Μετάβαση στο περιεχόμενο


Φωτογραφία
* * * - - 10 ψήφοι

iOS 9.2 beta + Siri στα Ελληνικά;


  • Παρακαλούμε συνδεθείτε για να απαντήσετε
331 μηνύματα σε αυτό το θέμα

#136   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 31/10/2015 - 21:06

Προς αποφυγή (περαιτέρω) παρεξηγήσεων:

 

Το δημοσίευμα αναφέρεται σε internal beta build του iOS 9.2
H public beta 1 του iOS 9.2 καθώς και η dev beta 1 του iOS 9.2 δεν έχουν ενεργοποιημένα τα Ελληνικά στο Siri.

 

Πες το απλα βρε μη ντρεπεσαι, siri στο ios 9.2 δε θα εχουμε. Κανεις δεν ειναι ασφαλτος. :lol:


You'll Never Walk Alone


Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;

#137   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/10/2015 - 21:11

Πες το απλα βρε μη ντρεπεσαι, siri στο ios 9.2 δε θα εχουμε. Κανεις δεν ειναι ασφαλτος. :lol:

απο το στομα μου το πηρες αδερφε.σιγα το πραγμα να παραδεχτουμε καμια φορα και λαθακια που κανουμε.ανθρωποι ειμαστε!

#138   panosha

panosha

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@panosha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 31/10/2015 - 21:56

Προς αποφυγή (περαιτέρω) παρεξηγήσεων:

Το δημοσίευμα αναφέρεται σε internal beta build του iOS 9.2
H public beta 1 του iOS 9.2 καθώς και η dev beta 1 του iOS 9.2 δεν έχουν ενεργοποιημένα τα Ελληνικά στο Siri.

Ποιοι έχουν πρόσβαση σε αυτή τη beta οι εξωγήινοι; Και γιατί αυτό δεν αναφέρθηκε από την αρχή; Έχει καταντήσει ανέκδοτο η παραπληροφόρηση σας.

#139   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 31/10/2015 - 22:09

Ποιοι έχουν πρόσβαση σε αυτή τη beta οι εξωγήινοι; Και γιατί αυτό δεν αναφέρθηκε από την αρχή; Έχει καταντήσει ανέκδοτο η παραπληροφόρηση σας.


Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και για τη συμμετοχή σας στο φόρουμ μας, παρόλη την "παραπληροφόρηση" μας.

Όσον αφορά το χαρακτηρισμό περί ανεκδότου, χαιρόμαστε που σας κάνουμε να γελάτε αυτούς τους δύσκολους καιρούς.

BTW έχουμε αποδείξει όλα αυτά τα χρόνια το αν είμαστε αξιόπιστοι στις ειδήσεις μας και στις κατά καιρούς αποκλειστικότητες μας.

Επίσης είναι κρίμα να ρωτάτε το ποιοί έχουν πρόσβαση στις Internal iOS betas. Έχετε και εσείς blog που ασχολείται με την θεματολογία της Apple και θα έπρεπε να το γνωρίζετε.
Hint: όχι, δεν είναι εξωγήινοι, είναι άνθρωποι από τον πλανήτη μας.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Behind the Scenes...

#140   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 31/10/2015 - 22:26

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και για τη συμμετοχή σας στο φόρουμ μας, παρόλη την "παραπληροφόρηση" μας.

Όσον αφορά το χαρακτηρισμό περί ανεκδότου, χαιρόμαστε που σας κάνουμε να γελάτε αυτούς τους δύσκολους καιρούς.

BTW έχουμε αποδείξει όλα αυτά τα χρόνια το αν είμαστε αξιόπιστοι στις ειδήσεις μας και στις κατά καιρούς αποκλειστικότητες μας.

Επίσης είναι κρίμα να ρωτάτε το ποιοί έχουν πρόσβαση στις Internal iOS betas. Έχετε και εσείς blog που ασχολείται με την θεματολογία της Apple και θα έπρεπε να το γνωρίζετε.
Hint: όχι, δεν είναι εξωγήινοι, είναι άνθρωποι από τον πλανήτη μας.



Sent from my iPhone using Tapatalk

ρε συ βασιλη(ο μαρκος ειμαι εγω) δεν σου ειπε κανεις οτι δεν αξιοπιστο το φορουμ ουτε οτι βγαζεις παραπληροφορηση παρα εξω...εγω οπως και πολλοι εδω μεσα εχουν μαθει πολλα και συνεχειζουν να μαθαινουν απο αυτο το φορουμ.
απλα πανω σε αυτο το κομματι βγηκαν αλλοι(αλλα φορουμ απ´εξω) και ειπαν οκ καναμε λαθος σε αυτο το κομματι της siri και ζηταμε συγνωμη για την αναστατωση.αυτο περιμενα και εγω σε αυτο το τοπικ και ολα καλα...τελος παντων οτι βρεξει ας κατεβασει(που λενε και στο χωριο μου)

Τελευταία επεξεργασία από: vdkour, 31/10/2015 - 22:28


#141   Reaver

Reaver

    iPH Elite Poster

  • 2.011 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2015 - 22:58

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και για τη συμμετοχή σας στο φόρουμ μας, παρόλη την "παραπληροφόρηση" μας.

Όσον αφορά το χαρακτηρισμό περί ανεκδότου, χαιρόμαστε που σας κάνουμε να γελάτε αυτούς τους δύσκολους καιρούς.

BTW έχουμε αποδείξει όλα αυτά τα χρόνια το αν είμαστε αξιόπιστοι στις ειδήσεις μας και στις κατά καιρούς αποκλειστικότητες μας.

Επίσης είναι κρίμα να ρωτάτε το ποιοί έχουν πρόσβαση στις Internal iOS betas. Έχετε και εσείς blog που ασχολείται με την θεματολογία της Apple και θα έπρεπε να το γνωρίζετε.
Hint: όχι, δεν είναι εξωγήινοι, είναι άνθρωποι από τον πλανήτη μας.



Sent from my iPhone using Tapatalk

έχετε εσείς πρόσβαση σε αυτήν την internal beta? και αν ναι γιατί το screenshot από την απλή beta που έχουμε όλοι; Εγώ προσωπικά ευχαριστιέμαι το blog και το forum αλλά όταν γίνονται λάθη καλό είναι να μην υπάρχει συνέχεια από εσάς. Συνεχίζεται και υποστηρίζεται κάτι το οποίο δεν φαίνεται να εχει βάση. Εμένα πολύ λίγο με ενδιαφέρει αν εχει ελληνικά η σιρι αλλά εχει ενδιαφέρον η έκταση που πήρε η είδηση εδώ.

#142   iPhoneHellas

iPhoneHellas

    iPH Admin

  • 640.961 μηνύματα
  • Twitter:@iphonehellas
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6 Plus
  • Tablet:iPad 3 +4G
  • GameCenter:iPhoneHellas

Δημοσίευση 31/10/2015 - 23:27

Έχουμε πληροφορίες που είναι αξιόπιστες. Τα screenshots ήταν δυςτυχώς μία ατυχής σύμπτωση που μας παρέσυρε στο να τα χρησιμοποιήσουμε στο δημοσίευμα μας.

Το αστείο του θέματος είναι πως αναλωνόμαστε στο να κοιτάμε το δέντρο (το λάθος screenshot κτλ) και όχι το δάσος (η Siri σύντομα θα υποστηρίζει Ελληνικά. Η αρχή ήδη στην Internal beta του 9.2)





Sent from my iPhone using Tapatalk
Behind the Scenes...

#143   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 31/10/2015 - 23:47

Γιατι τετοιος σκοτωμος; διαβασα ολο το ποστ κ για μενα προσωπικα σιγα τον πολυελαιο αν θαχει ελληνικα ή οχι...
Και πεσανε πολλοι να κραξουν λες κ ηρθε η συντελεια του κοσμου τωρα που δεν εφτασε ακομη η σιρι μπιρι μπιρι.
Την θεωρω ψηλοακυρη και σιγα μην στραβωνουμε αν θαρθει τωρα ή στα επομενα ios.

Διαφωνω στο να κραζουμε μια ειδηση. Ο χρονος ειναι η καλυτερη αποδειξη για το αν τελικα θαναι ή οχι στα μηλαρακια μας.
Ενα τοσο κατε εμε ασημαντο θεμα ξεχυλωσε παρα πολυ.
Ειναι παρα πολλες οι φορες που εχω βρει λυσεις μεσα σε αυτο το φορουμ και αν και ειμαι 12 χρονια και στο myphone, ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την γνωμη-βοηθεια που βρισκω εδω. Καλο ειναι λοιπον να το σταματησουμε αυτο το ξεχειλωμα..

Στη τελικη αν ειναι ναρθει ας ερθει, θα μπορουμε να ζουμε και με ή χωρις την siri μπιρι μπιρι :)
Φιλικα

#144   vdkour

vdkour

    iPH Master

  • 5.829 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 7
  • Tablet:iPad 3 +4G

Δημοσίευση 01/11/2015 - 00:27

Γιατι τετοιος σκοτωμος; διαβασα ολο το ποστ κ για μενα προσωπικα σιγα τον πολυελαιο αν θαχει ελληνικα ή οχι...
Και πεσανε πολλοι να κραξουν λες κ ηρθε η συντελεια του κοσμου τωρα που δεν εφτασε ακομη η σιρι μπιρι μπιρι.
Την θεωρω ψηλοακυρη και σιγα μην στραβωνουμε αν θαρθει τωρα ή στα επομενα ios.

Διαφωνω στο να κραζουμε μια ειδηση. Ο χρονος ειναι η καλυτερη αποδειξη για το αν τελικα θαναι ή οχι στα μηλαρακια μας.
Ενα τοσο κατε εμε ασημαντο θεμα ξεχυλωσε παρα πολυ.
Ειναι παρα πολλες οι φορες που εχω βρει λυσεις μεσα σε αυτο το φορουμ και αν και ειμαι 12 χρονια και στο myphone, ειμαι πολυ ευχαριστημενος με την γνωμη-βοηθεια που βρισκω εδω. Καλο ειναι λοιπον να το σταματησουμε αυτο το ξεχειλωμα..

Στη τελικη αν ειναι ναρθει ας ερθει, θα μπορουμε να ζουμε και με ή χωρις την siri μπιρι μπιρι :)
Φιλικα

ψιλο εκτος τοπου και χρονου σε βρισκω αλλα τελοσπαντων.ολα καλα

Φιλικα

#145   Kostinios

Kostinios

    iPH Enthousiast

  • 362 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α
  • Κινητό: Άλλο
  • Tablet:Άλλο

Δημοσίευση 01/11/2015 - 00:30

Έχουμε πληροφορίες που είναι αξιόπιστες. Τα screenshots ήταν δυςτυχώς μία ατυχής σύμπτωση που μας παρέσυρε στο να τα χρησιμοποιήσουμε στο δημοσίευμα μας.

Το αστείο του θέματος είναι πως αναλωνόμαστε στο να κοιτάμε το δέντρο (το λάθος screenshot κτλ) και όχι το δάσος (η Siri σύντομα θα υποστηρίζει Ελληνικά. Η αρχή ήδη στην Internal beta του 9.2)





Sent from my iPhone using Tapatalk

 

η internal beta σημαινει οτι στην 9.2 θα εχουμε siri ή καποοια στιγμη στην 9x?



#146   vagfilippo

vagfilippo

    iPH Elite Poster

  • 2.277 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:iPad Pro 3rd gen

Δημοσίευση 01/11/2015 - 00:34

ψιλο εκτος τοπου και χρονου σε βρισκω αλλα τελοσπαντων.ολα καλα
Φιλικα


ρε μαρκο -εδω βαγγελης- τα ιδια λεμε απλα με αλλα λογια οπως εγραψες 3 ποστ παραπανω! Αρα μαλλον στον ιδιο τοπο και χρονο ειμαστε :)
Απλα εδω δεν δικαζουμε κανεναν γιατι ολοι εχουμε την αποψη μας και οπως λενε και στο δικο μου χωριο - κανεις δεν ειναι τελειος!

και εννοειτε ολα καλα γιατι ολοι κατω απο το ιδιο φορουμ ειμαστε :)

#147   panosha

panosha

    iPH newbie

  • 23 μηνύματα
  • Twitter:@panosha
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone 6S Plus
  • Tablet:iPad Air 2

Δημοσίευση 01/11/2015 - 00:52

Σας ευχαριστούμε για τα καλά σας λόγια και για τη συμμετοχή σας στο φόρουμ μας, παρόλη την "παραπληροφόρηση" μας.

Όσον αφορά το χαρακτηρισμό περί ανεκδότου, χαιρόμαστε που σας κάνουμε να γελάτε αυτούς τους δύσκολους καιρούς.

BTW έχουμε αποδείξει όλα αυτά τα χρόνια το αν είμαστε αξιόπιστοι στις ειδήσεις μας και στις κατά καιρούς αποκλειστικότητες μας.

Επίσης είναι κρίμα να ρωτάτε το ποιοί έχουν πρόσβαση στις Internal iOS betas. Έχετε και εσείς blog που ασχολείται με την θεματολογία της Apple και θα έπρεπε να το γνωρίζετε.
Hint: όχι, δεν είναι εξωγήινοι, είναι άνθρωποι από τον πλανήτη μας.



Sent from my iPhone using Tapatalk

Η συμμετοχή μου (ενικός) στο φόρουμ δεν έχει να κάνει με την παραπληροφόρηση ή όχι. Αν δεν κάνω λάθος, ο καθένας από εμάς μπορεί να αποφασίσει πότε θα συμμετέχει σε μια συζήτηση και πότε όχι.

 

Η είδηση που αρχικά ανεβάσατε και πλέον έχει εξαφανιστεί, είχε ως πηγή αυτό το άρθρο, που αναφέρει ως πηγή του για τα Ελληνικά (και άλλες νέες γλώσσες) στο Siri, αυτό το άρθρο. Εκεί υπάρχει ήδη η διόρθωση, ότι από λάθος έγινε η σχετική αναφορά, αφού οι γλώσσες εμφανίζονται μόνο στη ρύθμιση της φωνητικής κλήσης, όπως συμβαίνει εδώ και πολλές εκδόσεις του iOS. Παραθέτω ακριβώς την αναφορά της πηγής και τη διόρθωση.

 

atnodj.png

 

Μας παρουσιάσατε ως απόδειξη ένα screenshot που δεν έδειχνε απολύτως τίποτα σχετικό με την είδηση που βγάλατε και με δημοσιεύσεις από τον admin με νόημα και στιλ: Σύντομα κοντά σας... 

 

Όταν τα γάλατα έσφιξαν, διαβάσαμε ότιΤο άρθρο είναι legit. Τα Ελληνικά δοκιμάζονται... Περισσότερα σε λίγους μήνες.

 

Μετά πωςτα Ελληνικά στο Siri έρχονται... τώρα θα είναι στο 9.2, στο 9.3 ή αργότερα κανείς δεν ξέρει κανένας αυτή τη δεδομένη χρονική στιγμή με βεβαιότητα.

 

Μετά ότι θα έχουμε νέα πολύ σύντομα.

 

Ξαφνικά, μάθαμε πως το δημοσίευμα αναφέρεται σε internal beta build του iOS 9.2!!!  :rolleyes:

 

Μετά διαβάσαμε για τις πολύ αξιόπιστες πληροφορίες σας, παρά τις ατυχείς συμπτώσεις που σας έκαναν να παρασυρθείτε. 

 

Προτείνω να σοβαρευτείτε και να μας δώσετε έστω μια πληροφορία πέρα από τις γνωστές προβλέψεις ότι κάποια στιγμή θα δούμε τη Siri στα Ελληνικά. Να μας πείτε δηλαδή κάτι που δεν γνωρίζουμε. Δώστε έστω ένα screenshot από την περίφημη internal beta...

 

Διαφορετικά, παραδεχθείτε το λάθος σας, ζητήστε συγνώμη, και κλειδώστε το θέμα.



#148   atari4

atari4

    iPH Hero

  • 5.327 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας
  • Κινητό: iPhone XS Max
  • Tablet:Άλλο
  • GameCenter:YNWA

Δημοσίευση 01/11/2015 - 03:38

Η συμμετοχή μου (ενικός) στο φόρουμ δεν έχει να κάνει με την παραπληροφόρηση ή όχι. Αν δεν κάνω λάθος, ο καθένας από εμάς μπορεί να αποφασίσει πότε θα συμμετέχει σε μια συζήτηση και πότε όχι.

Η είδηση που αρχικά ανεβάσατε και πλέον έχει εξαφανιστεί, είχε ως πηγή αυτό το άρθρο, που αναφέρει ως πηγή του για τα Ελληνικά (και άλλες νέες γλώσσες) στο Siri, αυτό το άρθρο. Εκεί υπάρχει ήδη η διόρθωση, ότι από λάθος έγινε η σχετική αναφορά, αφού οι γλώσσες εμφανίζονται μόνο στη ρύθμιση της φωνητικής κλήσης, όπως συμβαίνει εδώ και πολλές εκδόσεις του iOS. Παραθέτω ακριβώς την αναφορά της πηγής και τη διόρθωση.

atnodj.png

Μας παρουσιάσατε ως απόδειξη ένα screenshot που δεν έδειχνε απολύτως τίποτα σχετικό με την είδηση που βγάλατε και με δημοσιεύσεις από τον admin με νόημα και στιλ: Σύντομα κοντά σας...

Όταν τα γάλατα έσφιξαν, διαβάσαμε ότι: Το άρθρο είναι legit. Τα Ελληνικά δοκιμάζονται... Περισσότερα σε λίγους μήνες.

Μετά πως: τα Ελληνικά στο Siri έρχονται... τώρα θα είναι στο 9.2, στο 9.3 ή αργότερα κανείς δεν ξέρει κανένας αυτή τη δεδομένη χρονική στιγμή με βεβαιότητα.

Μετά ότι θα έχουμε νέα πολύ σύντομα.

Ξαφνικά, μάθαμε πως το δημοσίευμα αναφέρεται σε internal beta build του iOS 9.2!!! :rolleyes:

Μετά διαβάσαμε για τις πολύ αξιόπιστες πληροφορίες σας, παρά τις ατυχείς συμπτώσεις που σας έκαναν να παρασυρθείτε.

Προτείνω να σοβαρευτείτε και να μας δώσετε έστω μια πληροφορία πέρα από τις γνωστές προβλέψεις ότι κάποια στιγμή θα δούμε τη Siri στα Ελληνικά. Να μας πείτε δηλαδή κάτι που δεν γνωρίζουμε. Δώστε έστω ένα screenshot από την περίφημη internal beta...

Διαφορετικά, παραδεχθείτε το λάθος σας, ζητήστε συγνώμη, και κλειδώστε το θέμα.


+1, είπες τα πραγματα ΑΚΡΙΒΩΣ οπως έχουν.

You'll Never Walk Alone


#149   rromeodim

rromeodim

    iPH Guru

  • 9.685 μηνύματα
  • Φύλο: Άντρας

Δημοσίευση 01/11/2015 - 04:27

εγω ουτε +1 ουτε τιποτα. Αυριο θα γραφτει στο φορουμ η θειά μου η Κατινα ωστε να παρακολουθησει το θεμα της παραπληροφορησης σαν ειδικη και ετσι να πληροφορησει εμενα αμεσως μετα και το μισο συμπαν περι τινος προκειται.

Αντε να κοιμηθουμε τωρα σαν καλα παιδια μπας και δουμε ονειρο τη Siri να μιλαει ελληνικα :huh:



#150   JohnIQ

JohnIQ

    iPH newbie

  • 19 μηνύματα
  • Φύλο: Δ/Α

Δημοσίευση 01/11/2015 - 09:34

Η Siri βγήκε στα ελληνικά!!! Μόλις επιστρέψαμε.

 

Dr. Tony Newman

Dr. Doug Phillips



Ad

Ad

Team
iPhoneHellas
3,1416 μηνύματα
Twitter: @android
Φύλο: Όπως το δει κανείς
Κινητό: Android
Tablet: Για τα κουνούπια

Γιατί να γίνετε μέλη;



Χρήστες που διαβάζουν αυτό το θέμα: 2

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμοι χρήστες