Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
- - - - -

Μεταφορά επαφών σε iPhone 6S


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
20 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#16   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 05/11/2015 - 10:22

Τελικά το αγόρασα, ακολούθησα την πρόταση σου για μεταφοράς σε iCloud αλλά μόλις το τελείωσε καμία επαφή δεν είχε νούμερα τηλεφώνου μέσα. Restart 2-3 φορές & κλείσιμο διακοπτών αλλά δεν εμφανιζόταν τίποτα! Τελικά έκανα restore από backup αλλά και πάλι λείπουν κάποιοι αριθμοί.
 
 

Τα κάνεις import CSV σε Gmail/Google Apps? Υπάρχει τρόπος να περαστούν στο iCloud από το CSV?

Καλημέρα

 

http://www.iphonehel...d/#entry1753823


Big things have small beginnings

Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#17   giorgosh

giorgosh

    iPH User

  • 143 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: iPhone 7

Δημοσίευση 05/11/2015 - 15:16

Mcbackup και import στο iCloud.com . Ακόμα και το backup που πήρα με το simpler (paid) ειναι ελλιπές !


Sent from my iPhone using Tapatalk

#18   atsoubi

atsoubi

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2016 - 14:49

καλησπερα στο φορουμ,
ειμαι νεος χρηστης iphone (6s) απο android(nexus)
εχω συγχρονισει τις επαφες μου απο google, ολες ειναι εκει με τηλεφωνα και πληροφοριες.
το προβλημα ειναι οτι τις επαφες που εχω στα ελληνικα μου τις βγαζει σε # δηλαδη, αντι να ειναι σε ομαδα Α , Κ ,Δ κλπ ειναι η καθε μια κατω απο # ξεχωριστα.

οταν εχω προεπιλεγμενη γλωσσα τα ελληνικα ολα ειναι καλα.
υπαρχει τροπος να ταξινομουνται και στα αγγλικα ετσι, γιατι με βολευει περισσοτερο το αγγλικο μενου

εψαξα και στο φορουμ και βρηκα ενα παλιο thread που απλα εσβησε και καναπερασε το λογαριασμο του(icloud) και εγινε. το πρασπαθηα με το google account αλλα τιποτα.

Ευχαριστω εκ των προτερων



#19   vrachamis

vrachamis

    iPH Master

  • 6.834 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 22/01/2016 - 14:56

καλησπερα στο φορουμ,
ειμαι νεος χρηστης iphone (6s) απο android(nexus)
εχω συγχρονισει τις επαφες μου απο google, ολες ειναι εκει με τηλεφωνα και πληροφοριες.
το προβλημα ειναι οτι τις επαφες που εχω στα ελληνικα μου τις βγαζει σε # δηλαδη, αντι να ειναι σε ομαδα Α , Κ ,Δ κλπ ειναι η καθε μια κατω απο # ξεχωριστα.
οταν εχω προεπιλεγμενη γλωσσα τα ελληνικα ολα ειναι καλα.
υπαρχει τροπος να ταξινομουνται και στα αγγλικα ετσι, γιατι με βολευει περισσοτερο το αγγλικο μενου
εψαξα και στο φορουμ και βρηκα ενα παλιο thread που απλα εσβησε και καναπερασε το λογαριασμο του(icloud) και εγινε. το πρασπαθηα με το google account αλλα τιποτα.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Αυτό φίλε μου είναι ένα πρόβλημα που ούτε και γω έχω λύσει.
Αν ωστόσο ο λόγος που θα το ήθελες είναι να αναζητήσεις γρήγορα μια επαφή σου, γιατί δεν την αναζητείς απλά μέσα από την εφαρμογή ή ακόμα πιο γρήγορα , από Spotlight search;
Big things have small beginnings

#20   nikosgnr

nikosgnr

    iPH Legendarious

  • 113.557 μηνύματα
  • Twitter:@nikosgnr
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 2G
  • GameCenter:nikosgnr

Δημοσίευση 22/01/2016 - 15:06

καλησπερα στο φορουμ,
ειμαι νεος χρηστης iphone (6s) απο android(nexus)
εχω συγχρονισει τις επαφες μου απο google, ολες ειναι εκει με τηλεφωνα και πληροφοριες.
το προβλημα ειναι οτι τις επαφες που εχω στα ελληνικα μου τις βγαζει σε # δηλαδη, αντι να ειναι σε ομαδα Α , Κ ,Δ κλπ ειναι η καθε μια κατω απο # ξεχωριστα.

οταν εχω προεπιλεγμενη γλωσσα τα ελληνικα ολα ειναι καλα.
υπαρχει τροπος να ταξινομουνται και στα αγγλικα ετσι, γιατι με βολευει περισσοτερο το αγγλικο μενου

εψαξα και στο φορουμ και βρηκα ενα παλιο thread που απλα εσβησε και καναπερασε το λογαριασμο του(icloud) και εγινε. το πρασπαθηα με το google account αλλα τιποτα.

Ευχαριστω εκ των προτερων

Το συγκεκριμένο θέμα που αναφέρεις με την ταξινόμηση των επαφών διορθώνεται μόνο αν αλλάξεις το .plist των επαφών.

 

Σε iOS 9 δε φαίνεται να λειτουργεί για την ώρα.


Τελευταία επεξεργασία από: nikosgnr, 22/01/2016 - 15:08

| JailBreak Means System Customization |

LG8ISzO.gif

#21   atsoubi

atsoubi

    iPH newbie

  • 2 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 22/01/2016 - 15:11

ευχαριστω παιδια για την γρηγορη απαντηση,
ναι δεν εχω προβλημα στο να βρω μια επαφη, η αναζητηση λειτουργει κανονικα.
ειναι θεμα αισθητικης και μου φανηκε περιεργο που δεν τα αναγνωριζει σωστα

 






Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες