 - 08:42

εως 5 καρτες μπορει να εχεις.

τα mypos δουλευουν μια χαρα απλα αν ειναι σε ελληνικο αφμ επιχειρησης δεν δεχονται καρτες ελληνικων τραπεζων για να μη φευγουν τα χρηματα στο εξωτερικο. αν πχ υπαρχει εταιρια στο εξωτερικο (αγγλια, βουλγαρια, κυπρο κτλ) περνανε χωρις προβλημα οι ελληνικες καρτες. επισης αν η ελληνικη επιχειρηση εχει σχεση με τον τουρισμο και δεν τους ενδιαφερουν οι ελληνικες καρτες μια χαρα δουλευει και με το mypos, αλλα οπως και να εχει εχω μαθει πως το θεμα θα φτιαχθει συντομα.

#37   spyrosgr

spyrosgr

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 05/02/2016 - 13:45

Είσαι σίγουρος οτι περνανε καρτες στο mypos μηχάνημα της εταιριας αυτης χρεωστικές κάρτες ελληνικων τραπεζων;

 

γιατι πριν 2 εβδομάδες και πριν 1 μηνα ξανά που δοκιμασαμε σε mypos μηχανημα βουλγαρικης εταιριας ( βουλγαρικο αφμ ) καποια στιγμη δεν περνουσε καμια ελληνικα καρτα. 



#38   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 05/02/2016 - 13:54

Είσαι σίγουρος οτι περνανε καρτες στο mypos μηχάνημα της εταιριας αυτης χρεωστικές κάρτες ελληνικων τραπεζων;

 

γιατι πριν 2 εβδομάδες και πριν 1 μηνα ξανά που δοκιμασαμε σε mypos μηχανημα βουλγαρικης εταιριας ( βουλγαρικο αφμ ) καποια στιγμη δεν περνουσε καμια ελληνικα καρτα. 

 

από όσο γνωρίζω περνάνε.



#39   drivtheod

drivtheod

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2016 - 15:23

Εχω στειλει mail απο προχτες για κλεισιμο λογαριασμου και δεν μου εχουν απαντησει ακομα. Ποσες ημερες κανουν ξερει καποιος?

Στάλθηκε από το Lenovo A850+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#40   drivtheod

drivtheod

    iPH User

  • 175 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 05/02/2016 - 16:20

Εχω στειλει mail απο προχτες για κλεισιμο λογαριασμου και δεν μου εχουν απαντησει ακομα. Ποσες ημερες κανουν ξερει καποιος?

Στάλθηκε από το Lenovo A850+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ακυρο μολις ελαβα απαντηση.


Στάλθηκε από το Lenovo A850+ μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

#41   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 09/02/2016 - 13:10

Οι αλλαγές που επεξεργάζεται το υπουργείο Οικονομικών, σύμφωνα με την Καθημερινή, θα αφορούν:

 

Στην αύξηση του ορίου για τη μεταφορά, μέσω τραπεζών ή μέσω ιδρυμάτων, πληρωμών κεφαλαίων στο εξωτερικό από φυσικά πρόσωπα, χωρίς δικαιολογητικά, από τα 500 στα 1.000 ευρώ. 

Πηγή: 
http://www.fpress.gr...apital-controls 



#42   alxioaa

alxioaa

    iPH Enthousiast

  • 370 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen + 4G
  • GameCenter:ΔΕΝ ΠΑΙΖΩ.!

Δημοσίευση 23/02/2016 - 18:55

πως στελνω χρηματα ρε παιδια σε αυτην  την καρτα.? τα κανω μεταφορα απο το web baking mou? ετσι απλα..!



#43   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 23/02/2016 - 19:13

πως στελνω χρηματα ρε παιδια σε αυτην  την καρτα.? τα κανω μεταφορα απο το web baking mou? ετσι απλα..!

υπάρχουν 2 τρόποι:

1. μέσω web-banking τα στελνεις στο IBAN σου. Επιλέγεις SHA,θα χρεωθείς 1 euro από την Ελληνική τραπεζά σου και θα δεις τα χρήματα σε 2-3 εργάσιμες

2. συνδέεις κάρτα ελληνικής τράπεζας (λόγω capital controls δεν περνάνε όλες οι ελληνικές κάρτες) και μεταφέρεις άμεσα χρήματα με προμήθεια 1% επί του ποσού (ελάχιστη χρέωση 0,50 λεπτά).



#44   Braker

Braker

    Advanced Member

  • 441 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone X
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 25/03/2016 - 12:38

σχετικά με τις υπηρεσίες LeuPay και LeuPost εχει ανοιχτει forum στο: http://forum.elief.eu/

 

όποια υποστήριξη θελετε ή απορίες που έχετε μπορείτε να τις γράφετε εκει.

 

αν θέλουν οι admin μπορούν να κλειδώσουν το topic.



#45   ntinos1979

ntinos1979

    iPH newbie

  • 0 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 13/06/2016 - 10:22

Γεια σας μια ερώτηση έχω απο την στιγμή που τι iban ειναι της sata bank ειμαστε και πελάτες της?δηλαδη μπορούμε να ζητήσουμε και ibank  στην sata bank?



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες