Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία

Άμεση απάντηση...


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
15 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Genesis

Genesis

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 00:53

Παιδιά αντιμετωπίζω πρόβλημα! Έβαλα το infinitidock από το SinfuliPhone.

Κάνω respring τη συσκευή και λέω δε βάζω και το ibluetoth cracked που βρήκα εκεί? To βάζω και κάνω reboot και το συνδέω με το blackrain μιας και έχω νέα bootrom. Από τότε και μετά δεν κάνει τίποτα.

Πατάω make it rain και δείχνει τη φάτσα και περιμένω περιμένω ώσπου κλείνει το κινητό μόνο του! Το ξανανοίγω πάλι μ λεει να το συνδέσω με το itunes. ξαναπατάω make it rain τίποτα.

Κλείνει το κινητό μόνο του και μετά όταν πατάω να το ανοίξω μου έχει κολήσει στην εικόνα που ζητάει να το συδέσεις με το itunes και δεν κάνει απολύτως τίποτα!

Ούτε στον υπολογιστή το αναγνωρίζει ούτε στο itunes ακόμα δεν ΚΛΕΙΝΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΕΠΑΝΩ όσο και αν το πατάω!

Έχω ξαναβάλει διάφορα από το cydia και έχω ξανακάνει reboot και να το συνδέσω πάλι για να ανοιξει αλλά δεν μου έχει τύχει να κολλήσει έτσι!!

Σας παρακάλω βοηθήστε με κάποιος γιατί δεν έχω και τις τρελές γνώσεις για να κάνω κάτι μόνος μου φοβάμαι για το χειρότερο!! :(

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   xxxxxx

xxxxxx

    iPH Guru

  • 9.340 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 01:01

ΤΟ IBLUETOOTH ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΜΕ IPHONE 3GS....βαλτε οτι θελετε στα τηλεφωνα σας και μην κανετε ποτε search στο φορουμ υπευθυνοι για τις πραξεις σας ειστε εσεισ.δοκιμασε hard reboot αν δεν πιασει δες για dfu(φυσικα χανεις τα παντα και του itunes εκτος αν ειχες back up)το cydia ξεχνα το με το dfu

Τελευταία επεξεργασία από: tiloverboy, 20/01/2010 - 01:02


#3   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 01:03

Λοιπόν συνδεσε την συσκευη σου στο pc , πατάς ταυτόχρονα και παρατεταμενα home και power button για 10 sec, αφήνοντας μετά το power και συνεχίζοντας να πατάς το home μέχρι να το δει το iTunes κανείς restore blackra1n και το επανεφερες..

#4   Genesis

Genesis

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 01:05

Επιασε με τον τρόπο που είπατε αλλά όσο και να πατάω to make it rain δεν κάνει τίποτα. Αρα πάμε για επαναφορα?

#5   DINFUN

DINFUN

    -

  • 16.182 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 01:12

Ακολούθησε την παραπάνω οδηγία που σου εγραψα (dfu mode) γιατί έτσι όπως το έχεις κάνει ούτε restore μπορείς να κανείς κατευθείαν.

#6   muddyfox2005

muddyfox2005

    iPH User

  • 170 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 3GS

Δημοσίευση 20/01/2010 - 01:21

προτείνω τα προγραμματάκια να τα βάζεις από το repo.beyouriphone.com/

Τελευταία επεξεργασία από: muddyfox2005, 20/01/2010 - 01:21


#7   Genesis

Genesis

    iPH newbie

  • 22 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 15:02

προτείνω τα προγραμματάκια να τα βάζεις από το repo.beyouriphone.com/


το προσθέτω όπως το έγραψες στο http://? Τελικά έκανα επαναφορά! :( Που θα πάει θα μάθω!

#8   giannisarta

giannisarta

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 15:14

Καλησπερα εχω το 3gs 16g και μου εσβησε χωρισ λογο.προσπαθω να τρεξω το blackra1n για να ανοιξει αλλα μου λεει οτι το προγραμμα σταματησε και μετα τιποτα.Μηπως το κανει γιατι δεν ειμαι στο δικο μου υπολογιστη η ασχετο?Αν ξερει καποιος να μου πει τι να κανω ευχαριστώ εκ των προτερων.

#9   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 15:15

Ναι φίλε μου το προσθετεις απλά!

#10   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 15:17

Καλησπερα εχω το 3gs 16g και μου εσβησε χωρισ λογο.προσπαθω να τρεξω το blackra1n για να ανοιξει αλλα μου λεει οτι το προγραμμα σταματησε και μετα τιποτα.Μηπως το κανει γιατι δεν ειμαι στο δικο μου υπολογιστη η ασχετο?Αν ξερει καποιος να μου πει τι να κανω ευχαριστώ εκ των προτερων.


λοιπόν αν το pc που τρεχεις το blackrain έχει 7 ή vista κανείς δεξί κλικ και εκτέλεση ως διαχειριστής! Επισεις άφησε ανοιχτό το iTunes!

#11   giannisarta

giannisarta

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 15:24

τιποτα ανοιξα το itunes εκανα εκτελεση ωσ διαχειριστης αλλα τα ιδια τι λες?

#12   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 15:54

Δεν ξέρω φίλε μου πραγματικά! Νόμιζα πως το πρόβλημα σου είναι ίδιο με αυτό:
http://www.iphonehel..._1
που το λυσαμε με αυτό τον τροπο που έγραψα παραπάνω! Δοκίμασε και στο δικό σου pc μήπως!

#13   giannisarta

giannisarta

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 16:36

ακριβως το ιδιο ειναι θα προσπαθησω παλι ελπιζω να φτιαξει γιατι δεν εχω τηλ. Vista εχω πρεπει να κανω και κατι αλλο στη συμβατοτητα οταν ανοιγω το blackrain?

#14   MixalisXxx

MixalisXxx

    iPH Elite Poster

  • 2.047 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 20/01/2010 - 16:45

Δοκίμασε να ορίσεις το compatibility σε XP μήπως δουλέψει! Δεξί κλίκ στην δευτερη καρτέλα "compatibility" και τσεκάρεις το πρώτο checkbox!

#15   giannisarta

giannisarta

    iPH newbie

  • 7 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/01/2010 - 01:55

Έκανα jailbreak εκγατεστησα το Cydia και τα υπολοιπα αλλά όταν έκανα update στο installous 2.5 δεν ανοίγει για να μπω στα source ξέρει κανείς τι παίζει;

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 0

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες