Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφορά επαφών σε iPhone 6S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#1   Jeff2010

Jeff2010

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2015 - 10:47

Καλημέρα σε όλους. Μόλις παρέλαβα το 6S και ετοιμάζομαι να το ξεκινήσω. Επειδή όμως, η προηγούμενη συσκευή που είχα ήταν το iPhone 4S θέλω να μεταφέρω μόνο τις επαφές στο καινούριο. Τι πρέπει να κάνω? Set as new ή Restore from Previous Back Up? Δεν θέλω τις φωτογραφίες, ούτε εφαρμογές.

 

(Ελπίζω να μην έβαλα το νέο θέμα σε λάθος topic μέσα στο forum)



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#2   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2015 - 10:54

Καλημέρα σε όλους. Μόλις παρέλαβα το 6S και ετοιμάζομαι να το ξεκινήσω. Επειδή όμως, η προηγούμενη συσκευή που είχα ήταν το iPhone 4S θέλω να μεταφέρω μόνο τις επαφές στο καινούριο. Τι πρέπει να κάνω? Set as new ή Restore from Previous Back Up? Δεν θέλω τις φωτογραφίες, ούτε εφαρμογές.

 

(Ελπίζω να μην έβαλα το νέο θέμα σε λάθος topic μέσα στο forum)

Καλημέρα. Βασικά δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Setup as new και μόλις συνδέσεις τo τηλ σου με τον λογαριασμό του iCloud/AppleID, θα το πιστώσεις λίγα λεπτά σε περιβάλλον Wifi/Data και θα συγχρονιστούν μόνες τους. 

Μοναδική προυπόθεση να είχες ανοιχτό τον διακόπτη των επαφών στην διαδρομή Ρυθμίσεις>iCloud στο 4s & το ίδιο τώρα στο 6s.  :)


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 21/10/2015 - 10:54

Big things have small beginnings

#3   Jeff2010

Jeff2010

    iPH newbie

  • 87 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 21/10/2015 - 10:57

Καλημέρα. Βασικά δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Setup as new και μόλις συνδέσεις τo τηλ σου με τον λογαριασμό του iCloud/AppleID, θα το πιστώσεις λίγα λεπτά σε περιβάλλον Wifi/Data και θα συγχρονιστούν μόνες τους. 

Μοναδική προυπόθεση να είχες ανοιχτό τον διακόπτη των επαφών στην διαδρομή Ρυθμίσεις>iCloud στο 4s & το ίδιο τώρα στο 6s.  :)

Ευχαριστώ. Ώρα να το χαρούμε το καινούριο iPhonaki..



#4   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 21/10/2015 - 12:28

Καλημέρα σε όλους. Μόλις παρέλαβα το 6S και ετοιμάζομαι να το ξεκινήσω. Επειδή όμως, η προηγούμενη συσκευή που είχα ήταν το iPhone 4S θέλω να μεταφέρω μόνο τις επαφές στο καινούριο. Τι πρέπει να κάνω? Set as new ή Restore from Previous Back Up? Δεν θέλω τις φωτογραφίες, ούτε εφαρμογές.

(Ελπίζω να μην έβαλα το νέο θέμα σε λάθος topic μέσα στο forum)


H απλά κατέβασε το mcbackup και είσαι αρχηγός :)

#5   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 21/10/2015 - 12:32

H απλά κατέβασε το mcbackup και είσαι αρχηγός :)

Συμφωνω!! Ειναι η καλυτερη εφερμογη για επαφες! 4 χρονια την εχω περιπου και ενω εχω αλλαξει αρκετα τηλεφωνα (χρωμα, και μεγεθος κτλ) οι επαφες ειναι ακριβως οσες ειχα σε καθε τηλεφωνο εκτος αν καποιες τροποιησα  :)



#6   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/10/2015 - 10:50

Για κάποιο λόγο δεν είναι όλες οι επαφές στο iCloud, αλλά κάποιες αποθηκεύονται στο Google Apps Contacts & κάποιες στο iCloud. Γνωρίζετε εάν υπάρχει δυνατότητα ενοποίησης τους ή μεταφοράς όλων στο ICloud?

#7   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/10/2015 - 10:56

Για κάποιο λόγο δεν είναι όλες οι επαφές στο iCloud, αλλά κάποιες αποθηκεύονται στο Google Apps Contacts & κάποιες στο iCloud. Γνωρίζετε εάν υπάρχει δυνατότητα ενοποίησης τους ή μεταφοράς όλων στο ICloud?

 

Εγω σου είπα να κατεβάσεις την εφαρμογή πιο πάνω και σε 20 δευτερόλεπτα θα ήσουν αρχηγός... Δεν με άκουσες ¨/



#8   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2015 - 10:59

Για κάποιο λόγο δεν είναι όλες οι επαφές στο iCloud, αλλά κάποιες αποθηκεύονται στο Google Apps Contacts & κάποιες στο iCloud. Γνωρίζετε εάν υπάρχει δυνατότητα ενοποίησης τους ή μεταφοράς όλων στο ICloud?

Καλημέρα φίλε μου

 

Όσο αφορά το πρώτο, αυτό συμβαίνει διότι στην διαδρομή... Ρυθμίσεις>Mail, επαφές, ημερολόγια>τομέας επαφές, έχεις επιλέξει για Default account αυτόν του Google, στον οποίο αποθηκεύονται οι καινούργιες επαφές που καταχωρείς.

 

Όσο αφορά το δεύτερο κάνε αυτό

:)


Big things have small beginnings

#9   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/10/2015 - 11:14

Όσο αφορά το δεύτερο κάνε αυτό
:)


Το κατέβασα αλλά δεν έχει μεταφορά από λογαριασμό σε λογαριασμό.

#10   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2015 - 12:07

Το κατέβασα αλλά δεν έχει μεταφορά από λογαριασμό σε λογαριασμό.

Έχει.

Κατ΄αρχήν δεν χρειάζεται να φτιάξεις λογαριασμό. Πάτα Skip.

Πάτα τις 3 γραμμές πάνω αριστερά και επέλεξε "Filters" και μετά "Accounts".

Κάνε Tap πάνω στο Gmail account, επέλεξε όσες επαφές θες ή όλες, πάτα το δεύτερο εικονίδιο (από αριστερά) κάτω κάτω και επέλεξε copy ή move σε όποιο άλλο λογαριασμό θες (iCloud).

 

http://www.iphonehel...m/topic/151528-εφαρμογη-για-τηλεφωνικο-καταλαγο/?p=1647451


Τελευταία επεξεργασία από: vrachamis, 29/10/2015 - 12:16

Big things have small beginnings

#11   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/10/2015 - 12:25

Έχει.
Κατ΄αρχήν δεν χρειάζεται να φτιάξεις λογαριασμό. Πάτα Skip.
Πάτα τις 3 γραμμές πάνω αριστερά και επέλεξε "Filters" και μετά "Accounts".
Κάνε Tap πάνω στο Gmail account, επέλεξε όσες επαφές θες ή όλες, πάτα το δεύτερο εικονίδιο (από αριστερά) κάτω κάτω και επέλεξε copy ή move σε όποιο άλλο λογαριασμό θες (iCloud).
 
http://www.iphonehel...m/topic/151528-εφαρμογη-για-τηλεφωνικο-καταλαγο/?p=1647451


Αναφέρεσαι στην έπδκση των 4.99 και όχι στην free? Γιατί στην free δεν μου επιτρέπει να το κανω

#12   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 29/10/2015 - 12:30

Αναφέρεσαι στην έπδκση των 4.99 και όχι στην free? Γιατί στην free δεν μου επιτρέπει να το κανω

Έχω την paid version, οπότε δεν το υποστηρίζει η free.

 

Τότε θα κάνεις export τις επαφές του Google σε αρχείο vCard και import από την αντίστοιχη επιλογή στο iCloud.com


Big things have small beginnings

#13   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 29/10/2015 - 12:44

Εγω σου είπα να κατεβάσεις την εφαρμογή πιο πάνω και σε 20 δευτερόλεπτα θα ήσουν αρχηγός... Δεν με άκουσες ¨/


Δεν βλέπω να έχει δυνατότητα για μεταφορά επαφών σε άλλο λογαριασμό, παρά μόνο backup

#14   loukaskrem

loukaskrem

    iPH Enthousiast

  • 402 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S

Δημοσίευση 29/10/2015 - 15:43

Δεν βλέπω να έχει δυνατότητα για μεταφορά επαφών σε άλλο λογαριασμό, παρά μόνο backup


Τα αντιγραφείς και τα στέλνεις το εμαιλ που θες να χρησιμοποιήσεις στο καινούριο κινητό 3 χρόνια έτσι το κάνω :) είναι πολύ εύκολο !

#15   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/11/2015 - 09:02

Έχω την paid version, οπότε δεν το υποστηρίζει η free.
 
Τότε θα κάνεις export τις επαφές του Google σε αρχείο vCard και import από την αντίστοιχη επιλογή στο iCloud.com


Τελικά το αγόρασα, ακολούθησα την πρόταση σου για μεταφοράς σε iCloud αλλά μόλις το τελείωσε καμία επαφή δεν είχε νούμερα τηλεφώνου μέσα. Restart 2-3 φορές & κλείσιμο διακοπτών αλλά δεν εμφανιζόταν τίποτα! Τελικά έκανα restore από backup αλλά και πάλι λείπουν κάποιοι αριθμοί.
 
 

Τα αντιγραφείς και τα στέλνεις το εμαιλ που θες να χρησιμοποιήσεις στο καινούριο κινητό 3 χρόνια έτσι το κάνω :) είναι πολύ εύκολο !


Τα κάνεις import CSV σε Gmail/Google Apps? Υπάρχει τρόπος να περαστούν στο iCloud από το CSV?

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες